Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Panasonic Lumix DMC-LX3



frogpl
01-11-2009, 22:30
Czy użytkuje ktoś z was w.w aparat ? Proszę o jakieś sugestie .

Remol71
05-11-2009, 08:45
Czy użytkuje ktoś z was w.w aparat ? Proszę o jakieś sugestie .

Mam taki model. Nabyłem aby posiadać aparat w każdej chwili, który nic nie waży. Można by dużo o tym pisać, więc podam plusy dodatnie i plusy ujemne.

+ bardzo dobre jasne szkło o rozsądnym zakresie,
+ duża możliwość konfiguracji AF-a,
+ pełny manual,
+ RAW + dowolny jpeg,
+ do ISO400 w pełni użyteczny,
+ dobra stabilizacja,
+ dobry wyświetlacz.
+ jak na dzisiejsze standardy matryca nie jest przeładowana pikselami,
+ producent nie olał sprawy i ostatnio pojawił się nowy soft z fajnymi rzeczami.

- wysoka cena,
- za te pieniądze można oczekiwać lepszego DR,
- wskazana zapasowa bateria.

Zasadniczo polecam, pomimo że to drogi sprzęt. Matryca pikselami przeładowana nie jest ale ja bym wolał i tak 6mpix z lepszym DR. Bezpośredni konkurent to Canon Gxx, też drogi. W moim przypadku zdecydowało szkło. Podsumowując, jestem zadowolony.

Piotr Wągrodzki
05-11-2009, 11:08
Witam, LX-3 mam od pół roku. Zasadniczo zgadzam się z przedmówcą.

Do plusów dodałbym:
- ładny tryb Dynamic B&W (użyteczny do ISO 800 włącznie)
- przydatny tryb INTELLIGENT ISO, który wybierając czułośc uwzględnia ruch fotografowanego obiektu
- poręczność (jest sporo mniejszy i lżejszy od Gxx Canona)
- bardzo dobre wykonanie

Do minusów natomiast:
- przekłamujący wyświetlacz na którym zdjęcia wydają sie lepsze niz są w rzeczywistości
- niedoświetlona większość zdjęć (konieczna korekta +1/3 lub +2/3)
- irytującą klapkę na obiektyw

Bateria wystarcza mi na kilka dni fotografowania, więc chyba nie powinienem narzekać.

Nie mam jednak bezpośredniego porównania z innymi kompaktami z górnej półki.

Czy kupiłbym go jeszcze raz?
Pewnie tak. Może bym się zastanowił nad GF-1, ale to trochę inna półka cenowa.

Kilka zdjęć z LX3:
1. http://plfoto.com/1878670/zdjecie.html
2. http://plfoto.com/1942918/zdjecie.html
3. http://plfoto.com/1942921/zdjecie.html
4. http://plfoto.com/1942912/zdjecie.html

pozdrawiam
Piowa
8-)

Staś
05-11-2009, 11:22
W moim przypadku zdecydowało szkło. Podsumowując, jestem zadowolony.
Witam
Ja mam Leice Dluxa4 - i też kierowałem się jakością szkiełka - ciężko szukać o podobnych właściwościach optycznych u konkurentów.
Do plusów zaliczyłbym również b.dobre makro , natomiast ja nie mam problemów z odwzorowaniem przez wyświetlacz.Byc może jest to sprawa różnych softów w Laice i Panasonicu,
Pozdrawiam

nowart
05-11-2009, 12:23
Do wad warto dopisać:
- brak zoomowania i AF w trybie filmowania. gdyby nie te niedociągnięcia to aparat byłby dla mnie idealny.

Remol71
05-11-2009, 13:57
Do wad warto dopisać:
- brak zoomowania i AF w trybie filmowania. gdyby nie te niedociągnięcia to aparat byłby dla mnie idealny.

Na ten temat się nie wypowiadam. Nie używam aparatu jako kamery, zrobiłem tylko jeden eksperyment z ciekawości. Do filmów mam kamerę ale leży w szafie i gnije.

jungli
05-11-2009, 14:06
Swietny aparat, w porownaniu z LX2 milowy postep, swietne szklo, uzywalne iso400 nawet 800 przy odpowiednim naswietleniu.
Sprawny AF i kompaktowosc, plecam

pozdrawiam

Remol71
05-11-2009, 14:15
...
Kilka zdjęć z LX3:
1. http://plfoto.com/1878670/zdjecie.html
2. http://plfoto.com/1942918/zdjecie.html
3. http://plfoto.com/1942921/zdjecie.html
4. http://plfoto.com/1942912/zdjecie.html

pozdrawiam
Piowa
8-)

Fota nr 2 ma "plastykę" jak z 5D. Spokojnie na forum Canona by się dali nabrać ;-)

frogpl
05-11-2009, 23:24
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi , pozdrawiam .

igsux3
06-11-2009, 01:59
Z czym się nie zgodzę:



+ do ISO400 w pełni użyteczny,
+ dobry wyświetlacz.


Jak dla mnie to tam iso80 już cieniowało, a wiąże się to z malutkim DR o którym wspominasz. Jakiekolwiek wyciąganie cieni to kicha. Kolory masakrycznie przesaturowane, lekko czerwone ściany na tym wyswietlaczu prezentuja sie jak oczojebny róż.

Ja zastanawiałem się między LX3 a Sigmą DP1. Canony G i Coolpixy odpadły ze względu na wagę, rozmiar i absolutne przeładowanie pikselami. Osoiście wybrałem sigmę, ale to strasznie zamulasty aparat i potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi. Jednak odwdzięcza się zdjęciami o jakości, która kładzie na łopatki wszystkie kompakty i 3/4 dslrów na rynku. LX3 zachwycił mnie szybkością działania, AFem (przy sigmie to demon szybkości), mnogością funkcji, szybkim przełączaniem między formatami i wieloma innymi rzeczami. Jednak w najważniejszej kwestii poległ i stąd decyzja o nabyciu Sigmy. Jednak myślę, że 99% użytkowników z tego Panasa będzie bardzo zadowolonych.

Staś
06-11-2009, 09:29
Warto poczytać i pooglądać
http://www.boxedlight.com/dlux4/