PDA

Zobacz pełną wersję : [ Architektura ] Amsterdam



Marcin Stawiarz
20-10-2006, 21:37
http://www.stawiarz.com/zdjecia/amsterdam.jpg

Grzybu
20-10-2006, 23:49
Strasznie mi się podoba Twój styl pokazywania architektury.

Dyziek
21-10-2006, 00:50
Marcin co tu mówić, znów super zdjęcie:)

janeek
21-10-2006, 12:34
klasa, fajny uzyskujesz klimacik

ALF
21-10-2006, 14:39
zdjęcie świetne...ale czy nie ten styl nie jest zbyt nudny w większej całości?

jarek76
21-10-2006, 20:37
Lubię klimat twoich zdjęć
Bardzo się podoba

Marcin Stawiarz
22-10-2006, 22:32
zdjęcie świetne...ale czy nie ten styl nie jest zbyt nudny w większej całości?

ALF nie wiem o co Ci dokladnie chodzi, ale czy styl Ansela Adamsa nie jest tez nudny? - caly czas te same widoczki w BW... czy Lachappel ze swoja slodkosiac nie moze stac sie nudny juz po obejrzeniu 20 zdjec, itd... itd...? (dla mnie mimo wszystko nie, bo wiem czego moge od niech oczekiwac i trzymaja sie pewnego stylu, ktory sobie wyrobili i jest dla nich charakterystyczny i rozpoznawalny, a to jedna z wazniejszych spraw w fotografii.).

Sprawdz 5 ostatnich tematow jakie otworzylem, w kazdym z nich poza moszna jest inne podejscie do tematu i do obrobki.

To co jest na tym zdjeciu tutaj, to moje ulubione klimaty - i co najfajniejsze jeszcze mi za to placa :).

ALF
22-10-2006, 23:00
kiedyś dość namiętnie oglądałem dzieła wielkich mistrzów nie tylko fotografii, ale i malarstwa...tych, którzy byli najbardziej "stylowi", nałatwiej rozpoznawalni byli też bardziej przewidywalni, a większej całości właśnie nudni...oczywiście piszę wyłącznie o własnych odczuciach, a ciekawy jestem jak to widzą inni...i stąd moje pytanie :)

Jogi
23-10-2006, 18:29
właśnie jak zobaczyłem to zdjęcie to pomyślałem o tym samym co alf
styl to fajna rzecz, ale niestety trochę nudna przy dłuższym oglądaniu, bo przestaje w pewnym momencie zaskakiwać

Vooda
24-10-2006, 17:55
Piekne !!!

klon
24-10-2006, 22:11
Z przyjemnością patrzy się na takie zdjęcie, jest dynamika jest temat i warsztat widac zawansowany, można się zachwycic, tak na pierwszy rzut oka. Jednak gdy się dokładniej przyglądnąc to pewne rzeczy mogą zastanowic, np. niebo w górnej krawędzi zdjęcia. Dlaczego na całej jego długości jest przyciemnione jak leci? chmury, niebo, budynek. Wygląda trochę jakby było robione przez przednia szybę samochodu z naklejonym paskiem przyciemniajacym górną częśc szyby. Oczywiście rozumiem że to jedna ze składowych specyficznego klimatu tej fotografii, ale czy klimat tworzy się za wszelką cenę ? I to nie jest krytyka, napisałem tylko co przy głębszym podziwianiu zdjęcia(jednak) jest dla mnie amatora nie zrozumiałe. Czy ktoś podziela moje zdanie ?

Marcin Stawiarz
24-10-2006, 22:33
hmmm, no... to przyciemnienie, takze budynku, to przez zastosowanie filtra szarego polowkowego, najciemniejszego jaki jest, poza tym efekt zamierzony, pozdrawiam :)

klon
24-10-2006, 22:47
hmmm, no... to przyciemnienie, takze budynku, to przez zastosowanie filtra szarego polowkowego, najciemniejszego jaki jest, poza tym efekt zamierzony, pozdrawiam :)

Dzieki za wyjaśnienie, też pozdrawiam.

ALF
25-10-2006, 00:24
hmmm, no... to przyciemnienie, takze budynku, to przez zastosowanie filtra szarego polowkowego, najciemniejszego jaki jest, poza tym efekt zamierzony, pozdrawiam :)

hitech ND1,2?