Zobacz pełną wersję : Jaki dyfuzor na wbudowaną lampę błyskową?
Pytanie takie jak w temacie.
Zastanawiam się jak sprawdzają się takie rozwiązania jak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.cokin.com.pl/images/towary/kropek1.jpg)
albo
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/scslr4_02am-1.jpg
źródło (http://www.foxfoto.eu/img/sc/scslr4_02am.jpg)
do amatorskich zdjęć makro i do doświetlania zdjęć portretowych?
Na zewnętrzne lampy nie mam kasy, a chałupnicze dyfuzory odpadają bo zależy mi żeby dobrze się to trzymało na wbudowanej lampie i było stabilne.
Ktoś miał doświadczenie z tymi zabawkami? A może polecacie coś innego?
Tyroniusz
06-11-2009, 12:33
Ja posiadam tą pierwsza wersje dyfuzora używana oczywiście do celów amatorskich;-) Światło po założeniu dyfuzora jest bardziej miękie - ba nawet znacznie. Niestety jednocześnie obniża dość znacznie moc lampy (a wbudowana jest sama z siebie dość słaba). Ja kupiłem, po używałem i stwierdziłem, że pora na zakup lampy zewnętrznej:-D
Podsumowujac: Jak na element, który można kupić za 20zl to otrzymujemy dość dużo. Ale z drugiej strony to tylko element za 20 zl i cudów sie po nim nie spodziewaj. Ja na Twoim miejscu bym kupił (nawet jak nie bedziesz regularnie używal to mała strata) jeżeli nie planujesz w najbliższym czasie zakupu zewnętrznej lampy błyskowej.
Chyba jednak wybiorę coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.echostar.pl/~senet/foto/pixco/pixico-b.jpg)
Dzięki za opinie Tyroniusz :)
Chyba jednak wybiorę coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.echostar.pl/~senet/foto/pixco/pixico-b.jpg)
Dzięki za opinie Tyroniusz :)
Jak się to nazywa i gdzie to sie kupuje? Tylko nie mów że kosztuje 149zł (jak podobne akcesoria)
Co do ogólnego sensu .... do 'dużej' fotografii to może mieć najwyżej połowiczny sens. Do makro może jakiś ma.... Jeszcze przy sterowaniu systemu zdalnego z wbudowanej może byc ciekawe...
Choć do makro to bym próbował z tubusem zrobionym z pudełka po mleku UHT ;) Zawsze to jak za długie / za krótkie bierzesz nożyczki.... ;)
Jest w necie (tu tez cytowany) wątek ze zdjęciami jak autor używa w makro samoróbnego tubusa do 'dużej' lampy
Jak się to nazywa i gdzie to sie kupuje? Tylko nie mów że kosztuje 149zł (jak podobne akcesoria)
Kosztuje znacznie mniej :)
http://allegro.pl/item808607865_dyfuzor_uniwersalny_pop_up_lustrzank i_canon_nikon.html
Kosztuje znacznie mniej :)
http://allegro.pl/item808607865_dyfuzor_uniwersalny_pop_up_lustrzank i_canon_nikon.html
No to tylko o zero się pomyliłem ;)
Zapytam, spotkaliście się z jakąś szkołą montowania folli (filtrów) korekcyjnych na wbudowanej lampie? Samoróbna lub do kupienia.
Filtry na dużą będę kupował.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.