PDA

Zobacz pełną wersję : S3Pro albo jakas alternatywa ?



dinox
20-10-2006, 20:36
Zastanawiam się mocno nad zakupem S3Pro jako drugiego w "rodzinie". Mozna takie juz kupic za ok 4200PLN alternatywa jest D80, tryb "WIDE" jest rzeczywiście kuszący.... achh ta Velvia. Z drugiej strony jest strasznie wolna, brak iTTL`a, no i pewne niedoskonałości matrycy....

Blur
20-10-2006, 22:43
No to jest nas dwóch :-) D 80 kosztuje już ok 3000zl a s3 prawdopodobnie będę mógł kupić od znajomego za 2500-3000zł. Myśle głównie wykorzystaniu aparatu w potrtecie, fotografii ślubno-plenerowej i studiu.
Grzegorz

marusek
21-10-2006, 00:00
Cale szczescie, ze mam to za soba ;) Lamalem sie miedzy nowiutkim wtedy D200 a S3. Ostatecznie kupilem duzo taniej fuji. I jestem z niego bardzo zadowolony. Ale szczerze wypada tez powiedziec, ze D80 wywarl na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Nie tylko body, ale tez zdjecia (mialem na troche do poprobowania).
Gdybym stal teraz przed wyborem i nie znal zalet S3, pewnie wybralbym D80 z racji: gabarytow, iTTL i bezprzewodowej wspolpracy z lampami. Jednak, kiedy sie juz ma S3... to trudno z takiego aparatu zrezygnowac. A raczej ze sposobu jego obrazowania.
Spojrzalem, Blur, na Twoja stronke. Myslle, ze wiesz, czego szukasz. Najlepszym wyjsciem byloby poprobowac jednego i drugiego.

Dinox, ta velvia... mnie tez kusila. Teraz uzywam jej tylko w specyficznych warunkach. Zielenie dalekie sa od velvii ;)

sradek
21-10-2006, 19:09
Koledzy (koleżanki), a jak to z tą prędkością jest. Wyczytałem że model został wyposażony w większy bufor 256 ram. Jak rozpoznać jaki jest bufor w danym modelu (chcę kupić używany lub nowy z "importu" na allegro już od 4150). Zastanawiałem się nad d200 ale z obiektywem no to coraz więcej $$$, a tu jednak ponad 1tys. zaoszczędzony i choć to "stary" model ( 2 lata na rynku) to w S5 ma być ta sama matryca ( po co zmieniać coś co jest dobre ).

Do tego chcę dokupic Tamrona 18-50 2.8, statyw, sb 600 ( lub SB 800 po zakupie mam możliwość potestować).

Przyznam się że choć zdjęcia robię już kilka lat nigdy nie wnikałem w szczególiki typu filtry - ale pewnie coś mi tu się przyda. Nastawiam się na widoczki, architekture i ludzi ogólnie. Na co mam jeszcze zwrócić uwagę??

Smurf
21-10-2006, 21:07
Nie ma i nie było w sprzedaży żadnego Fuji S3 pro z buforem 256 MB, kazdy ma 128 MB, mozna zlecić wymiane w serwisie za drobne 400 USD
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

sradek
22-10-2006, 00:48
Większość informacji o S3 pro pochodzi z 2005r. i pewnie dlatego plotki tego okresu tak zintrpretowałem, no i teraz te 400$ daje nam jeszcze szybszego D200.