PDA

Zobacz pełną wersję : cos chyba mi umkneło - NPS



fafniak
08-11-2009, 16:06
Czy faktycznie nie wystarcza juz legitymacja prasowa/media żeby należeć do tej "elyty" którą serwis podobno poważniej traktuje niż tych z których żyje?

Jacek_Z
08-11-2009, 16:12
A kiedys wystarczało? Początek programu NPS w Polsce nie jest tak odległy, warunki są na stronie nikona:
punkt 3.1 tutaj http://www.nikon.pl/pro/pl_PL/local_content/broad/391/1.html
lista sprzętu (trzeba mieć 2 body i 3 obiektywy): http://www.nikon.pl/pro/pl_PL/local_content/broad/393/1.html

Wydaje mi się, że kiedys na liście było m.in body D200. Niestety polska lista jest bardziej okrojona niz te na zachodzie, mimo, że jesteśmy biedniejszym społeczeństwem i u nas powinien być sprzęt z niższej półki, bo taka jest zasobność naszych zawodowców. Ale jest jak widac odwrotnie. W jakis tam sposób świadczy to o traktowaniu polskiego rynku i o mozliwościach serwisu.

fafniak
08-11-2009, 16:22
Zaraz zajrzę do tych linków.
Czy wystarczało....pokazanie legitymacji wystarczyło...na początku tego roku....

conik
08-11-2009, 16:27
Mam to co w stopce....pracuje dla Teatru Dramatycznego w Bialymstoku...przeslalem oficjalne pismo z teatru ze stosownymi podpisami, przeslalem wniosek oraz liste instytucji i zdjec ktorymi moge sie wylegitymowac pod katem pracy zawodowej.....nie kwalifikuje sie bo za malo kasy na sprzet wydalem

fafniak
08-11-2009, 16:31
czyli trzeba dokupic albo f4 albo f3 (nie wiem co tansze)

piorut
08-11-2009, 16:35
Conik słaby jesteś ;-), świetne zdjęcia, ale sprzęt to masz nieciekawy. Czy tam na liście nie było puszek takich jak D200, D300 wcześniej? Bo jak ktoś jest very pro a fotografuje lotnictwo, ptaki to szuka puszki z cropem i chce kupić nowe puszki to musi szukać używek D2x, by być tym pro wg definicji Nikona.

conik
08-11-2009, 16:36
wiesz te pare zl na body moge wydac w inny sposob bez zbednych szopek:( w uk wystarczy udokumentowany jako tako fakt pracy zawodowej jako fotograf/ik i posiadanie jednego korpusu + szka i jestes NPS (u nich to sie ciut inaczej nazywa ale chodzi o to samo)

piorut
08-11-2009, 16:40
Dziwne są te krytetia. Można mieć stosunkowo tanie szkła: 24/2.8, 28/2.8, 50/1.4, 85/1.8 i F3 oraz D1x - jest się pro, lub AF-S VR Nikkor 200mm F2,0G IF-E, AF-S Nikkor 400mm f/2,8D IF-ED i AF-S Nikkor 600mm f/4 oraz 2x D300s i pro się nie jest.

robin102
08-11-2009, 16:42
Czy tam na liście nie było puszek takich jak D200, D300 wcześniej? ...
Były były, ale przecież już zdjęć nie robią i gumy z nich odłażą jak ze sprzętu NIE PROFI więc ich nie ma :mrgreen:

piorut
08-11-2009, 16:44
Nie uwzględniają D300s, ale D1x tak, tego nie rozumiem - jak ma się tu do tego jakość i wszystko, niech podadzą jedną przewagę tych body nad D200/300(s) (chyba, że ta migawka). Skoro zostawili wszystkie analogowe body (chyba, że tu też coś zmieniają) to cyfrowe tak samo.

Tu bardziej koledzy z NPS oraz zawodowcy mogą się wypowiedzieć, ale czy można pracować, dawać zdjęcia do publikacji, a nawet być kimś uznanym i nie zmieniać co dwa lata body? Ktoś kupił półprofesjonalną serię, to już wypadł z obiegu. Ale kto jest chytry kupił dwa F4 i jak nawet zawodowiec ma nie kombinować w Polsce.

conik
08-11-2009, 16:49
piorut....nie martw sie zaraz d700 tez wyleci bo 3 cyfrowe body....jakis kretyn siedzial i po numerach liste ukladal....jak mu sie w szablon cyferki ni emiesculy...won;)

piorut
08-11-2009, 16:51
Chyba trzeba im pokazać, że w Excellu można kolumny poszerzać ;-).

Edit: kupię dwa F4, stan obojętny ;-).

fafniak
08-11-2009, 16:55
No to jeżeli tam faktycznie tacy "zdolni inaczej" pracują to może od razu niech zmienią na zasadę "żeby być PRO musisz wydać 10tyś pln w roku" - to im bardziej ograniczy konieczność "sprężania" się z naprawą

piorut
08-11-2009, 17:00
Ale D3s też nie uwzględniają, nie można być niczego pewnym, nie tak łatwo wydać 10 tys. zł Fafniak, na to też są sposoby.

conik
08-11-2009, 17:01
podbijam...kupie kawalek obudowy od F4 z widocznym numerem seryjnym

luxius
08-11-2009, 17:05
jaki serwis, taka lista, taki nps
jak dla mnie serwis NP, moze nie istniec

cezarycezary
08-11-2009, 18:01
Czy tam na liście nie było puszek takich jak D200, D300 wcześniej?
Były, najlepsze jest to że coraz "mniej przychylnie" patrzą na D700 :mrgreen:
Miałem ostatnio przyjemność porozmawiać sobie chwilę z Wiktorem Sobolewskim...

wywar
08-11-2009, 18:02
Jak przystąpiłem do nps to d300 był jeszcze na tej liście. Hmmm to teraz nie wymienią mi gumek za free w d300 w ramach NPS? ciekawe

robin102
08-11-2009, 19:15
Jak przystąpiłem do nps to d300 był jeszcze na tej liście. Hmmm to teraz nie wymienią mi gumek za free w d300 w ramach NPS? ciekawe
Stary nie doczytałeś ostatniego punktu regulaminu. D300 wymieniają za freeee na D700 :mrgreen:

wywar
08-11-2009, 20:41
Stary nie doczytałeś ostatniego punktu regulaminu. D300 wymieniają za freeee na D700 :mrgreen:

Albo odwrotnie. :D buhehehehe Zobaczymy - zadzwonię jutro do mojego "opiekuna" i zobaczymy - jak nie zmienią mi gumek za free to będę bardzo zawiedziony :(

Michał Jędrak
08-11-2009, 22:05
Oj co Wy się martwicie. Cokolwiek by się sypnęło to i tak oddacie gdzieś do Niemiec czy UK.

kichu
08-11-2009, 22:30
wiesz te pare zl na body moge wydac w inny sposob bez zbednych szopek:( w uk wystarczy udokumentowany jako tako fakt pracy zawodowej jako fotograf/ik i posiadanie jednego korpusu + szka i jestes NPS (u nich to sie ciut inaczej nazywa ale chodzi o to samo)

conik nie do konca, bo w UK sa dwa programy

to o czym piszesz to jest Nikon Professional User scheme i tam kryteria sa lagodniejsze

natomiast kryteria dla Nikon Professional Services w UK sa nawet ostrzejsze niz w PL, bo obok 2 body i 3 szkiel trzeba
dodatkowo udokumentowac, ze ponad 50% dochodow uzyskujesz z fotografii

conik
08-11-2009, 22:36
a to przepraszam nie doczytalem w takim razie co nie zmienia faktu ze taki PUS jest i tak lepszy niz nasz PNS;)

wywar
09-11-2009, 12:45
No to posłałem d300 i 24-70 na Postępu. Zobaczymy co to będzie :D

Skibek
10-11-2009, 12:09
Jak przystąpiłem do nps to d300 był jeszcze na tej liście.
Uważaj, żeby Cię nie wywalili jak się dowiedzą, że posiadasz D300, którego teraz nie ma na liście ;) Lepiej się go pozbądź, bo w NPSie to nielegalny towar ;)

A do rzeczy:
D1, D2, F3 itd... są PRO, a D200, D300 - semiPRO. Nie chodzi o wartość sprzętu, a o jego klasę. D1 zawsze był w grupie profesjonalnej i w takiej zostanie (bo się nie zmienia).
D700 jest tylko dlatego w PRO sektorze, bo reprezentuje FX.
D3s nie ma jeszcze na liście, bo nie zdążyli jej zaktualizować (wszystko w swoim czasie). W styczniu pewnie dojdzie D800 do listy.
Ciekawostka: Nikkor 50/1.4D jest PRO, a 50mm/1.4G już nie ;)

Jacek_Z
10-11-2009, 12:18
A do rzeczy:
D1, D2, F3 itd... są PRO, a D200, D300 - semiPRO. Nie chodzi o wartość sprzętu, a o jego klasę. chodzi o to, że one były w programie (choc były semi-pro, to jakoś nie przeszkadzało) a teraz ich nie ma.
Ociągałem się ze zgłoszeniem do NPSu, niewysłałem kwestionariusza, a teraz juz nagle nie spełniam warunków :(
Zestaw obiektywów kwalifikujący do programu tez jest dziwny, była o tym kiedys duża dyskusja w cafe. Brak niektórych pro-szkiełek. Sa tylko ostatnie wersje niektórych obiektywów, a profi niekoniecznie wymienia szkiełka bo się pokazał nowy model. Starsze wersje sa w NPS tylko w przypadku długich rur.

Paweł Kania
10-11-2009, 12:24
A czy aparaty poza listą, czyli mam 2xD3x i 3x70-200 czyli jestem Profi (przez duże P) ,

ale mam też D80...

To czy to D80 jest traktowane na takich samych warunkach jak sprzet profi ?

admin
10-11-2009, 12:27
Akurat temu ze nowe szkla sa brane pod uwage bardziej niz stare to rozumiem. NPS bierze na siebie odpowiedzialnosc za szybka naprawe a w przypadku starszych szkiel dostep do czesci moze byc trudniejszy niz przy aktualnej produkcji. Jesli zalozymy ze to przemyslana decyzja to moge to zrozumiec.

admin
10-11-2009, 12:28
To czy to D80 jest traktowane na takich samych warunkach jak sprzet profi ?


Tak.

Skibek
10-11-2009, 12:29
chodzi o to, że one były w programie (choc były semi-pro, to jakoś nie przeszkadzało) a teraz ich nie ma.

Hm... Teraz chyba trochę podnieśli poprzeczkę, ale ja osobiście też nie rozumiem tego, że profesjonalista w dzisiejszych czasach robi na D1, ale na D300 już nie... Przecież osiągami to D80 "prześciga" starego D1.
Ktoś powinien zweryfikować tą listę.

Jacek_Z
10-11-2009, 12:38
Hm..... ale ja osobiście też nie rozumiem tego, że profesjonalista w dzisiejszych czasach robi na D1, ale na D300 już nie... Przecież osiągami to D80 "prześciga" starego D1.
Ktoś powinien zweryfikować tą listę.dokładnie. Honoruja sprzet który był profi dawnio temu, ale niektórych profi szkieł (staruszków) juz nie. A taki zwykły micro nikkor 105/2.8 nadal swietnie robi zdjęcia, w odróznieniu od D1.

kichu
10-11-2009, 12:45
Hm... Teraz chyba trochę podnieśli poprzeczkę, ale ja osobiście też nie rozumiem tego, że profesjonalista w dzisiejszych czasach robi na D1, ale na D300 już nie... Przecież osiągami to D80 "prześciga" starego D1. Ktoś powinien zweryfikować tą listę.

Ja osobiscie podejrzewam, ze obcieta lista (glownie pod katem body) na ma celu zmniejszej ilosci aplikacji do NPS.

Dawno temu w Lodzi na warsztatach NKP na ktorych prezentowany byl D3x rozmawialem z Wiktorem Sobolewskim
z Nikona odnosnie programu NPS. I rozmowa szla mniej wiecej tak, ze program juz dziala tyle i tyle, cieszy sie popularnoscia, mamy sporo zgloszen, a jak bedzie tego wiecej to bedziemy musieli pomyslec o zatrudnieniu dodatkowych osob do jego obslugi (wspomnial cos takze o technikach w serwisie).

I pytanie, ktore mi sie czytajac ten watek nasunelo, czy po prostu firma nie tnie troche kosztow z obsluga tego programu zwiazanych. Wiadomo, ze osob przyjetych nie wywala, wiec po prostu lepiej z ich strony po prostu
ograniczyc liste sprzetu uprawniajacego do czlonkostwa.

Paweł Kania
10-11-2009, 12:48
Ale tu chodzi faktycznie o prestiż i klase.

To jest jak z jeżdżeniem autem, takim:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.rent-auto.pl/auto/panda.jpg)

I takim:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mbcdi.com/124/300CE-3-net.jpg)

kichu
10-11-2009, 12:52
lista kwalifikacyjna do NPS w UK

http://www.nikon.co.uk/sites/NPSApplication/productlist.aspx

Trzeba miec 6 sztuk sprzetu w tym 2 korpusy :)

Paweł Kania
10-11-2009, 12:52
Akurat temu ze nowe szkla sa brane pod uwage bardzije niz stare to rozumiem. NPS bierze na siebie odpowiedzialnosc za szybka naprawe a w przypadku starszych szkiel dostep do czesci moze byc trudniejszy niz przy aktualnej produkcji. Jesli zaleozymuy ze to przemyslana decyzja to moge to zrozumiec.


Ale jednoczesnie pisze coś takiego wielkimi literami przy liście:

"Poniższa lista jest "listą kwalifikującą do programu NPS, czyli osoby, które posiadają 2 lustrzanki i 3 obiektywy spośród wymienionych poniżej, mogą ubiegać się o uczestnictwo w NPS.
NIE OZNACZA ona jednak, że każdy z wymienionych w niej modeli jest serwisowany. Lista sprzętu serwisowanego w trybie NPS jest aktualizowana co 3 miesiące, i jest dostępna tutaj."

Skibek
10-11-2009, 12:57
Ale tu chodzi faktycznie o prestiż i klase.
To jest jak z jeżdżeniem autem, takim:
<Pandzina>
I takim:
<Merol>
Dobry przykład.
Pytanie: Kto szybciej, bezpieczniej, oszczędniej, bezstresowniej (dziwne słowo), dojedzie z Warszawy do Wiednia? Kierowca owej pandy, czy tego mercedesa?
Stary mercedes strefy zgniotu ma (ale w planach), pali 14l/100km i może się rozlecieć po 4h ciągłej pracy, a panda jest nowa, bezpieczna, szybka...

To oczywiście trochę naciągana wersja, ale tak jest np. z D1 i D90 ;)

kichu
10-11-2009, 12:57
"Poniższa lista jest "listą kwalifikującą do programu NPS, czyli osoby, które posiadają 2 lustrzanki i 3 obiektywy spośród wymienionych poniżej, mogą ubiegać się o uczestnictwo w NPS.
NIE OZNACZA ona jednak, że każdy z wymienionych w niej modeli jest serwisowany. Lista sprzętu serwisowanego w trybie NPS jest aktualizowana co 3 miesiące, i jest dostępna tutaj."

Otoz to, tu chodzi o obciecie listy sprzetu kwalifikujacego, a nie serwisowanego.

I tak jak z serwisem UK chyba tez ma sensowniej, bo nie dosc ze lista kwalifikujaca pod katem sprzetu jest szersza
i elastyczniejsza. U nas jest 2 body i 3 szkielka, przy wezszej liscie. A tam jest 6 sztuk sprzetu (sposrod body, lamp,
szkiel i konwerterow) w tym 2 body.

Paweł Kania
10-11-2009, 13:17
Dobry przykład.
Pytanie: Kto szybciej, bezpieczniej, oszczędniej, bezstresowniej (dziwne słowo), dojedzie z Warszawy do Wiednia? Kierowca owej pandy, czy tego mercedesa?
Stary mercedes strefy zgniotu ma (ale w planach), pali 14l/100km i może się rozlecieć po 4h ciągłej pracy, a panda jest nowa, bezpieczna, szybka...

To oczywiście trochę naciągana wersja, ale tak jest np. z D1 i D90 ;)

Ja osobiście bym wziął Coupe :>

Strefy zgniotu ma takie że jeszce bym po mniejzej czołowce do Wiednia zajechał, myśle że nawet po 48h cigłej jazdy by mu nic nie było i wcale 14 nie spaliłbym w trasie ;)

Bradziej tu chodzi o to że Panda, nuffka gibka economic etc.

Mało pali ale silink pada po 200kkm, nadwozie po 10 latach jest zakolegowane z rdzą,
a po 150kkm trzmasz deske rozdzielczą kolanami żeby nie tzrszczała w czasie jazdy.

'Tyrania' nie wytrzyma, presitiżu nie wzbudza, wcale bezpieczna i szybka nie jest.
W sam raz na zakupy w biedronce, wypad w nd do babki na obiad bądź pojechac w weekend na grilla pofocić psa Azora swoim D40 z kitem.

Jak D40, foto robi Mpx ma wiecej, ISO lepsze, ale robi ktoś z was nim fotki slubne/studio ?

A mesio mimo że stary ma to wszystko + wytrzymałość ( niczym BODY serii Dxxx i Dx ) mimo że nie wygląda.

D300 i D200 IMO wycofane bo dużo amatorów z kasą zaczeło to kupować i żeby nie mieli problemów z zatkanym serwisem bo nagle 78 amatorskich aparatów lezy w serwsie, bo "coś im stuka w środku" (serwis w odpowiedzi pisze że wszytsko OK, to tylko lustro) którzy lubią mieć NPS a doniczego im niepotrzebny (bo sie koledze może pochwalić że jest 'graski' ) blokuja miejsce tym 5 profi którzy jak na zesr*nie potrzebują D3x-a bo jadą pojutrze focić sesje do kalendarza Pirelli.

Skibek
10-11-2009, 13:22
<całość ostatniej wypowiedzi>
Hjehje ;) Masz rację. Maaaasz rację. I z mesiem i z pandą i z serwisem ;)

kichu
10-11-2009, 13:27
D300 i D200 IMO wycofane bo dużo amatorów z kasą zaczeło to kupować i żeby nie mieli problemów z zatkanym serwisem bo nagle 78 amatorskich aparatów lezy w serwsie, bo "coś im stuka w środku" (serwis w odpowiedzi pisze że wszytsko OK, to tylko lustro) którzy lubią mieć NPS a doniczego im niepotrzebny (bo sie koledze może pochwalić że jest 'graski' ) blokuja miejsce tym 5 profi którzy jak na zesr*nie potrzebują D3x-a bo jadą pojutrze focić sesje do kalendarza Pirelli.

Z calym szacunkiem, ale klepiesz bzdury. Kwalifikacja do NPS obok szkiel + body wymaga takze udokumentowania faktu, ze sie zawodowo czlowiek zajmuje fotografia. Wiec Jas Kowalski ze swoim D300 nie ma raczej szansy zalapac sie do NPS.

Skibek
10-11-2009, 13:32
Z calym szacunkiem, ale klepiesz bzdury. Kwalifikacja do NPS obok szkiel + body wymaga takze udokumentowania faktu, ze sie zawodowo czlowiek zajmuje fotografia. Wiec Jas Kowalski ze swoim D300 nie ma raczej szansy zalapac sie do NPS.
Wystarczy potwierdzenie, że się zarabia na fotografii ;) Np od kolegi, który ma firmę "Fotoślubniak" i wystawi zaświadczenie, że pracujesz dla niego ;)

Paweł Kania
10-11-2009, 13:34
Masz sklep spożywczy i wpisane w PKD że foto.

Udokumentowane ?

Znam taki przyapadek jak w/w.
Pozbierali sprzetu to 'kupy' brat siostra kuzyn, a że dziani to i sprzet dobry.

Pracuje w zakałdzie foto, robie fotki, w PKD mam wpisane foto, mam (no miałem bo upgrade robiem) to co w stopce i jakoś w NPS mnie nie chca ?

Myślę że mnie by bardziej zalezało na szybkiej naparwie aparatu niż komuś kto imprezy rodzinne foci D700.

fIlek
10-11-2009, 13:35
Z drugiej jednak strony lista posiadanego sprzętu nie jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w NPS. Jeśli pracujesz dla (u)znanej agencji, lub redakcji, lub masz ich zdaniem odpowiedni dorobek artystyczny, to możesz się załapać nawet z 1 body i 1-2 szkłami.

Skibek
10-11-2009, 13:41
Z drugiej jednak strony lista posiadanego sprzętu nie jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w NPS. Jeśli pracujesz dla (u)znanej agencji, lub redakcji, lub masz ich zdaniem odpowiedni dorobek artystyczny, to możesz się załapać nawet z 1 body i 1-2 szkłami.
Ba... a jak masz naprawdę dobre portfolio i pracujesz dla naprawdę uznanej na świecie agencji to i z kompaktem Canona Cie przyjmą ;)

A swoją drogą ciekawe co będzie jak będę posiadał cały wymagany sprzęt, przyjmą mnie, a ja go sprzedam i kupię sobie D60 z KITem. Wywalą mnie? Czy może będę mógł kolegom brać aparaty do naprawy do końca życia?
Czy nie trzeba co jakiś czas robić weryfikacji posiadanego sprzętu? Czy ktoś w ogóle sprawdza, czy dany sprzęt istnieje fizycznie?

fIlek
10-11-2009, 13:47
Ba... a jak masz naprawdę dobre portfolio i pracujesz dla naprawdę uznanej na świecie agencji to i z kompaktem Canona Cie przyjmą ;)

A swoją drogą ciekawe co będzie jak będę posiadał cały wymagany sprzęt, przyjmą mnie, a ja go sprzedam i kupię sobie D60 z KITem. Wywalą mnie? Czy może będę mógł kolegom brać aparaty do naprawy do końca życia?
Czy nie trzeba co jakiś czas robić weryfikacji posiadanego sprzętu? Czy ktoś w ogóle sprawdza, czy dany sprzęt istnieje fizycznie?

W regulaminie masz napisane, że zmiany w sprzęcie powinieneś aktualizować:


4.5
a) Uczestnik ma obowiązek informować Nikon Polska, jeżeli przestanie być właścicielem Sprzętu Zawodowego oraz dokonać jego wyrejestrowania.

Paweł Kania
10-11-2009, 13:48
W sumie można się skrzyknąc w kilka osób i zrobić taką profi liste sprzetu niby jednej osoby ;)

Albo pospisywac z allegro numery seryjne...


@Skibek - ty serio siedzisz w Izraelu ?

Skibek
10-11-2009, 14:00
W sumie można się skrzyknąc w kilka osób i zrobić taką profi liste sprzetu niby jednej osoby ;)
Albo pospisywac z allegro numery seryjne...

Można, można... Nikt i tak tego nie sprawdzi. System (jak każdy system) jest niedoskonały i łatwo go oszukać.


@Skibek - ty serio siedzisz w Izraelu ?
Hjehje, teraz już nie, bo ostatnio kiepsko tam się żyje (w sensie, że ciężko zasnąć, bo przyjaciele z zachodniego brzegu mogą zgotować kawał jakiś).
A tak serio to jestem Palestolakiem, czyli już nie Palestyńczykiem, a Polakiem z brodą, który preferuje pokój i wypina się na wojny wyznaniowe.
Mieszkam w Polsce teraz. Ale zostawmy ten OT ;)

kichu
10-11-2009, 14:02
Pomijajac te wszystkie hocki klocki to wyciecie D300(s) z listy sprzetu kwalifikujacego do programu pachnie tu tylko i wylacznie chcecia posredniego ograniczenia ilosci osob mogacych ubiegac sie o przyjecie do programu.

Dziwnym jest z kolei to, ze w innych krajach europejskich ten aparat z list kwalifikujacych nie zniknal.

Niedzwiedz
10-11-2009, 14:43
Fafniak mi dali na strone www i nr Regon :)

luxius
10-11-2009, 17:17
Ja osobiscie podejrzewam, ze obcieta lista (glownie pod katem body) na ma celu zmniejszej ilosci aplikacji do NPS.



mysle, ze dla wszystkich jest to jednakowo czytelne
jeszcze raz:
jaki serwis taki NPS

coz
ja pracuje jako fotograf kilkanascie lat, zyje tylko z fotek, od 10 lat robie nikonami
bywam na waznych imprezach, w waznych miejscach, ludzie patrza co mam na szyi, potaja "czym pan robi" itd
dla tego u mnie wszystkie miejsca gdzie jest napis N..... sa pozaklejane
nie bede reklamowal firmy, ktora mnie olewa sikiem prostym wzgledem swojego profesjonalnego serwisu tylko dla tego, ze nie mam topowego body z ich listy, kupionego u polskiego dystrybutora

takim serwsiem nikon czynie bardzo wiele zlego w kierunku, aby pojecie "milosnik sprzetu firmy nikon" stalo sie pustakiem

fIlek
10-11-2009, 17:33
Ba... a jak masz naprawdę dobre portfolio i pracujesz dla naprawdę uznanej na świecie agencji to i z kompaktem Canona Cie przyjmą ;)

No to może przesada, ale ja osobiście znam kilka takich przypadków, gdzie posiadacz mniej niż połowy wymaganego sprzętu dostał NPS.

Skibek
10-11-2009, 18:20
dla tego u mnie wszystkie miejsca gdzie jest napis N..... sa pozaklejane
nie bede reklamowal firmy, ktora mnie olewa
A to są jeszcze ludzie, którzy nie zakleili nazw nikonowskich korpusów? ;) Myślałem, że to się chyba robi zaraz po wyjęciu aparatu z pudełka ;)
Też jestem zwolennikiem pracy aparatem "Inkoguto" (zaklejonym). Też nie będe reklamował firmy za darmo. Jak chcą, żeby ich reklamował to niech coś od siebie dadzą. ;)

fIlek
10-11-2009, 18:23
[...]dla tego u mnie wszystkie miejsca gdzie jest napis N..... sa pozaklejane
nie bede reklamowal firmy, ktora mnie olewa sikiem prostym wzgledem swojego profesjonalnego serwisu tylko dla tego, ze nie mam topowego body z ich listy, kupionego u polskiego dystrybutora

takim serwsiem nikon czynie bardzo wiele zlego w kierunku, aby pojecie "milosnik sprzetu firmy nikon" stalo sie pustakiem

Oni niestety też to olewają sikiem prostym :/

luxius
10-11-2009, 20:01
ale ja mam satysfakcje moralna:)
poza tym zawsze moge... odradzic produkty nikona :P

luxius
10-11-2009, 22:12
kiedys jeszcze tak bedzie , ze bedzie mozna sprzedac powierzchnie raklamowa na swoim pasku, czy osłonie zobaczysz:)

nie mowie, ze kazdy, ale jesli ktos bywa na oficjałkach, evenatach, duzych zawodach, konferencjach, meczach itp to kto wie:)

fIlek
10-11-2009, 22:16
[...]
poza tym zawsze moge... odradzic produkty nikona :P

O! I to jest dobry argument :)

wywar
16-11-2009, 16:10
Powoli zaczynam odczuwać ciepło w majtach - sprzęt tydzień już leży w serwisie -zero informacji z serwisu, że przyjęli zlecenie i nie mogę się dobić ani drogą mailową, ani telefonicznie. Z rana udało mi się dodzwonić to pana z NPS, wziął numer listu przewozowego, obiecał oddzwonić i powiedzieć co z moim sprzętem - na razie cisza :(. 3 maile posłane, z 8 prób połączenia i klops. Miało byś szybko i sprawnie, a na razie mam mieszane uczucia.

robin102
16-11-2009, 21:33
Spokojnie to pierwszy tydzień dopiero ;)

docxxx
16-11-2009, 21:50
Nie masz czym sie przejmowac. Dzisiaj na PNS dodano historie, w ktorej gosc dopiero po PIECIU (!) tygodniach dostaje aparat i jeszcze nazywa sprawe "pozytywnie zalatwiona". A ty sie martwisz raptem siedmioma dniami:mrgreen:

fIlek
16-11-2009, 22:46
Nie masz czym sie przejmowac. Dzisiaj na PNS dodano historie, w ktorej gosc dopiero po PIECIU (!) tygodniach dostaje aparat i jeszcze nazywa sprawe "pozytywnie zalatwiona". A ty sie martwisz raptem siedmioma dniami:mrgreen:

Wiesz, akurat w tym momencie odrobinę manipulujesz faktami - bardziej chodziło nie o termin wykonania naprawy, a o fakt, że bezpłatnie naprawiono aparat, który nie był już na gwarancji.

docxxx
16-11-2009, 22:57
Wiesz, akurat w tym momencie odrobinę manipulujesz faktami - bardziej chodziło nie o termin wykonania naprawy, a o fakt, że bezpłatnie naprawiono aparat, który nie był już na gwarancji.

No tak, masz racje, po gwarancji.

fIlek
16-11-2009, 23:00
No tak, masz racje, po gwarancji.

... co nie zmienia faktu, że inicjatywę doceniam i popieram, chociaż z serwisem (na szczęście) kontaktu jeszcze nie miałem :p

docxxx
16-11-2009, 23:23
... co nie zmienia faktu, że inicjatywę doceniam i popieram, chociaż z serwisem (na szczęście) kontaktu jeszcze nie miałem :p

A co to za tlumacznie? Doprecyzowales i tyle. Ty popierasz, drugi sadem starszy:mrgreen:

fIlek
16-11-2009, 23:33
A co to za tlumacznie? Doprecyzowales i tyle. Ty popierasz, drugi sadem starszy:mrgreen:

Się dorzucę do prawnika jakby co. Zresztą co oni Ci zrobią :p

docxxx
16-11-2009, 23:36
O stary, to co widac na stronie to tylko wierzcholek gory. A za co sad? Moze w najblizszym czasie wyjdzie szydlo z wora, jaki to niedobry jestem:mrgreen: Kon (o, twoj avatar;) by sie usmial:)

fIlek
16-11-2009, 23:55
O stary, to co widac na stronie to tylko wierzcholek gory. A za co sad? Moze w najblizszym czasie wyjdzie szydlo z wora, jaki to niedobry jestem:mrgreen: Kon (o, twoj avatar;) by sie usmial:)

Pewnie by się uśmiał, ale to łoś jest. Fakt, że jeszcze wtedy gówniarz, ale teraz wygląda mniej więcej tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.moosegarden.com/upload/images%5C415%5C91001d.jpg)

Rafcio
17-11-2009, 00:18
He,he, - na awatarze wygląda jak łosioł:-D

Skibek
17-11-2009, 21:39
He,he, - na awatarze wygląda jak łosioł:-D
Albo bardziejjak Lama (ale nie ten Dalej...)

Wiktor NIKON
19-11-2009, 12:11
Tak.

Z całą odpowiedzialnością odpowiadam oficjalnie - NIE. Lista sprzętu serwisowanego w ramach NPS jest na http://www.nikon.pl/pro/pl_PL/local_content/broad/490/1.html
Piotrze, nie występuj w imieniu NPS (czyli moim... ;-) ani Nikon Polska.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

Wiktor NIKON
19-11-2009, 12:14
piorut....nie martw sie zaraz d700 tez wyleci bo 3 cyfrowe body....jakis kretyn siedzial i po numerach liste ukladal....jak mu sie w szablon cyferki ni emiesculy...won;)

Pozdrawiam sfrustrowanego fotografa, któremu się nie podobają EUROPEJSKIE kryteria przyjęcia do NPS. Jak nie chcesz być w EU, to ... won;)

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

kichu
19-11-2009, 12:20
Witamy Panie Wiktorze :)

Odnosnie tych eurpjeskich warunkow NPS w Polsce, to jednak nie do konca jest tak jak Pan pisze. Mianowicie w innym europjeskich kraju lista aplikacyjna sprzetu do NPS nieco sie roznic, szczegolnie obecnoscia na nich body z cropem (D300/D300s). Ponizej link:

http://www.nikon.co.uk/sites/NPSApplication/productlist.aspx

Takze kryteria sprzetowe sa odrobine rozne. U nas jest 2 obiektywy i trzy korpusy, w UK np. 6 sztuk sprzetu (w tym lampy, telekonwertery) w tym 2 korpusy.

Czy bylby uprzejmy Pan wyjasnic skad te roznice.

Oczywiscie odnosnie UK nie mowimy o Professional User Scheme, ale pelnym NPS (ktory dodatkowo obok sprzetu wymaga takze udokumentowania, ze czlowiek osiaga ponad 50% dochodow z fotografii)

I jeszcze pytanie co powodowalo Panstwem jesli chodzi o usuniecie D300(s) z listy sprzetu kwalifikujacego do NPS.

Pozdrawiam

conik
19-11-2009, 12:33
Pozdrawiam sfrustrowanego fotografa, któremu się nie podobają EUROPEJSKIE kryteria przyjęcia do NPS. Jak nie chcesz być w EU, to ... won;)

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski


Po pierwsze nie jestem sfrustrowany a juz na pewno nie z powodu sprzetu, i kryteriow nps
Po drugie moje won nie dotyczylo osoby tylko sprzetu
Po trzecie jest cos takiego jak kontekst wypowiedzi
Po czwarte bardzo profesjonalne podejscie i komentarz czlowieka odpowiedzialnego za NPS
Moje gratulacje

ps. W tej chwili przyjalem stanowisko ze ani NPS ani produkty z oficjalnej dystrybucji NP ani tym bardziej serwis w Polsce mnie nie interesuja
i zaden z tych tworow nie zobaczy ani zlotowki z mojego portfela ktore to zlotowki zarabiam wlasnie na fotografii i przypadkiem sprzetem marki N,
przynajmniej do czasu kiedy pewne rzeczy (patrz wiadoma strona traktujaca o serwisie i list otwarty) sie bardziej nie ucywilizuja

Wiktor NIKON
19-11-2009, 12:34
Ja osobiscie podejrzewam, ze obcieta lista (glownie pod katem body) na ma celu zmniejszej ilosci aplikacji do NPS.

Dawno temu w Lodzi na warsztatach NKP na ktorych prezentowany byl D3x rozmawialem z Wiktorem Sobolewskim
z Nikona odnosnie programu NPS. I rozmowa szla mniej wiecej tak, ze program juz dziala tyle i tyle, cieszy sie popularnoscia, mamy sporo zgloszen, a jak bedzie tego wiecej to bedziemy musieli pomyslec o zatrudnieniu dodatkowych osob do jego obslugi (wspomnial cos takze o technikach w serwisie).

I pytanie, ktore mi sie czytajac ten watek nasunelo, czy po prostu firma nie tnie troche kosztow z obsluga tego programu zwiazanych. Wiadomo, ze osob przyjetych nie wywala, wiec po prostu lepiej z ich strony po prostu
ograniczyc liste sprzetu uprawniajacego do czlonkostwa.

Kochany współrozmówco - Nikon poniósł koszty w momencie uruchomienia programu i nie są one możliwe do "obcięcia". Obecność pólprofesjonalnych korpusów na początku działania było rodzajem "promocji" ;-) ze względu właśnie "mniejszej kieszeni" polskiego fotografa. Zestaw korpusów musiał jednak prędzej czy później zbliżyć się do NPS w innych krajach europejskich.

Cytując naszą rozmowę i wyciągając z niej "swoje" wnioski nadajesz jej spaczony sens i lądujesz na poziomie dziennikarstwa "Superexpressu". Nie pamiętam dokładnie rozmowy, ale sądzę że było coś na temat porównania, jak wygląda NPS w Polsce i jak w Niemczech. A wygląda... tak jak rynek fotografii: Większy i lepszy. Na większość Waszych pretensji i pytań odpowiedzią jest właśnie porównanie rynków.

Z góry przepraszam, że pewnie nie odpowiem na pytania - zdecydowałem się coś napisać tylko dlatego, że powstał wątek z NPS w tytule i jakieś karkołomne interpretacyjnie bzdury się Wam uplęgły... ;-)

Acha, na pytania "Dlaczego..." generalnie może nie istnieć odpowiedź.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

kichu
19-11-2009, 12:58
Kochany współrozmówco - Nikon poniósł koszty w momencie uruchomienia programu i nie są one możliwe do "obcięcia". Obecność pólprofesjonalnych korpusów na początku działania było rodzajem "promocji" ;-) ze względu właśnie "mniejszej kieszeni" polskiego fotografa. Zestaw korpusów musiał jednak prędzej czy później zbliżyć się do NPS w innych krajach europejskich.

Ale przeciez korpusy D300(s) sa jak najbardziej uznawane jako sprzet kwalifikujacy do NPS w innych krajach europejskich. Wiec tego argumentu kompletnie nie rozumiem, to po pierwsze.

Po drugie ich uzycie nie musi byc zawsze wynikiem mniejszej zasobnosci portfela, ale np. podyktowane obecnoscia
cropa. Sam jakis czas temu uzywalem wylacznie korpusow FX (D3+D700), ale zamienilem jedno z posiadanych przeze mnie body FX (D700) na DX (D300s) wlasnie z powodu cropa.

admin
19-11-2009, 13:22
Przepraszam, popelnilem blad. Sadzilem ze drugim korpusem moze byc nizsza poprzeczka, bo tak chyba bylo przez jakis czas. No i oczywscie w zaden sposob nie wypowiadam sie w imieniu NP. Jesli ktos to tak odebral, to blednie.

Wiktor NIKON
19-11-2009, 13:24
Ale przeciez korpusy D300(s) sa jak najbardziej uznawane jako sprzet kwalifikujacy do NPS w innych krajach europejskich. Wiec tego argumentu kompletnie nie rozumiem, to po pierwsze.

Po drugie ich uzycie nie musi byc zawsze wynikiem mniejszej zasobnosci portfela, ale np. podyktowane obecnoscia
cropa. Sam jakis czas temu uzywalem wylacznie korpusow FX (D3+D700), ale zamienilem jedno z posiadanych przeze mnie body FX (D700) na DX (D300s) wlasnie z powodu cropa.

1. Nie są, a raczej "jeszcze są".
2. I dobra to zmiana, bo ważniejsze są zdjęcia, i to, co chce robić fotograf, a nie "kupowanie sprzętu, żeby być NPS". Powtórzę się: na większość pytań typu "dlaczego..." odpowiedź może nie istnieć. Mogę za to co najwyżej przeprosić, ale nie będę wymyślał, że wynika to z tego czy owego.

Przepraszam ;-), ale muszę na dziś znikać. Zajrzę jutro.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

A ja znam dwa przypadki usunięcia z NPS za rzeczy kryminalne, ale swoją wiedzą się nie podzielę.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

jerezano
19-11-2009, 13:49
O czym tu się w ogóle dyskutuje?

Czy Koledzy nie widzicie, że zmianę nastawienia do klienta firmy Nikon Polska, może wywołać tylko i wyłącznie rynek? Oni mają swoich wiernych klientów i użytkowników ich sprzętu. w niewielkim poważaniu. Wydaje się, że jedyną formą "prztyknięcia w nos" jest rezygnacja z zakupów tej marki. Tyle, że alternatywa jest równie beznadziejna jak to, co mamy teraz (przynajmniej tak ludziska piszą na forach)

Bądź tu człowieku lojalnym klientem - i co dostajesz w zamian???

tk422
19-11-2009, 13:51
Tak na prawdę to nie wiem co należy zrobić, żeby zostać przyjętym do NPS.
Moja lista sprzętu jest dużo większa niż konieczne minimum podane przez NPS. Jestem fotografem Teatru Wybrzeże w Gdańsku, fotografuję dla kilku trójmiejskich deweloperów, współpracuję z Miastem Gdynia i znanymi trójmiejskimi firmami, jako wolny strzelec regularnie sprzedaję swoje zdjęcia do ogólnopolskich czasopism... i co z tego. Z jakichś dziwnych powodów nie spełniam warunków uczestnictwa w NPS.
To jest po prostu żenujące...
Na szczęście jak mi się coś psuje to stać mnie na wymianę na nowe, nie zmienia to faktu, że irytuje mnie taka sytuacja i niezrozumiałe podejście NP.

jackrabbit
19-11-2009, 13:52
wystarczy nie kupowac sprzetu z polskiej dystrybucji :) ja przynajmniej nie zamierzam

marszull
19-11-2009, 13:54
I dlatego jesli mi sie cos zepsuje ze sprzetu nikon to bede to wysylal do serwisu nie polskiego. Czy bedzie to na gwarancji czy tez nie. Po to chyba (miedzy innymi) wstepowalismy do UE - zeby miec wiekszy wybor.

robin102
19-11-2009, 15:10
No jakby sprzedali sprzęt z rabatem bo bez gwarancji to też bym był za tym, ale jak płacę wyższą cenę to w tej cenie są koszta gwarancji realizowanej w Polandzie i wolał bym tu sprzęt naprawiać czy konserwować, bo tu też są łebscy ludzie i dużo potrafią.

marszull
19-11-2009, 15:20
No tak ale ja nastepna puszke kupie sobie z europejska gwarancja, chyba ze w Polsce bedzie w jakiejs super promocji.

docxxx
19-11-2009, 17:50
Dostaje coraz wiecej sygnalow od sklepow, ktore sa zazenowane traktowaniem klientow przez Nikona. Cala historia znajdzie sie na http://polishnikonservice.com ale ten fragment mowi wszystko:

Co za tym idzie, od kilku miesięcy nie korzystamy prawie z serwisu NPL - zarabiają Niemcy.

ps. historia ta pojawi sie dzisiaj lub jutro.

messer
19-11-2009, 20:21
Jak tak to czytam, całe to zamieszanie wokół serwisu, inicjatywy, listy, prośby, groźby...

"nasz forumowy" niedzwiedz chwalil sie gdzies niedawno, ze alfy sobie kupil. i zeissy.
Niedawno zdarzyło mi się wysłać DVD Sony do naprawy. Naprawili natychmiastowo, milo, sympatycznie i z pocałowaniem w rękę (na gwarancji).

To może jest jakiś plan!? :)
.... mówiąc to poszedł czytać testy.

R0bert
19-11-2009, 21:26
Apropo listy i korpusow, zauwazcie, ze np w Polsce majac F3,F4,F5 i F6 mozemy do NPSu sie zapisac, a w UK tylko F6.

jerzyw
19-11-2009, 21:31
Dzieki Bogu problemy z serwisem NP i dyskusja wokol NPS mnie nie dotycza. Ciezko jednak przejsc do porzadku dziennego nad wypowiedziami podobnymi do tez Pana Wiktora.
Gdzie tu miejsce na zasady...? Trawestujac wypowiedz Pana W. - nie wiem.
Szanowni czlonkowie NPS, ten facet sie z was smieje, ocknijcie sie!
Marchewka juz byla. Pora na bat.

Skibek
20-11-2009, 00:22
na większość pytań typu "dlaczego..." odpowiedź może nie istnieć.
A tu się nie zgodze ;)
Wszystko ma swoją przyczynę, więc i odpowiedź na pytanie "Dlaczego?" ;)
Przepraszam za OT, ale zapytam: Na jakie pytanie "Dlaczego?" nie ma odpowiedzi? Ja takiego nie znam ;)

Co do tematu...
Myślę, że miarą tego, czy dany fotograf jest profesjonalistą i kwalifikuje się do przystąpienia do NPS niepowinno być posiadanie konkretnego sprzętu, bo przecież dziecko może dostać na komunię 2szt D3 + 3szt 70-200/2.8VR i już niewiele go dzieli od przystąpienia do programu, bo nie oszukujmy się, że najważniejszym kryterium jest posiadanie konkretnego sprzętu z konkretnej listy (czyli udokumentowanezostawienie niemałek kasy w Nikonie, czyli wkupienie się do NPS). Reszta kryteriów już nie gra takie roli.

Moim zdaniem (powtarzam: moim zdaniem) ktoś, kto robi super-zdjęcia (pod względem technicznym i merytorycznym) starym Nikorrmatem ze starą "pięćdziesiątką" 1.8 (i tylko nią) i nie potrzebuje nowoczesnych szkieł i superszybkiego sprzętu do uzyskania tych samych efektów (a przy okazji z tego właśnie żyje) to JEST PROFESJONALISTA!
Teraz termin "profesjonalista" jest równoznaczna z terminami "gadżeciarz", "onanista sprzętowy". Czy to dobra droga?

Roon
20-11-2009, 01:19
Moim zdaniem (powtarzam: moim zdaniem) ktoś, kto robi super-zdjęcia (pod względem technicznym i merytorycznym) starym Nikorrmatem ze starą "pięćdziesiątką" 1.8 (i tylko nią) i nie potrzebuje nowoczesnych szkieł i superszybkiego sprzętu do uzyskania tych samych efektów (a przy okazji z tego właśnie żyje) to JEST PROFESJONALISTA!
Teraz termin "profesjonalista" jest równoznaczna z terminami "gadżeciarz", "onanista sprzętowy". Czy to dobra droga?

A kto miałby oceniać te "profesionalne" zdjęcia? Jeden gość w NP czy może komisja? Nie trafiony pomysł imho. Pozatym żeby zrobić dobre portfolio (nie mówie o jednym zdjęciu) trzeba mieć sprzęt. Jeden d80 i zwykła 50tka nie wystarczy...

marszull
20-11-2009, 01:38
a ja sie nie zgodze ani z jednym ani z drugim postem ;-)
bo pomysl oceniania zdjec i na ich podstawie wyrokowania czy ktos jest pro czy nie jest do bani (kto mialby oceniac, jakie kryteria itd)
a d80 i 50 mozna by stworzyc naprawde ********e portfolio
o tym czy ktos jest pro czy nie, decyduje po prostu to czy ktos zyje z fotografii czy tez utrzymuje sie zupelnie z innej pracy
przynajmniej ja sie raczej sklaniam ku pierwszej definicji ze slownika PWN

Roon
20-11-2009, 01:51
Chętnie zobacze to ********e portfolio zrobione samym d80 i 50 1.8. Serio pokaż bo nie wierzę :D

shaolin
20-11-2009, 11:04
www.qstra.pl bo pewnie o jej portfolio chodzi.

Przed 2008 bylo D80 i 50tka.

prz3mo
20-11-2009, 11:08
www.qstra.pl bo pewnie o jej portfolio chodzi.

To jest jej nowe portfolio, w tym zdjęcia są już robione z tego co pamiętam D300...
Gdzieś na forum był też link do tego starszego PF z D80-tki. Faktem jest, że było również rewelacyjne, a zdaniem niektórych zdjęcia tam pokazane były nawet lepsze niż te nowe :) Sam byłem w szoku :)

Roon
20-11-2009, 11:13
Żeby nie stresować kolegę wyżej z tą galerią napiszę tylko, że sens mojego przykładu z d80 jest taki, że oprócz pomysłu i umiejętności fotografa liczy się sprzęt i nie ma się co oszukiwać, że tak nie jest. Jeden obiektyw nie ważne jak dobry i jedno body nie załatwi sprawy.

Natomiast odnośnie tej galerii co wklejacie to chyba widać, że część fotek jest robiona w studiu z zewnętrznym oświetleniem na tle i na pewno modele/modelki nie są doświetlane wbudowaną lampą z d80…

Na koniec dodam, że galeria mi się podoba :)

freefly
20-11-2009, 11:14
To jest jej nowe portfolio, w tym zdjęcia są już robione z tego co pamiętam D300...
Gdzieś na forum był też link do tego starszego PF z D80-tki. Faktem jest, że było również rewelacyjne, a zdaniem niektórych zdjęcia tam pokazane były nawet lepsze niż te nowe :) Sam byłem w szoku :)

Bo człowiek robi zdjęcia, nie aparat. Nooo, czyż nie tak, czyż nie tak?:)

shaolin
20-11-2009, 11:16
To jest jej nowe portfolio, w tym zdjęcia są już robione z tego co pamiętam D300...
Gdzieś na forum był też link do tego starszego PF z D80-tki. Faktem jest, że było również rewelacyjne, a zdaniem niektórych zdjęcia tam pokazane były nawet lepsze niż te nowe :) Sam byłem w szoku :)

Przeciez masz ARCHIVE i tam masz foty od 2006 roku... :razz:

wywar
20-11-2009, 11:20
Jak ktoś ma wyczucie kompozycji i fotoszopa w jednym palcu to maszynką klasy d80 można czynić cuda. U nas w mieście jest dziewczyna co pstryka C300D, ale to co wyczynia w fotoszopie to bania mała. Niektórzy ze swoimi magicznymi 5D i elkami mogą jej buty czyścić. Jak ktoś się ma zapytać "to pokaż to portfolio" to pokazuję - KLIK (http://www.alicjareczek.pl/)

Wiktor NIKON
20-11-2009, 11:27
Tak na prawdę to nie wiem co należy zrobić, żeby zostać przyjętym do NPS.
Moja lista sprzętu jest dużo większa niż konieczne minimum podane przez NPS. Jestem fotografem Teatru Wybrzeże w Gdańsku, fotografuję dla kilku trójmiejskich deweloperów, współpracuję z Miastem Gdynia i znanymi trójmiejskimi firmami, jako wolny strzelec regularnie sprzedaję swoje zdjęcia do ogólnopolskich czasopism... i co z tego. Z jakichś dziwnych powodów nie spełniam warunków uczestnictwa w NPS.
To jest po prostu żenujące...
Na szczęście jak mi się coś psuje to stać mnie na wymianę na nowe, nie zmienia to faktu, że irytuje mnie taka sytuacja i niezrozumiałe podejście NP.

W historii zgłoszeń do NPS nie było takiego przypadku - sprawdziłem. Coś było inaczej... A może od tamtego czasu coś w torbie przybyło:-)

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

prz3mo
20-11-2009, 11:35
Przeciez masz ARCHIVE i tam masz foty od 2006 roku... :razz:

Nie zauważyłem :-P

Wiktor NIKON
20-11-2009, 12:00
A tu się nie zgodze ;)
Wszystko ma swoją przyczynę, więc i odpowiedź na pytanie "Dlaczego?" ;)
Przepraszam za OT, ale zapytam: Na jakie pytanie "Dlaczego?" nie ma odpowiedzi? Ja takiego nie znam ;)

Co do tematu...
Myślę, że miarą tego, czy dany fotograf jest profesjonalistą i kwalifikuje się do przystąpienia do NPS niepowinno być posiadanie konkretnego sprzętu, bo przecież dziecko może dostać na komunię 2szt D3 + 3szt 70-200/2.8VR i już niewiele go dzieli od przystąpienia do programu, bo nie oszukujmy się, że najważniejszym kryterium jest posiadanie konkretnego sprzętu z konkretnej listy (czyli udokumentowanezostawienie niemałek kasy w Nikonie, czyli wkupienie się do NPS). Reszta kryteriów już nie gra takie roli.

Moim zdaniem (powtarzam: moim zdaniem) ktoś, kto robi super-zdjęcia (pod względem technicznym i merytorycznym) starym Nikorrmatem ze starą "pięćdziesiątką" 1.8 (i tylko nią) i nie potrzebuje nowoczesnych szkieł i superszybkiego sprzętu do uzyskania tych samych efektów (a przy okazji z tego właśnie żyje) to JEST PROFESJONALISTA!
Teraz termin "profesjonalista" jest równoznaczna z terminami "gadżeciarz", "onanista sprzętowy". Czy to dobra droga?

1. OT, proszę bardzo: "Dlaczego bije Pan swoją żonę tylko po południu?" (Przepraszam za przyklad, ale podręcznikowy...)
2. Oba kryteria grają rolę. Po prostu. Reszta się Panu wydaje.
3. Definicji PROFESJONALISTY nie ma - co widać po następnych kilku postach. Geneza programu NPS (1972 - Olimpliada w Berlinie) to obsługa fotoreporterów sportowych i newsowych. Coś pewnie z tego zostało. A sprzętowo tylko jedna uwaga - tego Nikkormata ani pięćdziesiątki nikt już mu nie naprawi... Tylko, że na takim poziomie (Tworzenie Wartościowej i Cennej Sztuki pudełkiem od butów) żaden NPS się nie liczy: "tylko światło".

Czy ktoś umie przewidzieć ton wypowiedzi na forum, gdyby NPS Nikon Polska zażyczył sobie od zgłaszających PIT z ostatniego roku i umowy świadczące o 50% przychodu z fotografii? Przecież tak jest w UK...

Proponuję też zajrzeć na stronę NPS USA i przypomnieć sobie, że dwa lata temu nie wymagano "członka wprowadzającego" ani obowiązkowo portfolio publikacji z ostatniego roku...

Nieco upraszczając: Nikon poprzez NPS coś daje i okazało się, że musi zacząć się bronić przed wyłudzeniami, bo na świecie pojawia się coraz więcej "kombinujących cwaniaczków". Jak wypada w tej "konkurencji" Polska - sami chyba wiemy...
Acha - ten ostatni akapit nie odnosi się do nikogo personalnie na tym forum. Po prostu dyskutujemy o ogólnych mechanizmach, więc zwracam Wam uwagę na to, o czym mogliście nie pomyśleć, a my musimy.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

tk422
20-11-2009, 12:24
W historii zgłoszeń do NPS nie było takiego przypadku - sprawdziłem. Coś było inaczej... A może od tamtego czasu coś w torbie przybyło:-)

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski


Moje zgłoszenie zostało wysłane 2 miesiące temu - do tej pory brak jakiejkolwiek odpowiedzi (jak rozumiem jeśli nie przejdzie się weryfikacji to nie otrzymuje się odpowiedzi). Jeśli chodzi o sprzęt to zestaw nikonowski jest w torbie od ponad roku w niezmienionej formie.

conik
20-11-2009, 12:37
w duzym skrocie: jesli nie wywaliles dosyc kasy na sprzet ktory niekoniecznie jest ci potrzebny ale kwalifikuje sie do NPS lub nie udalo ci sie tak zakombinowac zeby sie zalapac mamy cie gdzies nawet jesli jestes czlowiekiem ktory zyje z fotografii
Kiedy nie wiadomo o co chodzi chodzi o kase.
Szyderczy wrecz ton w jakim sie Pan wypowiada jest co najmniej nie na miejscu....

JK
20-11-2009, 12:56
...... Geneza programu NPS (1972 - Olimpliada w Berlinie) to obsługa fotoreporterów sportowych i newsowych. .....
Drobne sprostowanie. W 1972 roku Olimpiada była w Monachium, a nie w Berlinie. No, ale to oczywiście drobiazg.

elanek
20-11-2009, 13:55
Kiedy nie wiadomo o co chodzi chodzi o kase.
Szyderczy wrecz ton w jakim sie Pan wypowiada jest co najmniej nie na miejscu....

Najwidoczniej szydera wynika z dużej pewności siebie. Akcja polishnikonservice jest najwyraźniej jeszcze zbyt mało nagłośniona. Może trzeba to dać do programu: "Sprawa dla reportera"? Już widzę oczyma wyobraźni Jaworowicz próbującą skontaktować się telefonicznie z serwisem i usiłującą załatwić cokolwiek :)
To co w wielu serwisach jest normą (Zeiss, Sony) u Nikona jest przywilejem wybranych.
Moim zdaniem czas na nowy serwis, konkurencyjny.

Czytając bezczelny, korporacyjny bełkot zwany stanowiskiem Nikon Polska jestem zdania, że z firmą Nikon Polska należy walczyć do upadku jej lub naszego (czyli zmiany systemu). Tylko otwarta wojna prowadzona wszelkimi środkami jest w stanie wymóc na firmie to, co się należy użytkownikom z tytułu uregulowań prawnych i rynkowych.

robin102
20-11-2009, 14:05
.... Obecność pólprofesjonalnych korpusów na początku działania było rodzajem "promocji" ;-)
Hmmmmmm
Pamięć mam cholernie dobrą i pamiętam dzionek zaraz po premierze D3 oraz D300. (haaaa mam nawet te piękne prospekty w domku:))
Siedzę sobie w siedzibie na Podstępu, a w zasadzie stoję czekając na jakiegoś KOGOSIA co mi ulżyć miał :)
Nie nie w serwisie tylko na pięterku chyba drugim w głównej warowni co to trudno tam trafić o oglądam sobie prospekty reklamujące nowe produkty D3 i D300 i właśnie ten D300 jawi się, jest kreowany przez producenta jako profesjonalny suport, backup jak to się mądrze zwie do modelu D3 zapewnia prawie wszystko co D3 tylko nie jest tym D3, ale każdy profesjonalista mieć go powinien.
Panie Wiktorze miło, że się Pan odezwał, ale co z tego ? Może zrobimy Panu na forum oddzielny dział ?

PANIE WIKTORZE TO CO WYPRAWIACIE Z KLIENTAMI W OBSŁUDZE POSPRZEDAŻNEJ WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA !!!
NIE ZGADZAMY SIĘ JUŻ NA TO !!!

ps
spełniam wszystkie warunki do NPS, ale mam to za przeproszeniem w d.... i nie zniżę się do udziału w tej komedii.
Wymagam normalnej obsługi bo za to zapłaciłem ciężko zarobionymi pieniędzmi.

docxxx
20-11-2009, 14:46
Wiecie co? Powiem Wam szczerze, ze jeden portal, ktory grozi mi sadem przynajmniej robi to grzecznie i kulturalnie;)

Wiktor NIKON
20-11-2009, 14:48
Moje zgłoszenie zostało wysłane 2 miesiące temu - do tej pory brak jakiejkolwiek odpowiedzi (jak rozumiem jeśli nie przejdzie się weryfikacji to nie otrzymuje się odpowiedzi). Jeśli chodzi o sprzęt to zestaw nikonowski jest w torbie od ponad roku w niezmienionej formie.

Jeśli brak jakiejkolwiek odpowiedzi na wysłane zgłoszenie NPS to znaczy, że zgłoszenie nie dotarło.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

Wiktor NIKON
20-11-2009, 14:50
Drobne sprostowanie. W 1972 roku Olimpiada była w Monachium, a nie w Berlinie. No, ale to oczywiście drobiazg.

Oczywiście - podrobiło mi się z ostatnią lekką atletyką...
Dziękuję za sprostowanie.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

conik
20-11-2009, 14:56
Wiecie co? Powiem Wam szczerze, ze jeden portal, ktory grozi mi sadem przynajmniej robi to grzecznie i kulturalnie;)


mozesz napisac cos wiecej?

Wiktor NIKON
20-11-2009, 15:00
w duzym skrocie: jesli nie wywaliles dosyc kasy na sprzet ktory niekoniecznie jest ci potrzebny ale kwalifikuje sie do NPS lub nie udalo ci sie tak zakombinowac zeby sie zalapac mamy cie gdzies nawet jesli jestes czlowiekiem ktory zyje z fotografii
Kiedy nie wiadomo o co chodzi chodzi o kase.
Szyderczy wrecz ton w jakim sie Pan wypowiada jest co najmniej nie na miejscu....

Jeśli uważa Pan mój ton za szyderczy, a kasę za jedyny i najważniejszy motor świata i odrzuca Pan moje wyjaśnienia - nic na to nie poradzę.
Moje wyjaśnienia na temat NPS na forum NKP w wątku NPS to zdecydowanie dobre miejsce na wyjaśnienia na temat programu NPS.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

conik
20-11-2009, 15:02
nis sadze zeby moje zdanie bylo odosobnione
z reszta trudno przyjac to co Pan napisal za jakiekolwiek wyjasnienia

docxxx
20-11-2009, 15:05
mozesz napisac cos wiecej?

To nic strasznego ani powaznego. W sumie moglem nie pisac o tym i nie stresowac;)
Spokojnie, bedzie dobrze:)

BlackRoger
20-11-2009, 15:06
docxxx uracz nas szczegółami - jeśli nie chcesz wymieniać nazwy portalu to napisz chociaż o co biega ;) reszty można się zawsze domyśleć.

docxxx
20-11-2009, 15:15
Nie nie nie i jeszcze raz nie. To nadaje sie bardziej na dzial "Humor", ale i tak nic nie powiem;) Nie dociekajcie. Lepiej rozpropagujcie PNS :)

Andrzej Olender
20-11-2009, 15:22
Nie nie nie i jeszcze raz nie. To nadaje sie bardziej na dzial "Humor", ale i tak nic nie powiem;) Nie dociekajcie. Lepiej rozpropagujcie PNS :)

Po ostatnim Twoim wpisie na forum fotopolis (w temacie --!!--Zmiany na forum.fotopolis.pl--!!--) wiadomo że miałeś jakiś zatarg z samym fotopolis. Co tu ukrywać. Tam twój nick to scorcher.

Skibek
20-11-2009, 17:55
Chętnie zobacze to ********e portfolio zrobione samym d80 i 50 1.8. Serio pokaż bo nie wierzę :D

Ja pisałem o Nikkormat ;) To z D80 ma tyko jedną wspólną cechę - bagnet F ;)
Nie wiem kto i skąd wziął tego D80 ;)

No ja pisałem też, że Profesjonalista to m.in. definicjami osoba, która żyje z robienia czegoś (w tym przypadku z robienia zdjęć).


że oprócz pomysłu i umiejętności fotografa liczy się sprzęt i nie ma się co oszukiwać, że tak nie jest. Jeden obiektyw nie ważne jak dobry i jedno body nie załatwi sprawy.


Tak samo jak 20 topowych korpusów i kontener najdroższych obiektywów nie załatwia sprawy. Można być multimiliarderem i kupić całą fabrykę SONY, czy innej firmy, ale nie wiedząc do czego jest przysłona i regulacja czasu ekspozycji to niestety jest się tylko...


...multimiliarderem. ;)

BlackRoger
20-11-2009, 19:24
Tak samo jak 20 topowych korpusów i kontener najdroższych obiektywów nie załatwia sprawy. Można być multimiliarderem i kupić całą fabrykę SONY, czy innej firmy, ale nie wiedząc do czego jest przysłona i regulacja czasu ekspozycji to niestety jest się tylko...

...multimiliarderem. ;)
Gdyby to mnie dotyczyło to już bym olał ten cały profesjonalizm ;)

marszull
20-11-2009, 20:17
BlackRoger moim zdaniem wysylasz fotke z avatara i od razu jestes PRO ;-)

freefly
20-11-2009, 21:42
No ja pisałem też, że Profesjonalista to m.in. definicjami osoba, która żyje z robienia czegoś (w tym przypadku z robienia zdjęć).


Nieprawda. Można "żyć z robienia czegoś" i nie być profesjonalistą. Dlatego Twoja definicja nie jest trafiona, aczkolwiek konsumenci usług tak do tego podchodzą. Nie umiem żyć na maszynie, pójdę do krawcowej, znaczy się profesjonalistki.
Profesjonalizm, to wysoki standard wykonania danej czynności. A profesjonalista to ten, kto gwarantuje wysoki standard usług, a nie, że zarabia na życie wykonując jakiś zawód.

marszull
20-11-2009, 22:24
albo albo, taka przynajmniej definicjie podaje slownik PWN
1. «osoba zajmująca się zawodowo jakąś dziedziną»
2. «ktoś, kto ma duże umiejętności w jakiejś dziedzinie i doskonale wykonuje swoją pracę»

ja sam raczej sklaniam sie ku pierwszej definicji w stosunku do fotografii
co nie znaczy ze pierwsze nie moze byc powiazane z drugim :-)

freefly
21-11-2009, 04:32
albo albo, taka przynajmniej definicjie podaje slownik PWN
1. «osoba zajmująca się zawodowo jakąś dziedziną»
2. «ktoś, kto ma duże umiejętności w jakiejś dziedzinie i doskonale wykonuje swoją pracę»

ja sam raczej sklaniam sie ku pierwszej definicji w stosunku do fotografii
co nie znaczy ze pierwsze nie moze byc powiazane z drugim :-)

Ale już w przypadku serwisu naprawy aparatów, optowałbyś pewnie za tą drugą definicją w pierwszej kolejności.:)
Ciekawe, którą definicję preferuje NP?:)

wywar
21-11-2009, 06:29
A profesjonalista to ten, kto gwarantuje wysoki standard usług
Popieram kolegę.


zarabia na życie wykonując jakiś zawód.
...to zawodowiec.

conik
21-11-2009, 09:57
patowa sytuacja jest wtedy kiedy ktos nie dosc ze zarabia na zycie to jeszcze robi to bardzo dobrze;) choc nie....tacy olewaja wszystkie programy lojalnosciowe i robia swoje....tak lojalnosciowe jak na stacjach benzynowych;)....pomyslalem sobie o nps czy gwarancji wlasnie w ten sposob....zatankuj xxx litrow paliwa, kup aparatow za xxx zl...oczywiscie cena obejmuje koszt programu...a dostaniesz ochlap w postaci pluszowego cycka do ktorego bedziesz mogl sie wyplakac jak ci cos w sprzecie padnie

Roon
21-11-2009, 10:57
Słowo profesionalista jest mocno przereklamowane w dzisiejszym świecie. Prawie każdy wykonując jakąś usługę lubi wklejać słowo profesionalista między wierszami. Dla mnie to słowo nic nie znaczy i nie kojarzy się z wysokim standardem. Imho ci którzy nie piszą o sobie "profesionalista" zazwyczaj wykonują rzeczywiście usługę na wysokim pozomie.

luxius
21-11-2009, 23:24
Czy ktoś umie przewidzieć ton wypowiedzi na forum, gdyby NPS Nikon Polska zażyczył sobie od zgłaszających PIT z ostatniego roku i umowy świadczące o 50% przychodu z fotografii? Przecież tak jest w UK...


Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

Bardzo prosze. Myślę, że wielu ludzi to zaakceptuje. Tylko, ze to sie nie stanie ,bo NP sie tego zwyczajnie nie zrobi. To nie UK. I moge sie o to z Panem nawet założyć. Czy mniej członków NPS tym lepiej, bo taniej. Bo (to moje osobiste zdanie) NP nie jest zainteresowany poprawa "wizerunku" bo inaczej dawniej zrobiłby porzadek np w swoim serwisie, albo przynajmniej dokonałby widocznych działan zmierzających ku poprawie. W prywatnym zakładzie naprawczym z którego usług korzystam właściel poprostu rozumie, ze przynosze mu swoje narzedzie pracy, które uleglo awarii, i ze trzeba go w miare mozliwosci szybko naprawic, on nie potrzebuje zadnych restrykcyjnych programow (moja sprawa gdzie i za ile co kupiłem!). W serwisie producenta produktow z ktorych korzystam nie moge liczyc na zadne zrozumienie. Uzywam sprzetu Nikona bo jest najlepszy,aparat, szkla, duzy CLS, ale wszystkie cechy marki sa u mnie zaklejone. To cenna powierzchnia reklamowa. Bywam w wielu miejsach, na imprezach, oficjalkach, ludzie pytaja czym robie, ale o nikonie nie uslysza ode mnie ani slowa. Ja z nikonem NP dałem sobie juz dawno spokoj. Nic nie kupuje w Polsce i nic tu nie naprawiam. Jak dla mnie NP moze nie istniec.
Myśle, ze broni Pan beznadziejnej sprawy.

Rafcio
22-11-2009, 14:24
Myśle, ze broni Pan beznadziejnej sprawy.
He, he, ta sprawa to własny tyłek:mrgreen:, więc poniekąd rozumiem silną motywację

eskimos
23-11-2009, 00:28
1. OT, proszę bardzo: "Dlaczego bije Pan swoją żonę tylko po południu?" (Przepraszam za przyklad, ale podręcznikowy...)
2. Oba kryteria grają rolę. Po prostu. Reszta się Panu wydaje.
3. Definicji PROFESJONALISTY nie ma - co widać po następnych kilku postach. Geneza programu NPS (1972 - Olimpliada w Berlinie) to obsługa fotoreporterów sportowych i newsowych. Coś pewnie z tego zostało. A sprzętowo tylko jedna uwaga - tego Nikkormata ani pięćdziesiątki nikt już mu nie naprawi... Tylko, że na takim poziomie (Tworzenie Wartościowej i Cennej Sztuki pudełkiem od butów) żaden NPS się nie liczy: "tylko światło".

Czy ktoś umie przewidzieć ton wypowiedzi na forum, gdyby NPS Nikon Polska zażyczył sobie od zgłaszających PIT z ostatniego roku i umowy świadczące o 50% przychodu z fotografii? Przecież tak jest w UK...

Proponuję też zajrzeć na stronę NPS USA i przypomnieć sobie, że dwa lata temu nie wymagano "członka wprowadzającego" ani obowiązkowo portfolio publikacji z ostatniego roku...

Nieco upraszczając: Nikon poprzez NPS coś daje i okazało się, że musi zacząć się bronić przed wyłudzeniami, bo na świecie pojawia się coraz więcej "kombinujących cwaniaczków". Jak wypada w tej "konkurencji" Polska - sami chyba wiemy...
Acha - ten ostatni akapit nie odnosi się do nikogo personalnie na tym forum. Po prostu dyskutujemy o ogólnych mechanizmach, więc zwracam Wam uwagę na to, o czym mogliście nie pomyśleć, a my musimy.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski


Nie ma to jak patiota na odpowiedzialnym stanowisku :twisted:

Swoja drogą , jeżeli ktoś posiada sprzęt kwalifikujący się do NPS plus potrafi udokumentować że jego praca to właśnie wykonywanie zdjęć (prędzej bym się spodziewał że zlecenie Conika zaginęło gdzieś u adresata) więc chyba spełnia warunki ustalone przez WAS , więc o jakiej kombinacji mowa ? Wg pańskiej wypowiedzi niedługo do NPS będzie należał tylko Tomasz Tomaszewski oraz biorąc pod uwagę patriotyczno-kombinatorskie spojrzenie na świat czołowych prominentów centrali "krewni i znajomi królika" .

wacki4
23-11-2009, 12:54
Panie Wiktorze, czy mógłby pan przestać pisać rzeczy 'małoważne' a napisać w końcu coś na temat usunięcia D300 z listy? wiele osób podawało linki do innych krajów i listy sprzętu gdzie on jest, pisze pan za to ze u nas nie ma wymagania pita czy innych warunków które są w UK/US/GER. mało nas interesuje, chcecie - dodajcie albo unormalizujcie wszystko według innych krajów. ale chcemy znać odpowiedź jaki jest konkretny powód usunięcia d300 z listy, pozostawiając na niej np. D1...

qooba
23-11-2009, 13:00
No jak to jaki? Za dużo się tego sprzedało i serwis ma za dużo klejenia w nich gum :)

BlackRoger
23-11-2009, 13:12
Panie Wiktorze, czy mógłby pan przestać pisać rzeczy 'małoważne' a napisać w końcu coś na temat usunięcia D300 z listy?
Pan Wiktor przecież odpowiedział ;) :

Powtórzę się: na większość pytań typu "dlaczego..." odpowiedź może nie istnieć

kaktus
23-11-2009, 19:49
Tak czytam ten wątek i zaczynam coraz poważniej się zastanawiać nad polskimi serwisami - a program dla profesjonalistów, to już w ogólę hit. Co będzie, jeśli wszystkie serwisy postawią tylko na (niezdefiniowanych) profesjonalistów, a pozostali użytkownicy będą nikim?

Pojadę do Forda zmienić olej i się dowiem, że
1) mam Focusa, a nie Mondeo, do tego z nienajlepszym silnikiem i nienajlepszym wyposażeniem;
2) mam tylko 4 koła i tylko jedną kierownicę, czyli nie wydałem ani grosza na dodatkowe kierownice i koła;
3) nie jestem taryfiarzem, a autem jeżdzę tylko do dziewczyny, czyli tylko dla przyjemności

No jak nic zmiana oleju 2 miesiące potrwa :)

Punkty można odpowiednio odnieść do sytuacji w Nikonie.

Rafcio
23-11-2009, 23:07
Tak czytam ten wątek i zaczynam coraz poważniej się zastanawiać nad polskimi serwisami - a program dla profesjonalistów, to już w ogólę hit. Co będzie, jeśli wszystkie serwisy postawią tylko na (niezdefiniowanych) profesjonalistów, a pozostali użytkownicy będą nikim?

Pojadę do Forda zmienić olej i się dowiem, że
1) mam Focusa, a nie Mondeo, do tego z nienajlepszym silnikiem i nienajlepszym wyposażeniem;
2) mam tylko 4 koła i tylko jedną kierownicę, czyli nie wydałem ani grosza na dodatkowe kierownice i koła;
3) nie jestem taryfiarzem, a autem jeżdzę tylko do dziewczyny, czyli tylko dla przyjemności

No jak nic zmiana oleju 2 miesiące potrwa :)

Punkty można odpowiednio odnieść do sytuacji w Nikonie.

:mrgreen::mrgreen:

docxxx
24-11-2009, 00:01
3) (...) a autem jeżdzę tylko do dziewczyny, czyli tylko dla przyjemności


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Skibek
24-11-2009, 02:51
2) mam tylko 4 koła

To na Nikkora 85/1.4 starczy ;) :) :)

mcl
24-11-2009, 10:27
Panie Wiktorze, czy mógłby pan przestać pisać rzeczy 'małoważne' a napisać w końcu coś na temat usunięcia D300 z listy?
Coś czuję, że pan Wiktor nie odpowie sensownie na to pytanie.
Widzę, że na stronie NP D300 i D300s są w dziale "Aparaty Cyfrowe | Lustrzanki cyfrowe | Profesjonalne". Czyli jak trzeba coś zareklamować to jest ok, jak trzeba zobowiązać się do czegoś, to już nie. A przy okazji, czy D300s nie jest topowym modelem DX?

marszull
24-11-2009, 11:35
za chwile sie okaze ze DX to byl okres bledow i wypaczen i teraz pro to tylko i wylacznie fx

shaolin
24-11-2009, 12:13
A przy okazji, czy D300s nie jest topowym modelem DX?

Nie, topowym jest aktualnie D3s jak mu wlaczysz DX Mode :twisted:

prz3mo
24-11-2009, 14:02
Nie, topowym jest aktualnie D3s jak mu wlaczysz DX Mode :twisted:

... a poniżej inne puszki FXowe, mające tryb DX :mrgreen:
Podsumowując - wg. Nikon Polska topowe DX to... korpusy D700,3,3x,3s :mrgreen:

Wiktor NIKON
24-11-2009, 15:10
Nie ma to jak patiota na odpowiedzialnym stanowisku :twisted:

Swoja drogą , jeżeli ktoś posiada sprzęt kwalifikujący się do NPS plus potrafi udokumentować że jego praca to właśnie wykonywanie zdjęć (prędzej bym się spodziewał że zlecenie Conika zaginęło gdzieś u adresata) więc chyba spełnia warunki ustalone przez WAS , więc o jakiej kombinacji mowa ? Wg pańskiej wypowiedzi niedługo do NPS będzie należał tylko Tomasz Tomaszewski oraz biorąc pod uwagę patriotyczno-kombinatorskie spojrzenie na świat czołowych prominentów centrali "krewni i znajomi królika" .

TT nie należy do NPS, bo nie musi (pomijając fakt, że kryterium sprzętowego nie spełnia;-)), czego Wam Wszystkim życzę. O konkretnych kombinacjach będę mógł napisać, jak będę miał tytuły prawne do podawania danych osobowych. Jeśli widzi to Pan tak prosto, jak napisano powyżej, to gratuluję - to oznacza, że ta ogólna uwaga (co pobudziła OT osobiste wycieczki pod patriotycznym szyldem) Pana nie dotyczy. Niestety to takie proste nie jest, a też bym chciał, aby była definicja profesjonalizmu.

Nie zabrałem głosu na tym forum, aby czegokolwiek bronić, tylko aby coś komuś "wyjaśnić". Ci co nie chcą takiego wyjaśnienia, a żądają swojego - widocznie wiedzą lepiej. Dlaczego D300 zniknął z listy - taką podjąłem decyzję. KROPKA.

Jeśli już jesteśmy przy sprawach słownikowych, to NPS (Nikon Professional Services) tłumaczyć niezgrabnie można jako "Usługi Nikona dla Zawodowców" i jest programem marketingowym. Obecność tego wątku w dziale "serwis" (w sensie "naprawa sprzętu") jest już omyłką samą w sobie.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

eskimos
24-11-2009, 17:14
Panie Wiktorze , nie miałem zamiaru pana obrazić , po prostu użyłem takiego samego tonu i rozumowania jak pan w poprzednich wypowiedziach , chyba nie jestem jedyną osobą która uważa że były one delikatnie mówiąc hm szydercze , niestety ale panu jako przedstawicielowi Nikona raczej to nie wypada . Ma pan rację , ta ostatnia uwaga mnie nie dotyczy z trzech prozaicznych przyczyn , posiadam trzy aparaty z czego tylko jeden kwalifikuje się do NPS , fotografia jest dla mnie bardziej przyjemnością niż ciężką orką i nie stanowi całości moich dochodów i najważniejsze chyba , w Norwegii jestem traktowany jako potencjalny nabywca kolejnych produktów Nikona co w połączeniu z NPU daje mi bezstresowe kontakty ze sklepami , przedstawicielstwami i serwisem , wspomnę tylko że wymienili moje kobietce na nowy , kitowy obiektyw do D60 nie doszukując się w nim żadnych uszkodzeń które nie obejmuje gwarancja , dołączyli oficjalny list z przeprosinami za wynikłe nieudogodnienia plus gratis akumulator , niby nic a jednak cieszy , tak została potraktowana osoba która nawet nie ma zarejestrowanego sprzętu na stronie Nikon . Już nawet nie chodzi o te gratisy , na prawdę duże wrażenie robi traktowanie klientów jak ludzi .

Pozdrawiam z zimnej północy Grzegorz K .

robin102
24-11-2009, 17:42
... w Norwegii jestem traktowany jako potencjalny nabywca kolejnych produktów Nikona co w połączeniu z NPU daje mi bezstresowe kontakty ze sklepami , przedstawicielstwami i serwisem....
Bo to inny kraj jest Panie kolego, a u nas w Polandzie traktują nas jak szkodniki które jeszcze nie dość, że mało ;) zapłaciły za sprzęt to potem jeszcze coś wymagają łobuzy jedne !
Możemy być co najwyżej poligonem doświadczalny do prowadzenia eksperymentów marketingowy typu jest KROPEK i NIE MA KROPKA , albo ILE KLIENT JESZCZE WYTRZYMA, jak długo można jeździć po polskim kliencie.
W wypowiedzi P. Sobolewskisgo najbardziej bawi mnie słowo KROPKA. Jeden człowiek, a tak dużo może i do razu wywalił KROPKA za burtę, a przecież fotografowie przyrody Ci co zarabiają na życie używając rozmyślnie korpusów z KROPKIEM, co na to ?
Na szczęście rynek konsumencki w Polsce powolutku się zmienia i sami też go zmieniajmy aktywnym uczestnictwem w słusznych inicjatywach. Nikt za nas tego nie zrobi, nie leńmy się !

eskimos
24-11-2009, 20:58
Niestety aż tak słodko nie ma , tu wszystko musi swoje trwać , zasada "mówisz i masz" nie działa w żadnej dziedzinie życia , nawet najprostsze sprawy serwisowe trwają moim zdanie ciut za długo , ale to już nie wina serwisu a raczej mentalności narodu .

Taka mała ciekawostka , Norwegia od kilkunastu lat jest w pierwszej piątce krajów na świecie o najwyższym standardzie życia w tym roku zajęła pierwsze miejsce , aparaty kwalifikujące się do NPS to :

D3
D3x (jeszcze nie dodali D3s)
D2Hs
D2Xs

D700
D300
D300s
D200 jedną nogą jestem w NPS :twisted:

jedyny analog
F6

Żeby nie było Link (http://www.nikon.no/home/no_NO/local_content/broad/215/1.html)

Wychodzi na to że Polska jest jeszcze bogatszym krajem , chyba czas wracać do domu :)

To jeszcze dorzucę warunki , praca w Norwegii jako fotograf , 2 puszki plus trzy profesjonalne produkty firmy Nikon (obiektywy , lampa , skaner , lub sprzęt do fotografii bezprzewodowej) , transmiter WT-2 jest jak najbardziej pro : )

Roon
24-11-2009, 21:44
Niestety aż tak słodko nie ma , tu wszystko musi swoje trwać , zasada "mówisz i masz" nie działa w żadnej dziedzinie życia , nawet najprostsze sprawy serwisowe trwają moim zdanie ciut za długo , ale to już nie wina serwisu a raczej mentalności narodu .

Taka mała ciekawostka , Norwegia od kilkunastu lat jest w pierwszej piątce krajów na świecie o najwyższym standardzie życia w tym roku zajęła pierwsze miejsce , aparaty kwalifikujące się do NPS to :

D3
D3x (jeszcze nie dodali D3s)
D2Hs
D2Xs

D700
D300
D300s
D200 jedną nogą jestem w NPS :twisted:

jedyny analog
F6

Żeby nie było Link (http://www.nikon.no/home/no_NO/local_content/broad/215/1.html)

Wychodzi na to że Polska jest jeszcze bogatszym krajem , chyba czas wracać do domu :)

To jeszcze dorzucę warunki , praca w Norwegii jako fotograf , 2 puszki plus trzy profesjonalne produkty firmy Nikon (obiektywy , lampa , skaner , lub sprzęt do fotografii bezprzewodowej) , transmiter WT-2 jest jak najbardziej pro : )

szok 0_0

Jestem ciekaw czy jest jakiś racjonalny argument czemu w PL nie ma d200 i d300...

freefly
24-11-2009, 22:05
szok 0_0

Jestem ciekaw czy jest jakiś racjonalny argument czemu w PL nie ma d200 i d300...

Nie czytałeś wcześniej, że Pan Sobolewski podjął taką decyzję i "kropka".

Roon
24-11-2009, 22:19
Nie czytałeś wcześniej, że Pan Sobolewski podjął taką decyzję i "kropka".


:-D

wacki4
25-11-2009, 00:01
i kropka.. ;) miło, szkoda tylko że tyle doskonałych szkieł dx-owych jest na liście, a np. D1 nie zniknął... ale w końcu wiemy kto podjął taką decyzję, a nie słuchamy marketingowego bullshitu na temat decyzji płynących zza zachodniej granicy ;)

Władca Pixeli
25-11-2009, 07:00
Nie czytałeś wcześniej, że Pan Sobolewski podjął taką decyzję i "kropka".
Ale to jest zwykłe oszustwo.
Na stronie
http://www.nikon.pl/family/pl_PL/categories/broad/318.html
pisze wyraźnie
Aparaty Cyfrowe | Lustrzanki cyfrowe | Profesjonalne
D3X, D3s, D3, D700, D300s, D300
Czyli do sprzedaży wmawia się, że aparat profesjonalny, a jak ktoś idzie do serwisu do wtedy mówią, że aparat amatorski.
Mam wrażenie, że to podlega pod paragraf jako nieuczciwa reklama i odpowiednie organizacje w Polsce lub w Europie powinny się tym zająć.

Warto przeczytać
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/338651,milionowe_kary_dla_firm_za_nieuczciwa_rekla me.html

"Wprowadzanie w błąd
Reklamą naruszającą prawo będzie każdy przekaz, który w jakikolwiek sposób wprowadza lub może wprowadzić w błąd osoby, do których jest skierowany."

"Przedsiębiorca, który mimo wszystko zdecyduje się na kampanię reklamową niezgodną z prawem, musi liczyć się z tym, że klienci będą wobec niego dochodzić swoich praw.
– Każdy konsument, który został wprowadzony w błąd, może dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. Ułatwieniem jest obowiązująca już od ponad roku ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, która m.in. przenosi ciężar dowodu na przedsiębiorcę – mówi Konrad Gruner.
Dodatkowo jeżeli reklama wprowadza w błąd, każdy zarówno konsument, jak i przedsiębiorca może złożyć zawiadomienie do UOKiK o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Jeżeli w trakcie postępowania prowadzonego przez Urząd okaże się, że rzeczywiście doszło do naruszenia prawa, na przedsiębiorcę może zostać nałożona dotkliwa kara finansowa w maksymalnej wysokości 10 proc. jego ubiegłorocznych przychodów."


Co za problem więc zgłosić ten problem do odpowiednich organów.

Ja nie muszę zgłaszać, bo z "moim" serwisem Nikona nie mam problemów. :mrgreen:

elanek
25-11-2009, 09:48
Dlaczego D300 zniknął z listy - taką podjąłem decyzję. KROPKA.

a np. D1 nie zniknął...
Proste - aparatów D1 jest mało na rynku. D300 tysiące. Biorąc pod uwagę "sprawność" i "szybkość" serwisu z Podstępu, wcale się nie dziwię tej decyzji. Serwis nie ma mocy przerobowych, żeby szybko naprawić puchę typu D300 w dużych ilośćiach. Idąc dalej tym tropem można podejrzewać, że:
- w serwisie jest mało pracowników
- Pan Sobolewski mało płaci więc serwisanci się nie spieszą i być może szef serwisu nie zna się na zarządzaniu zasobami ludzkimi i nie potrafi zmotywować pracowników
- serwis jest niedoinwestowany - za mało sprzętu do napraw, stąd i mała przepustowość
- serwis ma mało części zamiennych na stanie - czyli albo jest za biedny na większy zapas albo nie ma pomieszczeń magazynowych albo za logistykę odpowiada idiota
Powyższe podejrzenia uzasadniają usunięcie popularnej, zawodowej puszki z NPS.


Ale to jest zwykłe oszustwo.

NPS (Nikon Professional Services) tłumaczyć niezgrabnie można jako "Usługi Nikona dla Zawodowców" i jest programem marketingowym.
Czyli jest to marketingowe oszustwo i krętactwo w stylu polskim.

Uważam, że dalej trzeba drążyć temat, aż ktoś z Japonii się wkurzy i zrobi porządek.

mini21
25-11-2009, 10:12
To zróbmy Panu Sobolewskiemu na złość.... kupmy sobie wszyscy D3 i jak zaczną się psuć, to zobaczymy, czy też je usunie z listy NPS :mrgreen:

wacki4
25-11-2009, 10:20
elanek - jedyny problem to to, że d300 został usunięty tylko z listy 'wymaganej do nps' ale na liście serwisowanego sprzętu dalej jest :P więc twoja teoria jest kiepska ;)

kichu
25-11-2009, 10:29
elanek - jedyny problem to to, że d300 został usunięty tylko z listy 'wymaganej do nps' ale na liście serwisowanego sprzętu dalej jest :P więc twoja teoria jest kiepska ;)

Ale dzieki skresleniu D300 mniejsza ilosc fotografow sie zakwalifikuje do programu, wiec ilosc sprzetu koniecznego do serwisowania w trybie NPS spadnie.

elanek
25-11-2009, 10:30
elanek - jedyny problem to to, że d300 został usunięty tylko z listy 'wymaganej do nps' ale na liście serwisowanego sprzętu dalej jest :P więc twoja teoria jest kiepska ;)

nie wiem czy się zrozumieliśmy - chodziło mi o to, że D300 nie będą musieli szybko naprawiać w ramach NPS - w obecnej formie będą sobie w swoim trybie naprawiać, czyli min. miesiąc ?:)

tych puszek jest dużo, więc i więcej ich w serwisie ląduje - po co mają sobie bat na własne plecy sprowadzać
aparatów D3 i D700, nie mówiąc z starszych z serii jednocyfrowych jest bardzo mało - serwis się wyrobi i będzie można się szczycić programem NPS

prz3mo
25-11-2009, 11:37
Dlaczego D300 zniknął z listy - taką podjąłem decyzję. KROPKA.


hmm... no cóż... chciałoby się coś napisać, ale się powstrzymam.

BTW
Wcześniej w tym temacie wspomniał Pan też, że inaczej wygląda sprawa przynależności do NPS w Polsce niż w Niemczech, bo "rynek fotograficzny w Polsce jest gorszy" (cokolwiek to znaczy).

Idąc dalej TYM TOKIEM rozumowania żądam w takim razie od dystrybutora w Polsce by sprzęt Nikona z oficjalnej dystrybucji był duużo tańszy w naszym kraju. Dlaczego? Dlatego, że zarabiam mniej niż statystyczny Niemiec.
KROPKA.

Normalnie komedia...

wacki4
25-11-2009, 13:05
elanek - ale muszą, jak masz i należysz już do npsu - bo jest na wykazie sprzętu gwarancyjnego nps ale nie na wykazie tego sprzętu który jest wymagany aby do nps się 'dostać' ;)

zresztą w sumie więcej słyszałem o 'problemach' z d700 niż d300, więc dziwie się że d700 nie usunęli w takim razie ;) no chyba że sporo gum mają na zbyciu i nie mają gdzie ich magazynować :P

kichu
25-11-2009, 13:10
klania sie czytanie ze zrozumieniem, problem z usunieciem d300 z listy puszek polega na tym, ze wszystkich fotografow posiadajacych dwa korpusy w ukladzie FX + DX pozbawiono mozliwosci ubiegania sie o czlonkostwo, zostawiajac sie tylko fotografom, ktorzy pracuja wylacznie w ukladzie co najmniej 2xFX

nietrudno sobie wyobrazic jak mocno zaweza to krag osob ubiegajacych sie o czlonkostwo w tym programie, a jednoczesnie jest lekcewazeniem osob wykorzystujacych cropa w pracy zawodowej, np. z dlugimi tele (ptasiarze, fotolotnicy etc)

prz3mo
25-11-2009, 13:19
zresztą w sumie więcej słyszałem o 'problemach' z d700 niż d300, więc dziwie się że d700 nie usunęli w takim razie ;) no chyba że sporo gum mają na zbyciu i nie mają gdzie ich magazynować :P

Jakie to niby problemy są z D700?

mcl
25-11-2009, 13:43
Nikt tego oficjalnie nie powie, ale domyślam się, NPS jest tworem wyłącznie marketingowym (to akurat zostało częściowo potwierdzone) i chodzi o to, żeby pokazać jak Nikon troszczy się o zawodowców, że ma program, jest cacy, profi i super, a nie o to, żeby faktycznie pomóc jak największej liczbie zawodowców (to kosztuje i wymaga pracy).
Czy po przycięciu programu można się nim nadal chwalić? Można, w tej kwestii się nic nie zmieniło.

qooba
25-11-2009, 13:43
(...) zostawiajac sie tylko fotografom, ktorzy pracuja wylacznie w ukladzie co najmniej 2xFX

Zły tok rozumowania. Można nadal używać DX-owe d1/d2 i być pro wg Pana Wiktora

elanek
25-11-2009, 15:48
klania sie czytanie ze zrozumieniem, problem z usunieciem d300 z listy puszek polega na tym, ze wszystkich fotografow posiadajacych dwa korpusy w ukladzie FX + DX pozbawiono mozliwosci ubiegania sie o czlonkostwo, zostawiajac sie tylko fotografom, ktorzy pracuja wylacznie w ukladzie co najmniej 2xFX

No moja wypowiedź wyraźnie zmierzała do tego. Eliminując posiadaczy D300, NPS ujmuje sobie roboty i staje się wyraźnie chwytem marketingowym, a nie prawdziwą inicjatywą dla osób żyjących z fotografii i kupujących sprzęt za niemałe pieniądze.

arturjb
25-11-2009, 19:50
no dobrze, a co z aparatami zapisanymi do porogramu w czasie, gdy były na liście?

Piotr_
25-11-2009, 19:53
no dobrze, a co z aparatami zapisanymi do porogramu w czasie, gdy były na liście?

Było minęło :evil:

luxius
25-11-2009, 20:58
Nie zabrałem głosu na tym forum, aby czegokolwiek bronić, tylko aby coś komuś "wyjaśnić". Ci co nie chcą takiego wyjaśnienia, a żądają swojego - widocznie wiedzą lepiej. Dlaczego D300 zniknął z listy - taką podjąłem decyzję. KROPKA.


Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski


Bez obrazy Wielki Wiktorze...(my tu na tym forum nie uzywamy formy Pan, mam nadzieję , ze jakos to zniesiesz) ...w tej sytuacji musze napisac, ze Twoje posty są dla mnie osobiście tyle samo warte co NPS polskiego nikona, czyli nic.

fafniak
27-11-2009, 23:01
Wielki Wiktorze - kombinowanie pojawia się tam gdzie są niejasne zasady a sam system jest niewydolny. To że należałoby wykazać ze ma sie iles tam procent dochodu ze zdjęć - to jest rozsądne - dużo bardziej niż wywalenie d300>To że ludzie kombinują to efekt właśnie niejasnych zasad i tego że sam serwis działa tragicznie> Jeżeli naprawa trwałaby 14 dni to nie sądzę aby ktokolwiek kombinował. Widocznie jednak te nie dokońca jasne zasady NPS są dla WAS wygodne bo wielu znajomych można podciągnąć pod NPS a także troche współpracujących z wami firm

docxxx
11-12-2009, 08:53
http://polishnikonservice.com/pl/ogolnie/ogolnie/122-genialna-opcja-nps-wydanie-polskie-tomasz-walczuk.html

conik
11-12-2009, 11:09
NPS = Niema Profesjonalnego Serwisu*

*niema zadnego ale wiadomo o co chodzi;)

tomisiek
11-12-2009, 11:46
No, poczytałem sobie ten wątek od początku. I gratuluję.

Panu Wiktorowi gratuluję. Dobrego samopoczucia i silnej motywacji oraz mesjańskiego zbawiania świata fotografów.

Jednak zamiast w arogancki i bezczelny sposób odpowiadać na tym forum, niech Pan skieruje swoją energie na kursy obsługi klienta. To co Pan zaprezentował w tym wątku potwierdza Pana klasę.

I dlatego nie dziwię się teraz, że nie doczekałem się odpowiedzi od Pana.

tomisiek

luxius
11-12-2009, 20:39
I gratuluję.

Panu Wiktorowi gratuluję. Dobrego samopoczucia i silnej motywacji oraz mesjańskiego zbawiania świata fotografów.

Jednak zamiast w arogancki i bezczelny sposób odpowiadać na tym forum, niech Pan skieruje swoją energie na kursy obsługi klienta. To co Pan zaprezentował w tym wątku potwierdza Pana klasę.




Raczej brak klasy :(

luxius
17-01-2010, 01:12
NPS = Niema Profesjonalnego Serwisu*

*niema zadnego ale wiadomo o co chodzi;)


hahahaha, AMEN :)

Ratel
17-01-2010, 12:35
Witam,
Mialem juz odpuscic, bo temat troche stary, ale nie moglem sie powstrzymac.

Miesiac temu kupilem body, 4 obiektywy i lampke Nikona (po przejsciu z Sony) i zaczynam zalowac, gdy widze jak firma, ktora wybralem, mnie traktuje.
Pomijam w tym momencie wszelkie aspekty techniczne, po prostu troche szacunku sie nalezy dla swoich klientow. Nie mowiac juz o obsludze.

Przeczytalem przed chwila caly watek i odnosze takie wrazenie:

1. z czegos musi wynikac ta buta i ton wypowiedzi tego czlowieka (sorry, ale na "Pan" trzeba sobie zasluzyc) reprezentujacego NP - ja mam kilka pomyslow, jak pewnie kazdy z nas. Musi to byc czyms poparte, ale mniejsza o to. Dlaczego? Kto pozwala sobie na takie odzywki i to jeszcze na forum uzytkownikow Nikona? Naprawde nie miesci mi sie to w glowie, aby w ten spobo mialbym odpisywac na forum moim klientom. Moze ktos, kto skladnie pisze po angielsku, poda linka z tlumaczeniem i pusci do centrali w Japonii? Moze w koncu sie komus klapki otworza? Zbulwersowala mnie glownie odpowiedz, w ktorej padlo, ze nie odpowie na pytania, bo nie oraz odpowiedz z zawarta KROPKA.
To sa po prostu jakies jaja - nie wierze w to, co przeczytalem w tym watku. Naprawde nie wiem, jakim cudem ktos moze pisac w ten sposob.

2. pomimo, ze sprzet, ktory nabylem, jest nowy, mam w glebokim powazaniu wasz (celowo z malej - rowniez bez szacunku) serwis. Wole doplacic kilka stowek na przesylke i przynajmniej sie NIKOGO o NIC nie prosic, pomijajac fakt, ze mi sie to cos (obsluga serwisowa) nalezy. Troche zaluje, ze przed zmiana nie przeczytalem watkow o serwisie - jakos nigdy nie mysle o tym, ze cos padnie, i jak do tej pory udaje mi sie kupowac sprzet nieawaryjny:) Gdybym wiedzial, ze takie jest podejscie do klienta, to moze zostalbym z Sony lub przeszedl do Canona, choc nie wiem, czy tam nie jest podobnie. Przypuszczam jednak, ze gorzej byc nie moze.

Naprawde NP jest tak nietykalny? A moze wyslemy papierowe listy do Japonii? Raczej nie zgina gdzies w sieci...
Nie wierze, ze w Japonii maja to gdzies, co tu sie dzieje. Przeciez kochaja Chopina!;)

docxxx
17-01-2010, 12:50
A moze wyslemy papierowe listy do Japonii?

Taka akcja jest juz prowadzona na PolishNikonService.com pod nazwa: Napisz list do... Mr Michio Kariya (3 proste kroki) (http://polishnikonservice.com/pl/ogolnie/komunikaty/126-napisz-list-do-mr-michio-kariya-3-proste-kroki.html)

Ratel
17-01-2010, 13:50
Taka akcja jest juz prowadzona na PolishNikonService.com pod nazwa: Napisz list do... Mr Michio Kariya (3 proste kroki) (http://polishnikonservice.com/pl/ogolnie/komunikaty/126-napisz-list-do-mr-michio-kariya-3-proste-kroki.html)

Dzieki za info - juz sprawdzam:)

biele1
17-01-2010, 15:50
Jeżeli osoba która wypowiada się w takim miejscu i w taki sposób jest zarazem osobą decyzyjną w tej firmie to nie dziwmy się że poziom usług jest ... a właściwie go nie ma. Jest handel oparty na naiwności kupujących. Pierwszy raz się spotkałem z sytuacją w której duży koncern jest reprezentowany nie przez rzecznika prasowego w oficjalnym komunikacie tylko na jakimś "śmiesznym" forum przez ...no właśnie nikt nie robi sobie jaj - przyznać się kto się podaję za Wiktora?

Nie dziwmy się że nasz rynek jest mniejszy od tych na zachodzie. Jeżeli nasza (Polska) fałszywa mentalność potrafi pchać jednych do:

1. tworzenia (nie)profesjonalnego produktu który w zalezności od okoliczności jest pro lub nie - a chodzi tylko o wyciągnięcie kasy.
2. kupowania od sprzedawcy który wyznaje tylko i wyłącznie zasady oparte na dodatnim wyniku finansowym.
3. tworzenie lipnego programu marketingowego w celu jak się domyślam zwiększenia sprzedaży (może nie rozumiem słowa marketing) który tak naprawdę sprawia że sprzedaż maleje - ale tego nie widać od razu tylko po latach.

...no to nie dziwmy się że jest jak jest. Ci co mają tego świadomość postępują racjonalnie i omijają szerokim łukiem cały ten "Podstęp" i korzystają z zagranicznych serwisów.

A dlaczego napisałem fałszywa? Bo z jednej strony chcemy zarabiać kasę a z drugiej strony wpadają nam do głowy takie pseudo marketingowe pomysły. Chcemy mieć dobry sprzęt fotograficzny a go nie mamy bo leży tygodniami nie wiadomo gdzie i dlaczego (serwis). Oszukujemy samych siebie, a przecież mamy wybór...

To co tutaj oglądamy (w wypowiedziach Pana Wiktora) to świetny przykład marketingu partyzanckiego z tym że nie dla nikon polska tylko dla wszystkich po za nikon polska - tj. c sony ;).

Wątek puchnie, zainteresowanych przybywa, ale nie dajcie sobie pluć w twarz. Zamiast walczyć z czymś za co płacicie po prostu zapłaćcie gdzie indziej a zamiast stukać w klawiatkę lub czekać aż serwis stanie na wysokości zadania, rozwijacie się z aparatem w praktyce.

Rynek ma to do siebie że jak coś jest słabe i nie ma na to klientów to się zwija taki interes. Gorzej jak są chętni (nieświadomi że można u konkurencji, za granicą itd.).

Skoro ebay zamyka siedzibę w Polsce to wierzcie mi że kiedyś może nastać czas ze będziecie musieli wysyłać sprzęt tam gdzie was po prostu będą szanować. Czego wam i sobie życzę.

luxius
18-01-2010, 12:29
Cos sie Wileki Wiktorze tu nie pokazujesz ....?
Własnie smaze piekny list do Japoni z Twoimi złotymi myslami , ktore tu wyprodukowałeś, moim zdaniem traktujac nas bardzo niegrzecznie, byc moze poprosze kolegow forumowiczow o imienne podpisanie sie pod nim... Moim prywatnym zdaniem Twoje wypowiedzi swiadzca o tym, ze nie rozumiesz naszych problemow , osibiscie bym chcial, zeby na Twoim miejscu znalazl sie ktos inny, kto nie bedzie w sposob lekcewazacy wypowiadal ws naszych uwag wobec naszej ulubionej marki.

Czy ktos znak japonski> Chcialbym aby ten list był po japońsku.

kwiatek6324
18-01-2010, 14:39
Hmm, moze warto poszukac jakiegos tlumacza i zapytac ile by kosztowało.
Zrobimy sciepe narodowa, kupimy bombe atomowa i wysadzimy "Postepu" ;-)

Pozdr
AK

Ratel
18-01-2010, 18:22
Hmm, moze warto poszukac jakiegos tlumacza i zapytac ile by kosztowało.
Zrobimy sciepe narodowa, kupimy bombe atomowa i wysadzimy "Postepu" ;-)

Pozdr
AK

Jestem za;)

@Luxius, wychodzi na to, ze "imperator" nie ma juz czasu zagladac do malych robaczkow wiec pozostaje nam robic swoje;) W sumie.... moze i lepiej:) Niestety nie znam japonskiego wiec nie pomoge za bardzo. Co do podpisu, to nie ma sprawy - to co wypisywal na forum nie miesci sie nawet w ramach polskich standardow, a co dopiero europejskich, czy japnoskich, ale o tym juz bylo...

Piotr_
18-01-2010, 18:33
Hmm, moze warto poszukac jakiegos tlumacza i zapytac ile by kosztowało.
Zrobimy sciepe narodowa, kupimy bombe atomowa i wysadzimy "Postepu" ;-)

Pozdr
AK

Ale ty chcesz wykończyć serwis Nikon Polska czy całą Warszawę? :) Bo jak tylko serwis to da się to zrobić taniej i tak, że w okolicznych domach nie powypadają szyby :mrgreen:

luxius
12-05-2010, 08:23
Pozdrawiam sfrustrowanego fotografa, któremu się nie podobają EUROPEJSKIE kryteria przyjęcia do NPS. Jak nie chcesz być w EU, to ... won;)

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski


Jak można się tak oficjalnie wypowiadać do użytkowników marki??? Skandal !

gusi
13-05-2010, 07:30
Ile ten chłopak (Wiktor) ma lat? Sadząc po stylu, pewnie jest tuż przed okresem dojrzewania?;)

luxius
14-05-2010, 14:59
To są dwa cytaty, ale ile mówiące. Niestety:(


Wypowiedz Wiktora Sobolewskiego z NP

http://www.youtube.com/watch?v=ZJ2jmYcX5U4

"nikon D300, poręczna zawodowa lustrzanka..."

"...poręczny jako zapasowowy korpus zawodowca"

A z listy NPS zniknął


Jak sprzedać to zawodowy, jak przyjąć do NPS to amatorski.

Bonzo
14-05-2010, 17:12
do czasu aż nie poleca stołki i nie spadnie sprzedaż nic się nie zmieni :) i to musi odczuć centrala w Japan a nie tylko jeden oddział :) przykre ale prawdziwe :) Jakby mój pracownik napisał lub powiedział tak do klienta/użytkownika mojego sprzętu na kopach wyleciałby z roboty. Z tym że w korporacjach nie ma możliwości dopilnowania każdego pracownika z osobna i wychodzą takie kwiatki jak ten Pan :)

krzysiekn
14-05-2010, 18:53
z bierzmowania jestem wiktor.ja bym wam(specjalnie z małej litery-zero szacunku) zostawił d3,d3s.za karę,że jesteście be.

Tok'Ra
16-05-2010, 18:21
TT nie należy do NPS, bo nie musi (pomijając fakt, że kryterium sprzętowego nie spełnia;-)), czego Wam Wszystkim życzę. ...
Nie zabrałem głosu na tym forum, aby czegokolwiek bronić, tylko aby coś komuś "wyjaśnić". Ci co nie chcą takiego wyjaśnienia, a żądają swojego - widocznie wiedzą lepiej. Dlaczego D300 zniknął z listy - taką podjąłem decyzję. KROPKA.

Jeśli już jesteśmy przy sprawach słownikowych, to NPS (Nikon Professional Services) tłumaczyć niezgrabnie można jako "Usługi Nikona dla Zawodowców" i jest programem marketingowym. Obecność tego wątku w dziale "serwis" (w sensie "naprawa sprzętu") jest już omyłką samą w sobie.

Pozdrawiam,
Wiktor Sobolewski

Hmm... wystarczy zabezpieczyć i odnaleźć jakąkolwiek ofertę, reklamę, w której informowano, że zakup D300 kwalifikuje się jako korpus profesjonalny uprawniający do NPS, po czym osoby w ten sposób oszukane które dokupiły sprzęt chcąc mieć w pracy zawodowej gwarancję szybkiego serwisu, winny to zgłosić natychmiast z wydrukami w odpowiednim urzędzie UOKIK - a problem z NP sam się może rozwiązać po zasądzeniu podobnej jak tu http://tinyurl.com/2frf69u kary. NP po niej z dużym prawdopodobieństwem przestanie istnieć, a kolejna firma nie popełni tak fatalnych marketingowo błędów, i będzie nas traktować uczciwiej.

Do kompletu koniecznie należy dołączyć link i przykładowe wydruki z żółtego serwisu - potwierdzające, że nawet oferta gwarancji była nagminnie łamana, np. przez brak terminowości, wystawianie faktur za wymianę gum w aparatach serwisowanych na gwarancji, itd...

qooba
16-05-2010, 19:06
W poznański sklepie abfoto z wielkim napisem NPS do dzisiaj leżą ulotki o programie NPS, gdzie pro puszki to D100, D200, D300 itp

marciing
17-05-2010, 18:04
W poznański sklepie abfoto z wielkim napisem NPS do dzisiaj leżą ulotki o programie NPS, gdzie pro puszki to D100, D200, D300 itp

W gdańskim sklepie także ;) nawet mam jedną takową w domu ;)

koproza
24-03-2011, 14:53
Zastanawiam się jak rynek w Czechach i Polsce się różni, pod względem wielkości, skoro w Czechach półprofi puszki są na liście:

http://www.nikon.cz/cs_CZ/local_content/NPS/nps_technika.page?lid=3&lidsub1=0&lidsub2=0&lidsub3=0&lidsub4=0&sParamValueLbl=&sParamValue=&dcr=

i wycinek:
Časový údaj uvedený vedle každého produktu je datum, do kterého je možné daný produkt zaregistrovat do programu NPS.
Digitální fotoaparáty
D3S - listopad 2014
D3X - prosinec 2013
D3 - září 2013
D2X - únor 2010
D2Xs - červen 2011
D700 - červenec 2013
D300 - listopad 2012
D300S - srpen 2014

Mało tego, dobrym pomysłem jest ograniczenie czasowe, ze względu na wsparcie starych puszek.

koproza
26-03-2011, 22:06
Dodam tylko, że na stronie nikon.pl podczas rejestrowania produktów w kategorii "dla profesjonalistów" widnieją modele d300 oraz d300s.

klodzio
10-04-2013, 09:50
Dodam tylko, że na stronie nikon.pl podczas rejestrowania produktów w kategorii "dla profesjonalistów" widnieją modele d300 oraz d300s.

Już nie, usunęli je z listy z końcem 2011roku. D300 na 100%

6868
10-04-2013, 10:40
Już nie, usunęli je z listy z końcem 2011roku. D300 na 100%
Ciekawe, zeby w Niemczech byc "PRO"wystarczy miec tylko :
grupa 1:
D3, D3S, D3X,D4,D700, D800, D800E
lub
grupa 2:
D2HS, D2X, D2XS,D600,D300, D300S
trzeba posiadac 2 x "pro" body, gdzie jedno jest z grupy 1 i 3 x "pro" lensy z tym, ze w grupie 2 nalezy posiadac 2 lensy z grupy 1.
Skomplikowane, dlatego podaje linka dla zainteresowanych. (PDF)
(https://nps.nikon.de/pdf_downloads/NPS_Rahmenbedingungen_DE.pdf)

klodzio
10-04-2013, 10:53
Ciekawe, zeby w Niemczech byc "PRO"wystarczy miec tylko :
grupa 1:
D3, D3S, D3X,D4,D700, D800, D800E
lub
grupa 2:
D2HS, D2X, D2XS,D600,D300, D300S
trzeba posiadac 2 x "pro" body, gdzie jedno jest z grupy 1 i 3 x "pro" lensy z tym, ze w grupie 2 nalezy posiadac 2 lensy z grupy 1.
Skomplikowane, dlatego podaje linka dla zainteresowanych. (PDF)
(https://nps.nikon.de/pdf_downloads/NPS_Rahmenbedingungen_DE.pdf)

Namieszałeś:)
w moim rozumieniu:
Podobnie jak u nas
Przynajmniej dwa body z czego minimum jedno z grupy 1
Przynajmniej trzy szkła z czego minimum dwa z grupy 1

6868
10-04-2013, 11:02
Namieszałeś:)
w moim rozumieniu:
Podobnie jak u nas
Przynajmniej dwa body z czego minimum jedno z grupy 1
Przynajmniej trzy szkła z czego minimum dwa z grupy 1
O :) tak wlasnie powinno byc :)
Glownie chodzilo mi o to, ze mozna miec tez D300 czy D300s :D


Napisał koproza
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/viewpost-1.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2337025#post2337025)
Dodam tylko, że na stronie nikon.pl podczas rejestrowania produktów w kategorii "dla profesjonalistów" widnieją modele d300 oraz d300s.
Już nie, usunęli je z listy z końcem 2011roku. D300 na 100%

klodzio
10-04-2013, 11:09
co do body to mają lepiej ale co do szkieł to gorzej, trzeba by było się przyjrzeć liście naszej i germańskiej