PDA

Zobacz pełną wersję : Akty - oświetlenie



tomallo
08-11-2009, 18:10
Szukam odpowiedzi, jak wykonać takie foto.


http://fav.me/d2b4a39

Jak ustawić swiatło, jak dobrać czas, przesłonę oraz iso.
Ktoś ma propozycję?

tomallo
08-11-2009, 18:36
ok... rozumiem :-)

Ponowie pytanie:
Jaki czas, przesłona, ISO oraz jak ustawić światło.
Do dyspozycji posiadam tło czarne, lampa SB900, lampa studyjna powerlux 300, blendy, softbox oraz parasolka biała.

1. Przykład

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nulled.pl/a/1.jpg)

2. Przykład (tu interesuje mnie bardzo jak zrobić takie jasne tło i doświetlić modelkę)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nulled.pl/a/2.jpg)

Boger
09-11-2009, 00:00
i... cisza...
to pytanie wymaga chyba baaardzo dokładnego przyjrzenia się prezentowanym zdjęciom ;)

sorry za OT :]

Marek Urbanowski
09-11-2009, 00:24
Jeśli chodzi o zdjęcie nr 1 to lampy zostały ustawione z jednego i drugiego boku modelki. Ta z naszej prawej lekko wyprzadza modelkę, natomiast ta z lewej jest równo z nią ewentualnie lekko z tendencją w stronę fotografa. Czas nie ma tu wiekszego znaczenia (możesz ustawic np 1/160), przesłona w zaleznosci od siły błysku ale bedzie pewnie oscylowała w granicach ok f10.
Nr2 ustawienie podobne lamp z ta jednak róznica ,że lampy świecą z tendencją na tło. Tyle od mojej skromnej osoby:)
Oczywiście należy pamiętać o ingerencji programu graficznego i odpowiedniej modelce:)

ryszkut
09-11-2009, 01:00
na 1 jest dużo dodge tool na highlightach na części włosów.
2 tak samo 2 lampy i do tego podświetlenie na tło, tak żęby było totalnie wyjarane.
ale też nie ma co przesadzać - dużo psa tutaj nie ma. ewentualnie na 1 wiecej kontrastu, na 2 trochę coś a la high key.
w sumie dobre i nieskomplikowane zdjęcia. brawa dla modelki bo idealnie się kompnuje do tych zdjęc :) mówiąc 100% na serio