PDA

Zobacz pełną wersję : [ Architektura ] Cerkiew



Reju
06-11-2009, 21:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img137.imageshack.us/i/cerkiew.jpg/)

SunFire
07-11-2009, 11:57
Mi sie podoba. Fajne refleksy pojazdow, miekkie kolory pewnei dlatego ze byla jak widze lekka mgielka.

Jestem na TAK :)

Anja_G
14-11-2009, 10:43
Rzeczywiście, mgła nadała klimat zdjęciu. "Okręt" wprawdzie bardziej mi się podoba, ale to też jest b.dobre.
Pozdrawiam :)

Inkognito
14-11-2009, 18:58
A moim zdaniem zwłaszcza w porównaniu z okrętem widać pewną niestaranność.
Ślady przejeżdżających aut raczej zdjęciu nie pomagają a odciągają widza od tytułowej cerkwi.
Rozumiem, że miejsca nie było, ale to ujęcie nie przemawia do mnie nic a nic.

Anja_G
14-11-2009, 19:58
Rozumiem, że miejsca nie było, ale to ujęcie nie przemawia do mnie nic a nic.

I przecież nie musi ;)
Moim zdaniem właśnie te poziome światła z ulicy dodają zdjęciu dynamiki i ładnie kontrastują z pionowymi statycznymi światłami przed świątynią. Przyjrzyj się na spokojnie raz jeszcze :)
Pozdrawiam

Inkognito
14-11-2009, 20:26
A cóż to jest ta dynamika?
Ja wiem jaką funkcję mogą spełniać dobrze umieszczone takie linie. Ale tu ewidentnie odwracają uwagę od motywu.
Co już powiedziałem i co trzeba mieć na uwadze jeżeli chce się odnosić do mojej wypowiedzi.
Bo ogólny zamysł do mnie przemawia, lubię szerokokątne spojrzenie w architekturze. Ale trzeba zadbać o to aby nie rozpraszać uwagi widza.
No chyba, że autor zrobi zdjęcie, gdzie jakby tematem zdjęcia będzie ruch lub też po prostu te świetlne smugi będą pomagały w odbiorze zdjęcia.
Niestety tutaj one moim zdaniem przeszkadzają.
Możesz, myśleć inaczej, nawet jest wskazane mieć własne zdanie, ale nie wymagaj abym zmieniał swoje.

Nie piszę tego wszystkiego przecież po to aby autorowi dokopać.
Chcę zwrócić uwagę na ekspozycję tematu i tyle. Dynamika nie ma tu nic do rzeczy, cokolwiek by przez to rozumieć.


E:
Skacząc po wątkach,
Tu (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=121044) mamy świetny przykład wykorzystania tych linii w sposób sprzyjający zdjęciu.
Powiedziałbym nawet (gdybym wiedział), że jest tam dynamika! ;)

barbi
15-11-2009, 23:45
Jak paski na ulicy nie przeszkadzają, tak na niebie już trochę to zawadza. Ale powiem, że obróbką tego zdjęcia jestem zachwycona. :)

gebels
15-11-2009, 23:58
a do mnie przede wszystkim kadr nie przemawia, linie układają się chaotycznie, fota jest krzywa, z LG wyłazi jakiś krzaczor, oczopląsu dostaję

lubię jak budowle sakralne mają w sobie powagę, dostojność... jakąś magię,
muszę czuć patrząc na nie, że są pomnikiem ku czci Najwyższego a zarazem jego przystanią... na tym zdjęciu tego nie ma, wygląda tak jakbyś zatrzymał się w tym miejscu żeby przejść przez ulicę a nie stworzyć kadr