PDA

Zobacz pełną wersję : Quick Strap, ma ktoś??



nickt
07-11-2009, 12:20
Koledzy, posiada ktoś z Was może ten pasek, bo przymierzam się do zmiany oryginalnego paska z D300.
Oryginalny pasek jest niewygodny przy użytkowaniu z gripem, 70-200 a jeszcze jak do tego dołoże lampę....
Szukam więc jakiejś alternatywy po pierwsze wygodniejszej dla karku a po drugie może wygodniejszej w użytkowaniu, stąd pytanie o ten "prawie odpowiednik" R-Strapa. Miał / Ma ktoś ten pasek co w tytule? Jakie wrażenia z jego użytkowania?

nowart
07-11-2009, 12:25
I jednego szmaciaka zamienisz na trzykrotnie droższego szmaciaka. Daj sobie spokój z paskami z jakimiś klamrami, kieszonkami itd itp. Badziewie tylko przeszkadza, mi kiedyś taki porysował aparat - kup neoprenowego , szerokiego Matina i będziesz zachwycony po przejściu z tego systemowego parciaka służącego jedynie do szlifowania skóry na szyi ;)

JacekM
07-11-2009, 12:52
Uzywalem go chyba tydzien i bardzo szybko zakupilem oryginalnego RS4, niestety wykonanie Quick Stapa pozostawialo wiele do zyczenia.
Balem sie na nim wieszac D700 z 85/1,4 , a na pewno nie powiesilbym D300 z 70-200.
Takze warto dolozyc kilka pln i nie bac sie o sprzet.

ryszkut
07-11-2009, 12:57
a ja mam tego syfnego nikonowego strapa, ale dołożyłem sobie poduszki od paska od torby(takie przesuwane, mam nadzieję żę wiecie o co chodzi). Komfort pracy jest wprost cudowny nawet z zestawem d80+grip(2aku) + bracket + sb-800 + s70-200, kark ani nie boli ani skóra nie jest poprzecierana.
a te wszystkie paski o których mówiecie - może i fajne, ale szkoda było by mi na nie kasy ;)

enter
07-11-2009, 17:43
a ja mam własny patent przetestowany już w wielu akcjach
pętla wspinaczkowa 60c - 14zł
mały karabinek akcesoryjny 15zł
kawałek pętli dynema szer10mm - 10zł

miałem to wszystko w torbie ze sprzętem wspinaczkowym ale raczej urwie się ucho w aparacie niż pętla

szukam jakiegoś rozwiązania na bazie rurki lub kewlaru - będzie się sprawdzać też w mniej komfortowych sytuacjach

Aras
07-11-2009, 21:14
Nie wiem jak z funkcjonalnością, ale jak patrzę na zdjęcia tego wynalazku (na allegro) dochodzę do wniosku że ten pasek powinien kosztować 5,99 a nie 59,99...

enter
08-11-2009, 02:17
Nie wiem jak z funkcjonalnością, ale jak patrzę na zdjęcia tego wynalazku (na allegro) dochodzę do wniosku że ten pasek powinien kosztować 5,99 a nie 59,99...

bo tyle kosztują materiały w zakupie ;)

Redskull
08-11-2009, 10:32
Ja i tak nie wieszam aparatu na szyi-NIGDY. No sorry, jak zmieniam karte pamieci w akcji. Owijam pasek wokolo nadgarstka i dopiero wtedy mam mobilnosc.

vincent24
13-12-2009, 15:23
Ja zakupiłem tę nową wersję, z podszyciem ze skóry (chyba sztucznej). Kiedyś to był zwykły parciak, więc nie chciałem się w to bawić, ale ten w miarę wygodnie się nosi. A przyznam, że jest bardzo użyteczny. Ja osobiście mogę polecić. Możecie zobaczyć co się zmieniło, bo nawet się stronki dorobili :) http://www.quickstrap.pl

maniek750
13-12-2009, 15:37
Tez mialem takie same problemy co piszecie ;-) ale od pewnego czasu zakupilem Crumpler Industry Disgrace Strap i mam spokój :-) Nie jest moze tani w zakupie, ale jakosc jest naprawde na wysokim poziomie jak to Crumpler :-)

vincent24
13-12-2009, 15:48
Toż to nadal "zwykły" pasek tyle, że wygodniejszy. Najlepiej byłoby kupić r-strap'a ale kogo stać wydać ponad 300zł na pasek? Myślę, że taki typ paska jak r-strap czy quick strap niegdyś na stałe zagoszczą u każdego fotografa.

bakek
27-05-2010, 12:11
Dla zainteresowanych takimi nowinkami mogę wspomnieć, że wyszła już najnowsza wersja paska Quick Strap. Pasek jest wygodniejszy dzięki podszyciu gąbką i posiada kieszonkę na karty pamięci. Można powiedzieć, że nie odstępuje już r-strap'owi, lecz nadal jest w polskiej cenie. Więcej na www.quickstrap.pl (http://quickstrap.pl)

4est
01-06-2010, 14:27
testuję R-Strapa i bardzo mi odpowiada. Pracuje na dwa body - jedno jest na rstrapie, drugie tradycyjnie na szyi i wreszcie jest wygodnie...

mrpawcio
01-06-2010, 16:18
a ja mam własny patent przetestowany już w wielu akcjach
pętla wspinaczkowa 60c - 14zł
mały karabinek akcesoryjny 15zł
kawałek pętli dynema szer10mm - 10zł

miałem to wszystko w torbie ze sprzętem wspinaczkowym ale raczej urwie się ucho w aparacie niż pętla

szukam jakiegoś rozwiązania na bazie rurki lub kewlaru - będzie się sprawdzać też w mniej komfortowych sytuacjach

A możesz pokazać jak to wygląda?

weller
11-03-2011, 12:27
Taki pasek kosztuje już 52zł to nie jest chyba tak drogo. Czy naprawdę nie jest fajnie jak szyja nie boli, jak do tej pory to pasek nosze na szyi i dzięki temu, że nie jest bezpośrednio to da się przeżyć. Przymierzam się do kupna Quick Strapa w sklepie we Wrocku.

drhardware
11-03-2011, 12:45
Tez mialem takie same problemy co piszecie ;-) ale od pewnego czasu zakupilem Crumpler Industry Disgrace Strap i mam spokój :-) Nie jest moze tani w zakupie, ale jakosc jest naprawde na wysokim poziomie jak to Crumpler :-)

Też mam taki. Wady - wysuwające się paski ze słabo trzymających skuwek i w przypadku większego spocenia, starta spora powierzchnia skóry na karku. Generalnie jednak jest to najlepsze rozwiązanie z przetestowanych.

weller
11-03-2011, 16:41
Opcja paseka reporterskiego Quick Strap do lustrzanek mi się bardziej podoba, coś mało osób go używa.

d90
13-03-2011, 17:11
aircell
ja mam taki i polecam
wytrzymaly, szyji nie piluje

weller
15-03-2011, 10:47
Dzisiaj jadę kupić filtr do sklepu we Wrocku na ul. Dąbrowskiego i tam mają Quick strapy za 60zyla, oglądnę go i może nawet kupie. Początkowo byłem w decathlonie i chciałem kupić taśmę, linke i karabińczyk żeby samemu zrobić ale wyszło by to drożej niż zakup dedykowanego sprzętu, więc dałem sobie spokój.

wilus
15-03-2011, 11:33
Nie jadłem i nie piłem 2 mce aż w końcu zakupiłem RS DR-2 Slim o ten (http://www.blackrapid.com/product/camera-strap/rs-dr2/)
jeszcze nie śmigany w boju ale chyba się sprawdzi, przeważnie biegam z 2 puszkami i nic mnie tak nie wytrąca z równowagi jak szarpanina z paskami i ból kręgosłupa w odcinku szyjnym, mam nadzieję że to dobra inwestycja :-)

jaroo1
15-03-2011, 15:33
a to ktoś ma http://allegro.onet.pl/podwojny-pasek-quick-strap-do-canon-nikon-sony-i1488865134.html czy wersja pojedyncza lepiej się sprawdza?

wolverine6000
18-03-2011, 00:29
a to ktoś ma http://allegro.onet.pl/podwojny-pasek-quick-strap-do-canon-nikon-sony-i1488865134.html czy wersja pojedyncza lepiej się sprawdza?
Dzisiaj dostałem wersje pojedynczą, ale mam pewne obawy czy utrzyma moje d300 + 70-200 2.8, karabińczyk trochę licho wygląda... made in china w końcu...

jaroo1
19-03-2011, 09:33
zgadza się karabińczyk trochę lichy trzeba zrobić dodatkowe zabezpieczenie. Jako że będę tego używał od święta estetycznie zrobiłem supełek z paska aparatu wzmacniając go taśmą
klejącą:D też bym miał obawy czy wytrzyma tak ciężki obiektyw z 300.U mnie 90x z mb10 i 50mm może s17/35.

wolverine6000
19-03-2011, 11:19
W najbliższym czasie planuje mały tuning Q Strapa. Kupie pożądny karabińczyk i wymienię ten stary made in china. Po czymś takim powinno być o niebo lepiej i każdy aparat + 70-200 powinno utrzymać, bo sam pasek jest niczego sobie... Jak tylko go wymienię dam znać jak się używa...

maniek750
19-03-2011, 16:07
Nie jadłem i nie piłem 2 mce aż w końcu zakupiłem RS DR-2 Slim o ten (http://www.blackrapid.com/product/camera-strap/rs-dr2/)
jeszcze nie śmigany w boju ale chyba się sprawdzi, przeważnie biegam z 2 puszkami i nic mnie tak nie wytrąca z równowagi jak szarpanina z paskami i ból kręgosłupa w odcinku szyjnym, mam nadzieję że to dobra inwestycja :-)

Ja także czaje się na RS DR-2 ale nie slim ;) Powiedz jak jest rzeczywiście z wykonaniem r-strap'a firmy BlackRapid? Czy rzeczywiście jest tak super zrobiony jak ludziki w necie piszą? Gdzie go kupowałeś i ile czekałeś na dostwe?
Podoba mi się ta wersja bo zawsze można zrobić z niego zwyklego r-strapa na jedna puszke :D

tzb
04-04-2011, 12:07
Od pół roku używam zestawu 2x Quick Strap (w wydaniu tradycyjnym — http://quickstrap.pl/ — nie z Foto-Tip). Zapracowały na moje zaufanie, choć z początku nie byłem pewien ich wytrzymałości. Przeważnie noszę jeden pasek, zamiast dołączonej śrubki używając płytki Manfrotto 200PL-14. Kiedy potrzebuję skorzystać z dwóch korpusów, w drugi wkręcam śrubkę z zestawu, ale nie jestem do niej szczególnie przekonany (po paru godzinach potrafi się nieco poluzować).

Przedwczoraj jeden z pasków zaginął mi w akcji, więc zacząłem rozważać upgrade do wersji http://www.foto-tip.pl/sklep/-p-1851.html — zniechęca mnie jedynie komentarz użytkownika benet (2011-01-07) na http://www.optyczne.pl/3473-nowo%C5%9B%C4%87-Quick_Strap__Quick_Strap_Kit_i_Double_Strap.html .

Wygląda więc na to, że rozwiązanie wolverine6000 może być najlepszym kompromisem między bezpieczeństwem i oszczędzaniem.
Czekam na cynk, jak się sprawdza uprząż po tuningu :)

marekb
04-05-2011, 12:08
zobaczymy jak zareaguje firma na szkody jakie spowodował ich pasek: http://www.optyczne.pl/3473-nowo%C5%9B%C4%87-Quick_Strap__Quick_Strap_Kit_i_Double_Strap.html karabińczyk urwał się koledze praktycznie zaraz po zakupieniu, efekt: pęknięta obudowa w 5D2 i problemy z zoomowaniem w C24-70L. kupili we dwojkę i drugi kolega (nie Pudzian jakiś ) na to szarpnął trzymając w jednej ręce trzymając karabińczyk w drugiej pasek i karabińczyk się rozsypał. Ja na szczęście mam 2 sezony oryginalnego podwójnego R-strapa.

norbibxl
04-05-2011, 15:17
Ja przez ponad rok biegalem z q-strapem a na nim d90 ale jak zmienilem puszke na d700 to zwatpilem w jego niezawodnosc i zainwestowalem w Sun Snipera Pro i do dzis daje rade nawet z podpietym 70-200 na streecie - tanie nie jest w porownaniu do q-strapa ale ma wszysta linke stalowa wiec nozem go nie przetna i ma wbudowany amortyzator co sie sprawdza :)

http://www.sun-sniper.com/en/sniper-strap-the-pro-steel-bear.html

korsarz
04-05-2011, 17:43
Ja przez ponad rok biegalem z q-strapem a na nim d90 ale jak zmienilem puszke na d700 to zwatpilem w jego niezawodnosc i zainwestowalem w Sun Snipera Pro i do dzis daje rade nawet z podpietym 70-200 na streecie - tanie nie jest w porownaniu do q-strapa ale ma wszysta linke stalowa wiec nozem go nie przetna i ma wbudowany amortyzator co sie sprawdza :)

http://www.sun-sniper.com/en/sniper-strap-the-pro-steel-bear.html

Czegoś takiego mi trzeba! Można to gdzieś kupić w pl?

himi
04-05-2011, 18:02
Mówcie co chcecie, ale ja takim rozwiązaniom po prostu nie ufam choćby były najlepiej wykonane.

norbibxl
06-05-2011, 11:31
Czegoś takiego mi trzeba! Można to gdzieś kupić w pl?

wiesz co pojecie nie mam bo nie mieszkam w PL, ale na 100% kupisz to online na ich stronie www lub na ebejcy :)

marekb
06-05-2011, 11:47
Mówcie co chcecie, ale ja takim rozwiązaniom po prostu nie ufam choćby były najlepiej wykonane.
e tam, gadasz himi. R-strap się ani nie pruje, ani nie pęka i nie słyszałem by komuś się coś z nim porobiło. Dwie puszki wieszam, z lamkpami, jedną z gripem, gonię ostatnio wręcz puszczam, czasem się obiją o biodro i nie zauważyłem nic niepokojącego. Nie wyobrażam sobie teraz pracy na jakichkolwiek zwykłych paskach. Jak już wcześniej pisałem jedyną wadą jest możliwość zostawienia szelek w domu na fotelu jak mi się to raz zdarzyło i na jednej sesji poucinałem parciane paski od masek pegaz, które to w aucie woziłem:razz:

militarius
06-05-2011, 12:03
Polecam zobaczyć http://przeswietlenie.syrjus.com/szwecja_pasek_na_aparat/ zaczyna się od 5:22
Sam zrobiłem sobie coś na wzór tego (na razie prowizorka) i powiem szczerze, że jestem zaskoczony funkcjonalnością. Wszystko bezpiecznie zamocowane, bez obaw o bezpieczeństwo sprzętu (2 punkty mocowania). Jeśli wszystko poprawnie zrobione to nie ma siły, żeby się coś stało.

korsarz
06-05-2011, 16:04
Polecam zobaczyć http://przeswietlenie.syrjus.com/szwecja_pasek_na_aparat/ zaczyna się od 5:22
Sam zrobiłem sobie coś na wzór tego (na razie prowizorka) i powiem szczerze, że jestem zaskoczony funkcjonalnością. Wszystko bezpiecznie zamocowane, bez obaw o bezpieczeństwo sprzętu (2 punkty mocowania). Jeśli wszystko poprawnie zrobione to nie ma siły, żeby się coś stało.

Ej, kurtka, dobre! Nie żeby skąpić na dobry sprzęt, ale on to fajnie sobie przystosował - m. in. nietypowe mocowania.

Pytanie: jak się nazywa ta sprzączka w kształcie litery D i gdzie można kupić takie karabińczyki? I jak zrobiłeś mocowanie do statywu - tzn. wierciłeś jakieś otwory w gotowym czy jak?

militarius
07-05-2011, 18:05
Hmm, nie wiem jak się nazywa, ale jak powiesz "kółko" do plecaka to może będzie wiadomo. Ewentualnie narysuj :P Karabińczyki kupisz w marketach budowlanych lub w sklepach z akcesoriami do wspinaczki.
Co do mocowania do statywu - po prostu przewlekłem taśmę przez jeden uchwyt do paska, zszyłem na końcu, lekko przykręciłem mocowanie do statywu i przełożyłem przez nie taśmę dokręcając "na siłę" mocowanie. Nie potrafię tego dokładnie wytłumaczyć, ale wieczorem mogę porobić foty :)
Najważniejsze jest to, że to jest bardzo wygodne, puszkę masz dosłownie pod ręką i nic się nie ma prawa stać z nią.

thor88
09-05-2011, 06:50
Czegoś takiego mi trzeba! Można to gdzieś kupić w pl?

Polska firma reporter robi podobne paski. www.reporterstrap.com

a co do chińskiego quickstrap to mi się zerwał na pierwszym reportażu.

Obecnie używam i jestem bardzo zadowolony z blackrapid DR-1 (na dwa aparaty)

korsarz
09-05-2011, 13:01
Nie no - perspektywa zrobienia sobie tego samemu z takiego paska jaki się chce i z takich materiałów jakie uważa się za słuszne, mając w domu starego Łucznika do szycia - jest jak dla mnie EKSTRA! :)

@militarius - ciągle nie rozumiem jak połączyć karabińczyki ze śrubą od statywu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupić płytkę, nawiercić w niej dziury i wepchnąć tam karabińczyki... Dobrze myślę? Byłbym wdzięczny gdybyś cyknął parę ujęć swojemu rozwiązaniu :)

himi
09-05-2011, 13:41
Marek, ja nie tyle wątpię w paski, co w mocowanie statywowe biorąca na siebie cały ciężar puszki. Chętnie bym wlazł w tego duala od Reportera na próbę. Może bym zmienił zdanie.

thor88
09-05-2011, 14:01
korsarz, jak chcesz robić swój pasek to karabińczyk i mocowanie do statywu możesz osobno kupić zarówno w sklepie reportera jak i na ebay oryginały firmy black rapid. Uważam, że mocowania powinny być sprawdzone.

krzysiekmv
09-05-2011, 16:55
Ja używam takiego paska i jest ok :
http://www.pacsafe.pl/product-pol-108-Pasek-do-aparatu-fotograficznego-Carrysafe-100.html
Mam też na co dzień doświadczenie z Blackrapidem ( bardzo polecam ).
KM

militarius
09-05-2011, 18:00
@militarius - ciągle nie rozumiem jak połączyć karabińczyki ze śrubą od statywu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupić płytkę, nawiercić w niej dziury i wepchnąć tam karabińczyki... Dobrze myślę? Byłbym wdzięczny gdybyś cyknął parę ujęć swojemu rozwiązaniu :)

Więc u mnie to tak wyglądało (powtarzam, prowizorka na razie):

Przewlekasz pasek przez jeden uchwyt:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5703377627_b84a5110dc_z-1.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5022/5703377627_b84a5110dc_z.jpg)

Zszywasz na końcu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5703944706_fe8c83dcb5_z-1.jpg
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3125/5703944706_fe8c83dcb5_z.jpg)

Układasz mniej więcej tak na spodzie puszki:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5703377757_8e80e69dbf_b-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2250/5703377757_8e80e69dbf_b.jpg)

Przykładasz uchwyt do statywu i przykręcasz:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5703377857_012c70acce_z-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2273/5703377857_012c70acce_z.jpg)

Potem zapinasz karabińczyk na tej taśmie i z drugiej strony na "kółku" na pasku, który masz założony przez ramię.


Jak będzie mi się chciało iść kupić porządniejsze materiały to na pewno lepiej to sobie wykonam...

BorysR
09-05-2011, 18:32
Hua, ja bym nie podpial aparatu do czegos takiego. :/

Korzystam z reporter strap dual x i jestem zachwycony. Chodze z podpieta d3s z 70-200 i d700 z 24-70 i jest super. Sa podwojne zabezpieczenia jakby mialo cos sie urwac. Puszczam, rzucam nim, biegam i jest totalny luz. Brakuje tylko metalowej linki w srodku w razie przeciecia

korsarz
26-05-2011, 23:00
Fakt faktem, że można sobie wzmocnić konstrukcję i materiał jakiego się używa. Ja cały czas myślę o nawierceniu dwóch otworów przez stopkę od statywu jakiegoś w miarę dobrego i przeprowadzeniu przez nie karabińczyków a karabińczyki przez to coś w kształcie D. Choć mam kilka zleceń "na jutro" i nie wiem czy nie kupię czegoś od Reportera, a najwyżej potem sprzedam, jak zrobię sobie taki customowy.

Anyway, @militarius, serdeczne dzięki za patent.

korsarz
02-06-2011, 19:50
Wściekłem się i w przypływie gotówki kupiłem sobie toto - model Reporter PRO RS stąd:
http://www.reporterstrap.com/reporter.swf

Nie chodzę z dwiema puszkami więc dla mnie rozwiązanie optymalne.
Dziś doszło, byłem na ulicy z tym. I powiem tyle - genialna sprawa. Super do streeta, a na czekające mnie zlecenia będzie o wiele wygodniejsze niż dyndający aparat na szyi.
Wszystkim polecam to rozwiązanie - oprócz statywowej śruby z karabińczykiem jest dodatkowe zabezpieczenie do aparatu.
IMHO wytrzyma wiele.

BorysR
02-06-2011, 20:05
Fakt. Mam i fajna zabawka. Nie rzuca sie w oczy aparat pod marynarka.