Zobacz pełną wersję : Akty - oświetlenie
Szukam odpowiedzi, jak wykonać takie foto.
http://fav.me/d2b4a39
Jak ustawić swiatło, jak dobrać czas, przesłonę oraz iso.
Ktoś ma propozycję?
ok... rozumiem :-)
Ponowie pytanie:
Jaki czas, przesłona, ISO oraz jak ustawić światło.
Do dyspozycji posiadam tło czarne, lampa SB900, lampa studyjna powerlux 300, blendy, softbox oraz parasolka biała.
1. Przykład
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nulled.pl/a/1.jpg)
2. Przykład (tu interesuje mnie bardzo jak zrobić takie jasne tło i doświetlić modelkę)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nulled.pl/a/2.jpg)
i... cisza...
to pytanie wymaga chyba baaardzo dokładnego przyjrzenia się prezentowanym zdjęciom ;)
sorry za OT :]
Marek Urbanowski
09-11-2009, 00:24
Jeśli chodzi o zdjęcie nr 1 to lampy zostały ustawione z jednego i drugiego boku modelki. Ta z naszej prawej lekko wyprzadza modelkę, natomiast ta z lewej jest równo z nią ewentualnie lekko z tendencją w stronę fotografa. Czas nie ma tu wiekszego znaczenia (możesz ustawic np 1/160), przesłona w zaleznosci od siły błysku ale bedzie pewnie oscylowała w granicach ok f10.
Nr2 ustawienie podobne lamp z ta jednak róznica ,że lampy świecą z tendencją na tło. Tyle od mojej skromnej osoby:)
Oczywiście należy pamiętać o ingerencji programu graficznego i odpowiedniej modelce:)
na 1 jest dużo dodge tool na highlightach na części włosów.
2 tak samo 2 lampy i do tego podświetlenie na tło, tak żęby było totalnie wyjarane.
ale też nie ma co przesadzać - dużo psa tutaj nie ma. ewentualnie na 1 wiecej kontrastu, na 2 trochę coś a la high key.
w sumie dobre i nieskomplikowane zdjęcia. brawa dla modelki bo idealnie się kompnuje do tych zdjęc :) mówiąc 100% na serio
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.