PDA

Zobacz pełną wersję : BKT help



cyrusvirus
18-10-2006, 22:35
Witam !

Od ponad miesiąca jestem happy userem D70s. Forum przeglądam regularnie i jest to mój pierwszy post tak więc WITAM WSZYSTKICH !!!
Dręczy mnie mały problem z funkcją BKT. Co prawda fotki cykam w NEFie i nie miałem jakiś szczególnych okazji pstrykać serii ale jeśli ktoś miałby chęć opisać jak działa ta funkcja to byłbym bardzo dźwięczny ;) Z angielską instr nie mogę sie jakoś dogadać ;) Nie bardzo wiem co znaczą 3F, 2F +,- w ustawieniach...

z góry dzięki i pozdrawiam ;)

freefly
18-10-2006, 22:54
Ja bym kupił sobie polską instrukcję i mówię to całkiem poważnie. Droga nie jest.

cyrusvirus
18-10-2006, 23:06
Witam !

Z angielskim nie jest źle, chodzi mi tylko o tę funkcję - jest to moje pierwsze lustro cyfrowe. Robie zdjęcia od 3 lat ale to były rożnego rodzaju małki ;)

cyrusvirus
18-10-2006, 23:07
[quote=cyrusvirus;144466]Witam !

Z angielskim nie jest źle, chodzi mi tylko o tę funkcję - jest to moje pierwsze lustro cyfrowe. Robie zdjęcia od 3 lat ale to były rożnego rodzaju małpki ;)

A tak poza tym to jeszcze nigdzie nie znalazłem instrukcji pl

freefly
18-10-2006, 23:59
Nikon Polska sprzedaje instrukcje. Za dużo pisania , żeby Ci to wyjaśnić. W internecie jest dużo na ten temat artykułów na polskich stronach. Wiesz przecież jak korzystać z wyszukiwarki.

cyrusvirus
19-10-2006, 00:50
Ok w sumie masz rację jest troche pisania. Ale powiedz mi czy dobrze myśle. Jeżeli ustawie w ustawieniach BKT np. ekspozycję i ustawie 3 F0.3 - + , to zrobię 3 zdjęcia z korektą +0.3, -0.3 i bez korekty (oczywiście po jednym)? A jeżeli ustawię 2 F0.3 (jest chyba możliwość zrobienia tylko +2F albo -2F) to zrobię 2 zdjęcia przy +2 F0.3 z korektą na +0.3 i bez korekty (z minusem odwrotnie ?) Czy ta funkcja właśnie na tym polega ?

Jeśli się wyraziłem jak głąb to przepraszam :p

ufolek
19-10-2006, 01:05
Jesli dobrze pamietam to jest wlasnie tak jak napisales. A jezeli do tego dodasz globalną korekcje to liczba kombinacji wzrosnie, np: <0 -0.3 -0.7> itp

spiritchaser
19-10-2006, 13:48
Sprawa wygląda tak:

ustawiasz liczbę klatek, które mają być wykonane i krok bracketingu:

3F1,0 oznacza, że zostaną wykonane 3 klatki z krokiem 1,0 EV w porządku: 0 (normalnie), -1,0 (niedoświetlenie), +1,0 (prześwietlenie)

jeśli chodzi o tryb 2F to musisz wybrać, czy chcesz normal + prześwietlenie czy normal + niedoświetlenie i odpowiednio ustawiasz +2F albo -2F.

przykłady:

+2F0,3 - zostaną wykonane 2 klatki pierwsza 0EV (normal), druga +0,3EV
-2F0,7 - zostaną wykonane 2 klatki pierwsza 0EV (normal), druga -0,7EV

Dodatkowo w funkcji użytkownika Custom Setting 9 EV step wybierasz minimalny krok EV - 0,3 (1/3) lub 0,5(1/2).

Oczywiście masz tez możliwość wprowadzenia bracketingu dla flesza i bracketingu baansu bieli.

Pozdrawiam

Spiritchaser

cyrusvirus
19-10-2006, 17:03
Dzieki wielkie za pomoc !!!

A jak juz jestesmy przy serii to w NEFie faktycznie mozna zrobic tylko 3 zdjecia na raz ? Co z tym buforem :???:
Da się jakoś zwiększyć ilość zdjec do zrobienia w NEFie ?

spiritchaser
19-10-2006, 17:42
Mój trzaska 4 klatki po kolei z prędkością około 3kl/s a potem zwalnia do około 1kl/s. Raczej nic się z tym nie da zrobić, bo nie zmienisz interfejsu karty pamięci ani pojemności bufora. Zamiast bracketingu możesz robić NEFy i potem bawić się ustawieniami w Nikon Kaptur.

cyrusvirus
19-10-2006, 21:00
Raczej nic się z tym nie da zrobić, bo nie zmienisz interfejsu karty pamięci ani pojemności bufora.

Ech... masz racje ale to nie zmienia faktu ze to swietny sprzet :mrgreen: