PDA

Zobacz pełną wersję : serwis FIXATION w Polsce!



robin102
05-11-2009, 12:51
Może by tak użyć jakiś argumentów, jakoś zbiorowo po negocjować z Nimi, popisać, podzwonić aby zrobili filię przynajmniej odbiorczą w Polsce. Podobnie jak działa serwis Olympusa który zbiera sprzęt i wysyła do Czech i wyrabiają się w 10-15 dni :)
Co o tym myślicie tylko nie mówcie, że się nie da, że nie ma sensu bo ma sens moim zdaniem. To duży serwis robiący różny sprzęt. W końcu po coś do tego UE się pchaliśmy.

ps.
i trzeba zaznaczyć, żeby nie zatrudniali Postępowych, co najwyżej do przepakowywania sprzętu lub przyklejania gum ;)

jackrabbit
05-11-2009, 12:52
jestem za, moge sie podpisac pod tym :)

ale ludzi to z UK musza wziasc bo polscy serwisanci sie za bardzo cenia :D

shaolin
05-11-2009, 13:03
Tak robinie, moze jeszcze maja przyjechac i naprawic u Ciebie w duzym pokoju. Nie umiesz paczki wyslac do UK? ;)

pebees
05-11-2009, 13:05
shaolin co innego wysłać paczkę do UK, płacić funtami czy pay-palem, a co innego wysłać do Warszawy i zapłacić za naprawę peelenami. Osobiście wolę drugą opcję.

jackrabbit
05-11-2009, 13:09
juz nie mowiac o tym jak cudownie by bylo jakby taki serwis powstal w Gdansku :mrgreen:

to co? moze na zasadzie franczyzy ktos pokombinuje?

fIlek
05-11-2009, 13:09
Nooo, fajna nisza rynkowa :D

shaolin
05-11-2009, 13:19
shaolin co innego wysłać paczkę do UK, płacić funtami czy pay-palem, a co innego wysłać do Warszawy i zapłacić za naprawę peelenami. Osobiście wolę drugą opcję.

Ty wolisz druga, ja wole pierwsza. Koniec tematu ;) Ale zeby nie bylo, ze jestem na nie - jako, ze korzystalem jako pewno jeden z niewielu tutaj z Fixationu to gdyby sie to udalo zrobic w PL to oczywiscie byloby git i jak bedzie trzeba to mozecie na mnie liczyc w poparciu inicjatywy ale osobiscie nie widze problemu w wysylaniu paczki do UK i placeniu za naprawe funtami, rmb, czy kazda inna waluta - wazne zeby bylo naprawione szybko, sprawnie i w ludzkiej cenie ;) a to w Fixation jest zapewnione.

robin102
05-11-2009, 13:19
Tak robinie, moze jeszcze maja przyjechac i naprawic u Ciebie w duzym pokoju. Nie umiesz paczki wyslac do UK? ;)
Nie, nie to co mogę naprawić w dużym pokoju robię SAM - naprawiam też aparaty i nie tylko fotograficzne, ale wyobraź sobie nie mam nawet odpowiedniej karty płatniczej i bałbym się wysylać sprzęt za granicę bo to moje narzędzia i ulubione maskotki :), choć inne rzeczy wysyłam bez obaw.
Dla Nich byłby to na pewno jakiś biznes, czy opłacalny trudno rzec. Musieli by to przekalkulować tylko najpierw muszą wiedzieć, że potrzeba taka jest i szansa na zrobienie pieniędzy.
Dla mnie nie ma rzeczy nie możliwych.
Najpierw nie potrzebny byl, dzial SERWIS na forum, a jednak jest, potem nie potrzebny był do niego dostęp bez logowania, a jednak jest :) bez logowania. Nie było strony o serwisie, a jednak jest i to przy naszym wsparciu kolegi Docxxx.
Czy byłby serwis FIXATION w Polsce też trochę od nas zależy. Spróbować warto podjąć jakaś inicjatywę.

Skibek
05-11-2009, 13:21
shaolin co innego wysłać paczkę do UK, płacić funtami czy pay-palem, a co innego wysłać do Warszawy i zapłacić za naprawę peelenami. Osobiście wolę drugą opcję.
Zależy jaki przelicznik polski serwis ustali ;)
Jak nasprawa byłaby 9 razy niższa i 3 razy szybsza niż w polskim serwisie to chyba byłbym skłonny założyć sobie konto na paypalu, spakować puszkę i wysłać za morze.

kichu
05-11-2009, 13:43
u mnie prawie byla - 500 zamiast 4000 i 4 dni zamiast ??? :)

freefly
05-11-2009, 13:44
Jak nasprawa byłaby 9 razy niższa i 3 razy szybsza niż w polskim serwisie to chyba byłbym skłonny założyć sobie konto na paypalu, spakować puszkę i wysłać za morze.

Fixation
Sensor cleaning prices - with effect from 1 April ‘08
£28 +VAT (£32.20) for all Nikons except D3/D3X/D700 and Canons except Eos1DS/1DSmkII/1DSmkIII/Eos5D, and £55 +VAT (£63.25) for Nikon D3/D3X/D700 and Eos5D and 1DS series.

Bardzo tania usługa przykładowo.

jackrabbit
05-11-2009, 13:47
jakby ktos wspolnika z Gdanska potrzebowal to ja bardzo chetnie :mrgreen:

Skibek
05-11-2009, 13:49
u mnie prawie byla - 500 zamiast 4000 i 4 dni zamiast ??? :)

??? - miesięcy ;)


Fixation
Sensor cleaning prices - with effect from 1 April ‘08
£28 +VAT (£32.20) for all Nikons except D3/D3X/D700

Bardzo tania usługa przykładowo.

Bo może czyszczą ją/go też z przebiegu (czyli zakładają nową/y) ;)

luxius
05-11-2009, 16:26
u mnie prawie byla - 500 zamiast 4000 i 4 dni zamiast ??? :)

hahahahahaaha, amen :D

freefly
05-11-2009, 16:39
Czy byłby serwis FIXATION w Polsce też trochę od nas zależy. Spróbować warto podjąć jakaś inicjatywę.

Czasami śmieszy mnie niepoprawny optymizm forumowiczów.
Koncerny na ogół ustalają sobie strefy handlowe, gdzie kształtują politykę cenową. Europa zachodnia, środkowa i wschodnia, Rosja, Skandynawia. Nie po to sobie ustalają taką politykę, żeby paru gości z forum miało to im zepsuć.
Taki Nikon nigdy nie zgodzi się, żeby części zamienne, które przechodzą brytyjski oddział Nikona trafiały na rynek serwisowy w Polsce. To po prostu zaburzyłoby ich politykę cenową. Jest pewna struktura, której naruszyć nie pozwolą. Tak działają wszystkie koncerny.

robin102
05-11-2009, 16:50
Eeeeeeeee tam :) te części cały czas będa w Angoli tam byłby sprzet naprawiany. Jak mnie najdzie to wystosuje pismo do FIXATION. Rozszerzę działalność o serwis i podpisze z Nimi umowę :-D
Części czy to do aut czy do sprzętu foto krążą po całym świecie i nie ma na nie monopolu producent który także zarabia sprzedając właśnie same części. Na podzespołach kosi się większą kasę niż na gotowym produkcie. Przekalkuluj sobie jak byś złożył sobie forda Focusa sam w garażu z części zakupionych nawet w najtańszych źródłach ile by Cie to wyniosło obstawiam, że tak lekuto ze 3 razy tyle co gotowy kupiony w salonie.
A może serwis dla Nikona w Polsce jest kulą u nogi i woleli by go nie było. Nic nie wiemy na ten temat. mOze tu u nas poza 2 osobami które sie na sprzecie znają na Podstępu 14 nie ma właściwej kadry ?
W każdym razie do FIXATION OFICJALNIE warto uderzyć, może skończyło by się tylko na jakiś rabatach dla klientów z Polski lub jakimś programie lojalnościowym.
Od nic nie robienia lepsze jest robienie czegokolwiek, nawet tego co z pozoru nie realne się wydaje.

freefly
05-11-2009, 17:01
Części czy to do aut czy do sprzętu foto krążą po całym świecie i nie ma na nie monopolu producent który także zarabia sprzedając właśnie same części.

W takim razie udaj się Nikona w Niemczech i spróbuj zakupić części i poproś o wystawienie faktury na firmą zarejestrowaną w Polsce. Odeślą Cię do NP.

siedemczwartych
09-11-2009, 10:07
Czasami śmieszy mnie niepoprawny optymizm forumowiczów.
Koncerny na ogół ustalają sobie strefy handlowe, gdzie kształtują politykę cenową. Europa zachodnia, środkowa i wschodnia, Rosja, Skandynawia. Nie po to sobie ustalają taką politykę, żeby paru gości z forum miało to im zepsuć.
Taki Nikon nigdy nie zgodzi się, żeby części zamienne, które przechodzą brytyjski oddział Nikona trafiały na rynek serwisowy w Polsce. To po prostu zaburzyłoby ich politykę cenową. Jest pewna struktura, której naruszyć nie pozwolą. Tak działają wszystkie koncerny.

trochę się nie zgadzam.
Myślę, że nie ma żadnej lojalności.

W tym samym czasie wysłałem (w języku polskim) zapytanie o matówki do D700 do PODSTĘPOWYCH i do UK.
Chcecie znać rezultat?
Z UK paczka już dawno rozpakowana.
A za "podstępu" nawet na dwa wysłane mejle nie dostałem odpowiedzi......
Szykuję sie do zakupu D3s... wiecie gdzie kupię? Tak w FIXATION

zakwas
09-11-2009, 10:54
A więc chcecie Fixation a Polandzie, he? Czy ktoś z Was się zastanowił, że ten polski oddział może działać jak polski serwis Nikona? A, jak znam życie, centrala w UK nie będzie przyjmować napraw z Polski, tylko odsyłać do polskiego przedstawicielstwa.

Mariusz888
09-11-2009, 16:40
Wg mnie mogło by to mieć sens i mogło by dobrze działać :)

Macienty
10-11-2009, 22:14
ale to duże przedsięwzięcie.. założyć to to, zatrudnić tam kompetentnych NAPRAWDĘ kumatych ludzi, zarządzać tym i żeby zyski przynosiło..żeby popyt na usługi był większy niż powiedzmy 50 forumowiczów dających sprzęt do naprawy w najlepszym przypadku raz do roku, i żeby części oryginalne były a nie zamienniki, żeby nikon chciał je dawać po ludzkich cenach, żeby honorowali to to i jeszcze żeby zaautoryzowali, żeby gwarancja nie przepadała, żeby to się nadto "polskie" nie zrobiło - "jak postępu zrobi w 5m-cy, to my w 3m-ce - z dwojga zlego i tak nas wybiorą, to nic, ze mozna by w 5 dni", żeby komuś się chciało i nie zdziercze żeby to było - toż to mont everest. ale to takie moje malkontenctwo - przecież istnieją alternatywne serwisy sprzętu foto w polsce - czemu one, chociaż mogłyby bo pracują w nich megafachowcy, nie są autoryzowane? czemu one nie są takim naturalnym fixationem by PL? Gdyby to takie proste było.. :(

blackside
11-11-2009, 23:14
A koszt wysyłki to???
Jak widziałem cennik kuriera po europie to sporo to wychodziło.

mishieck
24-05-2010, 12:36
A koszt wysyłki to???
Jak widziałem cennik kuriera po europie to sporo to wychodziło.

Pocztex ok. 150 zł.
DPD ma promocję - wysyłka do UK i Irlandii 99 zł+VAT. Paczka idzie jakieś 4-5 dni.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/i/zdjciem.jpg/)

marszull
25-05-2010, 13:53
Ze tak zadam pytanie roszke w temacie watku. jesli kupuje sprzet w Polsce to jak jest z naprawami na gwarancji w europie? (niemcy, anglia)

kichu
25-05-2010, 14:06
bez problemu

na korpusy masz gwarancje europejska

na szkla miedzynarodowa

warunkiem realizacji jest odpowiednia karta gwarancyjna i dowod zakupu

szkla na podstawie gw miedzynarodowej mozna naprawiac na calym swiecie, korpusy tylko na terenie europy (nie naprawisz gwarancyjnie u nas aparatu kupionego w usa np.)

freefly
25-05-2010, 14:09
Pocztex ok. 150 zł.
DPD ma promocję - wysyłka do UK i Irlandii 99 zł+VAT. Paczka idzie jakieś 4-5 dni.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/i/zdjciem.jpg/)

A z ubezpieczeniem na kwotę np. 5 tyś, to ile?

marszull
25-05-2010, 14:12
bez problemu

na korpusy masz gwarancje europejska

na szkla miedzynarodowa

warunkiem realizacji jest odpowiednia karta gwarancyjna i dowod zakupu

szkla na podstawie gw miedzynarodowej mozna naprawiac na calym swiecie, korpusy tylko na terenie europy (nie naprawisz gwarancyjnie u nas aparatu kupionego w usa np.)

czyli podbita gwarancja (ta zolta) plus faktura
i moge naprawiac w calej europie (anglia, niemcy)?

kichu
25-05-2010, 16:07
jesli piszac zolta masz na mysli ta opisana jako europjeska to tak, nie mowimy o kwitku nikon polska

kupujac korpus powinienes dostac zolty kwitek - nikon european warranty

kupujac obiektyw - nikon worldwide lub international warranty - odcinek oznaczony literka "C"


korpus mozesz serwisowac w calej europie, obiektyw na calym swieci - ja np. wysylalem do serwisu do
UK obiektyw kupiony w Hong Kongu na podstawie tej gwarancji

przy czym wazna rzecz - odnosnie gwarancji swiatowej - na szkielka, jest aby obiektyw kupiony zostal
w danym kraju z dystrybucji tamtego kraju (czyli na szkielko kupione hong kongu i z tamtejszej dystrybucji
musisz miec fakture z hong kongu a nie polska np.)

marszull
26-05-2010, 02:22
zolty mialem na mysli swiatowa
ok dzieki
po prostu jak cos teraz kupie w Polsce to chce wiedziec czy moge naprawiac nie w Polsce :-)