Zobacz pełną wersję : OBROTOWE RAMIE uchwyt DO LAMPY BLYSKOWEJ
Witam Szanownych kolegów i koleżanki
Nie wiem czy istnieje podobny post choć może słabo szukałem :mrgreen:
Mam takie małe pytanie czy może ktoś używa takiego wynalazku jak OBROTOWE RAMIĘ UCHWYT POD ZEWNĘTRZNĄ LAMPĘ BŁYSKOWĄ i czy mógłby się ktoś podzielić z wrażeń , plusów i minusów takiego urządzenia byłbym wdzięczny :-D może nie tylko ja
a tu np takie cuś
http://www.allegro.pl/item798583794_bracket_d_obrotowe_ramie_uchwyt_do_l ampy_blyskowej.html
o braketach bylo "milijon" watkow na forum.
OOO
widzę że Kolega Rotor wpadł na ten sam pomysł chwilę przede mną:) i dla tego nie wiem czy jest sens prowadzić te dwa posty , no może tylko dla tego że mój jakoś tak lepiej da się zrozumieć dla osób które nie władają biegle angielskim :)
mirektoja
30-10-2009, 22:23
A ja zrobiłem taki uchwyt i używam go gdy tylko zakładam lampę. bardzo szybko można przełożyć lampę z pionu do poziomu
http://forum.nikon.org.pl/showthread...70#post1347470
pozdrawiam
mrpawcio
30-10-2009, 22:51
Link nie działa :-(
dla mnie jest to kretyńska konstrukcja.
jedyny słuszny bracket, bądź jak kto woli "żuraw" to klasyczna konstrukcja kotletowa. mi się spisuje bardzo dobrze, choć bardzo dużo było operowania z wiertarką.
ThomasVoland
31-10-2009, 09:17
OOO
widzę że Kolega Rotor wpadł na ten sam pomysł chwilę przede mną:) i dla tego nie wiem czy jest sens prowadzić te dwa posty
Chwilę przed Tobą... w marcu zeszłego roku. Ja kupiłem konstrukcję która pozwala na obracanie albo body, albo uchwytu nad nim (w zależności czy lampa ma być zawsze tak jak body czy w kadrach pionowych może być poziomo). Zadowolony z tego raczej średnio jestem - trzeba było mocno przerabiać żeby było wygodne a i tak nie jest idealne. W dodatku po pocięciu konstrukcja jest już za mało sztywna
ja posiadam ten i jest świetny warto dopłacić http://www.amazon.com/Stroboframe-Press-T-Flash-Rotating-Bracket/dp/B00009UTLT
to prawda, zarówno press-T jak i pro-T to klasa sama w sobie.
jeśli nie szkoda nikomu kasy/nie chce się bawić wiertarką/ceni jakość bardzo - to jest to jak najbardziej słuszny wybór.
krupcia22
31-10-2009, 23:27
Ja posiadam bardzo podobny do tego... jest wygodny....
http://www.vistek.ca/store/ProPhotoLightingComponents/224902/custom-brackets-cb-digitalt-tall-camera.aspx
zwroc uwage przy kupnie zeby ramie bylo ruchome, jak zmieniasz pozycje aparatu z poziomu na pion :)
Tutaj na filmiku widac swietnie do czego moze sie przydac taki uchwyt
http://www.szerokikadr.pl/inspiracje/fotograf/mateusz_jagielski
Ja prosze namiar na sklep/aukcje gdzie moge kupic solidne i sprawdzone przez Was ramie na ktorym bedzie SB900 podpiete docelowo do D3s. Chodzi mi o to, aby to bylo solidne ramie mocno trzymajace lampe i plynnie przekrecalo sie bez strachu, ze cos odpadnie.
Prosze o sklepy/aukcje polskie.
Uchwyt (bracket) dla mnie za dużo (nie ta liga), ale dojdę z czasem do czegoś podobnego do Origami od Gary Fong'a. To dyfuzor jakby w pomyśle lumiquesta (kierunkujący - inaczej niż inne garyfongi), ale podoba mi się że lampę potraktował odwrotnie, po obrocie na bok.
http://store.garyfonginc.com/origami.html
Jest to sensowne przy pionowej klatce, i postaram się coś podobnego mieć.
bialogardzianin
30-11-2009, 10:38
ja posiadam ten i jest świetny warto dopłacić http://www.amazon.com/Stroboframe-Press-T-Flash-Rotating-Bracket/dp/B00009UTLT
Kupiłeś w amazonie czy bliżej? Jaki kabel synchro i jaka kostka najlepsza?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.