PDA

Zobacz pełną wersję : Piątek 13-go



TristisAnima
06-11-2009, 18:20
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9872

Może jestem optymistą, ale chyba pomału będzie szło ku lepszemu. Strona polishnikonservice.com, teraz ta akcja, może coś się w końcu ruszy w serwisach.

Karolek
06-11-2009, 18:38
Niech testują do oporu!

AsKier
06-11-2009, 18:39
a moze dogadają się z serwisami .. :] kto ich tam wie :):):)

marszull
06-11-2009, 19:21
inicjatywa, moim zdaniemm bardzo dobra
i moze pomoc

skulinski
06-11-2009, 20:00
Bardzo dobra akcja!

Gusioo
06-11-2009, 20:25
No i w końcu będzie wiadomo jak to obecnie jest - czekam z niecierpliwością na wyniki.

piorut
06-11-2009, 20:28
No i w końcu będzie wiadomo jak to obecnie jest - czekam z niecierpliwością na wyniki.


Akurat - przez 2 tygodnie na 2 zmiany będą w całej Polsce zasuwać ;-).

TristisAnima
06-11-2009, 20:33
Akurat - przez 2 tygodnie na 2 zmiany będą w całej Polsce zasuwać ;-).

Taaa to teraz tylko sprzęt do naprawy oddawać :mrgreen:.

robin102
06-11-2009, 20:35
Cholercia, a mogło być tak pięknie, a będzie tak jak w jednostce wojskowej generał przyjeżdża na wizytę.
Robi się wtedy wszystko łącznie z malowanie trawy.
Powinni to zrobić inaczej, nie uprzedzając po prostu.
Chwalebne jednak, że cokolwiek robią i czują sprawę.
No może jakiś inny portal zrobi to bardziej przemyślanie, może Optyczni ? tylko nie teraz Panowie

Wiem ;) co za usprawnienie w obsłudze szykuje nam serwis podstępowy :)
Będzie to prawdopodobnie interfejs online do ich systemu ewidencji napraw tak aby można było sprawdzać status naprawy, najpierw aktualizowany co 12 godzin, potem co 3 dni, potem co tydzień, potem co miesiąc...... Zobaczycie, że tak będzie bo to najtańszy ruch.
he he he

Gusioo
06-11-2009, 20:56
Akurat - przez 2 tygodnie na 2 zmiany będą w całej Polsce zasuwać ;-).

Czy ja wiem, po tej akcji oddam swój aparat i zobaczę, czy rzetelnie przeprowadzili test ;-)

skulinski
06-11-2009, 21:18
Cholercia, a mogło być tak pięknie, a będzie tak jak w jednostce wojskowej generał przyjeżdża na wizytę.
Robi się wtedy wszystko łącznie z malowanie trawy.
Powinni to zrobić inaczej, nie uprzedzając po prostu.


Tez tak na poczatku pomyslalem, jednak jesli załóżmy nic nie znajdą i nie ogłoszą końca akcji - to bedzie trwać, a serwis bedzie sie czuł ciagle pod lupą. Do tego każdy rozmyślny kto np chce wymienić gumy - zrobi to teraz :D

piorut
06-11-2009, 21:24
Na początek prosimy o zgłaszanie napraw objętych gwarancją na terytorium Polski - napraw gwarancyjnych. Warunki udziału w akcji to: Uszkodzenie kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej (w myśl regulaminu gwarancji) Potraktują odklejające się gumy w ten sposób, czy nie?

skulinski
06-11-2009, 21:43
Potraktują odklejające się gumy w ten sposób, czy nie?

wg mnie serwis powinien, nie wiadomo jak podejdzie do tego fotopolis , ale wcale nie trzeba tego robic przez fotopolis, mozna założyc ze po 13 listopada serwis uprzedzony o kontroli będzie sie uwijał - wiec jak ktos ma cos do zalatwienia.... gumy, czyszczenie to wydaje mi sie ze najlepiej wtedy :D

piorut
06-11-2009, 21:46
Racja. Niech się ktoś zgłosi z odłażącymi gumami na gwarancji. Być może spowoduje to jednoznaczną odpowiedź czy gwarancja obejmuje te gumy i wyrok orzeczony przez Fotopolis będzie wykładnią.

docxxx
07-11-2009, 08:11
Akcja, ktora ma na celu zamydlenie oczu i rozejscie sie problemu po kosciach. Czemu ma sluzyc naglosnienie akcji? Jaki jest sens mowienia glosno: "uwaga, przyjedziemy do Was. Przygotujcie sie". Teraz kazdy serwis foto bedzie wital uzytkownika z otwartymi ramionami. Buzi, kwiaty, dywan, kawa, 10 minut i gotowe. I tak przez kilka dni, bo akcja ma swoj poczatek i koniec. A potem laurka na Fotopolis, ze np. taki Nikon to jest swietny. I co teraz robi sam serwis albo jego PR agency? Napisze oficjalny komentarz, ze wszystko jest super, a PNS i kazda inna wypowiedz to belkot. No przeciez taki portal dziennikarski nie klamie. I bedzie gitara. Kazdy sie ucieszy, problem nagle przestanie istniec, a kazdy kto temu przyklasnal dostanie sprzecik do testow. Zobaczcie sobie skad Fotopolis ma sprzet do testowania, a skad takie Optyczne. Podpowiedz: w wiekszosci przypadkow ten pierwszy od producenta, a ten drugi od niezaleznego sklepu. I tak to sie kreci, tu sie poklepie po plecach, tam sie cos dorzuci. A ciemny lud to kupi!

mini21
07-11-2009, 08:59
Wiesz, muszę ci przyznać, że nie myślałem o tym w tym aspekcie.
Podejrzewałem, że serwisy mogą nagle miłe dla klienta, ale faktycznie, ta akcja nie ma większego sensu.

Tylko widzisz, gdyby tego nie napisali, nie mieli by jak zebrać osób chętnych do wzięcia udziału w tym programie.

wrocek
07-11-2009, 09:57
Podejrzewałem, że serwisy mogą nagle miłe dla klienta, ale faktycznie, ta akcja nie ma większego sensu.
Może będą miłe, ale jeśli problemem jest niewystarczające zatrudnienie w serwisach, to nie będą w stanie poprawić terminowości i jakości napraw.

mini21
07-11-2009, 10:28
Chyba, że naprawy oddane w 13 listopada będą robić "na cito" jako pierwsze, a te, które leża w serwisie już 2 miesiące jeszcze trochę poczekają.

docxxx
07-11-2009, 10:30
Może będą miłe, ale jeśli problemem jest niewystarczające zatrudnienie w serwisach, to nie będą w stanie poprawić terminowości i jakości napraw.

Stary, stana (nie napisze na czym), zeby przez tydzien, dwa, miesiac zrobic wszystko na tip top.
Jakby Fotopolis chcial poprowadzic akcje rzetelnie, to napisalby na forum watek jako uzytkownik "incognito" a potem juz na PW wszystko szczegolowo wyjasnil.
Nie traktujmy sie jak dzieci. "Niewidzialne" akcje przeprowadzanie sa w kazdej dziedzinie. Nawet nie wiesz, czy w restauracji siedzisz obok "testera" czy zwyklego, niby niezadowolonego klienta. Pomysl sobie co robia restauracje w Twoim miejscie, jesli firma opiniotworcza wydaje komunikat "Uwaga. Przez tydzien testujemy restauracje w miejscie xxxxxxxxx". Zdziwilbys sie, ze w barze mlecznym jest taka mila obsluga i takie swietne posilki.

docxxx
07-11-2009, 10:32
Chyba, że naprawy oddane w 13 listopada będą robić "na cito" jako pierwsze, a te, które leża w serwisie już 2 miesiące jeszcze trochę poczekają.

Sam sobie odpowiadasz na to pytanie.
ps. I to nie jest wcale dziwne. Gdybym dowiedzial sie, ze w pracy mam wizytacje, to pokoj bylby na blysk, wszystko z biurka zniknelo, a do pracy przychodzilbym na 15 przez oficjalna godzina. Ale czy to jest rzetelne? Czy to ma sens?

conik
07-11-2009, 10:51
o ile cala akcja nie jest ustawiona przez nikona;)

mini21
07-11-2009, 10:59
Dokładnie o tym samym pomyślałem ;)

docxxx
07-11-2009, 11:02
o ile cala akcja nie jest ustawiona przez nikona;)

No wlasnie.
Powiem tak: wyslano maila do praktycznie wszystkich duzych portali w Polsce. Tylko Optyczne odpisalo. Inni nawet nie odpowiedzieli "nie, spadajcie na drzewo". A Fotopolis nie dosc, ze nie odpisalo, to na forum zaczelo pisac, ze nikt nic do nich nie pisal. Jak napisalem im dokladna date, godzine i nazwiska redaktorow, do ktorych zostal wyslany mail (nie jeden!), to dopiero odpowiedzili, ze przegapili...

skulinski
07-11-2009, 11:05
I tak przez kilka dni, bo akcja ma swoj poczatek i koniec.

Napisali gdzieś kiedy się kończy?

docxxx
07-11-2009, 11:27
Napisali gdzieś kiedy się kończy?


Aby wziąć udział w akcji, należy do piątku 13 listopada 2009 przesłać nam wstępne zgłoszenie z załączoną kopią dokumentu potwierdzającego oddanie sprzętu do naprawy gwarancyjnej w autoryzowanym serwisie na terenie Polski.

No to ja mowie do swoich pracownikow: Priorytetem jest naprawda sprzetu, ktorego data zgloszenia zawiera sie miedzy (a niech bedzie miesiac) 13 pazdziernika do 13 listopada. Przed i po nalezy zostawic po Nowym Roku:neutral: Dodatkowo bedzie premia, a potem dwa miesiace urlopu:mrgreen: To tak zartem, ale wiemy jak bedzie. Olympus nie musial organizowac akcji, aby uzytkownicy pisali o nim pozytywnie.
ps. Mam tez dwa laptopy roznych marek. Przy kupnie kierowalem sie tylko cena. Oba mi sie zepsuly (w roznych odstepach czasu). W pierwszym przypadku serwis byl koszmarem (lacznie z proba oszukania mnie), a drugi to bajka. Dzisiaj juz wiem, ze NIE kupie tego "pierwszego" laptopa ze wzgledu na serwis.

mini21
07-11-2009, 11:32
Ale z tej całej akcji jest niewątpliwie jeden plus.

Jeśli w tym okresie udamy się do serwisu i będziemy chcieli naprawić nasz sprzęt, to Nikon przerażony możliwością inspekcji zrobi nam to szybko i sprawnie, będzie odbierał wszystkie telefony i grzecznie odpowiadał na nasze pytania.

Potem wszystko wróci do "normy".

docxxx
07-11-2009, 11:37
Ale z tej całej akcji jest niewątpliwie jeden plus.


Jest, to prawda. To jak z telewizora: ogolnie jest do dupy, ale raz na jakis czas rzuca sie ochlap dla ludzi i wszyscy ciesza jak dzieci.

piorut
07-11-2009, 12:16
Zapowiedziana akcja rzeczywiście może być potem wykorzystana przez kreatywny dział PR Nikona i oficjalne oświadczenie: "Redakcja pisma z branży potwierdza wysoki poziom obsługi......". Nie powinni tego ogłaszać, każdy teraz będzie się szykował. Raczej nie ma co oczekiwać, że ta akcja potrwa pół roku i dopiero ogłoszą statystyki. Wydaje mi się, że będzie kilka napraw i posłuży to do napisania artykułu.

Jedyny plus to jeśli wezmą np. gumy i za darmo będą naprawiać to każdy będzie mógł potem powoływać się na ten przypadek.

docxxx
07-11-2009, 13:02
Jedyny plus to jeśli wezmą np. gumy i za darmo będą naprawiać to każdy będzie mógł potem powoływać się na ten przypadek.

Wow, w koncu bedzie mozna naprawiac cos, co w innych krajach robi sie bez problemu.

Dlaczego tolerujemy takie zachowania? Mamy cieszyc sie z tego, ze u nas placi sie "tylko 2zl miesiecznie" za swiecace slonce?

conik
07-11-2009, 13:44
piorut...moj konkretny przypadek...gumy wymienione na gwarancji.co prawda sie odklejaja dalej ale zostaly wymienione na gwarancji...oczywiscie musialem sie powolac na korespondencje z nikonowym helpdeskiem bo n apoczatku chcieli skasowac

piorut
07-11-2009, 13:52
Wiem, znam dokładnie (choć ponownego odklejania nie skomentuję). Ale jak piszesz trzeba pisać do dodatkowych działów itd., może taki precedens ustanowi zasadę? Nie chodzi przecież o to, że ktokolwiek ma pisać do Holandii, do helpdesku czy gdziekolwiek by potwierdzać czy może działają jego prawa/czy oby na pewno serwis nie będzie zbywał.

Karolek
07-11-2009, 15:29
Wyjście wydaje się być tylko jedno. Niech akcja trwa nieodwołalnie, a nie tylko przez miesiąc czy jakiś ściśle określony czas.
Może coś podobnego optyczne by podchwyciło. Może warto byłoby wysondować czy byliby zainteresowani akcją, np. co miesiąc relacja 5 klientów, którzy przed oddaniem sprzętu kontaktowaliby się z redakcją i na bieżąco informowali o przebiegu naprawy. Byśmy wtedy mieli taki stały monitoring pracy serwisu.

piorut
07-11-2009, 16:49
Uaktualnienie akcji Fotopolis:


Uaktualnienie 07.11.09:

W związku z pytaniami i wątpliwościami, które pojawiły się po opublikowaniu informacji o akcji "Piątek trzynastego" publikujemy więcej szczegółów. Z góry przepraszamy, że nie były one od razu wyjaśnione, ale akcję wymyśliliśmy w redakcji dosyć spontanicznie. Poniżej kilka dodatkowych wyjaśnień:

- Organizując akcję "Piątek trzynastego" nie jest w naszym interesie wystawienie laurek serwisom czy walka z nimi, ale wskazanie nieprawidłowości na konkretnych, zidentyfikowanych przykładach. To, że nieprawidłowości istnieją, wiemy od Was. Celem akcji jest pokazanie ich firmom fotograficznym w wiarygodny sposób i wspólna poprawa jakości obsługi klienta i dokonywanych napraw. Wykazanie i naprawienie tych nieprawidłowości leży zarówno w interesie naszych czytelników, jak i firm prowadzących autoryzowane serwisy. Obie z tych grup odniosą z tego korzyści.

- "zachowanie tajemnicy", do którego zobowiązujecie się w oświadczeniu obowiązuje tylko do momentu wysłania do nas raportu z naprawy. Jego zadaniem jest uniknięcie "szantażu" serwisów i tym samym wymuszania lepszej obsługi. Również zapobiegamy w ten sposób lepszemu traktowaniu osób biorących udział w akcji, co mogłoby mieć miejsce, gdyby ich dane były jawne. Zależy nam na rzetelnych danych.

- Wydawca fotopolis.pl również zobowiązuje się zachowania w tajemnicy wszelkich danych o osobach zakwalifikowanych do akcji aż do momentu otrzymania raportów z naprawy. Potem, najczęściej w przypadku gdy naprawa nie zakończyła się sukcesem, będziemy prosili firmy o wyjaśnienia i wtedy będziemy musieli podać dane naprawy.

- W akcji mogą brać również osoby, które w momencie ogłoszenia jej 6 listopada 2009 już miały sprzęt w naprawie i naprawa ta spełnia warunki akcji.

- Jeżeli liczba otrzymanych raportów przekroczy możliwości opracowywania i publikacji na fotopolis.pl, zastrzegamy sobie prawo do wyboru do publikacji głównie negatywnych opinii, a innych przedstawienie w postaci statystycznej (np. otrzymalismy X raportów, y pozytywnych, z negatywnych i publikujemy najdrastyczniejsze przykłady). Tylko opublikowane raporty otrzymają nagrody pocieszenia w postaci książek.

- Termin zakończenia akcji ustalamy wstępnie na 15 grudnia 2009. Wydaje nam się, że ponad miesiąc na wykonanie naprawy gwarancyjnej to wystarczący okres. Po tym terminie idywidualnie skontaktujemy się z uźytkownikami, którym nie udało się zakończyć naprawy.

Szczegółową treść oświadczenia opublikujemy wkrótce. Wszelkie wątpliwości prosimy zgłaszać na adres mailowy piatek13@fotopolis.pl lub publikować na forum w wątku: "Piatek trzynastego" - sens akcji? (http://forum.fotopolis.pl/viewtopic.php?p=109024) Poniżej znajdziecie także ankietę, w której możecie wyrazić swoją opinię o tej akcji "Piątek trzynastego".

docxxx
07-11-2009, 20:17
Bedzie pewnie jak w "czwartu dwunastego"

jerezano
10-11-2009, 13:43
Chyba, że naprawy oddane w 13 listopada będą robić "na cito" jako pierwsze, a te, które leża w serwisie już 2 miesiące jeszcze trochę poczekają.

No tak, bo jak ktoś oddał 2 miesiące temu, tydzień więcej to jest.... 11,67% czasu oczekiwania. Natomiast jak ktoś odda 13-go, to jeden tydzień dla niego to jest 700% czasu - noo, na taką niegospodarność to serwis nie może sobie pozwolić ;)

llama
16-11-2009, 06:43
Dla miłośników teorii spiskowych "stary news", co ciekawe też z 13stego, ale lipca zeszłego roku i to była niedziela http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7681 :)