PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Justyna - wstęp



Andy_O
21-10-2006, 02:12
Wstęp do pierwszej części sesji mojej ulubionej modelki, Justyny Rajskiej.

http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/DSC_3479_05_ok_mini2.jpg
źródło (http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/DSC_3479_05_ok_mini2.jpg)

Zakładam fanklub Justyny, chętnym roześlę legitymacje :-)

sprocket
21-10-2006, 03:14
pierwsze moje wrazenie - wow cudo:)
zapodaj jaki to obiektyw albo cos wiecej

stig
21-10-2006, 08:24
pierwsze moje wrazenie - wow, ale plastikowa twarz! :(
Ogolnie jednak sie podoba...

Al Bundy
21-10-2006, 09:00
Świetna gra ciepłych kolorków, świetny kadr ! Może za stigiem - trochę za plastykowa twarz - z tym ja też mam problemy. Bardziej jednak mi tu nie pasuje obrączka i ten strzępek sukienki na ramieniu. Całokształt jednak bardzo pozytywny :D

baku127
21-10-2006, 09:09
Zgadzam sie z tobą Al Bundy ta sukienka na ramieniu i obraczka nie pasuje,ale ogólniebardzo dobrze, ciepłe kolory.
i dobra modelka
Pozdrawiam

Woldemorth
21-10-2006, 10:08
Bardzo przyjemne w odbiorze.
Ja bym lekko rozjaśnił tło, co by bardziej współgrało z frontem, albo lekko ozłocił.

Kamash
21-10-2006, 11:27
u mnie podobnie.. imho jeden most za daleko.. bardzo plasko na twarzy, przy tym swietle lub postprodukcji nosek wyciągnął się strasznie do przodu.. wolałbym wiecej faktury skory..

Czornyj
21-10-2006, 14:19
Chętnie zainaugurowałbym ogólnopolską kampanię na rzecz nie czepiana się "zbyt gładkich skór i podobnych bzdur".

W zdjęciu jest jednak coś, co przeszkadza mi znacznie bardziej - za dużo chabazi, za mało ślicznej Justyny! Wydaje mi się, że cwiety w tle wyrysowały się zbyt intensywnie, a tych z pierwszego planu jest trochę za dużo. Troszkę też nie siedzi mi ton skóry z ogólną kolorystyką zdjęcia. To tyle marudzenia i czepialstwa, bo ogólne wrażenie tak czy siak bardzo przyjemne. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy serii!!!

Jacek_Z
21-10-2006, 14:27
przeszkadza mi wszystko po trochu co napisali poprzednicy plus cień nosa.
Nie poznaje, że to ten sam Andy co w studiu.
Czyżby fascynacja modelką przesłaniała efekt?

Al Bundy
21-10-2006, 14:29
Czornyj - to pojechałeś :D Co powiesz więc na czepianie się kolorystyki skóry czy kwiatów w tle?

Mnie osobiście takie rady pomagają i nie uważam tego za czepialstwo. Poprostu znam prace Andrzeja i oceniam kolejne już w innej kategorii. Gdyby to samo zdjęcie wystawił początkujący fotograf - dostałby odemnie 10/10 ...

stig
21-10-2006, 14:35
Chętnie zainaugurowałbym ogólnopolską kampanię na rzecz nie czepiana się "zbyt gładkich skór i podobnych bzdur".
Czornyj -- niech ta cera bedzie gladka jak dupa niemowlaka, ale niech to sie nie rzuca w oczy... Nie drazni Cie ten styk konczacej sie twarzy z wlosami (a wlasciwie same te wlosy na styku)? Wlasnie przy nieudolnej obrobce twarzy cos takiego wychodzi...
Podstawa retuszu -- nie ma byc tego widac!

Czornyj
21-10-2006, 15:01
stig - odrobinę drażni, ale to zboczenie zawodowe ;)

Andy_O
21-10-2006, 18:47
Ok, skórę poprawiłem, o 2 w nocy już tego po prostu nie zauważyłem. Przeedytowałem pierwszego posta :-)

Ale muszę przyznać, oczy macie koledzy jak teleskopy :-) Ja po prostu nie widzę takich detali na miniaturkach na forum..
"Styk włosów z twarzą" - chętnie bym poprawił, ale nic ciekawego tam nie zauważyłem..

Jakubas
21-10-2006, 19:25
mnie natomiast wyobraznia plata malego figla - przez to, ze nie widac linii jej prawego policzka, mam wrazenie, ze sie on duzo wiekszy i bardziej rozciagniety niz zapewne jest w rzeczywistosci. No i szkoda usmiechu schowanego za kwiatem...

Andy_O
21-10-2006, 20:37
http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/DSC_mini.jpg
źródło (http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/DSC_mini.jpg)

Al Bundy
21-10-2006, 20:39
No i leżę... Mistrzu... I to oko w którym widać kwiat... Już się nie czepiam :)

Jacek_Z
21-10-2006, 21:11
A ja jestem na nie. Małe oko (bo razi dużo swiatła). Bardzo nienaturalne - takie zbliżenie bez obróbki pokazywałoby pory na skórze, ale z drugiej strony aż taka gładkośc jest nienaturalna. Wyglada jak spuchnięta.

Al Bundy
21-10-2006, 21:48
Jacek_Z - GO wszystko tłumaczy. Nie rozumiem też problemu światła - nie mrużysz oczu w południe? Czy coś w tym nienaturalnego?

FunBoy
21-10-2006, 22:16
Bundy - niestety tutaj GO nie wytlumaczy dlaczego oko, rzesy i brwi sa super ostre, natomiast cala skora jest "miekka" (lub zblurowana)... Jesli skora bylaby tylko delikatnie retuszowana, lub wogole nietknieta widzialbys na niej przejscie w ktorym miejscu zaczyna i konczy sie ostrosc...

Jesli chodzi o to zdjecie - na plus tylko kolory... reszta do mnie nie przemawia. Obrobki sie nie czepiam, gdyz sam nie potrafie takich rzeczy w PSie robic, natomiast jak dla mnie wyszedl strasznie nienaturalny crop twarzy... duzo czola u gory i niewiele pod okiem... mam wrazenie jakby przed obiektywem nie stal czlowiek... Wiec uciac w polowie widocznego czola, zjechac z kadrem nizej... no i piekny zoltoczerwony kwiat oraz wloski na czole opuscic i bedzie gicior :D :D :D

ALF
21-10-2006, 22:24
a skóra to chyba papierem ściernym wyczyszczona :D
kadr swietny

Jacek_Z
21-10-2006, 23:31
AL - w takim zbliżeniu na skórze widac każdy por i włosek. Skóra pod oczami zawsze wygląda inaczej. Tu tego nie ma. jak w plastikowym manekinie.
Oczy mróżę. I co z tego? - jak mi wtedy by ktoś zrobił portret, to by mi sie nie podobał :)

stig
21-10-2006, 23:34
[...]z drugiej strony aż taka gładkośc jest nienaturalna. Wyglada jak spuchnięta.
Zgadzam sie z Jackiem...
Andy -- nie rozumiem tej obrobki. Przeciez to mloda dziewczyna -- po co taka przesada w retuszu...?

hanibal
21-10-2006, 23:56
andy..... no kurcze konkretne zdjecie cholernie konkretne.. pozdro

Andy_O
22-10-2006, 00:21
Już nic nie gadam, tylko wrzucam następne zdjęcie.

http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/DSC_3497_04_ok_mini.jpg
źródło (http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/DSC_3497_04_ok_mini.jpg)

Tylko małe słówko - jeśli ktoś twierdzi, że za dużo retuszu na zbliżeniu (piszę o poprzednim zdjęciu), niech zrobi zdjęcie z tej odległości chodźby 17-latce. Niestety, portret jest tą dziedziną, w której retusz jest niezbędny. Zachęcam do samodzielnych doświadczeń ;-)

TRenciak
22-10-2006, 01:40
Swęta Prawda!

Panowie .. naprawde... przeginacie juz.... macie jakaś fobie na gładką cerę!
są fotki naturalistyczne... gdzie uwydatnia sie każdą zmarszczkę i gloryfikuje brzydote.... ale są też fotki kojące oko urodą modelki.
Gdy patrze na fotke ladnej dziewczyny nie che widziec jej zmarszczek .. tylko jej urode dodatkowo podrasowaną .. co bym się mógł troche poślinić!

GDyby ktoś rasował wygładzaniem twarz 70-cio letniej staruszki.. zgadzam sie ... BESZTAĆ ILE WLEZIE!!!

Ale.. gdy ktoś robi taką sliczną buźkę... no to aż się samo prosi by zrobić z niej cudnego aniołka bez wad!

Al Bundy
22-10-2006, 10:31
Ostatnie też jest b.fajne choć nie wiem czego ale "czegoś" mi brak w kadrze. Obróbka mi się podoba, ciekawe miejsce, fajna dziewczyna i dobre oko - wszystko się zgrało...

Wracając do tematu który się zrodził - wydaje mi się poprostu że każdy ma inne zdanie na temat ukazywania piękna. Jedni wolą portret naturalistyczny, inni wypolerowane manekiny. Jak sądzę Andy jest gdzieś pośrodku. Ile osób tyle opinni... Mnie się podoba.

Remol71
22-10-2006, 21:37
Chętnie zainaugurowałbym ogólnopolską kampanię na rzecz nie czepiana się "zbyt gładkich skór i podobnych bzdur".

W zdjęciu jest jednak coś, co przeszkadza mi znacznie bardziej - za dużo chabazi, za mało ślicznej Justyny! Wydaje mi się, że cwiety w tle wyrysowały się zbyt intensywnie, a tych z pierwszego planu jest trochę za dużo. Troszkę też nie siedzi mi ton skóry z ogólną kolorystyką zdjęcia. To tyle marudzenia i czepialstwa, bo ogólne wrażenie tak czy siak bardzo przyjemne. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy serii!!!

Tak, właśnie. zbyt duża GO, chwasty odwracają uwagę od Damy.

Niedzwiedz
23-10-2006, 10:20
oo takie lubie ;)

StruceL
23-10-2006, 21:45
1 bardzo sympatyczna. Pyszne kolorki.
2 lux. Oryginalna.
3 mi sie nie podoba.

Andy_O
23-10-2006, 23:35
1 bardzo sympatyczna. Pyszne kolorki.
2 lux. Oryginalna.
3 mi sie nie podoba.

Rozumiem, że to przez sympatię do krajanki :-) Justyna, jak wiadomo, mieszka w Krakowie.

Phoenix
24-10-2006, 17:55
sam pomysl na dwojce extra ..bardzo podoba sie zestawienie kwiatka za uszkiem z tym w oku, co do obrobki to jest moda na plastik tez, Andy sam zdecyduje jakie bedzie ostatecznie robic...wstrzymam sie wiec od glosu.
jedyneczka fajna, ostatnie najmniej mysle ze z powody zbytniego podobienstwa do fotek albumowych.
Pozdro
J.

Andy_O
25-10-2006, 00:23
Staram się robić fotografię glamourową. A tam - faktura skóry moze być delkatnie zaznaczona, ale bardzo delikatnie.
Na oryginalnych zdjęciach oczywiście jest znacznie bardziej widoczna, musicie, szanowni koledzy, brać to pod uwagę.