PDA

Zobacz pełną wersję : Leica M6 a lampa błyskowa



jasiek52
05-11-2009, 18:37
Wie ktoś może jaka lampa będzie współpracować z Leicą M6 - czy musi być dedykowana (pewnie droga...) a może jakaś inna?
Mam SB-28, ale boję się zaryzykować...:)

Keek
05-11-2009, 20:13
Wie ktoś może jaka lampa będzie współpracować z Leicą M6 - czy musi być dedykowana (pewnie droga...) a może jakaś inna?
Mam SB-28, ale boję się zaryzykować...:)

Nie musi byc dedykowana. Wez czarna tasme izolacyjna, zaklej wszystkie male styki na stopce wokol srodkowego (o ile to wersja TTL, bo jesli starsza to nie powinno ich byc) i ciesz sie SB-28 w trybie AUTO.

Jacek_Z
07-11-2009, 23:12
sb28 to praktycznie najwyższy model lampy nikona za czasów analoga. Super sprzęt, możesz używać z każdym aparatem, także z leicą. W trybach A lub M.

pmpmwd
09-11-2009, 21:46
Do M6 to najlepiej Leica SF-20 albo Canon 277T http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/canon/fdresources/shared/speedlites/Speedlite277T/index.htm - świetnie sprawdza się w różnych aparatach. Siema!

Keek
09-11-2009, 22:28
Canon 277T

Zgadza sie. Mam takowa. Chyba najlepszy wyrob Canona. :D