Zobacz pełną wersję : plecak na d90 - do 200zł
bartoszkon314
30-10-2009, 17:04
witam mam pytanie jaki plecak polecacie na ten sprzęt
do wypadów sesyjnych.
zastanawiałem się nad firmą tamron i modelem 5273 a 5546
który pakowniejszy i wygodny, może ktoś ma któryś z nich ?
bartoszkon314
30-10-2009, 17:48
*tamrac
maciek.evo
30-10-2009, 18:45
mekko c-42
Sokolik Wędrowny
31-10-2009, 13:33
Że się wetnę z dodatkowym pytaniem: polecasz na podstawie własnego doświadczenia? Masz ten plecak? Pytam, bo myślę nad zakupem dokładnie tego modelu...
maciek.evo
02-11-2009, 18:38
mam, jest mega tani i całkiem solidny :) rok używam i nic się nie sypie. Na allegro jest gość z lublina który je sprzedaje.
No i wygląda z zewnątrz z grubsza jak zwykły plecak.
Sokolik Wędrowny
02-11-2009, 22:44
Na allegro jest gość z lublina który je sprzedaje.
No i od tego gościa zamierzam kupić. Dzięki za informacje.
Psychotrop
03-11-2009, 10:43
powiem krótko - jestm tamracomaniakiem ;)
miałem adventure 9 - jego komora na aparat jest wielkości komory tamraca velocity 8x (którego teraz mam).
w adventure 6 wsadzisz aparat + obiektyw (lub lampma), reszta luzem do górnej komory.
velocity 8x to genialna rzecz - taka plecako-torba, gdy musisz szybko zmieniać obiektywy, ale na dłuższe ganianie niewygodny, bo cały ciężar spoczywa na jednym ramieniu.
http://www.tamrac.com/5768.htm
włazi mi do niego d90 z gripem, S10-20, SB-900, N70-300VR i zapięty N18-70.
mam też Expedition 5 - i to jest dla mnie optymalne rozwiązanie.
wodoodporny, pojemny, kupe pasków do podpięcia dodatkowych rzeczy w tym i statywu.
p.s.
adventure 9 sprzedałem po roku intensywnego używania - plecak po wyczyszczeniu wyglądał jak nowy, zero przetarć, otarć, zaciągnięć, poszarpań itd ...
na prawdę solidny sprzęt i mogę polecić z czystym sumieniem.
a jak kto z krakowa, to i mogę dać pooglądać.
Antonioo
03-11-2009, 11:02
kumpel używa czegoś takiego....
http://www.d-photo.pl/sklep.cgi?id=797&idr=8&idp=0&oper=3&list=1 250 zł
.dość sobie chwali....wejdzie nawet lap.
a dla mnie jest ważne, żeby plecak nie wyglądał jak zaproszenie dla złodzieja, dobrze, żeby się nie rzucał w oczy
krolewicz
03-11-2009, 11:19
ja mam takie cudo, jestem zadowolony, niczego mu raczej nie brakuje
velocity 8x to genialna rzecz - taka plecako-torba, gdy musisz szybko zmieniać obiektywy, ale na dłuższe ganianie niewygodny, bo cały ciężar spoczywa na jednym ramieniu.
http://www.tamrac.com/5768.htm
włazi mi do niego d90 z gripem, S10-20, SB-900, N70-300VR i zapięty N18-70.
.
To ja mam takie pytanio: czy d90 bez gripa ale z podpiętym 70-300VR wchodzi do tego cuda? A gdzieś obok powiedzmy 17-50? i jeszcze jakies przestrzenie wolne?
Sama jestem na etapie poszukiwań, szukam torby no ale ze zdjęć wynika, że to velocity moze jako torba służyć.
Ważne jest dla mnie aby to coś było w miarę płaskie - czyli nie kuferkowe!
Druga sprawa - wolę torby miękkie - takie..."flaczki" - velocity taka jest? Na różnych zdjęciach różnie wygląda....
Psychotrop
03-11-2009, 13:00
To ja mam takie pytanio: czy d90 bez gripa ale z podpiętym 70-300VR wchodzi do tego cuda? A gdzieś obok powiedzmy 17-50? i jeszcze jakies przestrzenie wolne?
Sama jestem na etapie poszukiwań, szukam torby no ale ze zdjęć wynika, że to velocity moze jako torba służyć.
Ważne jest dla mnie aby to coś było w miarę płaskie - czyli nie kuferkowe!
Druga sprawa - wolę torby miękkie - takie..."flaczki" - velocity taka jest? Na różnych zdjęciach różnie wygląda....
sprawdzę po pracy czy z 70-300VR z osłoną przeciwsłoneczną wchodzi - mam tą torbę dopiero od miesiąca.
co do "miękkości" - cóż, jest to pojęcie względne i nie mam do czego tego przyrównać, ale można na pustej siąść i się spłaszczy :)
Pojęcie miękkości wzgledne jest - zgoda!
Załóżmy, że Lowepro clasiified, wiele modeli Tenba, crumpler to okazy miękkie - jak na tym tle wypada velocity?
I jeszcze następne pytanie - czy mimo przeznaczenie typu sling - da się te torbe nosić na jedno ramię, a nie na skos?
Psychotrop
03-11-2009, 13:11
Pojęcie miękkości wzgledne jest - zgoda!
Załóżmy, że Lowepro clasiified, wiele modeli Tenba, crumpler to okazy miękkie - jak na tym tle wypada velocity?
I jeszcze następne pytanie - czy mimo przeznaczenie typu sling - da się te torbe nosić na jedno ramię, a nie na skos?
crumplera znam - tamrac velocity jest trochu twardszy (no tak, tylko co znaczy"trochu") :)
da się to nosić na ramieniu, co też czynię nieraz :)
p.s.
jak będziesz na walnym zebraniu, to mogę zabrać velocity 8x i sobie sama oglądniesz dokładnie.
osobiście bardzo polecam.
co prawda mam obecnie tamraca expedition 5x, ale velocity zabierany jest na wypady gdzie trzeba się spieszyć ze zmianami obiektywów, czy zakładaniem i ściąganiem lampy.
hmmm to wynika, że... moze byc nieźle - daje się nosic na jedno ramię, jest szansa aby body z zapietym tele weszło w pionie... no i jeszze nie jest kuferkowaty...hmmm
Juz się wstępnie zaczęłam godzic, że cenowo nie zejde poniżej Lowepro classified 160...a może jednak..?
Psychotrop
03-11-2009, 13:50
tego velocity 8x można za 230zł dorwać nówkę :)
ja się zastanawiam, czy swojego nie sprzedać, bo tak naprawdę przekładanie z plecaka do torboplecaka i odwrotnie, to trochę męczące (ładowarki, karty, duperelki ...), zawsze się o czymś zapomni.
póki co jak kupiłem expedition 5x, to velocity 8x leży sobie wypróżniony ;)
tego velocity 8x można za 230zł dorwać nówkę :)
Ja znalazłam nawet o dwie dychy taniej!:)
Psychotrop
03-11-2009, 14:16
no i pięknie :)
a jeśli faktycznie jesteś poważnie zainteresowana i nie masz gdzie go oglądnąć, to zapraszam albo do krakowa, albo na walne zebranie mogę zabrać ;)
Edit: nawet poniżej 200zł znalazłam:)
bartoszkon314
03-11-2009, 18:49
Psychotrop
to który byś bardziej polecał na wypady, ? a także na różne imprezy
adventure 6
czy
expedition 3
czy w adventure w górnej kieszeni mieści się dużo rzeczy ?
i czy wygodne jest wyjmowanie z niego sprzętu ?
czy może lepsze expedition
jak byś mógł doradzić coś :)
Psychotrop
03-11-2009, 19:09
Psychotrop
to który byś bardziej polecał na wypady, ? a także na różne imprezy
adventure 6
czy
expedition 3
czy w adventure w górnej kieszeni mieści się dużo rzeczy ?
i czy wygodne jest wyjmowanie z niego sprzętu ?
czy może lepsze expedition
jak byś mógł doradzić coś :)
powiem tak
jeśli nie będziesz targał dodatków w stylu kurtka, sweter, to bierz expedition - jest wodoodporny i stricte pod sprzęt foto + bardzo wygodny - spokojnie nadaje się w góry, możesz do niego zapiąć statyw, a jakąś wiatrówkę na zewnątrz paskami przypiąć
jeśli chcesz żeby to był plecak nie tylko foto, to bierz adventure - nie jest wodoodporny, nie jest tak wygodny - czyli na miasto, jakiś lekki plenerek, nie zapniesz do niego statywu (znaczy zapniesz, ale trzeba kombinować) - ot miejski plecaczek.
co do pojemności - cóż, sam musisz zdecydować (adventure jest dużo mniejszy, bo ma komorę foto + "luźną dziurę" na picie), a expedition całą kubaturę ma przeznaczoną na foto.
co do trwałości - tak jak pisałem wcześniej - tamrac jest the best.
mój adventure 9 (sprzedałem z 1,5 tyg. na naszej giełdzie za 270zł ) po roku bardzo intensywnego użytkowania wyglądał jak nowy (poza brudem). widziałem roczne lowepro, crumplery, kata - wyglądały jak normalnie używane, mój po wyczyszczeniu, można było sprzedać jako nowy :/
expedition 5x mam od 1,5 tyg. i już przeżył ulewę i spisał się na medal :)
materiały wyglądają na jeszcze solidniejsze niż w adventure.
no i mam jeszcze velocity 8x od 1,5 miesiąca - też genialna zabawka, o pojemności komory foto jak w adventure 9 :)
ale chyba pójdzie do sprzedaży, bo nie wiem czy mi się będzie chciało przekładać szpeje między expedition, a velocity w zależności od pleneru.
z tym że velocity to torba z możliwością przerzucenia na plecy. na długie wypady męcząca, bo cały ciężar na jednym ramieniu spoczywa.
ale np na imprezę, gdzie musisz często zmieniać obiektywy, chcesz mieć sprzęt "na" sobie, ma ci nie przeszkadzać i mieć szybki dostęp to jest idealne rozwiązanie.
p.s.
ja za ciebie decyzji nie podejmę, ale osobiście zostaję przy expedition.
bartoszkon314
03-11-2009, 19:33
a wygodne jest otwieranie adventure
?? i czy dużo zmieszczę w komorze nie na foto ?
i podobno adventure jest ciasnym plecakiem, w przegrodzie foto, prawda ? czy da rade zmieścić korpus z obiektywem ewentualnie + lampa
expedition 3 (http://www.tamrac.com/5273.htm) jest wodoodporny
bo niby piszą że jest Giant Rain Flap for weather protection
a adventure (http://www.tamrac.com/5546.htm )?
Weather flap protects camera compartment.
też coś niby piszą o wodoodporności
Psychotrop
03-11-2009, 19:38
oj bartku - co do pojemności nie wiem, pisałem że miałem wersję 9, a nie 6 - musisz iść do sklepu i sprawdzić.
ale fakt adventure komory foto mają małe. dla mnie za małe - jest to plecak pół foto, pół normalny, więc miejsce jakoś trzeba podzielić.
a co do otwierania - jest ok, zamek chodzi płynnie, ale czasem przeszkadza ta nadszywka w koło zamka. plus jest taki, że możesz nie zasuwać zamka, tylko zapiąć na zatrzaski po bokach i klapa ci się nie otworzy - to tak w razie szybkiej akcji.
p.s.
a co ty w ogóle masz ze sprzętu ?
to ci powiem porównując to do adventure 9.
bartoszkon314
03-11-2009, 19:50
d90 +18-105 + może kiedyś w przyszłości sb-600 sb-900
Psychotrop
03-11-2009, 19:55
hmmm
ten zestaw ci wlezie wszędzie.
poza sb-900 - strasznie duża (długa) małpa jest - wiem bo mam :)
jeśli będziesz miał zamiar coś rozbudowywać, to kupuj epedition, bo w adventure lampe będziesz nosił w górnej komorze :)
bartoszkon314
03-11-2009, 19:59
dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi :) po twoich radach już chyba wiem który wezmę, jeszcze popatrzę dostępność w których sklepach :)
jak kupię dam napewno znać w tym temacie jak się sprawuje :)
jeszcze raz wielkie thx
szacun dla ciebie. +
bartoszkon314
23-02-2010, 15:37
zakupiłem tamraca Adventure 6, tak jak mówiłeś jest to mały plecak, ale spisuje się bardzo dobrze,
wygodny, trochę gorzej z wyjmowaniem aparatu bo nie można tego zrobić idąc, trzeba na chwile przystanąć, mógłby mieć otwieranie po boku ale to drobna niedogodność.
ale moim zdaniem wystarczający jak na początek, i godny polecenia
Psychotrop
23-02-2010, 16:15
jaki plecak byś nie kupił, to będziesz miał problemy z wyjmowaniem aparatu :)
to nie jest torba.
i bez względu na system jakiegoś bocznego pakowania czy cóś ... i tak praktycznie trzeba za każdym razem zdjąć plecak :)
a na przyszłość polecam "kabury" na obiektywy, tak zwane lens casey :)
zakupiłem tamraca Adventure 6, tak jak mówiłeś jest to mały plecak, ale spisuje się bardzo dobrze,
wygodny, trochę gorzej z wyjmowaniem aparatu bo nie można tego zrobić idąc, trzeba na chwile przystanąć, mógłby mieć otwieranie po boku ale to drobna niedogodność.
ale moim zdaniem wystarczający jak na początek, i godny polecenia
mógłbyś jakieś fotki poglądowe wrzucić?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.