PDA

Zobacz pełną wersję : sprawa polishnikonservice.com



Strony : [1] 2

kichu
29-10-2009, 09:30
Jedna rzecz musze w tej sprawie napisac.


Ponadto swietnie dzialajacy system NPS zostal rowniez opatrzony szkalujacymi wpisami, nie majacymi nic wspolnego z rzeczywistoscia. Osobiscie korzystam z NPS i wiem ze ta czesc serwisu jest nienaganna.

Jako czlonek NKP wyslalem swoj sprzet do zdiagnozowania w trybie NPS (choc w opisie o tym nie wspomnialem). Jak to sie skonczylo to diagnozowanie opisalem na owej stronie. Pelna dokumentacje zlecenia zarowno w Polsce i UK zarchiwizowalem i jesli ktokolwiek bedzie kwestionowal to co tam opisalem zostanie ona udostepniona. Nie moge niestety tego faktu potwierdzic.

docxxx
29-10-2009, 09:35
Pod dywan, pod dywan...
Jak moze admin pisac inaczej skoro zna tych ludzi. To jakbym poszedl do znajomego po autograf. Inni mogliby sie tylko oblizywac.

conik
29-10-2009, 09:36
docxxx....osobiste wycieczki mimo wszystko sa nie na miejscu....kwestia w uwiarygodnieniu hiostorii na pns o czym juz CI napisalem

docxxx
29-10-2009, 09:53
Ale to nie jest osobista wycieczka. Admin dobrze napisal. Oddawal aparat, to mu szybko naprawili. I tak pewnei bylo. W 100%. Szkoda jednak, ze inni tego nie doswiadczyli. Nie wolno mierzyc "swoja miara".

conik
29-10-2009, 09:55
docxxx...weryfikacja i uwiarygodnienie historii i czekamy co na to N i tyle....skoro ich boli niech powiedza konkretnie co maja z tym zamiar zrobic....zaraz dostane bana hehe;)

bahuone
29-10-2009, 10:04
Moze to nie jest jakas gornolotna inicjatywa ale w koncu serwis sam sobie zapracowal na "renomę", i krytyke. Jezeli dzialal by prawidlowo to takie strony by nie powstawaly. Rozumiem ze moze sie zdarzyc raz czy dwa ze cos sie nie uda ale w tym momecie to lekka przesada. Pozatym zdzieraja z ludzi pieniadze, bardziej sie oplaca wyslac za granice niz wyslac do nas, poprostu taniej to wyjdzie.

conik
29-10-2009, 10:17
spoleczenstwo obywatelskie? jest chyba wtedy kiedy ktos cos robi a nie zamiata pod dywan i patrzy czy sie samo przewroci...

elanek
29-10-2009, 10:34
(...) Nikon Polska uznalo za niewlasciwe i krzywdzace (...)


Sa inne sposoby na zalatwienie tej sprawy, o tym wkrotce.
Jeśli Nikon Polska uważa, że jest szkalowana to może wytoczyć proces z powództwa cywilnego.
Niech to zrobi i sie ośmieszy bo na forum znajdzie się pewnie i z 100 osób mających z nimi niemiłe przygody...

Rafał_Sz
29-10-2009, 10:38
Dawno nie było dymu na forum?

R
29-10-2009, 10:45
gdzie mozna zapoznac sie z tekstem z ktorego pochodza cytaty?

prz3mo
29-10-2009, 10:46
gdzie mozna zapoznac sie z tekstem z ktorego pochodza cytaty?

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=119508

R
29-10-2009, 10:48
dziekuje

R
29-10-2009, 10:51
szkoda, ze Admin zamknal te wypowiedz...

conik
29-10-2009, 10:56
szkoda...choc z drugiej strony nie ma sensu prowadzic jalowych dyskusji wobec okreslonego stanowiska....ja je rozumiem ale wcale sie z im nie musze zgadzac
chcialbym jednak wiedziec co oznacza:

"...Ode mnie napisze ze akcja ODNIOSLA SKUTEK..."

Skoro Admin stawia sie w roli posrednika miedzy Nikon Polska a Forumowiczami prosilbym o zajecie stanowiska i napisanie co to za skutek.

Yoora
29-10-2009, 11:02
Przecoież napisał, że" reszta wkrótce" :twisted:

R
29-10-2009, 11:07
Przecoież napisał, że" reszta wkrótce" :twisted:


juz raz to slyszalem... a Irlandii jak nie bylo tak nie ma...:mrgreen:

bth
29-10-2009, 11:09
Jeżeli "odniosła skutek", to znaczy że taki Nikon-watch (i można tu wstawić dowolną firmę produkującą elektronikę) jest potrzebny i powinien działać. Jeżeli serwis faktycznie weźmie sobie do serca uwagi, to strona umrze śmiercią naturalną.

robin102
29-10-2009, 11:10
Skoro Admin stawia sie w roli posrednika miedzy Nikon Polska a Forumowiczami prosilbym o zajecie stanowiska i napisanie co to za skutek.
W ogóle bardzo się dziwię Panu Piotrowi, że to napisał, bardzo się dziwię. Nie było widać ani słychać, że wcześniej próbował coś w temacie pozytywnego dla userów sprzętu Nikona zdziałać, a teraz staje jakby w obronie serwisu uciemiężonego i nie słusznie szkalowanego przecież. Serwis się naprawi strona powoli przejdzie do historii jak kolega wyżej napisał.

prz3mo
29-10-2009, 11:11
Od początku pomysłu powstania strony "antyserwisowej" byłem ZA i jestem nadal zgodny ze zdecydowaną większością tego forum.
Niestety wygląda na to, że Piotr jest między młotem, a kowadłem...

Bonzo
29-10-2009, 11:19
tutaj linki w stopkach pokasujecie , ale jak widziałem na innych forach ludzie mają adres wpisany w stopce więc strona będzie działała dalej :) no chyba że jak gdzieś ktoś pisał w którymś wątku bo jest ich kilka ;) przyjadą koledzy w czarnych skórach do kolegi docxxx i delikatnie mu zaproponują skasowanie strony z serwera :)

docxxx
29-10-2009, 11:21
Jeżeli serwis faktycznie weźmie sobie do serca uwagi, to strona umrze śmiercią naturalną.


Chcialbym tego. Wtedy zabiore sie za inne serwisy, a w koncu w Polsce bedzie jak w bajce:mrgreen:

jarkko
29-10-2009, 11:26
Chcialbym tego. Wtedy zabiore sie za inne serwisy, a w koncu w Polsce bedzie jak w bajce:mrgreen:

A na końcu końców przywalimy w parlament ;)

shaddixx
29-10-2009, 11:30
z tego co widziałem na tej stronie można wypisać pozytywne jak i negatywne opinie na temat serwisu nikona. Skoro większość jest negatywnych no to chyba nie wina fotografów. Ta strona bardzo szybko może sie stać "dobra reklamą", w pozytywnym apsekcje oczywiście.

Ja bym podlinkował tą strone gdzie sie da! A odzew z samej "góry" (nie mowie o Adminie) jest wg mnie co najmniej dziwny.

sote
29-10-2009, 11:41
ja mysle ze ludzie po przeczytaniu opinii na tej stronie przestali wysylac sprzet na ul. Postepu i teraz chlopaki sie tam nudza ;)
albo co lepsze sprzet sie wystraszyl ze nie bedzie mial sie gdzie naprawiac i poprostu przestal sie psuc ;)

lisekluk1
29-10-2009, 11:41
Do admina. Odnośnie prośby o usunięcie linków do strony polishnikonservice.com . Pokazał Pan jak wolność w wyrażaniu opini może być w piękny sposób ograniczona. Serwis naprawiał mi aparat 4 razy, na co dzień sprzedaję sprzęt foto i wiem coś o podejściu serwisu nikona do klientów. Świetna strona, dobrze że powstała, na innych forach na szczęście można linki bez problemu dodawać. Ciekawe jak ta sprawa zostanie "wkrótce" załatwiona, czekam z niecierpliwością na wieści!!!

jarkko
29-10-2009, 11:44
Na innych forach na szczęście można linki bez problemu dodawać.

Ale nikt Ci za linka banem tu nie groził. To była tylko prośba.

jackrabbit
29-10-2009, 11:47
Ale nikt Ci za linka banem tu nie groził. To była tylko prośba.

no, a znacie takie powiedzenie, miedzy mlotem a kowadlem? :)

koniksk
29-10-2009, 11:48
O jakim ograniczeniu wolności mówimy? Admin poprosił o usunięcie linków, poprosił i przedstawił co o tym sądzi Nikon Polska. Poczekajmy na dalszy rozwój wydarzeń i wtedy będzie można dyskutować co dalej.

AsKier
29-10-2009, 11:49
, zwrocono uwage na problem, jednak linkowanie do portalu dzialajacego w jedna strone, bez poznania uzasadnienia drugiej, Nikon Polska uznalo za niewlasciwe i krzywdzace

nie zwrócono uwagi na problem a jedynie na fakt, że powstała strona....Nikon Polska nie zajął oficjalnego stanowiska tylko niestety posługuje się szanowanym przez nas człowiekiem jakim jest admin a nas użytkowników ma tak naprawdę gdzieś... idąc dalej - co jest niewłaściwe i krzywdzące? a czy zachowanie serwisu w odniesieniu do problemów osób, które serwisowały swój sprzęt nie jest krzywdzące???


Ponadto swietnie dzialajacy system NPS zostal rowniez opatrzony szkalujacymi wpisami, nie majacymi nic wspolnego z rzeczywistoscia. Osobiscie korzystam z NPS i wiem ze ta czesc serwisu jest nienaganna.

niech serwis nikon nauczy się, że nie jest istotne czy jest to sprzęt za 1000zł czy za 30000zł - serwis powinien podchodzić do naprawy profesjonalnie w każdym przypadku (nie mówię tutaj o czasie, który z wiadomych przyczyn przy reporterce jest istotny)...

marszull
29-10-2009, 12:00
Dobrze ktos zauwazyl, ze jesli strona szkaluje dobre imie Nikon Polska (czy tez serwisu Nikon Polska) to niech wystapia na droge sadowa z powodztwem cywilnym
a wtedy okaze sie czy wpisy szkaluja czy nie

AsKier
29-10-2009, 12:07
wtedy się okaże że będą musieli udostępnić wszystkie papiery serwisowe, w których jest opisane kiedy co jak gdzie i za ile...a to będzie strzał w kolano bo zapewne dokumentacja opisanych puszek (a każdy user posiada nr seryjny) pokaże jak działali...chyba, że pięknie wszystko wyczyszczą jak za czasów SB :D

lisekluk1
29-10-2009, 12:21
Jak to fajnie że są inne systemy.

T.Z.
29-10-2009, 12:27
Bardzo dobrze, że coś w końcu się ruszyło. Tylko dlaczego Nikon Polska, sam nie zabierze głosu w dyskusji ?

lisekluk1
29-10-2009, 12:27
Dobrze ktos zauwazyl, ze jesli strona szkaluje dobre imie Nikon Polska (czy tez serwisu Nikon Polska) to niech wystapia na droge sadowa z powodztwem cywilnym
a wtedy okaze sie czy wpisy szkaluja czy nie

A kogo do sądu podadzą? Wszystkich niezadowolonych użytkowników? Ciekawe ile to tysięcy ludzi :]
Strona słuszna, kraj wolny, opinie można wyrażać a nawet trzeba. A może tak w końcu serwis ktoś do sądu poda. Niejedną sprawę by przegrali.

Drogis
29-10-2009, 12:53
Nie ma co ukrywać, że źle się dzieje w serwisie Nikona.
Brak możliwości dodzwonienia się do nich przez całe dni, nagminne oszukiwanie w stylu: "będzie gotowe do końca tygodnia", "oddzwonimy do pana", itp...
To nie jest szkalowanie, to jest opisywanie "renomy", którą serwis wyrobił sobie i na którą ciężko pracuje każdego dnia.

Jeżeli serwis czuje się urażony wpisami na tej stronie, dlaczego nie zajmie oficjalnego stanowiska w tej sprawie?
Niech wyjaśni dlaczego sprzęt jest "naprawiany" (czasami to za dużo powiedziane) długimi miesiącami i jak się to ma do Polskiego prawa dot. reklamowanego sprzętu.
Niech się zaczną w końcu zachowywać jak profesjonaliści, a nie banda dzieciaków robiących łaskę, że zwrócą na ciebie uwagę.

lisekluk1
29-10-2009, 13:21
Nie ma co ukrywać, że źle się dzieje w serwisie Nikona.
Brak możliwości dodzwonienia się do nich przez całe dni, nagminne oszukiwanie w stylu: "będzie gotowe do końca tygodnia", "oddzwonimy do pana", itp...
To nie jest szkalowanie, to jest opisywanie "renomy", którą serwis wyrobił sobie i na którą ciężko pracuje każdego dnia.

Jeżeli serwis czuje się urażony wpisami na tej stronie, dlaczego nie zajmie oficjalnego stanowiska w tej sprawie?
Niech wyjaśni dlaczego sprzęt jest "naprawiany" (czasami to za dużo powiedziane) długimi miesiącami i jak się to ma do Polskiego prawa dot. reklamowanego sprzętu.
Niech się zaczną w końcu zachowywać jak profesjonaliści, a nie banda dzieciaków robiących łaskę, że zwrócą na ciebie uwagę.

Słusznie. Popieram!!!

admin
29-10-2009, 13:34
Tylko dlaczego Nikon Polska, sam nie zabierze głosu w dyskusji ?

Zabierze.

R
29-10-2009, 13:44
ale co zabierze? glos? sie do roboty? czy nam aparaty zebysmy nie marudzili? :)

fIlek
29-10-2009, 13:52
Muszę wystąpić w obronie Piotra - naprawdę jest w niezręcznej sytuacji i ataki na niego nie mają sensu. Rozumiem rozgoryczenie osób poszkodowanych, ale skoro Nikon Polska dał sygnał, że zajmuje się sprawą, to dajmy im trochę czasu. Wiem, nie miałem żadnych problemów ani z serwisem ani z samą firmą, więc nie wiem co to znaczy. Potrafię jednak postawić się w sytuacji Piotra, który musi zachować w pewnym sensie neutralność.

admin
29-10-2009, 13:56
Dzieki Piotrze, mam nadzieje ze wiecej osob to zrozumie. Podjalem juz konkretne dzialania i zapewniam Was ze wynikna z tego konkluzje zadowalajace obie strony. Nie cierpie podejmowac zadnych mediacji ale w tej konkretnej sytuacji nie mam wyjscia.

Boryszuk
29-10-2009, 14:01
Ja nic nie neguje, ale w tej sytuacji wyglada jakby Pan Piotr postawil sie w obronie serwisu proszac o usuniecie reklamy strony o dzialalnosci serwisu. Mysle, ze nie tedy droga. Proponuje aby autor strony umiescil w widocznym miejscu informacje, ze cos sie dzieje a reszta uzytkownikow pozostawila link w swoich stopkach. Mysle, ze nikt nie bedzie mial nic naprzeciw, przeciez wszystkim chodzi o to samo-o poprawe jakosci obslugi.

Patrykok
29-10-2009, 14:03
Muszę wystąpić w obronie Piotra - naprawdę jest w niezręcznej sytuacji i ataki na niego nie mają sensu. Rozumiem rozgoryczenie osób poszkodowanych, ale skoro Nikon Polska dał sygnał, że zajmuje się sprawą, to dajmy im trochę czasu. Wiem, nie miałem żadnych problemów ani z serwisem ani z samą firmą, więc nie wiem co to znaczy. Potrafię jednak postawić się w sytuacji Piotra, który musi zachować w pewnym sensie neutralność.

Teoretycznie racja, ale emocje narastały długo i teraz po prostu puszczają nerwy. Jednak w tej sytuacji trzeba czekać. Ciekawe, czy nas Nikon Polska zaskoczy pozytywnie? Chciałbym :)

Badyl81
29-10-2009, 14:04
Admin poprosił, żeby poczekać na oficjalne stanowisko, więc uważam, że wszyscy powinniśmy spełnić tą prośbę. Jak będzie jakiś odzew to będzie można się pieklić bądź skakać ze szczęścia bo serwis znormalnieje ;)

robin102
29-10-2009, 14:10
.... ale skoro Nikon Polska dał sygnał, że zajmuje się sprawą, to dajmy im trochę czasu.
Dla mnie to co najwyżej dali sygnał, że są, ale o tym wiemy od lat. Zabierają się za sprawę od du...y strony szukając winnych po omacku, ale oczywiście nie u siebie w swojej organizacji. Nie ma co sie dać zwodzić dyrdymalami i pisałkami tu i tam. Sporo lat pracowali na swoją reputacje teraz mogą przy dużym wysiłlku ją zmienić, ale żadne oficjalne stanowiska tego nie zmienią tylko ZADOWOLENIE klientów i np. zwrot kasy za 3 wyjazdy do serwisu w banlnie prostej sprawie 3 x450km x 8l benzyny :-D
A Pana Piotra rzeczywiście trochę szkoda, może przestaną Mu sprzęt sprzedawać albo serwisować- żart oczywiście ;)


Admin poprosił, żeby poczekać na oficjalne stanowisko,
Jak stanowiskiem oficjalnym da się porządnie za pierwszym razem naprawić sprzęt to trzeba poczekać :) chyba też się zapiszę na tą listę wierzących w cuda i stopkę zlikwidowałem wklejając ją jednocześnie wszędzie indziej gdzie się da na 4 innych forach :).

lisekluk1
29-10-2009, 14:11
Odzew będzie trwał tyle co naprawa w serwisie :] miesiąc albo dwa.
Jak już pisałem sprzedaję sprzęt foto i widzę jak działa serwis nikona a jak innych producentów i proszę mi wierzyć jest różnica i to duża. Wyjściem z sytuacji byłoby zamknięcie tego serwisu i otwarcie co najmniej dwóch nowych, nic tak dobrze nie robi na korzyść klienta jak konkurencja.

Tak na marginesie czemu admin się tak w to angażuje i jest jakby mediatorem pomiędzy forumowiczami a nikonem, co z tego ma, czy to forum ni jest otwarte? sądziłem że wsoje opinie można wyrażać w wolny sposób.

Jak za nikona nie weźmie się przedstawicielstwo z japoni to nic się nie zmieni.

everyman
29-10-2009, 14:16
Rozumiem prośbę Piotra (i domyślam się, że jest między młotem a kowadłem) dlatego zgodnie z sugestią usunąłem link. Czekam teraz na dalszy rozwój wydarzeń i działania ze strony Nikon Polska. Nie ukrywam jednak, że wolałbym aby było to załatwione od drugiej strony. To znaczy: rejestruje się kompetentny przedstawiciel Nikon Polska na forum; informuje, że w związku z akcją podjęte zostały już "takie a takie" działania; i dlatego prosi o usunięcie linków prowadzących do strony.

docxxx: Dzięki ...i jeszcze raz wielkie brawa!

Miło, że sprawa ruszyła znowu pomału do przodu - oby przyszła oczekiwana poprawa.

Ksiazkiewicz
29-10-2009, 14:19
I ja pozwolę zabrać sobie głos, nigdy nie korzystałem z serwisu i odpukać abym nie musiał...
Strona dobrze że powstała, nasze dyskusje tutaj nic nie pomogą. Jesteśmy tutaj gośćmi, więc dobrze by było wysłuchać prośby Piotra.
Można natomiast linkować na swoich stronach, innych forach, bo serwis Nikona słuchając pokrzywdzonych zasłużył na 'piętno'.
I tylko ich szybka reakcja (zajęcie stanowiska, podjęcie kroków) może uratować im cztery Litery.

AsKier
29-10-2009, 14:23
w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie na konkrety oraz przygotowanie się merytoryczne do dyskusji, w której moim zdaniem powinny wziąć udział osoby wybrane przez użytkowników a nie wszyscy bo zrobi się chaos...ewentualnie dyskusja powinna być moderowana jak giełda...

istotne było by:

jeden - stworzenie listy najważniejszych pytań o przeszłości i przyszłości pracy serwisu np: dlaczego nie odbierają nie odbierali telefonów, nie odpisują na maile, dlaczego naprawa trwa czy trwała tak długo, czy powstanie drugi alternatywny serwis nikona w Polsce itp..oczywiście lepiej by było aby była to najgorsza ale prawda (brak ludzi do pracy, brak fachowców, za dużo reklamacji, brak czasu etc.) - wtedy mielibyśmy pojęcie co w trawie piszczy bo tak nie wiemy nic... może byśmy znaleźli fachowców elektroników wśród nas?

dwa - stworzenie podwieszonego wątku/podforum o serwisie nikona gdzie ktoś z serwisu odpowiadał na nasze pytania np. za pośrednictwem forum - proponuję stworzyć coś na podobieństwo wątku skyscrapercity.com - http://www.skyscrapercity.com (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=815150&highlight=gdaczek) gdzie osoba z GDDKiA odpowiadała na numerowane pytania użytkowników o remontach itp...takie rozwiązanie powinno zadowolić obie strony i w końcu doczekalibyśmy się najlepszej współpracy, wymiany zdań i poglądów na linii użytkownik - producent w Polsce :)

trzy - podziękować koledze docxxx, który poświęcił swój cenny czas w czynie społecznym bo dzięki niemu jest jakiś odzew oraz wszystkim, którzy podjęli jakiekolwiek działania związane z polishnikonservice.com...

skulinski
29-10-2009, 14:25
Muszę wystąpić w obronie Piotra - naprawdę jest w niezręcznej sytuacji i ataki na niego nie mają sensu. Rozumiem rozgoryczenie osób poszkodowanych, ale skoro Nikon Polska dał sygnał, że zajmuje się sprawą, to dajmy im trochę czasu. Wiem, nie miałem żadnych problemów ani z serwisem ani z samą firmą, więc nie wiem co to znaczy. Potrafię jednak postawić się w sytuacji Piotra, który musi zachować w pewnym sensie neutralność.

Oczywiście masz racje, jednak pewne rozgoryczenie może budzić fakt, ze tak naprawdę informacja była bardzo zdawkowa. działania odniosły skutek - usuńcie linki i czekajcie..... nie wiadomo jaki skutek, nie wiadomo ile czekać i nie wiadomo tak naprawdę na co. Tak jak pisał everyman - sprawa powinna być załatwiona od drugiej strony.
Natomiast ocena czy działania odniosły skutek należy tylko i wyłącznie do klientów serwisu.

conik
29-10-2009, 14:26
amen

jarkko
29-10-2009, 14:34
...ale prawda (brak ludzi do pracy, brak fachowców, za dużo reklamacji, brak czasu etc.) - wtedy mielibyśmy pojęcie co w trawie piszczy bo tak nie wiemy nic... .

I co? Uważasz ze taka odpowiedź usatysfakcjonuje wszystkich niezadowolonych klientów? Obojętnie co powiedzą to będzie zwykła obrona. Konsument ma prawo do naprawy - choćby w ramach gwarancji - i niekoniecznie musi go obchodzić że na Postępu codziennie ląduje latający spodek pełen napalonych kosmitów używających sobie na pracownikach ;) Chyba każdy żąda efektów a nie obietnic i zdawkowych tłumaczeń. Na to mieli już czas.

kichu
29-10-2009, 14:39
Oczywiście masz racje, jednak pewne rozgoryczenie może budzić fakt, ze tak naprawdę informacja była bardzo zdawkowa. działania odniosły skutek - usuńcie linki i czekajcie..... nie wiadomo jaki skutek, nie wiadomo ile czekać i nie wiadomo tak naprawdę na co. Tak jak pisał everyman - sprawa powinna być załatwiona od drugiej strony. Natomiast ocena czy działania odniosły skutek należy tylko i wyłącznie do klientów serwisu.

Sek w tym ze tego typu dzialania i naciski, ktore Nikon stosuje wobec Piotra maja na dluzsza mete krotki nogi i powoduja w 99 na 100 przypadkow skutek odwrotny od zamierzonego.

Jak ktos ma watpliwosci proponuje sobie wygoglowac historie bloga "Fake Chuck Westfall" i historii proby jego usuniecia przez Canona. Z dnia na dzien slupki ogladalnosci poszybowaly w kosmos.

samek
29-10-2009, 14:41
Kompletnie nie rozumiem postulatu o usuwanie linków do wiadomej strony. Problem tejże strony jest banalny do rozwiązania. Wystarczy pracować w sposób prawidłowy i na tej stronie opinie pozytywne wypchną te negatywne. Forum jest dla użytkowników Nikona, a więc dla wyrażania także ich opinii o problemach z posiadanym sprzętem. Jeśli negatywnych opinii nie wolno tu przytaczać, to należy uczynić odpowiedni zapis w regulaminie. Jeśli jest to natomiast prośba właściciela, to może być wysłuchana lub nie. Przecież powinno chodzić o jak najlepsze odczucia związane z używaniem sprzętu Nikona i Forum raczej powinno próbować nagłaśniać nieprawidłowości, aby przyczynić się do poprawy - w tym przypadku pracy serwisu.
Piszę tu truizmy - wszyscy doskonale wiemy o co chodzi.
Rozwiązanie jest proste - prawidłowa praca serwisu.

fIlek
29-10-2009, 14:55
Ja poczekałbym na odzew Nikon Polska. Wbrew tym wszystkim niemiłym sytuacjom, uważam, że pracują tam w większości bardzo mądrzy ludzie. Wiem, że serwis się reorganizuje, wierzę, że idzie ku lepszemu. Fakt, że Nikon Polska nie chciałoby, aby sprawa dalej rozchodziła się w sieci jest zrozumiały - zostanie to tam na bardzo długo i pomimo poprawy sytuacji (w którą wierzę), nadal będzie straszyć potencjalnych klientów. Myślę również, że oprócz wspomnianych na forum niemiłych sytuacji jednak większość spraw jest rozwiązywana szybko i pozytywnie (tutaj też przydałoby się info, nawet procentowe, od NP). Mnie cieszy, że jest reakcja na problem, że Piotr podjął się udziału w rozwiązaniu całej sprawy. Forum to ogromna rzesza wszechstronnie uzdolnionych ludzi o ogromnej wiedzy z różnych dziedzin. Umiejętne wykorzystanie tych zasobów ludzkich w celu poprawy jakości pracy serwisu, ale też ogólnie Nikon Polska, pomoże nam wszystkim. I od razu - nie pracuję i nie pracowałem dla Nikon Polska, ale zawsze mogłem się z pracownikami tej firmy porozumieć i uważam, że dialog to podstawa.

kichu
29-10-2009, 15:00
Tylko, ze duzo lepszy skutek odniosloby wyslanie opodiwedniego oswiadczenia przez Nikona do wlasciciela strony PNS (ktore podejrzewam byloby natychmiast opublikowane), niz proba posredniego blokowania swobody wypowiedzi na forum.

Robiac to co robi z punktu widzenia PR wsrod uzytkownikow Piotr strzela sobie do wlasnej bramki niestety.

titus1
29-10-2009, 15:01
Ja odniosłem wrażenie, że to przestaje być forum użytkowników aparatów fotograficznych firmy Nikon a staje się przybudówką do firmy Nikon Polska, która może coś Adminowi kazać...
Piotrze, o jakich mediacjach piszesz? Czyżby firma weszła z kimś w spór o wizerunek, który wykreowała działalnością swojego serwisu?

Yoora
29-10-2009, 15:04
Tylko, ze duzo lepszy skutek odniosloby wyslanie opodiwedniego oswiadczenia przez Nikona do wlasciciela strony PNS (ktore podejrzewam byloby natychmiast opublikowane), niz proba posredniego blokowania swobody wypowiedzi na forum.

Robiac to co robi z punktu widzenia PR wsrod uzytkownikow Piotr strzela sobie do wlasnej bramki niestety.

Pewnie masz rację, że zostałoby opublikowane. Ale z jakimi komentarzami ? Nie chcę nawet się domyślać.
Nie bronię serwisu - na szczęście moje doświadczenia są obojętne - ani dobre ani złe - i takie właśnie być chyba powinny.

Pozdraqwiam

AsKier
29-10-2009, 15:07
I co? Uważasz ze taka odpowiedź usatysfakcjonuje wszystkich niezadowolonych klientów? Obojętnie co powiedzą to będzie zwykła obrona. Konsument ma prawo do naprawy - choćby w ramach gwarancji - i niekoniecznie musi go obchodzić że na Postępu codziennie ląduje latający spodek pełen napalonych kosmitów używających sobie na pracownikach ;) Chyba każdy żąda efektów a nie obietnic i zdawkowych tłumaczeń. Na to mieli już czas.

skoro napisane zostało, ze wpisy są dla nich krzywdzące to niech się wytłumaczą - o to mi chodziło, chciałbym zrozumieć w czym mają problem i go zrozumieć, bo takowy widzę nie tylko ja (kłamią o terminach napraw, naciągają ludzi i nie raczą nawet odebrać telefonu czy odpisać na email - to główne zarzuty)....niech wyciągną wnioski z tej akcji...

przyznanie się do winy to cecha uczciwego człowieka, jeżeli tego nie zrobią to jestem pewien, że oficjalne stanowisko będzie mydleniem oczu tylko po to aby wyjść jakoś z tej całej sytuacji, która nabiera rozmachu - tak to imho jest dopiero początek i jeżeli nie zadziałają to stracą klientów i $$$ a co za tym idzie renomę na rynku...i marketing tutaj nie pomoże, bo KAŻDY potencjalny klient szuka opinii właśnie na tym FORUM w internecie....oraz na innych systemowych gdzie mamy poparcie w tej akcji...

jarkko
29-10-2009, 15:09
Tylko, ze duzo lepszy skutek odniosloby wyslanie opodiwedniego oswiadczenia przez Nikona do wlasciciela strony PNS (ktore podejrzewam byloby natychmiast opublikowane), niz proba posredniego blokowania swobody wypowiedzi na forum.

Robiac to co robi z punktu widzenia PR wsrod uzytkownikow Piotr strzela sobie do wlasnej bramki niestety.

Słusznie - piłka była i jest po ich stronie. Reakcja ze strony użytkowników odnoście usunięcia linków powinna być odpowiedzą na kroki osób odpowiedzialnych za działanie serwisu. Do czasu oficjalnego zajęcia stanowiska, akcja powinna trwać.

titus1
29-10-2009, 15:12
AsKier, a zauważyłeś że reakcja nastąpiła po tym, jak na forum zaczęto coraz częściej mówić o możliwościach naprawy sprzętu za granicą. Czyżby monopolista poczuł zagrożenie dla swojej pozycji?

AsKier
29-10-2009, 15:14
Słusznie - piłka była i jest po ich stronie. Reakcja ze strony użytkowników odnoście usunięcia linków powinna być odpowiedzą na kroki osób odpowiedzialnych za działanie serwisu. Do czasu oficjalnego zajęcia stanowiska, akcja powinna trwać.

przepraszam, że się wtrącę ale wydaje mi się, że to iż usunęliśmy linki w stopkach jest wynikiem tego, że sanujemy naszego admina a nie dlatego, że Nikon Polska nam tak kazał...pragnę zauważyć, że to była prośba a nie nakaz :)

jarkko
29-10-2009, 15:14
przyznanie się do winy to cecha uczciwego człowieka, jeżeli tego nie zrobią to jestem pewien, że oficjalne stanowisko będzie mydleniem oczu

PR zrobi swoje. I tak pomydlą. Bardziej bym wolał usłyszeć konkretny termin w którym można spodziewać się poprawy sytuacji. Jeśli pół roku - ok, rok - trudno, przemęczymy się. Byle się tylko doczekać....

AsKier
29-10-2009, 15:16
AsKier, a zauważyłeś że reakcja nastąpiła po tym, jak na forum zaczęto coraz częściej mówić o możliwościach naprawy sprzętu za granicą. Czyżby monopolista poczuł zagrożenie dla swojej pozycji?

i tak też powinno być - jestem zdania, że konkurencja poprawia jakość usług/produktów ogółem...oczywiście zdrowa konkurencja...

co do reakcji...nastąpiła ona po powstaniu strony stworzonej przez docxxx a fakt napraw poza granicami PL jest wynikową tej stronki...


PR zrobi swoje. I tak pomydlą. Bardziej bym wolał usłyszeć konkretny termin w którym można spodziewać się poprawy sytuacji. Jeśli pół roku - ok, rok - trudno, przemęczymy się. Byle się tylko doczekać....

akcja powinna trwać nadal - tak aby Japończyki i Holendrzy dowiedzieli się o tej sytuacji, może wtedy powstał by DRUGI alternatywny serwis autoryzowany w PL


btw - sam pracuję w handlu w firmie producenta i z tego co widzę/odnoszę wrażenie, że firmą Nikon Polska rządzą amatorzy, którzy liczą tylko zyski przy najmniejszych nakładach ponoszonych na działalność tej firmy...

jarkko
29-10-2009, 15:21
przepraszam, że się wtrącę ale wydaje mi się, że to iż usunęliśmy linki w stopkach jest wynikiem tego, że sanujemy naszego admina a nie dlatego, że Nikon Polska nam tak kazał...pragnę zauważyć, że to była prośba a nie nakaz :)

Tak, dokładnie - na prośbę i przez szacunek. Właśnie przez to można potraktować to jako wspomnianą przez kichu1979 (http://www.forum.nikon.org.pl/member.php?u=21328) próbę "pośredniego blokowania swobody wypowiedzi na forum".


Ps. Poprawiony autor cytatu - oko mi z wątku zlazło

Kalmar
29-10-2009, 15:23
Muszę wystąpić w obronie Piotra - naprawdę jest w niezręcznej sytuacji i ataki na niego nie mają sensu. Rozumiem rozgoryczenie osób poszkodowanych, ale skoro Nikon Polska dał sygnał, że zajmuje się sprawą, to dajmy im trochę czasu. Wiem, nie miałem żadnych problemów ani z serwisem ani z samą firmą, więc nie wiem co to znaczy. Potrafię jednak postawić się w sytuacji Piotra, który musi zachować w pewnym sensie neutralność.

Dlatego też wyczyściłem swoją stopkę, by nie utrudniać ew. rozmów Admina z NS i załatwienia sprawy po myśli forumowiczów.

Yoora
29-10-2009, 15:24
Tak, dokładnie - na prośbę i przez szacunek. Właśnie przez to można potraktować to jako wspominianą przez Yoora "posredniego blokowania swobody wypowiedzi na forum".

Sorki, ale to nie moje słowa :( .
Nie mniej - tak to jest jakieś pośrednie blokowanie swobody wypowiedzi na forum.

samek
29-10-2009, 15:25
Tylko, ze duzo lepszy skutek odniosloby wyslanie opodiwedniego oswiadczenia przez Nikona do wlasciciela strony PNS (ktore podejrzewam byloby natychmiast opublikowane), niz proba posredniego blokowania swobody wypowiedzi na forum.
Robiac to co robi z punktu widzenia PR wsrod uzytkownikow Piotr strzela sobie do wlasnej bramki niestety.

Dokładnie. Sprawa jest załatwiana na zasadzie 'wicie rozumicie'.
Sprawa się ciągnie długo - nie da się jej nie zauważyć - czego najlepszym przykladem jestem sam. Od 10 lat używam sprzętu Nikona - aktualnie mam chybą już 6 puszkę. I nie mogę złego słowa powiedzieć. Jedyny kontakt z serwisem to jednokrotna wizyta w ramach NPS - i załatwiono jak należy. Duży plus i tyle w temacie.
Ale nie da się nie zauważyć narastającego od dosyć dawna problemu. I gdy narósł i pokazała się omawiana strona, to zabrano się za załatwianie problemu właśnie na zasadzie 'wicie rozumicie'.

jarkko
29-10-2009, 15:25
Sorki, ale to nie moje słowa :( .
Nie mniej - tak to jest jakieś pośrednie blokowanie swobody wypowiedzi na forum.

:) Tak - Przepraszam - to słowa kichu1979 (http://www.forum.nikon.org.pl/member.php?u=21328)
Poprawione

AsKier
29-10-2009, 15:27
Tak, dokładnie - na prośbę i przez szacunek. Właśnie przez to można potraktować to jako wspominianą przez Yoora "posredniego blokowania swobody wypowiedzi na forum".

ok ale zauważ, że oficjalnego zakazu nie ma więc jeżeli sytuacja się nie zmieni na lepsze to nie sądzę aby ktoś zakaz taki wprowadził - będziemy mogli wrócić do tego co robiliśmy...wydaje mi się, że czytałem iż admin jest po naszej stronie w tej batalii..teraz jest między młotem a kowadłem, dajmy mu czas i zróbmy jak prosił, jak nic z tego nie wyjdzie wrócimy do ofensywy...

:)

coach_lodz
29-10-2009, 15:28
Ja jestem za tym aby dać czas serwisowi Nikona, niezbyt często słyszy się o reakcji na postulaty grupy entuzjastów, więc nie idźmy na wojnę skoro istnieje szansa na pokojowe rozwiązanie....

Andrzej Olender
29-10-2009, 15:29
Bądźcie dobrej myśli. Długoletni użytkownicy komputerów apple powinni mieć dejavu. Niegdyś serwis w naszym kraju apple zapracował na podobną reputację. Powstawały strony podobne do polishnikonservice, dziesiątki wątków na grube strony forum myapple.pl. Któregoś dnia w wątkach zaczął się wypowiadać kierownik serwisu SAD, czyli serwisu apple w Polsce. Przedstawił jakie mają problemy, dlaczego naprawy trwają tyle a tyle, dlaczego na części trzeba czekać i dlaczego tak długo. Były przeprosiny za fuszerki itp. Przedstawiono plany rozwoju serwisu itp. Po niedługim czasie sytuacja diametralnie się zmieniła na plus. Dziś po jakiś 2-3 latach od tamtego momentu przybył przynajmniej jeszcze jeden oficjalny serwis i jest dobrze.
Miejmy nadzieję że tutaj też na plus się pewne sprawy zmienią.

AsKier
29-10-2009, 15:30
amen

jarkko
29-10-2009, 15:34
Ja jestem za tym aby dać czas serwisowi Nikona, niezbyt często słyszy się o reakcji na postulaty grupy entuzjastów, więc nie idźmy na wojnę skoro istnieje szansa na pokojowe rozwiązanie....

Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę. (Platon) ;)


amen

Drugi amen już dzisiaj :mrgreen:

Poczekamy zobaczymy.

sawi
29-10-2009, 15:35
Tak, dokładnie - na prośbę i przez szacunek.

U niektorych tego szacunku nie widac niestety ...

Nie jestem w stanie pojac tego pojazdu po Piotrze za to, ze chce byc fair wobec obydwu stron.
Znalazl sie jakby miedzy mlotem, a kowadlem, przeciez to forum, samo NKP to jego dziecko,
naprawde wlozyl w to wiele serca i pracy - nadal wklada i bedzie wkladal, o ile durne zachowania
forumowiczow nie zniecheca go do tego.
To, jak dzis preznie dzialajaca organizacja jest NKP i nasze forum to duzy udzial wspolpracy z
Nikon Polska. Po co firmie takiej, jak NP jest wspolpraca z tworem, ktory je szkaluje, a forum jest
ewidentnie powiazane z NKP.
Zrozumcie czlowieka, ktory musi byc fair wobec dwoch przeciwstawnych stanowisk zwlaszcza, ze
Piotr poprosil, a nie nakazal:

"Prosze o usuniecie linkow w podpisach i watkach do strony nikon polish service na forum. Sa inne sposoby na zalatwienie tej sprawy, o tym wkrotce."

A nawet jakby nakazal to tak naprawde mialby do tego prawo. Domena, utrzymanie serwerow,
dzialanie aplikacji - to sa jego zmartwienia (a jako czlowiek pracujacy w branzy wiem, ze spore
przy tej wielkosci aplikacji), do ktorych dokladacie jeszcze zawisc ludzi, dla ktorych to robi.

Zastanowcie sie czasem, czy nie przesadzacie - przy okazji innego watku na tym forum padlo
stwierdzenie, ze najbardziej marudzi ten, co dostaje cos za darmo ... jak sie okazuje, jakze prawdziwe.

robin102
29-10-2009, 15:35
.. o to mi chodziło, chciałbym zrozumieć w czym mają problem i go zrozumieć...
A ja odwrotnie zupełnie nie chcę tego wiedzieć, nic mnie to nie interesuje. Wymagam tylko aby za moje pieniądze sprzęt był należycie serwisowany na czas i skutecznie plus szacunek do klienta który płaci. Wewnętrzne sprawy tłumaczenia ect nie powinny Nas interesować bo i po co ? Kto mnie zrozumiał jak przez zaspy z narażeniem życia jechałem celem naprawy sprzętu bo za dwa dni mailem ważne dla mnie zlecenie, lecenie być albo nie być !
Daleki jestem od wczuwania się i empati dla korporacji i Wam koledzy też to polecam tu są proste relacje , klient płaci klient wymaga.
ZERO EMPATII dla korporacji !!!
Dla ludzi, a i owszem, z tego też powodu na prośbę Pana Piotra zdjąłem linka szkoda tylko, że tak późno się odezwał w tej sprawia bylo duuuuużo czasu na to by sprawa serwisowania naszego sprzetu znalazła właściwą pozycję na forum użytkowników tegoż sprzętu.

AsKier
29-10-2009, 15:37
"Traktuj klienta jak dobrą inwestycję." - Tom Peters

"Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania." - Walt Disney

a te dwa są dla Nikon Polska

Kalmar
29-10-2009, 15:38
Cytat:
Napisał fIlek
Muszę wystąpić w obronie Piotra - naprawdę jest w niezręcznej sytuacji i ataki na niego nie mają sensu. Rozumiem rozgoryczenie osób poszkodowanych, ale skoro Nikon Polska dał sygnał, że zajmuje się sprawą, to dajmy im trochę czasu. Wiem, nie miałem żadnych problemów ani z serwisem ani z samą firmą, więc nie wiem co to znaczy. Potrafię jednak postawić się w sytuacji Piotra, który musi zachować w pewnym sensie neutralność.

Dlatego też wyczyściłem swoją stopkę, by nie utrudniać ew. rozmów Admina z NS i załatwienia sprawy po myśli forumowiczów.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Natomiast chcę wyraźnie postawić sprawę, że ewntualny sukces Admina w lwiej części powinien przysługiwać kol. Dxxxx. Zasługuje on na miano ojca sukcesu i o tym kochani forumowicze pamiętajcie !

jarkko
29-10-2009, 15:39
U niektorych tego szacunku nie widac niestety ...

Nie jestem w stanie pojac tego pojazdu po Piotrze za to, ze chce byc fair wobec obydwu stron.


Przepraszam - czy te słowa są kierowane jakoś w moją stronę czy jak...?

AsKier
29-10-2009, 15:39
U niektorych tego szacunku nie widac niestety ...

Nie jestem w stanie pojac tego pojazdu po Piotrze...

stanę w obronie kolegi bo to nie jest żaden pojazd, stopki są usunięte przez szacunek do Piotra i tyle, tutaj nawet ironii nie widać a ty się doszukujesz...

fIlek
29-10-2009, 15:39
Zdaje się, że w tym tygodniu w Toruniu było jakieś spotkanie pod egidą NP - być może to na nim zapadły jakieś decyzje. Naprawdę proponuję zaczekać na obiecany odzew. Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.

fIlek
29-10-2009, 15:41
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Natomiast chcę wyraźnie postawić sprawę, że ewntualny sukces Admina w lwiej części powinien przysługiwać kol. Dxxxx. Zasługuje on na miano ojca sukcesu i o tym kochani forumowicze pamiętajcie !

To nie ulega wątpliwości. Dobrze, że znalazł się ktoś, kto działa.

sawi
29-10-2009, 15:41
Przepraszam - czy te słowa są kierowane jakoś w moją stronę czy jak...?

Nie, te slowa sa skierowane do tego - co przeczytalem w tym watku - jako calosci.
Do tego, ze swoje zale forumowicze wylewaja na kompletnie niewlasciwa osobe, osobe
bez ktorej nie byloby tego forum.

LWO
29-10-2009, 15:44
z ciekawosci spytam jaki wplyw na rozmowy ma to co ma sie w stopce ? :)
sytuacja przypomina ta z PZPNem i "zapal swieczke" :) a konkretow jak nie ma tak nie ma

sawi
29-10-2009, 15:44
tutaj nawet ironii nie widać a ty się doszukujesz...

Niczego sie nie doszukuje - ja tylko nawiazalem do kilku slow mowiacych o szacunku,
absolutnie nie kierowalem tego do kolegi jarkko.

AsKier
29-10-2009, 15:45
Nie, te slowa sa skierowane do tego - co przeczytalem w tym watku - jako calosci.
Do tego, ze swoje zale forumowicze wylewaja na kompletnie niewlasciwa osobe, osobe
bez ktorej nie byloby tego forum.

odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś tego wątku od początku...

robin102
29-10-2009, 15:51
Dobra Panie i Panowie nie rozmydlajcie sprawy na maluczkie sporki i dyskusje. Poczekamy zobaczymy, a nie nastawiajmy uszy na jakieś stanowiska oficjalne. Serwis jak będzie działał poprawnie to i stanowiska nie będą potrzebne.

ps.
nie ma co święta idą, wzmożone zakupy sprzętu będą a tu taki kwiatek w sieci :mrgreen:
no nie mogłem się powstrzymać

AsKier
29-10-2009, 15:56
i jak teraz nie przytaknąć na Twoje p.s ??? :D

jarkko
29-10-2009, 15:59
Tak - święto zmarłych. :) I nie kwiatek, a bardziej przypomina to coś z wyrobów metalowych do ...trumien :mrgreen:

AsKier
29-10-2009, 16:03
jarkko nie to święto :P

lisekluk1
29-10-2009, 16:03
Po co firmie takiej, jak NP jest wspolpraca z tworem, ktory je szkaluje, a forum jest
ewidentnie powiazane z NKP.

Zastanowcie sie czasem, czy nie przesadzacie - przy okazji innego watku na tym forum padlo
stwierdzenie, ze najbardziej marudzi ten, co dostaje cos za darmo ... jak sie okazuje, jakze prawdziwe.

Człowieku przeczytaj co napisałeś i przemyśl. Kto kogo szykanuje?????? Wiesz co to słowo znaczy? Jak ktoś pisze prawdziwe przeżycia to to jest szykanowanie???

Co do drugiego. Co i kto dostaje za darmo? Gwarancję niby która jest niechlujnie załatwiana? Aparat że tani? Jak cię stać na drogi to super, dla mnie 4 tys to dużo.

jarkko
29-10-2009, 16:05
jarkko nie to święto :P

Tak, wiem ale jakoś ono przyszło mi na myśl biorąc pod uwagę temat wątku :mrgreen:

sawi
29-10-2009, 16:07
Człowieku przeczytaj co napisałeś i przemyśl. Kto kogo szykanuje?????? Wiesz co to słowo znaczy? Jak ktoś pisze prawdziwe przeżycia to to jest szykanowanie???


Gdzie Ty sie tam szykanowania doczytales?

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2526598



Co do drugiego. Co i kto dostaje za darmo?


My, to forum, od Piotra.

AsKier
29-10-2009, 16:11
silence! I kill you :mrgreen:

rastula
29-10-2009, 16:24
A ja nie rozumiem postepowania admina.

Gdybysmy chociaż mieli do czynienia z faktyczną reakcją N. a nie jakąś puszczoną nieoficjalnymi kanałami zapowiedzią reakcji.

Cenzura prewencyjna i tyle...

fIlek
29-10-2009, 16:26
A ja nie rozumiem postepowania admina.

Gdybysmy chociaż mieli do czynienia z faktyczną reakcją N. a nie jakąś puszczoną nieoficjalnymi kanałami zapowiedzią reakcji.

Cenzura prewencyjna i tyle...

Masz na poparcie tego jakieś dowody? Bo na razie wchodzisz do kogoś do domu i plujesz mu w twarz.

rastula
29-10-2009, 16:30
Masz na poparcie tego jakieś dowody? Bo na razie wchodzisz do kogoś do domu i plujesz mu w twarz.


dowody na co?

jaki dom? jakie plucie?

nerwosanik może?

conik
29-10-2009, 16:31
wszystkie kije maja dwa konce albo i wiecej....po pierwsze nikon jest niczym bez klientow i pasjonatow....klienci bez serwisu maja problem a jak maja problem patrz punkt pierwszy....forum samo w sobie nie przedstawia zadnej wartosci bo o wartosci kazdego przedsiewziecia swiadcza ludzie ktorzy je tworza (nie w sensie posadzenia skryptu na serwer a wsensie spolecznosci ktora sie w cos angazuje)...nikon ma problem z uzytkownikami bo ma problem z serwisem i chce wplynac w jakis sposob na forum ograniczajac glos niezadowolenia....moznaby te zaleznosci mnozyc w nieskonczonosc...uwazam ze sprawa sie rozwinela na tyle zeby dac sie wypowiedziec i konkretnie zadzialac drugiej stronie czyli firmie N i jej serwisowi...do czasu kiedy to nastapi lub nie, nie ma co dalej tego roztrzasac a strona www.polishnikonservice.com powinna dzialac jak dziala czy to sie komus podoba czy nie, bo nie robi na razie krzywdy nikomu a wrecz przeciwnie...jak napisal robin nikon to korporacja, a zadna korporacja nie bedzie miala sentymentow...tysiac aparatow w jedna strone czy druga nie ma znaczenia najwyzej jak spadnie sprzedaz zwina sie z polski;) ale przeciez nie o to chodzi....poziom wiedzy o przyslugujacych konsumentom prawach i nie wazne czy to bedzie NPS czy cywil stoi na zenujacym poziomie po obu stronach barykady....klienci daja sie dymac bo nie wiedza co moga a firmy dymaja choc lamia prawo bo wiedza ze klienci sa ignorantami i nie podskocza...czemu tak sie nie dzieje na zachodzie pomijajac incydentalne przypadki? Czemu gwarancja w polsce jest roczna a nie dwuletnia jak w niemczech czy stanach? Jestesmy zadupiem europy i albo mozna sie z tym pogodzic albo z tym walczyc.

Rafał_Sz
29-10-2009, 16:35
Prezydencie Obama! Jest sprawa. Dostałeś od ludzkości zaliczkę w postaci Nobla. Masz szansę się zrewanżować. Jest obok Chin taki kraj jak Japonia. Tak, tak, ten gdzie właściciele plantacji bawełny i twojego dziadka swego czasu testowali nową broń. Tak, dobrze myślisz, to ta broń z czerwonym guzikiem i PINem. I w tejże Japonii od jakiegoś już czasu wymyślają fajne aparaty fotograficzne i różnego rodzaju końcówki do nich, zwane obiektywami lub lampami. Przedmioty te (pewnie już je widziałeś, to takie coś czym ludzie zasłaniają twarz i to błyska w twoją stronę) sprzedawane są pod nazwą Nikon (proszę, nie myl z "najkonem" od dresów). I te Nikony kupują ludzie na całym bożym świecie niezależnie od miejscowego Boga. Używają ich także w Polsce (Poland, nie myl z Holland). Używają je do różnych celów, a to zarobkowo, a to dla własnej przyjemności lub nawet dla przyjemności innych. Praca i zabawa kończy się, kiedy taki Nikon się popsuje. Wtedy w tej Polsce wysyłają je do naprawy. Naprawia je serwis co się na tym zna, autoryzowany serwis Nikon Polska. Jednak albo złośliwość rzeczy martwych, albo zła wola, tudzież inne okoliczności powodują niezadowolenie z usług wymienionego serwisu. Nie jest to oczywiście reguła, ale ilość zasmuconych twarzy właścicieli Nikonów jest dość spora. Właśnie z tego powodu i z tego miejsca proszę Cię o wykonanie kilku telefonów tu i ówdzie celem wyjaśnienia sprawy. Dla Ciebie to drobnostka, a uszczęśliwisz mnóstwo ludzi w Polsce. I ta nagroda Nobla będzie jakoś uzasadniona...

;)

AsKier
29-10-2009, 16:40
daj trochę :D nie wiem co to ale musi być dobre :)

conik
29-10-2009, 16:40
lol;)

fIlek
29-10-2009, 16:44
dowody na co?

jaki dom? jakie plucie?

nerwosanik może?

Załóż sobie swoje forum, potem niech ktoś z forumowiczów Ci nawrzuca. Zobaczymy jak się będziesz czuł. Ciekaw jestem ile razy Piotr miał ochotę zrobić shutdown now na serwerze...

conik
29-10-2009, 16:46
panowie wyluzujcie troche

Szuwar
29-10-2009, 16:57
Przyznam szczerze, że i tak dziwię się Piotrowi, że tak długo tolerował tę linkownię na swoim forum.

Tak, tak - TO JEST JEGO FORUM.

I teraz po prostu PROSIŁ o usunięcie go z podpisów. PROSIŁ.

Nie potraficie tego docenić.

A już skakanie Piotrowi do oczu jest zupełnym brakiem dobrego wychowania.

Myślę, że na obecną chwilę NP zdaje sobie doskonale sprawę co może zyskać a co stracić.

I rozdzieliłbym atak na NP (słuszny) od ataku na Piotra (nie słuszny)

wilus
29-10-2009, 16:58
Moim zdaniem inicjatywa bardzo słuszna i jest duża szansa na zwrócenie uwagi na problemy w serwisie NP.
W grudniu szykują się duże zakupy, ciekawe jak zareaguje firma jeśli jej obroty w Polsce spadną o 30% w porównaniu z ubiegłorocznym grudniem a to już kwoty idące w miliony, może polecą jakieś główki ?
teraz jest świetna okazja aby naprawić serwis, zdaje się ze im zależy na naszym milczeniu więc nie dajcie sobie zamknąć ust pustymi obietnicami typu "działania zostały podjęte bla bla..."

coach_lodz
29-10-2009, 17:10
czasami jednak warto wyciągnąć do drugiej strony rękę, dać szansę poprawy... to naprawdę działa...

fIlek
29-10-2009, 17:17
czasami jednak warto wyciągnąć do drugiej strony rękę, dać szansę poprawy... to naprawdę działa...

Jestem dokładnie tego samego zdania. Na ewentualne nasilenie działań zawsze znajdzie się czas. Jest reakcja - to bardzo dobrze, jeśli będą wnioski i poprawa - to super.

lisekluk1
29-10-2009, 17:18
Dosyć mieli czasu.
W przypadku takich uchybień w procedurze reklamacji w firmie w której pracuję już dawno osoby odpowiedzialne pożegnałyby się z pracą, może i w nikonie warto to wprowadzić.

fIlek
29-10-2009, 17:21
Dosyć mieli czasu.
W przypadku takich uchybień w procedurze reklamacji w firmie w której pracuję już dawno osoby odpowiedzialne pożegnałyby się z pracą, może i w nikonie warto to wprowadzić.

Czyli Twoim zdaniem strona oraz te wszystkie wątki to wojna, bo na rozmowy nie ma miejsca? Tylko po co? Przecież chyba dlatego cała ta sprawa wyszła, żeby się poprawiło? Zaostrzyć akcję zawsze można. Przez tyle czasu nic się nie działo. Strona ruszyła kilka tygodni temu, już jest odzew. Ja uważam, że to dobry znak. A w gorącej wodzie kąpanym polecam zimny prysznic :)

lisekluk1
29-10-2009, 17:25
Na rozmowy zawsze jest miejsce, stwierdziłem tylko fakt że zdecydowanie za długo trwa w serwisie lekceważące podejście do klienta.
Firmie daleko do wysokiego standardu obsługi.

T.Z.
29-10-2009, 17:25
Ja bym proponował do momentu oficjalnego stanowiska Nikon Polska zamknąć ten wątek, bo dyskusja zaczęła zmierzać w złym kierunku.

wilus
29-10-2009, 17:27
Na ewentualne nasilenie działań zawsze znajdzie się czas. Jest reakcja .

to może zadzwońmy z przeprosinami ? bo już sie troche poprawili ... !

Yoora
29-10-2009, 17:31
to może zadzwońmy z przeprosinami ? bo już sie troche poprawili ... !

Panowie - trochę luzu i dystansu - przede wszystkim do własnych wypowiedzi :)

robin102
29-10-2009, 17:49
Jestem dokładnie tego samego zdania. Na ewentualne nasilenie działań zawsze znajdzie się czas. Jest reakcja - to bardzo dobrze, jeśli będą wnioski i poprawa - to super.
Kurde mimo, że Cie lubię to weź Panie Kolego przestań jakąś fikcje brać w obronę, co Ty chcesz bronić korporacje która nas doi, do kogo rękę wyciągać. No weź nie żartuj. To nie o politykę społeczno-wychowawczą tu chodzi tylko o zwykle biznesowe relacje My płacimy i za to chcemy mieć towar i usługę ku naszemu zadowoleniu bo swoją empatie której mieć do korporacji nie można wyrażamy swoją kieszenią, czyli jej opróżnianiem. Nie wazelinuj ;) Panu Piotrowi bo jako Admin tego forum prywatnego forum mógł zrobić tak:
wywalić wszystkich i wszystko co to im się serwis nie podoba i tworzą jakieś szkalującą stronkę ;) bo przecież własność prywatna to rzecz święta i mógł tak zrobić
Albo czynnie uczestniczyć w rozwoju wydarzeń i pomagać userom w trudnych sprawach.
niestety Pan Piotr w tym wszystkim wybrał pozycje " na strusia" łącznie z prawie całą administracją forum, a to była dla nas społeczności tego forum za ważna sprawa aby nie móc oczekiwać od Admina pomocy lub wsparcia w tej kwestii. Naciski kulturalne, tzn prośba o usuwanie linków jest, już nie napisze czym jest....
Z szacunku nie napisze bo Pan Piotr już sam wie, że postąpił nie właściwie.

coach_lodz
29-10-2009, 17:58
A ja po prostu uważam, że korporacja poprzez swoje procedury musi mieć czas na jakieś sensowne zajęcie stanowiska w tej sprawie, to nie pojedyńczy człowiek ale jakaś tam firma... nie może napisać co im ślina na język przyniesie gdyż na to oświadczenie czeka spora liczba niezbyt przychylnych im ludzi i nie oszukujmy się aby wyjść z tego z twarzą muszą bardzo ostrożnie do tego podejść... a nam korona z głowy nie spadnie jaak poczekamy ze 2 dni

Szuwar
29-10-2009, 18:00
Robin - jak Cię lubię - tak przesadzasz atakami na Admina.

Gdzie sa modzi - zamknąć to w cholerę bo robi sie mało sympatycznie

fIlek
29-10-2009, 18:06
Kurde mimo, że Cie lubię to weź Panie Kolego przestań jakąś fikcje brać w obronę, co Ty chcesz bronić korporacje która nas doi, do kogo rękę wyciągać. No weź nie żartuj. To nie o politykę społeczno-wychowawczą tu chodzi tylko o zwykle biznesowe relacje My płacimy i za to chcemy mieć towar i usługę ku naszemu zadowoleniu bo swoją empatie której mieć do korporacji nie można wyrażamy swoją kieszenią, czyli jej opróżnianiem. Nie wazelinuj ;) Panu Piotrowi bo jako Admin tego forum prywatnego forum mógł zrobić tak:
wywalić wszystkich i wszystko co to im się serwis nie podoba i tworzą jakieś szkalującą stronkę ;) bo przecież własność prywatna to rzecz święta i mógł tak zrobić
Albo czynnie uczestniczyć w rozwoju wydarzeń i pomagać userom w trudnych sprawach.
niestety Pan Piotr w tym wszystkim wybrał pozycje " na strusia" łącznie z prawie całą administracją forum, a to była dla nas społeczności tego forum za ważna sprawa aby nie móc oczekiwać od Admina pomocy lub wsparcia w tej kwestii. Naciski kulturalne, tzn prośba o usuwanie linków jest, już nie napisze czym jest....
Z szacunku nie napisze bo Pan Piotr już sam wie, że postąpił nie właściwie.


Robin, zwolnij trochę z korporacjami, bo będziesz bał się zajrzeć pod łóżko w poszukiwaniu kapci :) Zwróć uwagę, że Piotr i moderatorzy nie reagowali na rozwój całej sytuacji (ba, niektórzy wręcz brali w tym udział). Piotr PROSI o przyhamowanie. Nie mówi, żeby się pozamykać, bo będzie miał nieprzyjemności. Daje wyraźny sygnał, że coś się dzieje. Nie robiono z tą sprawą nic od dłuższego czasu. Chyba nic się nie stanie, jeśli zaczekamy kilka dni na rozwój sytuacji?

robin102
29-10-2009, 18:09
Ja Admina nie atakuję tylko swoimi wypowiedziami teraz jak i wiele wcześniej chcialem Mu dać do zrozumienia bo może zbłądził ;) , że Jego miejsce jest po Naszej stronie barykady ;)

Okejos nie będę się już raczej wypowiadał w tym temacie z zaznaczeniem jednego.

DOPÓKI CENTRALA W JAPONII NIE BĘDZIE WIEDZIAŁA JAK PRACUJE SERWIS W POLSCE DO DOTĄD NIC SIĘ NIE ZMIENI poza tym, że może sprzedaż w Polsce spadnie, żeby nie wiem jak ładną dodatkową blondynkę na infolinii posadzili i kupili nowe komputery co by im sprzęt w ewidencji nie ginął, baaaa nawet jak kupią nowa stałkę z upustem w IMFOTO :mrgreen: do kalibracji korpusów to i tak nic to nie zmieni.
Miałem zawodowy kontakt z firmami japońskimi i wiem jak to działa, z Japończykami, a nie Europejczykami Ich reprezentującymi bo to zupełnie inna sprawa.

starczy z mojej strony

freefly
29-10-2009, 18:18
Kurde mimo, że Cie lubię to weź Panie Kolego przestań jakąś fikcje brać w obronę, co Ty chcesz bronić korporacje która nas doi, do kogo rękę wyciągać. No weź nie żartuj. To nie o politykę społeczno-wychowawczą tu chodzi tylko o zwykle biznesowe relacje My płacimy i za to chcemy mieć towar i usługę ku naszemu zadowoleniu bo swoją empatie której mieć do korporacji nie można wyrażamy swoją kieszenią, czyli jej opróżnianiem.

Zawsze wychodzę z założenia, że nie ma przymusu zakupu towarów i sprzętu marki, o której wiem, że jest nie fair w stosunku do klienta. Mając świadomość, że firma ma taki stosunek do konsumenta i jednocześnie kupując jej produkty, z automatu godzę się na ich postępowanie.
Kupiłem samochód, nie byłem zadowolony z serwisu marki i powiedziałem sobie, że nigdy więcej nie sięgnę po ich ofertę i nie zakupię auta ich marki. I od wielu lat nie przyszło mi głowy, żeby kupić auto ich produkcji.
Jest to normalne działanie rynkowe.
Odpowiedz mi, dlaczego kupiłeś produkt tej korporacji, skoro nie od dziś wiadomo, jakie ma podejście do konsumenta?
Kupując produkt za kilka tysięcy PLN, bierze się również pod uwagę dostępność i jakość usług serwisowych.

To tak jak z kobitą, która przed ślubem wiedziała, że jej narzeczony to pijak i złodziej, a mimo wszystko wyszła za niego, a teraz płacze i żali wszystkim dookoła, jak to jej życie zmarnował.

piorut
29-10-2009, 18:35
Jest znacznie większa ilość producentów samochodów niż lustrzanek - tu panuje oligopol. A jeśli wziąć pod uwagę, że chcesz FF, dostęp do konkretnych szkieł, a także możliwość zakupu używanych szkieł, Twoi znajomi z którymi się wymieniasz od czasu do czasu dysponują jakąś szklarnią, to ile systemów Ci pozostaje? Jeśli co najmniej 2 z tych potentatów ma zły serwis to dalej jaki masz wybór? Kupujesz samochód i jeździsz - tu musisz dobierać każdy słoik, mieć wiedzę, które szkło co sobą reprezentuje itd. Nie tak łatwo.

lisekluk1
29-10-2009, 18:40
A ja świadomość miałem i drugi aparat jaki kupiłem to Olympus. Nikona nigdy więcej. Przekłada się to również na sprzedawany przeze mnie sprzęt. Nie mam zamiaru użerać się z serwisem w razie reklamacji przez klienta.

admin
29-10-2009, 18:55
To sie napisaliscie :) No i dobrze, przynajmniej wiem jakie sa opinie. W poniedzialek jestem w Warszawie, nie na dywaniku jak niektorzy by sadzili ale z konkretami. Nie zostalem tam wezwany, jade z wlasnej woli sprobowac cos tej sprawie zrobic. Moglbym to oczywiscie sobie odpuscic ale poswiece na to swoj czas. Z ta akurat strona jest tak jak z historycznym koncertem Woodstock. Milion ludzi zadowolonych, 100 nie. Dlaczego? Bo stali w blocie. Ogolna opinia o koncercie: do du.y bo pytano tylko tych co w blocie stali! Sprawy serwisu pchniemy do przodu. Nie mam wplywu na zarzadzanie Nikon Polska ale mam glos ludzi ktorzy z uslug tej firmy korzystaja, po drugiej stronie majacych jakis wplyw na jego dzialanie. Przekaze to, poprosze o szybka reakcje i bede czekal na efekty. Tyle moge zrobic ja. Administrator tego forum i uzytkownik marki. Was poprosilem o konkretne dzialania. Poprosilem jest tu slowem kluczowym, bo szanuje Wasze podejscie do tematu. Kazde!

Czasem postawcie sie tez po tej drugiej stronie. Nie jako dyrektor czy kierownik serwisu ale jako pracownik, pracujacy ciezko przy naprawach sprzetu. Mnie byloby przykro gdyby ktos napisal o mnie ze jestem nierobem i przez 8 godzin spijam kawe a aparaty naprawiaja sie same, czy tez raczej wogole sie nie naprawiaja.

Rafał_Sz
29-10-2009, 19:02
To ja Ci Piotrze ze swojej strony dziękuję i życzę owocnej wizyty w Warszawie.

jarkko
29-10-2009, 19:04
I może do poniedziałku zamknąć wątek...

AsKier
29-10-2009, 19:28
conclusion: ważne jest jedynie to aby w Nikon Polska wiedzieli o "zdeterminowaniu" użytkowników oraz, że do szczęścia potrzeba rzeczy prostych i podstawowych jak odbieranie telefonu, odpisywanie na maile czy dotrzymywanie LUDZKIEGO terminu naprawy bo to są główne grzechy tegoż serwisu i to powinni poprawić w pierwszej kolejności...najważniejsze - liczymy również na dialog z samym serwisem

Powodzenia życzę i dzięki za jakąkolwiek interwencję...

T.Z.
29-10-2009, 19:53
conclusion: ważne jest jedynie to aby w Nikon Polska wiedzieli o "zdeterminowaniu" użytkowników oraz, że do szczęścia potrzeba rzeczy prostych i podstawowych jak odbieranie telefonu, odpisywanie na maile czy dotrzymywanie LUDZKIEGO terminu naprawy bo to są główne grzechy tegoż serwisu i to powinni poprawić w pierwszej kolejności...najważniejsze - liczymy również na dialog z samym serwisem

Powodzenia życzę i dzięki za jakąkolwiek interwencję...

Zapomniałeś dodać o jeszcze jednej ważnej rzeczy : o cenie !!!
Bo z opisów wynika, że kosztorysy napraw przez nasz rodzimy serwis są z innej bajki.

spiritwood
29-10-2009, 19:54
T Z ta akurat strona jest tak jak z historycznym koncertem Woodstock. Milion ludzi zadowolonych, 100 nie. Dlaczego? Bo stali w blocie.

Tam akurat było odwrotnie: ta setka niezadowolonych to właśnie w błocie nie stała i byli cholernie z tego powodu zawiedzeni ;)

Szuwar
30-10-2009, 00:52
To sie napisaliscie :) No i dobrze, przynajmniej wiem jakie sa opinie. W poniedzialek jestem w Warszawie, nie na dywaniku jak niektorzy by sadzili ale z konkretami. Nie zostalem tam wezwany, jade z wlasnej woli sprobowac cos tej sprawie zrobic. Moglbym to oczywiscie sobie odpuscic ale poswiece na to swoj czas. Z ta akurat strona jest tak jak z historycznym koncertem Woodstock. Milion ludzi zadowolonych, 100 nie. Dlaczego? Bo stali w blocie. Ogolna opinia o koncercie: do du.y bo pytano tylko tych co w blocie stali! Sprawy serwisu pchniemy do przodu. Nie mam wplywu na zarzadzanie Nikon Polska ale mam glos ludzi ktorzy z uslug tej firmy korzystaja, po drugiej stronie majacych jakis wplyw na jego dzialanie. Przekaze to, poprosze o szybka reakcje i bede czekal na efekty. Tyle moge zrobic ja. Administrator tego forum i uzytkownik marki. Was poprosilem o konkretne dzialania. Poprosilem jest tu slowem kluczowym, bo szanuje Wasze podejscie do tematu. Kazde!

Czasem postawcie sie tez po tej drugiej stronie. Nie jako dyrektor czy kierownik serwisu ale jako pracownik, pracujacy ciezko przy naprawach sprzetu. Mnie byloby przykro gdyby ktos napisal o mnie ze jestem nierobem i przez 8 godzin spijam kawe a aparaty naprawiaja sie same, czy tez raczej wogole sie nie naprawiaja.

Ciekawe czy jak Piotrowi uda się cokolwiek ugadać (życzę tego Tobie Adminie i Nam wszystkim :-D) to niektórzy będą tak samo mocno przepraszać jak teraz mocno obrażali.

AsKier
30-10-2009, 01:21
czytałem wszystko dość dokładnie i jest tutaj mało rzeczy za które trzeba przepraszać...jeżeli chodzi o serwis to za nic nikt nie będzie przepraszał a jeżeli chodzi o naszego admina to nikt raczej złych zamiarów nie miał a jedyne złe komentarze jakie zauważyłem to zarzuty o stronniczość na korzyść serwisu...

jak widać admin Piotr dzielił wszystkie wpisy przez 5 i jako jedyny na chłodno ocenił sytuację z obu stron i również jako jedyny jedzie na Postępu...

osoby, którym w tej sytuacji należy się mega szacun to oczywiście admin i docxxx, pierwszy za podjęcie się roli mediatora między dwoma stronami (co może okazać się b.trudnym zadaniem) a drugi wiadomo za co www.polishnikonservice.com - podjęcie działania skończenie gadania...

pozdrawiam
Tomek

erde
30-10-2009, 01:41
Przeczytałem cały ten wątek, przejrzałem sobie od nowa stronę pns (którą popieram od samego początku) i dochodzę do takiego wniosku.
Każdy, kto opisuje tam swoje perypetie z serwisem nikona (czy to pozytywne, czy negatywne) winien podpisać się pod epopeją prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Wtedy jest pewność, że nie ma tu działania "konkurencji" na szkodę serwisu np (a takie wrażenie serwis mógł odnieść czytając wypowiedzi ludzi, którzy podpisani są jedynie nickiem). Na szczęście większość ludzi podpisuje się prawidłowo pod wypowiedziami. A reakcja serwisu jest raczej oczywista - i najważniejsze, że jest. Przecież oni doskonale wiedzą, że nie są w stanie powstrzymać ludzi przed takimi inicjatywami - a jak coś już raz powstało, to ciężko to zatrzymać. Jedynie poprawa jakości usług i wielki transparent PRZEPRASZAMY na siedzibie serwisu mogą być lekarstwem na całą zaistniałą sytuację.
Pozdrawiam serdecznie, a wszystkim znerwicowanym polecam dobre piwo :)

sea21
30-10-2009, 01:50
Przyznam szczerze, że i tak dziwię się Piotrowi, że tak długo tolerował tę linkownię na swoim forum.

Tak, tak - TO JEST JEGO FORUM.

I teraz po prostu PROSIŁ o usunięcie go z podpisów. PROSIŁ.

Nie potraficie tego docenić.

A już skakanie Piotrowi do oczu jest zupełnym brakiem dobrego wychowania.

Myślę, że na obecną chwilę NP zdaje sobie doskonale sprawę co może zyskać a co stracić.

I rozdzieliłbym atak na NP (słuszny) od ataku na Piotra (nie słuszny)
100000% racji.
Dobrze że Piotr jest cierpliwy i nie posypały się bany. Jeżeli mi ktoś by wszedł na mój podwórek i zaczął robić syf (bo inaczej wypowiedzi co poniektórych nie da się nazwać) to zarobiłby kopniaka. Nie zapominajcie gdzie jesteście. TO NIE JEST OFICJALNE FORUM NIKONA!!!! Przecież w stopce strony jest napisane: Właścicielem domeny i forum jest: digital.pl (http://www.digital.pl/) - Piotr Milecki
Nie zapominajcie że jesteście tu GOŚĆMI! Zrobiliście z Piotra winnego opieszałości serwisu. Jakby to on tam pracował i zarządzał tym serwisem. Dla mnie to jest po prostu brak szacunku i chamstwo.
Tak jak Szuwar napisał: "I rozdzieliłbym atak na NP (słuszny) od ataku na Piotra (nie słuszny)" strona a raczej jej założenie miejmy nadzieję odniesie jakiś skutek ale dajcie spokój adminowi.

AsKier
30-10-2009, 02:01
Zrobiliście z Piotra winnego opieszałości serwisu. Jakby to on tam pracował i zarządzał tym serwisem.

nie widziałem aby ktoś umieścił wpisy świadczące o tym co piszesz ale jeżeli gdzieś takowe wpisy znalazłeś to chylę czoła i uciekam do swojej jamki...

jak pisałem jedyne co przykuło moją uwagę to komentarze/zarzuty o stronniczość na korzyść serwisu...

:)

sea21
30-10-2009, 02:10
Chodziło mi o bezpodstawne obrzucanie błotem admina. To jest jego podwórko, jego prośba i jego zasady które należy szanować. Przecież nikt nikogo tu na siłę nie trzyma. Jak nie pasuje to for fotograficznych w necie jest pod dostatkiem. Prosta przykład. Nie wiem czy palisz czy nie. Przychodzą do Ciebie goście. Prosisz aby nie palili fajek w domu a ktoś na bezczelniaka zaczyna Ci kopcić i olewa Twoją prośbę. Chodzi mi tylko o poszanowanie zasad na czyimś podwórku.

erde
30-10-2009, 02:14
i tu należy się zgodzić. Szczególnie, że to wciąż PROŚBA (A przecież mogłaby być zmiana w regulaminie i szybka czystka). Tu właśnie pojawia się również ta uwielbiana przez wszystkich wolność słowa. Tak jak można się swobodnie wypowiadać, tak samo można U SIEBIE zabronić swobodnej wypowiedzi. Proste i genialne. A jeżeli ktoś tego nie akceptuje, to szerokości i krzyż na drogę.

sea21
30-10-2009, 02:19
Jeżeli kogoś nie szanujemy to nie wymagajmy szacunku. Także szanujmy się na wzajem a wszystkim będzie lepiej:)

AsKier
30-10-2009, 02:23
Chodziło mi o bezpodstawne obrzucanie błotem admina. To jest jego podwórko, jego prośba i jego zasady które należy szanować. Przecież nikt nikogo tu na siłę nie trzyma. Jak nie pasuje to for fotograficznych w necie jest pod dostatkiem. Prosta przykład. Nie wiem czy palisz czy nie. Przychodzą do Ciebie goście. Prosisz aby nie palili fajek w domu a ktoś na bezczelniaka zaczyna Ci kopcić i olewa Twoją prośbę. Chodzi mi tylko o poszanowanie zasad na czyimś podwórku.

wiesz zawsze znajdzie sie ktoś komu coś nie pasuje...jednak to o co prosił admin zostało zrobione i stopki odfrunęły...

panowie skończmy tą dyskusję bo schodzi na zły tor ;) proponuję rozluźnić się i zaczekać do poniedziałku


miłej nocy

pebees
30-10-2009, 08:56
(..)
Nie zapominajcie gdzie jesteście. TO NIE JEST OFICJALNE FORUM NIKONA!!!!

Dlatego pewnie Nikon Polska poprosił Piotrka o usunięcie wpisów, reakcję? A nie, przepraszam, "W zwiazku z informacja uzyskana bezposrednio od Nikon Polska, informujaca mnie o fakcie jednostronnego dzialania w sprawie niedoskonalosci serwiu Niikon Polska, uprzejmie prosze o u usuniecie linkow prowadzacych do strony opisujacej sposob dzialania w/w serwisu." ... nikt nikogo nie prosił.


Przecież w stopce strony jest napisane: Właścicielem domeny i forum jest: digital.pl (http://www.digital.pl/) - Piotr Milecki

A na górze jest napisane "FORUM - NIKON KLUB POLSKA".


Nie zapominajcie że jesteście tu GOŚĆMI! Zrobiliście z Piotra winnego opieszałości serwisu. Jakby to on tam pracował i zarządzał tym serwisem. Dla mnie to jest po prostu brak szacunku i chamstwo.

Prawda, tu się z Tobą zgadzam. Ataku na Piotra być nie powinno. Piotr stopki powinien po prostu wyłączyć, a piszących źle o serwisie lub podających linki do http://www.polishnikonservice.com banować.


(..)
dajcie spokój adminowi.
Nikt mu nie będzie zakłócał spokoju, jeśli pozwoli na dyskusje. Albo jest to forum o Nikonach i dyskutuje się o aparatach, firmie, serwisie mówiąc o dobrych ale i złych stronach, albo jest to forum Nikona (pośrednio czy bezpośrednio), i wtedy można tylko piać pochwalne hymny. Pozwólmy Piotrkowi, by on z kolei pozwolił nam uwierzyć, że jest to forum o Nikonach.

docxxx
30-10-2009, 09:32
Gdyby nie Ci "goscie" to to forum mozna byloby wyrzucic do smietnika. Jesli Nikonowi nie podoba sie ton wypowiedzi o jego serwisie, to niech zamknie to wszystko i bedzie spokoj. Ale zaraz, piszecie, ze to nie Nikona tylko Piotrka. A przeciez On wczesniej napisal, ze POPIERA nasza akcje. To jak w koncu? Popiera, czy nie? A, niby jest miedzy mlotem a kowadlem? Mlot to Nikon, a kowadlo (moze byc na odwrot)? Ludzie, ktorym nie podoba sie ten caly cyrk? No to jak jest w koncu? Tak, czy nie? Popiera, czy nie? Mozna miec stopki czy nie? Mamy chwalic Nikona, czy pisac o Nikonie? Nie sa to trudne pytania, a widze, ze jedna interpretacja lepsza od drugiej. "Lubienie" Piotra, to nie to samo walka o serwis. Lubic mozna prywatnie. Firma nas nie lubi. Doi kase. I to jest ok. Ok wtedy, jak pisal robic102, gdy ja wydaje kupe kasy na sprzet i ten sprzet jest pozniej naprawiany. Jak u bialych ludzi.
Jesli nie mozna pisac tu na forum, to moze na PNS otworzymy forum, albo w kazdym innym miejscu, gdzie pozwoli sie na swobode wypowiedzi. Wszyscy przyklasneli, posluchali prosby i nagle zrobilo sie wszystko ok? Nikon serwis zacznie cukierki rozdawac? Przestancie...

wywar
30-10-2009, 09:46
No właśnie. Nikon KLUB Polska a nie Nikon Polska ;)

Wywar, dlaczego niektóry potrafią się zachować i uszanować decyzję/prośbę a inni robią z tego wielki problem? Ja wcale nie muszę spuszczać powietrza tylko po prostu ręce mi opadają bo co poniektórzy zachowują się jak dzieci... W sumie przed kompem to się można popisać:)
Nie miałem jeszcze (oby nie) do czynienia z serwisem. Ale jak czytam posty ludzi którzy nie mogę się po prostu dodzwonić do serwisu to wybacz coś tu jest nie tak. Temat jest ciężki i niewygodny, a wkurzeni ludzie różnie się zachowują więc trochę wyrozumiałości - a ty zaraz wyskakujesz z tekstem ,że to nie nasze forum? Jeżeli to jest nie oficjalne forum to pokaż mi oficjalne? jest takowe? Mój koleś kupił d5000 - cieszył się jak dziecko ,że ma lustro - trzeba było widzieć jego minę jak zaraz po zakupie musiał oddać lustro do serwisu i czeka, czeka, czeka i pewno poczeka.

titus1
30-10-2009, 09:52
Nie rozumiem zwrotu "jednostronne dziełania" z postu Piotra. To znaczy co? Cała akcja z krytykowaniem serwisu miała być konsultowana od początku z firmą?

AsKier
30-10-2009, 10:13
Panowie - ja może jestem nudny.

WIĘCEJ LUZU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



to samo pisałem wczoraj tylko troszkę inaczej formułowałem...:)

dyskusja schodzi na zły tor - admin Piotr nie napisał, że musimy usunąć stopki a jedynie o to poprosił, to czy ktoś ma gdzieś tą prośbę czy nie powinien sam ocenić zostawiając te stopki lub usuwając.


a tak napinka aż komuś jakaś żyłka pęknie..



Nie rozumiem zwrotu "jednostronne dziełania" z postu Piotra. To znaczy co? Cała akcja z krytykowaniem serwisu miała być konsultowana od początku z firmą?

oznacza to, że ta akcja dała zły oddźwięk o firmie a firma ta nie może sobie z tym poradzić bo PESOS im uciekają...;D

a tak na serio to chodzi zapewne o to aby dać im szanse obrony i nie dobijać leżącego (stąd to usunięcie stopek)...wydaje mi się, że tyle możemy zrobić na prośbę admina, który zapewne tak samo jak my ma nadzieję, że coś się zmieni... ba - to on w poniedziałek jedzie do stolycy a my tutaj smarujemy

docxxx
30-10-2009, 10:35
http://optyczne.pl/2358-nowo%C5%9B%C4%87-Nikon_walczy_z_PolishNikonService.com.html

wywar
30-10-2009, 10:38
I tylko o to mi chodziło. Sea21 nikogo nie obraża.
No jeżeli uświadamia 30 000 użytkownikom ,że to nie ich forum i nie są u siebie to wybacz.
A najlepsze jest to ,że admin nigdy tak nie napisał iż to jego forum i wypad każdemu jak nie pasuję. Forum jest każdego zarejestrowanego usera - Piotr jest formalnie właścicielem i administratorem - ktoś musi być.

jarkko
30-10-2009, 10:38
http://optyczne.pl/2358-nowo%C5%9B%C4%87-Nikon_walczy_z_PolishNikonService.com.html

No pięknie :)

wywar
30-10-2009, 10:41
http://optyczne.pl/2358-nowo%C5%9B%C4%87-Nikon_walczy_z_PolishNikonService.com.html
No to poleciało domino na całego.

sote
30-10-2009, 10:49
Panowie dajcie sobie juz na wstrzymanie, akcja odniosla skutek, Nikon teraz musi cos zadzialac bo "fama poszla".
Na szczescie nie musialem miec stycznosci z serwisem ale od zawsze mozna bylo tu czytac jak on "dziala".
Starannie pracowali na taki wizerunek od dluzszego czasu, w koncu banka pekla - teraz musza wyjsc z tego z twarza.
Pozostaje czekac co z tego wyniknie.

Szuwar
30-10-2009, 10:49
Widzę, że nie się nie (z)rozumiemy.

wywar i peebes - przepraszam Was najmocniej. Dla mnie z Wami koniec dyskusji.


Choć NP załatwił mnie szaraczkowi z początkiem października od ręki sprawę (sprawdzenie licznika oraz oprogramowania w D100 - ZA DARMO) to nie bronię NP, bo umiem czytać i wyciągać wnioski.
Natomiast bulwersują mnie wypowiedzi atakujące Admina.
Aha - nie znam Piotra poza faktem, że jest właścicielem tego forum.

Pozdrawiam - dla mnie koniec.

pebees
30-10-2009, 10:54
wywar i peebes - przepraszam Was najmocniej. Dla mnie z Wami koniec dyskusji.

Mnie niczym nie uraziłeś, i nie masz za co przepraszać. Po prostu chciałem wiedzieć, co masz na myśli, rzucając pytanie na forum. Na moje pytania uściślające oczywiście nie odpowiedziałeś, bo po co :)

W każdym razie - miłego dnia życzę Tobie, i wszystkim czytającym i nieczytającym :)

BBall_Freaker
30-10-2009, 11:01
http://optyczne.pl/2358-nowo%C5%9B%C4%87-Nikon_walczy_z_PolishNikonService.com.html

No i bardzo dobrze, że Optyczne.pl wystosowało taki artykuł. Jak widzimy oni polecają tą stronę więc nie rozumiem o co ta wojna tutaj. Uważam, że takie strony są potrzebne choćby po to by producenci oprzytomnieli i trzymali pieczę na serwisem by dobrze pracował, a nie na "odwal się". A co do admina... Niech zmieni regulamin forum, nie nastanie cenzura to pisać o tym nikt nie będzie. Pytanie tylko jest jedno: czy w ogóle ktoś będzie pisał cokolwiek ;-)

--Arkadia--
30-10-2009, 11:04
No i bardzo dobrze, że Optyczne.pl wystosowało taki artykuł. Jak widzimy oni polecają tą stronę więc nie rozumiem o co ta wojna tutaj. Uważam, że takie strony są potrzebne choćby po to by producenci oprzytomnieli i trzymali pieczę na serwisem by dobrze pracował, a nie na "odwal się". A co do admina... Niech zmieni regulamin forum, nie nastanie cenzura to pisać o tym nikt nie będzie. Pytanie tylko jest jedno: czy w ogóle ktoś będzie pisał cokolwiek ;-)

Świetnie! Cieszy mnie taki obrót sprawy

docxxx
30-10-2009, 11:06
Uważam, że takie strony są potrzebne choćby po to by producenci oprzytomnieli i trzymali pieczę na serwisem by dobrze pracował, a nie na "odwal się".

Wpisz sobie w google "Dell Hell". To wlasnie ta wypowiedz jest cytowana w FAQ PNS. Dzieki temu blogowi Dell calkowicie zmienil podejscie do klienta. Praktycznie caly dzial "customer service" przewrocil do gory nogami.
Przypomne:

"Era caveat emptor się skończyła. Nadeszły czasy, w których to sprzedający musi uważać. Caveat venditor.
Firma nie może sobie już pozwolić na ciągłe oferowanie tandetnych produktów lub usług ani na ignorowanie interesów i potrzeb klientów. Teraz klienci mogą mówić tam, gdzie będą słyszani. Ci klienci mogą się połączyć i wymieniać informacje oraz nadać swoim skargom rozgłos. Oczywiście mogą też wykorzystać swoje opinie i skargi, by wywierać duży wpływ na reputację i interesy firmy.
Public relations musi przyjąć nowe znaczenie. Nie może ciągle dotyczyć tylko prasy i reklamy, które izolują firmy od obsługiwanych przez nie ludzi.
Public relations musi dotyczyć nowych relacji z ludźmi, z ludźmi jako elementem nadrzędnym."

S_Beast
30-10-2009, 11:22
Dopasowałem stary kawał to tych realiów.
"Jak Nikon Polska mówi, że nie widzi potrzeby poprawiania jakości serwisu, to nie poprawia.
Jak Nikon Polska mówi, że widzi potrzebę poprawiania jakości serwisu, to mówi."

Z całym szacunkiem dla "prywatnego folwarku" jeśli miałbym poważnie traktować jakikolwiek apel skierowany do mnie, to oczekiwałbym wpierw:
1. Określenia daty, do której NP przygotuje wewnętrzny raport z kontroli sytuacji w NPS.
2. Określenia daty, od której NP ma zamiar wdrażać zmiany na lepsze w NPS.
Tak się robi w japońskich firmach - w razie czego służę szkoleniem, bo w przeciwnym wypadku to jest zwyczajna strata czasu nas jako użytkowników i marketingowe rozbójnictwo NP.

Ja ze swej strony nie mam zamiaru przez okres najbliższego półrocza korzystać z usług NPS. Nawet za cenę wyższych kosztów naprawę, którą muszę zlecić, zrealizuję w niemieckim oddziale Nikona.

pil74
30-10-2009, 11:32
A mi się to nie podoba.
Jest problem z serwisem to należy o tym mówić. Nakazywanie czegoś odgórnie źle się kojarzy.
Lakoniczne stwierdzenie, że problem dostrzeżono czego dowodzi? Niczego.
Jeżeli problem dostrzeżono i zmieni się praca serwisu to szum się sam wyciszy, bo zwyczajnie nie będzie o czym pisać skoro wszyscy będą zadowoleni.
Natomiast jeżeli powstaje taki projekt, który jednocześnie stał się bardzo popularny, dowodzi skali problemu i determinacji tych ludzi. Więc dlaczego próbować to ograniczać? Tylko dlatego, że nikon napisał że dostrzegł problem? Jak mam to rozumieć? Forum jest niezależne?
Bezczelnością jest dla mnie stanowisko Nikon Polska.
A prośba o wyczekiwanie, no właśnie na co? na cud? zupełnie niezrozumiała.
Posunę się dalej, wątek z odnośnikiem do tej strony powinien być na stale przypięty, tak samo jak wątek z oficjalnym i KONKRETNYM ustosunkowaniem się do problemu Nikon Polska. Pytanie czy takie będzie i czy przyniesie z sobą konkretne zmiany w działaniu serwisu?
No ale adminem i właścicielem tego Forum jest p. Piotr i to on decyduje.

Zastanawia mnie tylko jedno. Czy NP bardziej bolą opinie o serwisie użytkowników czy może to że nagle ludzie zaczęli wysyłać sprzęt serwisów w innych krajach gdzie jest taniej i sprawniej? Bardziej zależy NP na użytkownikach czy kasie która płynie w innym kierunku?

kaktus
30-10-2009, 11:37
wybacz ale chyba coś mi umknęło... jakiż skutek ta akcja odniosła ?
Taki, że jest o niej głośno, że piszą o niej vortale forograficzne co spowoduje, że przyszli klienci będą wiedzieć - a to spowoduje, że Nikon Polska będzie musiał zająć stanowisko w tej sprawie, a by nie tracić klientów poprawić się.

Piotr poprosił o usunięcie adresu strony by firma Nikon Polska nie oskarżyła go o stronniczość (moim zdaniem). Taką podjął decyzję i należy tę decyzję uszanować. Nie ma ona teraz najmniejszego znaczenia bo najważniejsze jest, że pójdzie nas reprezentować (choć sam nie miał problemu z serwisem), a o sprawie jest już głośno. Może jest to pewna cenzura, jednak tu chodzi głównie o wyszukiwarki internetowe. Zwróćcie uwagę, że wszystkie posty opisujące jak beznadziejnie serwis rozwiązał daną sprawę nie były w żaden sposób cenzurowane, więc tu chyba nie chodzi o "wychwalanie firmy Nikon", co kilka osób sugerowało.

Poczekajmy do poniedziałku, na pewno Piotr napisze relację ze spotkania. Bo w tej chwili zaczynamy wojnę "wewnątrz obozu" co nie ma sensu - reprezentant ze względu na swoją pozycję w NASZYM klubie Nikona już jest wybrany.

PS. Sam ze względu na moją amatorską puszkę zostałem kilka razy potraktowany fatalnie przez serwis.

sote
30-10-2009, 11:37
wybacz ale chyba coś mi umknęło... jakiż skutek ta akcja odniosła ?

Ano wlasnie taki ze zrobilo sie wokol problemu (czyt. serwisu) glosno.
Nie sa to juz pojedyncze glosy tu i tam a bardziej zorganizowana akcja i tego Nikon Polska nie moze zignorowac.
Teraz pora na ich dzialanie. Bo PRu dobrego glosy niezadowolonych klientow im nie robia.

BBall_Freaker
30-10-2009, 11:38
To, że się zrobiło głośno nie znaczy, że serwis pracuje lepiej więc skutku nie ma żadnego.

lisekluk1
30-10-2009, 11:41
Według badań rynku 65% klientów którzy odchodzą z firm to ci niezadowoleni z obsługi. W przypadku tego serwisu jest chyba inaczej pewnie z 80%. Firmie powinno zależeć na kliencie, miła i fachowa obsługa to klucz do sukcesu, wtedy nawet ceny mogą być zawyżone bo doceniony klient wróci albo poleci firmę innym.

jarkko
30-10-2009, 11:46
Czas, czas jest potrzebny.

jarkko
30-10-2009, 11:47
To, że się zrobiło głośno nie znaczy, że serwis pracuje lepiej więc skutku nie ma żadnego.

Spokojnie. Ile trwała ta akcja? Kiedy pojawiła się informacja o krokach NP? Co o nich wiadomo? Działania naprawcze, które mam nadzieje zostaną podjęte będą musiały trochę potrwać. To nie odbywa się za pomocą czarodziejskiej różdżki. Poczekajmy.

pil74
30-10-2009, 11:53
Spokojnie. Ile trwała ta akcja? Kiedy pojawiła się informacja o krokach NP? Co o nich wiadomo? Działania naprawcze, które mam nadzieje zostaną podjęte będą musiały trochę potrwać. To nie odbywa się za pomocą czarodziejskiej różdżki. Poczekajmy.

Na co?
Są konkretne zarzuty przedstawione przez ludzi, którzy podpisali się pod nimi z imienia i nazwiska. NP może się do nich ustosunkować, przedstawić swoje stanowisko np w sądzie jeżeli uważa że są krzywdzące.
Ja uważam że im większy szum, im większa presja tym lepsze efekty to może odnieść.

jarkko
30-10-2009, 11:58
Na co?


Ja rozumiem że jak się rozchorujesz, pójdziesz dziś do lekarza, weźmiesz procha to jutro jesteś zdrowy? ;)

Wyraźnie odniosłem się do stwierdzenia


nie znaczy, że serwis pracuje lepiej więc skutku nie ma żadnego.

nowart
30-10-2009, 12:01
Taki, że jest o niej głośno... co spowoduje, że przyszli klienci będą wiedzieć... a to spowoduje, że Nikon Polska będzie musiał zająć stanowisko w tej sprawie, a by nie tracić klientów poprawić się...


Ano wlasnie taki ze zrobilo sie wokol problemu (czyt. serwisu) glosno...

:lol:
no tak, "będą wiedzieć", "będzie musiał", "się zrobi"... faktycznie, przyniosło to zamierzony skutek. nie bądźcie śmieszni Panowie. Piszecie, że sami zostaliście definitywnie olani przez serwis NP a twierdzicie, że akcja odniosła zamierzony skutek bo Pan Nikon przyszedł w jedno z niewielu miejsc w którym może zakneblować ludziom usta i pogroził paluszkiem, że nie życzy sobie krytyki ? Nie wiem czy śmiać się, czy płakać...

latami psioczyliście , że serwis jest fatalny i trzeba coś z tym zrobić. gdy w końcu ktoś się tym na poważnie zajął (szacunek kolego !!!) to najchętniej zamknelibyście im usta, uciszyli, bo Pan Nikon się obraził i "prosi" o ucięcie tematu... nawet nie zadeklarował przyjrzenia się sprawie, niczego nie obiecał a Wy już piejecie w obronie biednego Nikona...
Czegoś tu nie rozumiem - na czym Wam w końcu do jasnej cholery zależy?! Na definitywnej poprawie jakości obsługi klienta w serwisie NP czy na tym aby podlizać się trochę właścicielowi tego "niezależnego" forum ?

kolego docxxx - zgadzam się z KAŻDYM Twoim zdaniem w tym wątku !

lewAp7
30-10-2009, 12:07
Ja uważam że im większy szum, im większa presja tym lepsze efekty to może odnieść.
No... prośba o nielinkowanie strony nie służy zwiększaniu tego szumu.
Nie mam zamiaru doszukiwać się "drugiego dna", ale uważam że ta prośba nie powinna mieć miejca... Po prostu "błąd w sztuce" - administrator chce dobrze i tak niech zostanie.

Ja mam obojętny stosunek do serwisu Nikona, bo nigdy nie korzystałem, nie linkowałem i nie mam zamiaru linkować wiadomej strony... jednak gdybym linkował, to do prośby Piotra ustosunkowałbym się negatywnie i nie zaprzestał tego niecnego ;) procederu.

fIlek
30-10-2009, 12:09
To co, poczekamy na powrót Piotra z Warszawy, czy nadal wylewamy dziecko z kąpielą?

docxxx
30-10-2009, 12:12
To co, poczekamy na powrót Piotra z Warszawy, czy nadal wylewamy dziecko z kąpielą?

Wydaje mi sie, ze problemem Piotrka jest to, ze zajal stanowisko.

fIlek
30-10-2009, 12:16
Wydaje mi sie, ze problemem Piotrka jest to, ze zajal stanowisko.

Piotr nie miał możliwości zrobić inaczej, musiał zająć stanowisko. Nikon Polska w pewnym stopniu wspomaga niniejsze forum, więc sytuacja jest dosyć skomplikowana, przynajmniej z punktu widzenia Admina. Dlatego nie warto od razu podnosić raban, poczekajmy cierpliwie na ustalenia. Już sam fakt, że NP od początku przygląda się powstałej stronie, daje nadzieję na zmiany.

prz3mo
30-10-2009, 12:19
Bardzo dobrze, że optyczni zdecydowali się na pociągnięcie tematu i opublikowanie dzisiejszego newsa !
Niestety mam podobne odczucia jak nowart. W tej chwili wygląda to ewidentnie tak, że Nikon Polska chce całą sprawę ukrucić. Nie dziwi mnie to wcale - typowe podejście kogoś kto wie, że jest winny. Zamiast przyznać się, "podziękować" (choćby oficjalnie) użytkownikom za zasygnalizowanie problemu to próbuje się przy pomocy admina i tego forum zakneblować usta ludziom i uciąć sprawie łeb. A Piotr jest między młotem, a kowadłem...
Wierzę jednak, że to wszystko przyniesie jakiś pozytywny skutek i ktoś kto jest wyżej nad polskim serwisem weźmie się za to i zrobi "rewoltę" w tym serwisie.
I oby spotkanie Piotra z Nikon Polska przyniosło naprawdę ZMIANY na lepsze. Bo o to chyba nam wszystkim chodzi.


Już sam fakt, że NP od początku przygląda się powstałej stronie, daje nadzieję na zmiany.

Owszem, dobrze, ale moim zdaniem jeśli ktoś od nich poprosił Piotra by z jego forum zniknęły podpisy o serwisie to świadczy to o nich bardzo źle.
Bo co, nagle poczuli się urażeni (?????) Jakoś do tej pory nikt nie przejmował się sytuacją ludzi oddających sprzęt do serwisu i modlących się by sprzęt nie leżał tam pół roku, albo żeby nie zepsuto go bardziej...

Maldoror13
30-10-2009, 12:19
Dajmy spokój Piotrowi, niech dział - miejmy nadzieje, że skutecznie. Smuci mnie raczej NP, nie wiem czy są świadomi jednej rzeczy, mianowicie mamy wolny rynek i ludzie maja szeroki wybór sprzętu a nie tylko Nikon. Bogowie nie istnieją bez swoich wyznawców - stara prawda. Smutne jest także to, że w naszym pięknym postkolonialnym kraju jest ogromna ilość przykładów świadczącym o braku poszanowaniu człowieka - w tym wypadku klienta - myślenie jest takie byle by kupił a dalej niech się martwi sam. Jest to problem wielu firm, lecz szczęśliwie mamy gospodarkę wolno rynkową i monopol nam nie grozi.

pil74
30-10-2009, 12:20
Wydaje mi sie, ze problemem Piotrka jest to, ze zajal stanowisko.
Tak. Zajął je zdecydowanie za szybko w mojej ocenie. Nie twierdze tym samym , że p. Piotr jest stronniczy.

Jest problem. Jest stanowisko jednej ze stron to powinno być i z drugiej strony, a nie prośba żeby przestać robić burzę. Mając oba stanowiska tylko wówczas można wypracować jakieś porozumienie. Do tego czasu nie ma o czym rozmawiać, czekać na coś itp.

docxxx
30-10-2009, 12:33
Szuwar, miales dobre relacje z serwisem Nikona to opisz to na PNS

lisekluk1
30-10-2009, 12:34
Prośba o nie linkowanie strony dotyczy jej pozycjonowania. Jeżeli będziemy zamieszczać linki szybciej wskoczy w wyszukiwarkach na pierwsze miejsca a to już krok od tego aby zauważył ją ktoś z japoni.

R
30-10-2009, 12:35
a to już krok od tego aby zauważył ją ktoś z japoni.


a to jeszcze nikt nie rozeslal linka do oddzialow N na calym swiecie???

blad.

kaktus
30-10-2009, 12:36
Na co?
Są konkretne zarzuty przedstawione przez ludzi, którzy podpisali się pod nimi z imienia i nazwiska. NP może się do nich ustosunkować, przedstawić swoje stanowisko np w sądzie jeżeli uważa że są krzywdzące.
Ja uważam że im większy szum, im większa presja tym lepsze efekty to może odnieść.

Myślisz, że w jakiś sposób pomorze, jeśli obecny wątek rozwinie się do poniedziałku do 100 stron? Co to za szum? Kilku użytkownikom form niepotrzebnie adrenalina podskoczy i nic więcej, a sam wątek stanie się bałaganem kłótni między użytkowniami, co będzie o nim i o nas źle świadczyć. Pojawiła się strona internetowa, miałeś kontakt z serwisem to opisz to tam (zaraz sam mam zamiar to zrobić) i tyle. Optyczni opisali strone, nie zdziwię się jeśli zaraz pojawi się ona u fotopolis. Chyba o to nam chodziło!
Piotr jedzie w poniedziałek i znając jego podejście do spraw (choć znam go tylko z forum) nie będzie rozmawiał z sekretarką czy majstrem, a kimś z kierownictwa. Jest weekend i serio można trochę odpuścić. W poniedziałek poznamy stanowisko firmy, to już niedługo. Bez niego nic konstruktywnego tu nie powstanie.

PS. nie traktuj proszę mojej wypowiedzi zbyt indywidualnie, po prostu byłeś "pierwszy z góry o tych poglądach", a sam mój wpis tyczy ogólnego niepotrzebnego rozrastania się wątku i bezsensownych kłótni.

edit: zanim odpisałem, to już się wszystko pozytywnie roztrzygnęło :)

llama
30-10-2009, 12:43
Ode mnie napisze ze akcja ODNIOSLA SKUTEK, zwrocono uwage na problem,

Strona opisuje przeszłe zdarzenia, jeżeli od wczoraj, dzisiaj, czy jutra serwis Nikona w Polsce stał/stanie się nagle najlepszy na świecie to kompletnie nic to nie zmienia. Ludzie zostali już tak potraktowani i mają prawo to opisać. Jak postępowanie serwisu Nikona się zmieni to pojawią się wpisy pozytywne, albo strona przestanie być aktualizowana.

Piszę to jako osoba, która potencjalnie myśli o wydaniu paru tysięcy złotych na sprzęt Nikona. Jedyne co mnie stopuje to właśnie krótka gwarancja i beznadziejny serwis, dlatego od samego początku śledzę PNS.

nowart
30-10-2009, 12:44
. Niech tylko uda się coś zrobić, zmienić, to już będzie fajnie.

Ale nie rozumiem jednego - w jakim celu na owo spotkanie, niby dyskusji o poprawie sytuacji w serwisie - zapraszany jest właściciel forum? Czy Piotr powie im coś nowego? Czy Piotr zasugeruje im jakie inwestycje poczynić , co zmienić, na co zwrócić uwagę?
Czy Nikon Polska od wczoraj dopiero dostaje sygnały nieudolności swojego serwisu? Dopiero teraz zaczął słuchać co mają do powiedzenia niezadowoleni klienci, posiadacze sprzętu nierzadko za kilkadziesiąt tysięcy złotych?
Chyba oni sami wiedzą co trapi ich serwis, ich pracowników, ich park masyznowy więc co to spotkanie ma niby zmienić bo jakoś kompletnie to do mnie nie dociera?
Nie zmienia to sytuacji, że życzę powodzenia na rozmowach i z zaciekawieniem oczekuję ich finału...

pil74
30-10-2009, 12:45
Kaktus nie jest moim celem bicie piany na temat działania serwisu. Wielokrotnie juz zostało to na forum opisane. Do tego powstała ta strona.
Pisanie w wątku na 100 dotyczy bardzo szybkiej reakcji i stanowiska Forum.
Dobrze, że p. Piotr będzie miał możliwość porozmawiania z NP i wysłuchania ich stanowiska. Ale w żadnym stopniu ne powinno to ograniczać patrzenia im na rękę i każde ich potknięcie powinno być opisane. Niech się w końcu zaczną starać.
Tak czy owak ja rozpoczynam weekend i życzę wszystkim samych łatwych i przyjemnych tematów.
Do zobaczenia w tym wątku w poniedziałek. :)

Kalmar
30-10-2009, 12:48
docxxx sorry za przekręcanie nicka :oops:

pebees
30-10-2009, 12:49
W sumie racja, Ciebie powinni zaprosić :lol:
Ty sobie pokpiwasz, ale nowart ma trochę racji - Piotr przecież sam pisał, że serwis jest ok, nigdy nie miał problemów itp. Według Piotrka serwis jest przecież OK.

arturherda
30-10-2009, 12:50
Tak. Zajął je zdecydowanie za szybko w mojej ocenie. Nie twierdze tym samym , że p. Piotr jest stronniczy.

Jest problem. Jest stanowisko jednej ze stron to powinno być i z drugiej strony, a nie prośba żeby przestać robić burzę. Mając oba stanowiska tylko wówczas można wypracować jakieś porozumienie. Do tego czasu nie ma o czym rozmawiać, czekać na coś itp.



Dokładnie.

Z powodu pewnych powiązań Piotr stanął w bardzo trudnej sytuacji, sutyacji, która postawiła go przed wyborem, wybrał jak wybrał, nie mnie to oceniać.

Jednakże, Nikon Polska miał tyle czasu na wyrażenie opinii, że hoho. Jeśli odniesieniem skutku nazywamy blokadę linkową, to mam ogromne wątpliwości w takie rozwiązanjie sprawy i poprawienie czegokolwiek.


pozdrawiam

nowart
30-10-2009, 12:51
fIlek, mnie nie mają po co zapraszać bo u mnie w domu obowiązuje wolność słowa. Każdy może sobie psioczyć na Nikona/Canona i inne dziadostwo ile zapragnie a druga strona ma prawo do obrony swojego ulubieńca ;)
Ciekawe czy zaprosili też szanownego twórcę strony która tak ich ubodła? Ciekawym czy zaprosili właścicieli innych - domyślam się znacznie poczytniejszych od tego forum - popularnych stron o tematyce foto , np. optyczne i parę innych, które ośmieliły się opublikować informację o całej tej sytuacji, będącej tak bardzo nie na rękę NP... ??


Ty sobie pokpiwasz, ale nowart ma trochę racji - Piotr przecież sam pisał, że serwis jest ok, nigdy nie miał problemów itp. Według Piotrka serwis jest przecież OK.

no i tyle w temacie...

prz3mo
30-10-2009, 12:53
W sumie racja, Ciebie powinni zaprosić :lol:

fIlek, ani nowarta, ani admina.. Bo żadna z tych osób raczej nie wie co jest powodem takiej pracy serwisu.
Napisz obiektywnie - co niby Piotr ma im powiedzieć?

- Panowie, moi użytkownicy psioczą na serwis. Coś z tym zrobicie?

To?

Przecież to tak jakby zaprosić Ciebie czy mnie... bez sensu...

Administrator forum Nikona nie jest w tej sprawie stroną. Taka rozmowa NIC nie zmieni. Obym sie mylił...

Zaczynam mieć podejrzenia, że nikon Polska jest też nieudolne... jak serwis.

KvM
30-10-2009, 12:56
Trudno słowami opisać tak fałszywe postawienie sprawy. Jak można pisać o jednostronnym traktowaniu serwisu Nikona skoro każdy, także przedstawiciel Nikona może się na stronie Polishnikonservice.com wypowiadać?

BBall_Freaker
30-10-2009, 13:12
Zaczynam mieć podejrzenia, że nikon Polska jest też nieudolne... jak serwis.

I tu może leżeć problem... A jeśli tak jest to PNS NIGDY nie poprawi swojej pracy... Teraz potencjalni nabywcy sprzętu Nikona w PL będą mieli ciężki orzech do zgryzienia czy kupować sprzęt ten marki czy jednak pójść w innym kierunku...

Ja osobiście mam nadzieję, że strony typu www.polishnikonservice.com trafią do jak największej liczby konsumentów lub potencjalnych konsumentów, bo zaprzestanie propagowania tej strony przez kogokolwiek to strzał we własną głowę jak i w głowy innych. Jeśli administracja tego forum podtrzyma swoje zdanie zakazujące rozpowszechniania linku i dyskusji nt. tej strony to będzie oznaczało, że ma w tym swój interes (co oczywiście jest po prostu chamstwem) - bez dochodzenia z mojej strony jaki on jest.

Pzdr.

prz3mo
30-10-2009, 13:41
Niektórych z Was widziałbym w piaskownicy na Wiejskiej za bicie piany i wzajemne obrażanie.

Dlatego proszę wszystkich o trzymanie się tematu. Temat jest "nerwowy" i starajmy się chociaż nawzajem sobie nie ubliżać.

conik
30-10-2009, 14:01
PRowcy nikona maja tegie glowy....jeden spereparowany komunikat a juz sobie skaczemy do gardel....takie polskie bardzo.
Co sie stalo to sie nieodstanie...dajcie na luz, idzcie zapalic swieczke na cmetarzu, a najblizsz dni pokaza co firma N ma zamiar z tym zrobic. W sumie mamy alternatywe w postaci zachodnich serwisow, przeciez jestesmy w europie...jesli nic sie nie zmieni najwyzej serwis padnie razem ze sprzedaza firmy N...ot i cala moja konkluzja

semyazza
30-10-2009, 14:14
Przebrnalem przez te wszystkie wpisy.... ciezko bylo

I szczerze powiem - nie wiem po co ta cala dyskusja, ktora z zalozenia do niczego nie prowadzila i pewnie nie doprowadzi. Kilku osobom puscily nerwy i jedynie taki malo przyjemny smrodek sie nad caloscia unosi.
docxxx zrobil inicjatywe majaca na celu napie...ke w serwis - dobrze, ze mu sie udalo. odszczekuje co kiedys powiedzialem, ze to bez sensu - jest sens, cos sie rusza w temacie, ale jakie beda efekty, ciezko teraz przewidziec - moze sie cos zmieni, moze nie.
Nie rozumiem natomiast pewnej pretensji pod adresem Piotrka, ktory poprosil o usuniecie linkow do strony. Czy nie mial prawa tego robic? oczywiscie ze mial - to forum jest jego wlasnoscia i moze to robic dokladnie wszystko na co ma ochote, lub co dyktuje mu dobry smak. A jak gospodarz grzecznie prosi, to w dobrym tonie jest jednak uszanowac jego wole niezaleznie od tego co sie na ten temat mysli - to sa podstawowe zasady wychowania. Wydaje mi sie, ze tu nikt nikogo na sile nie trzyma - jak sie nie podoba.... widomo. do niektorych znajomych nigdy nie chodze - nie identyfikuje sie z pewnymi wartosciami, ktore promuja, nie zgadzam sie na pewne traktowanie - ale szanuje ich punkt widzenia i nie staram sie go zmienic. Jest tak jak jest i tyle.

AsKier
30-10-2009, 14:14
ja tą przetłumaczoną wysłałem na nikon.co.jp

pożyjemy zobaczymy :D

egoiste
30-10-2009, 14:31
czy nie wydaje wam sie zabawne , ze gdyby nie akcja ze strona polishnikonservice , to Nikon PL ktory podobno wspiera ten portal i nie od dzis widzi wpisy "chwalace " swoj serwis nic w tej sprawie by nie zrobil .
MZ Nikon jesli chcial (chce) wysluchac naszych bolaczek i ewentualnie wprowadzic zmiany systemowe w swoim punkcie na POdstępu , po pierwsze powinien juz cos dawno zrobic , a jesli nie to raczej zrobic otwarty dzien na wspolna rozmowe z roznymi uzytkownikami swoich produktow , ktorzy w zywej dyskusji nakresliliby jak powinna wygladac praca w Serwisie i nieolewajaca obsluga klienta . Co da wizyta Administratora i zalozyciela NKP w siedzibie na pOdstępu .... nie wiem , mam nadzieje ze nie obietnice marchewki , ze np dla uzytkownikow portalu uslugi beda staranniej , lepiej wyknywane . Nalezy pamietac , ze w PL jest wielu uzytkownikow sprzetu Nikona ktorzy pewnie nawet nie slyszeli o NKP a ktorych ta sprawa tez dotyczy .

fIlek
30-10-2009, 14:35
W grudniu robię galę boksu w Łomiankach. Jak ktoś ma ochotę na bezpośrednią wymianę poglądów, to zapraszam - wygospodarujemy godzinkę na ringu - wystarczy na kilka 3-rundówek :mrgreen:

wilk325
30-10-2009, 14:39
No to widzę, że wątek przerodził się w ataki personalne.
Najpierw posprzątam i wręczę karteczki, jak to nie pomoże to chwilowo wątek zostanie zamknięty do powrotu i "wyjaśnień" Admina.

lewAp7
30-10-2009, 14:45
[...] poprosil o usuniecie linkow do strony. Czy nie mial prawa tego robic? oczywiscie ze mial - to forum jest jego wlasnoscia i moze to robic dokladnie wszystko na co ma ochote, lub co dyktuje mu dobry smak. A jak gospodarz grzecznie prosi, to w dobrym tonie jest jednak uszanowac jego wole niezaleznie od tego co sie na ten temat mysli - to sa podstawowe zasady wychowania. [...]
Tak, taka jest zasada. Tyle, że to forum podobno nie jest zamkniętym folwarkiem, a to o czym piszesz odnosi się raczej do czegoś w tym typie... Z tego co zauważyłem, to Piotr zawsze starał się aby to forum nie było "zamknięte" z Panem Gospodarzem I Jego Widzimisię tylko "dom otwarty", dla wszystkich, z różnymi poglądami... Ukazywał się raczej jako zarządzający, pilnujący porządku, a nie kreujący jakieś idee/światopogląd i nakazujący to wyznawać... Tak przynajmniej ja odbieram tą osobę, dlatego uważam że jego prośba to "wypadek przy pracy" - po prostu nie przemyślał tego do końca i już. Odbiór tego co napisał jest dwuznaczny i chyba stąd ten cały młyn...

semyazza
30-10-2009, 15:03
To chyba bez znaczenia jakie pobudki kierowaly Piotrkiem i czy to bylo przemyslane czy nie - literalnie podchodzac do prosby usuniecia linkow, nalezy to traktowac jak fakt i sie po prostu do tego zastosowac.
Admin chyba za bardzo przyzwyczail nas do sojego liberalizmu, a niektorzy tego po prostu nie potrafia docenic

Szuwar
30-10-2009, 15:08
To chyba bez znaczenia jakie pobudki kierowaly Piotrkiem i czy to bylo przemyslane czy nie - literalnie podchodzac do prosby usuniecia linkow, nalezy to traktowac jak fakt i sie po prostu do tego zastosowac.
Admin chyba za bardzo przyzwyczail nas do sojego liberalizmu, a niektorzy tego po prostu nie potrafia docenic

Myslałem, że się nie doczekam już takiego posta w tym wątku.

Święta racja

Bo.
30-10-2009, 15:12
heh, wiele tu emocji i w związku z tym wiele nietrafnych interpretacji. Pozdrawiam wszystkich "rycerzy", twardo broniących ... w zasadzie nie wiadomo czego. Pojawiają się wypowiedzi, że to forum prywatne (nawet stopkę do info o właścicielu wklejono :-0) i że Pan P. może wszystko. Niby tak, ale pls wygooglujcie co znaczy słowo forum, jak również zastanówcie się czy Pan P., gdyby chciał mieć swoją prywatną stronę (a pewnie ją ma), czy tak by ją sformułował ? Pojawiają się wypowiedzi, że "Nikon Polska w pewnym stopniu wspiera to forum". Może i tak ale czyż to forum "w pewnym stopniu" nie wspiera Nikon Polska ? Ciekawe jakie jest Wasze zdanie co do proporcji tego wsparcia ?

pil74
30-10-2009, 15:13
Najpierw posprzątam i wręczę karteczki, jak to nie pomoże to chwilowo wątek zostanie zamknięty do powrotu i "wyjaśnień" Admina.

Nie wierzę......

PS
Stwórzmy może jeszcze stronę z przeprosinami dla NPS

Psychotrop
30-10-2009, 15:20
Nie wierzę......



a czemu wyciąłeś pierwsze zdanie, które jest integralną częścią wypowiedzi wilka ?

"No to widzę, że wątek przerodził się w ataki personalne. "

przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz ... co tam stoi napisane

Rafał_Sz
30-10-2009, 15:23
Poczekajmy do poniedziałku, komu jak komu ale to Nikonowi powinno najbardziej zależeć na dobrej opinii. Cała sprawa poszła już w świat. Teraz jest tylko potrzebne działanie. Jak się NP zadeklaruje, że przeorganizuje serwis, to się będziemy temu przyglądać. Jak zleją temat, to weźmiemy kilofy i opony i zrobimy "plener" na Postępu.

Zwróćcie uwagę, w jakiej sytuacji jest admin. My oczekujemy skalpów, ale to nie od Niego zależy jakie padną deklaracje ze strony Nikona. Nie podlega dyskusji, że centrala N musi się obudzić.

lewAp7
30-10-2009, 15:28
To chyba bez znaczenia jakie pobudki kierowaly Piotrkiem i czy to bylo przemyslane czy nie - literalnie podchodzac do prosby usuniecia linkow, nalezy to traktowac jak fakt i sie po prostu do tego zastosowac.
Admin chyba za bardzo przyzwyczail nas do sojego liberalizmu, a niektorzy tego po prostu nie potrafia docenic
I właśnie przy tym całym liberaliźmie Admina ja nie rozumiem tej prośby, dlatego uważam ją za nieprzemyślaną.
Jeśli linkowanie jakiejś strony szkodzi bytowi niezależnemu forum, to zgoda (powinien jednak nakreślić w jaki sposób, co i jak - wtedy nie byłoby niedomówień). Linkowana strona nie szkodzi, moim zdaniem, temu forum... jeśli już szkodzi, to firmie Nikon - dlatego nie rozumiem prośby Piotra. Dlaczego? Bo działa (prośba) na korzyść serwisu Nikona, który nie wywiązuje się ze swych obowiązków. Nie rozumiem dlaczego liberalnego dotąd Admina mam uważać za "człowieka Nikona"? Nie uważam go za takiego, dlatego bronię go pisząc, że to "wypadek przy pracy" (ta prośba).

nowart
30-10-2009, 15:43
Linkowana strona nie szkodzi, moim zdaniem, temu forum... jeśli już szkodzi, to firmie Nikon - dlatego nie rozumiem prośby Piotra. Dlaczego?

Czy Wy naprawdę nie wiecie dlaczego? Czy tak tylko udajecie, że nie wiecie lub nie chcecie wiedzieć?
To Wam podpowiem - "klient płaci, klient wymaga...". Skończmy zatem bajki o liberaliźmie, demokracji, bezstronności, niezależności i skupmy się na sednie sprawy - poprawie obsługi klienta serwisu Nikon Polska poprzez rozpowszechnianie strony http://polishnikonservice.com bo jak widać jedynie to zostaje dostrzeżone...

AsKier
30-10-2009, 15:48
taaaaaaaaaaaaaaa a światem rządzi pieniądz....a w dalszej kolejności złoto i nieruchomości...

no ja już nie mogę tego czytać - zaraz wyjdzie na to, że admin Piotr jedzie na postępu ustalić, że osoby biorące udział w tej batalii trzeba zbanować, wszystko co złe z forum wyczyścić a na stronę polishnikonservice zamówić atak hakerski...


proponuję wrzucić na luz i zaczekać do poniedziałku bo gumki wszystkim popękają w majtach od tej napinki...

semyazza
30-10-2009, 15:51
Artur, to chyba nie jest elegancko zagladac komus do kieszeni. :) Tobie nikt nie wypomina interesow, ktore zrobiles dzieki temu forum....
Pryncypia! one sa proste - juz o nich pisalem

fIlek
30-10-2009, 15:54
Czy Wy naprawdę nie wiecie dlaczego? Czy tak tylko udajecie, że nie wiecie lub nie chcecie wiedzieć?
To Wam podpowiem - "klient płaci, klient wymaga...". Skończmy zatem bajki o liberaliźmie, demokracji, bezstronności, niezależności i skupmy się na sednie sprawy - poprawie obsługi klienta serwisu Nikon Polska poprzez rozpowszechnianie strony http://polishnikonservice.com bo jak widać jedynie to zostaje dostrzeżone...

Nowart, jeśli nie odpowiada Ci gospodarz i miejsce, to naprawdę możesz iść na inne forum, albo stworzyć własne. Nikt Cię nie zmusza do tego, żeby tu zostawać.

nowart
30-10-2009, 16:01
Naprawdę? Mogę...? Nie wiem jak mam Ci dziękować... :lol:
To, co i jak mogę wiem doskonale - a powiedzonka na tym forum z moderatorskich ust typu "jak Ci sie nie podoba to żegnamy, szczęśliwej drogi już czas" itp zrobiły się lekko przynudnawe...
coś zabolało? czy ja napisałem, że mi coś nie odpowiada? czy mnie gospodarz nie odpowiada? forumowym zwyczajem zaczyna się raban, tandetne przepychanki zmierzające do szybkiego zamknięcia tematu - norma...
jak mi coś , lub czyjaś wypowiedź nie odpowiada to się odzywam, wygłaszam swoją opinię - napisałem coś co się nie zgadza? Skoro tak to słucham, konkrety? A skoro Ci nie odpowiadają moje wypowiedzi poproś kolegów niech mnie zbanują - proszę bardzo.

Czy ja do jasnej cholery zaglądam komuś do kieszeni ?? Co mnie obchodzi czy i ile zarabia na forum właściciel ?? Nie raz pisałem w wątkach zarzucających Mu, iż zarabia na tym forum, że to jego miejsce i niech sobie zarabia ile chce - gówno to kogo powinno obchodzić !!! Ale skoro Nikon "wspiera" to forum - o czym wiadomo od dawna - i ma wpływ na treści tu zamieszczane to nazwijmy rzecz po imieniu a nie czarujmy się bezstronnym i obiektywnym forum. Teraz jaśniej ?!

fIlek
30-10-2009, 16:11
Czy ja do jasnej cholery zaglądam komuś do kieszeni ?? Co mnie obchodzi czy i ile zarabia na forum właściciel ??

No to po co się w tym wątku wypowiadasz??? Piotr PROSIŁ, a nie KAZAŁ. Dla mnie sprawa jest jasna i czytelna. Dla niektórych widać nie...

semyazza
30-10-2009, 16:12
tak, teraz zdecydowanie jasniej, bo wczesniej chyba za bardzo poszedles na skroty - nie znam tematu i szczerze nie interesuje mnie czy to forum wspiera Kamiski, Kaczynski, Benedykt XIX czy Nikon Polska - ja nie szukam tu bezstronnosci, bo tej nie znajdziesz NIGDZIE - absolutnie nigdzie, ani w internecie, ani w realu - wspolzaleznosci i "ukladow" wszedzie jest wystarczajaco wiele, abym juz dawno stracil resztki zludzen.
Ale odbiegamy od tematu ponownie.
:wink:

pil74
30-10-2009, 16:21
A nie zastanawia co konkretnie zabolało NP? Nawet na tym forum było masę wątków jak to serwis sobie pogrywał z użytkownikami nikonów.
Może to że podane są dokładne namiary na inne serwisy i opisy jak one działają?
Może ktoś w serwisie się wystraszył, że roboty im ubędzie? Albo w jakimś zestawieniu wyjdzie, że nagle wzrosła liczba w "obcych" serwisach napraw z Polski, a w rodzimym zmalała i zaczną się niewygodne pytania?

nowart
30-10-2009, 16:24
No to po co się w tym wątku wypowiadasz??? Piotr PROSIŁ, a nie KAZAŁ. Dla mnie sprawa jest jasna i czytelna. Dla niektórych widać nie...

Jeśli gospodarz o coś PROSI to znaczy, że oczekuje spełnienia jego prośby przez gości. Kultura wypowiedzi - czego nigdy bym Piotrowi nie odmówił - wymaga aby nie formułować ŻĄDAŃ I ROZKAZÓW. Dla mnie sprawa też jest jasna i czytelna ale Ty wolisz to interpretować na swój sposób...
A wypowiadam się bo:
- w pełni popieram dzialania kolegi docxxx,
- irytuje mnie chęć ukręcenia sprawie łba,
- guzik Cię to obchodzi (skoro preferujesz rozmowę w tym tonie, co sam zacząłeś).
Możesz wybrać :)

Zatem po kolejnej próbie rozmydlenia tematu, po raz kolejny proponuję przywrócić rozmowę na właściwe tory zamiast obrzucać się błotem...

Kalmar
30-10-2009, 16:32
No to widzę, że wątek przerodził się w ataki personalne.
Najpierw posprzątam i wręczę karteczki, jak to nie pomoże to chwilowo wątek zostanie zamknięty do powrotu i "wyjaśnień" Admina.

Dziękuję, że "sprawiedliwie" posprzątałeś !:)

Kalmar
30-10-2009, 16:48
Nowart, jeśli nie odpowiada Ci gospodarz i miejsce, to naprawdę możesz iść na inne forum, albo stworzyć własne. Nikt Cię nie zmusza do tego, żeby tu zostawać.

Filek wyluzuj !
Wiesz szanuję Ciebie jako zwyczajnego usera i szanowałem Ciebie jak moderatora. Proszę byś zachowaj fason. Jak wszyscy wyjdziemy z tego gościnnego forum i założymy nowe forum ( czytaj niezależne od żadnej marki a musisz wiedzieć, że polischnikonserwis ma taką szansę po modyfikacjach), to na napewno naruszy to interesy Admina.
Nikt tu nie jest naiwny, nośny portal daje określone profity. TO JEST TEŻ BIZNES.
Gdyby serwis z Postępu szanował tych co wydają kupę szmalu na sprzęt to by nie było tej całej zadymy.
Powiedzmy sobie, że zarozumiały NIKON w Polsce ma PROBLEM to jest FAKT, pytanie czy dogada się z tymi co chcą jeszcze kupować i tym samym użytkować sprzęt NIKONA.

Szuwar
30-10-2009, 16:56
Jak wszyscy wyjdziemy z tego gościnnego forum i założymy nowe forum ( czytaj niezależne od żadnej marki a musisz wiedzieć, że polischnikonserwis ma taką szansę po modyfikacjach),

Jezu, to straszne.

Aha - już jedno takie konkurencyjne z pełną wolnością wypowiedzi powstało dzięki temu forum :lol::lol::lol:

fIlek
30-10-2009, 16:57
Filek wyluzuj !
Wiesz szanuję Ciebie jako zwyczajnego usera i szanowałem Ciebie jak moderatora. Proszę byś zachowaj fason. Jak wszyscy wyjdziemy z tego gościnnego forum i założymy nowe forum ( czytaj niezależne od żadnej marki a musisz wiedzieć, że polischnikonserwis ma taką szansę po modyfikacjach), to na napewno naruszy to interesy Admina.
Nikt tu nie jest naiwny, nośny portal daje określone profity. TO JEST TEŻ BIZNES.
Gdyby serwis z Postępu szanował tych co wydają kupę szmalu na sprzęt to by nie było tej całej zadymy.
Powiedzmy sobie, że zarozumiały NIKON w Polsce ma PROBLEM to jest FAKT, pytanie czy dogada się z tymi co chcą jeszcze kupować i tym samym użytkować sprzęt NIKONA.

Widzisz, problem w tym, że niektórzy się stawiają tylko po to, by się stawiać. Przecież powody, dla których Piotr prosił o przyhamowanie są oczywiste, ale niektórzy muszą jątrzyć, bo już tak mają. Zauważ, że nie broniłem NP, chociaż nie miałem z nimi nigdy problemu. Ja po prostu jestem już zmęczony tym robieniem dymu dla dymu. Wystarczy mi tego co widzę w TV. Wirtualne palenie opon nie ma sensu. Inicjatywa odniosła wstępny sukces, jeśli nic się nie zmieni, to będzie można to pociągnąć dalej. Podejrzewam, że jeśli wszystko rozejdzie się po kościach, to również Piotr wycofa swoją prośbę. Ale nie uprzedzajmy faktów. Nikon Polska ma teraz pole do popisu - może przekuć tą porażkę na swój sukces. Zarządzanie reklamacjami to doskonała metoda tworzenia pozytywnego wizerunku firmy.

pil74
30-10-2009, 16:58
Nowart, jeśli nie odpowiada Ci gospodarz i miejsce, to naprawdę możesz iść na inne forum, albo stworzyć własne. Nikt Cię nie zmusza do tego, żeby tu zostawać.

Oby tylko takie podejście nie spowodowało, że forum będzie świeciło pustkami......
Tylko co komu po takim forum?
Problemem nie są przecież relacje pomiędzy właścicielem, administratorem, moderatorem czy użytkownikami forum tylko pomiędzy użytkownikami nikonów, a serwisem który ma bardzo "swobodne "podejście do tego do czego został powołany.
Tak czy owak zakładam, że apel o osobistych wycieczkach dotyczy też moderatorów. :)

A wracając do meritum to myślałem, że rozmawiamy o alergicznej reakcji NP na pewien projekt naszego kolegi i równie szybkiej reakcji Forum?
A skoro taka reakcja nastąpiła to rodzi się pytanie czy jesteśmy na forum prywatnym, niezależnym stworzonym przez użytkowników, czy jest to forum firmowane przez kogoś i o pewnych niewygodnych rzeczach nie wypada mówić?
Proszę mnie źle nie zrozumieć. Jestem zwyczajnie ciekawy.

Kalmar
30-10-2009, 17:03
Widzisz, problem w tym, że niektórzy się stawiają tylko po to, by się stawiać. Przecież powody, dla których Piotr prosił o przyhamowanie są oczywiste, ale niektórzy muszą jątrzyć, bo już tak mają. Zauważ, że nie broniłem NP, chociaż nie miałem z nimi nigdy problemu. Ja po prostu jestem już zmęczony tym robieniem dymu dla dymu. Wystarczy mi tego co widzę w TV. Wirtualne palenie opon nie ma sensu. Inicjatywa odniosła wstępny sukces, jeśli nic się nie zmieni, to będzie można to pociągnąć dalej. Podejrzewam, że jeśli wszystko rozejdzie się po kościach, to również Piotr wycofa swoją prośbę. Ale nie uprzedzajmy faktów. Nikon Polska ma teraz pole do popisu - może przekuć tą porażkę na swój sukces. Zarządzanie reklamacjami to doskonała metoda tworzenia pozytywnego wizerunku firmy.

Tak, tu masz rację, NIKON SERWIS stoi przed wielką szansą w Polsce.
Pozdrawiam

Ps czy mogę zacytować Cię w stopce.

Kalmar
30-10-2009, 17:08
Jezu, to straszne.

Aha - już jedno takie konkurencyjne z pełną wolnością wypowiedzi powstało dzięki temu forum :lol::lol::lol:

Szuwarek "nie zaczepiaj się" bo potrafię dowalić !

fIlek
30-10-2009, 17:13
Tak, tu masz rację, NIKON SERWIS stoi przed wielką szansą w Polsce.
Pozdrawiam

Ps czy mogę zacytować Cię w stopce.

Za 500zł możesz :mrgreen:

semyazza
30-10-2009, 17:14
Zarządzanie reklamacjami to doskonała metoda tworzenia pozytywnego wizerunku firmy.
madre slowa
sam to robie na codzien, ale to wymaga pewnego doswiadczenia i bardzo chlodnej analizy, aby ustalic balans pomiedzy interesem firmy i szeroko rozumianym "customer satisfaction".
Nie wydaje mi sie, albo tego nie wiem, aby NP mial kiedykolwiek profesjonalny zespol zajmujacy sie reklamacjami (rozumianymi doslownie => reklamacja = niezadowolenie z uslugi/produktu/serwisu). Wydawalo mi sie, ze robine to bylo ad hoc przez kogos z infolinii.

fIlek
30-10-2009, 17:16
madre slowa
sam to robie na codzien, ale to wymaga pewnego doswiadczenia i bardzo chlodnej analizy, aby ustalic balans pomiedzy interesem firmy i szeroko rozumianym "customer satisfaction".
Nie wydaje mi sie, albo tego nie wiem, aby NP mial kiedykolwiek profesjonalny zespol zajmujacy sie reklamacjami (rozumianymi doslownie => reklamacja = niezadowolenie z uslugi/produktu/serwisu). Wydawalo mi sie, ze robine to bylo ad hoc przez kogos z infolinii.

Zwykle niestety takie sprawy są rozwiązywane przez najsłabsze ogniwo w firmie. Tymczasem przy małych nakładach finansowych i pracy, można z tego zrobić atut przedsiębiorstwa.

Mariusz888
30-10-2009, 17:22
To może po prostu poczekamy aż Nikon czy jego serwis zajmie takie czy inne położenie bo jest 22 str wątku i cały czas go czytam ale może szkoda bić dalej pianę skoro i tak nic szybciej się nie dowiemy - tyle lat ludzie żyli z takim serwisem więc nawet jeśli będzie to poniedziałek to 4 dni nas nie zbawią (tym bardziej że na stronie wypowiadali się ludzie których "naprawy" trwały 3 miesiące ;) )

semyazza
30-10-2009, 17:26
Tymczasem przy małych nakładach finansowych i pracy, można z tego zrobić atut przedsiębiorstwa.
Atut to pewnien jest, ale uwierz mi.... ani to nie sa male naklady, ani malo pracy :mrgreen:
Naklady, jesli rzeczywiscie reklamacje maja byc rozpatrywane sumiennie i obiektywnie nie moga byc niskie, gdyz nie mozna odrzucic wszystkich - odrzucic nalezy te bezzasadne, a u znac te oczywiste - a to sie oczywiscie wiaze z dostarczeniem klientowi nowego urzadzenia, lub chociazby darmowego *) wsparcia serwisowego.


*) darmowego dla klienta, ale oczywiscie ktos za to musi zaplacic...

fIlek
30-10-2009, 17:32
Akurat z tymi bezzasadnymi jest tak, że też powinny być w miarę możliwości rozpatrywane korzystnie dla klienta :) Ja mówię o małych nakładach w stosunku do odniesionych z tego tytułu korzyści.

semyazza
30-10-2009, 17:46
tu nie ma sztywnej linii - pracujesz na zasadzie case by case
oczywiscie, ze jesli sie odrzuca reklamacje w formie calosciowych żądań klienta, to otrzymuje on zawsze oficjalne wyjasnienia, czasami jakis gadzet. Nigdy sie nie zostawia sprawy bez odpowiedzi, lub w formie tandetnego "nie bo nie".
po drugie, co jest tez wazne - w pewnych aspektach korporacja nie pozostawia niczego bez odpowiednich driverow - jesli jest proces, to sa rozniez i metryki - podstawowa zasada ISO - mierzyc i kontrolowac. Ja wiem ile spraw powinienem zakonczyc z jakims rozwiazniem komercyjnym i teoretycznie ile moge na to przeznaczyc - tym sposobem zawsze wiem gdzie jestem i co jeszcze moge, choc szczerze - akurat jesli chodzi o moj dzial, to mam budzet nieograniczony, choc pilnie obserwowany z gory - Wielki Brat czuwa :)
Wracajac do Nikona i reklamacji - Tworzenie od zera takiego dzialu moglo by byc dla nich pewnym wyzwaniem - nie maja doswiadczenia i prawdopodobnie zasobow, a jedynie pewne wyobrazenie jak taki dzial powinien funkcjonowac. Po drugie - obecne problemy w serwisem wg mojej opinii wynikaja z bledow w zarzadzaniu i z niedoszacownia sil i srodkow niezbednych do zaspokojenia popytu na serwis - normalne - firma oszczedza narazajac sie na gniew klientow, raportujac jednoczesnie dzieki owym oszczednosciom dobre wyniki finansowe. Czy w takim klimacie wyobrazasz sobie tworzenie dzialu odpowiedzialnego za relacje z klientami i zarzadzanie reklamacjami? nie sadze...

piorut
30-10-2009, 17:53
Semyazza nie wiem jak jest w Japonii czy USA, ale zawsze to rynki z wymagającą klientelą. Tam Nikon musi mieć wszystko pod kontrolą, dbać o wrażliwy rynek konsumentów - chyba stworzył odpowiednie działy. Jeśli tak, to zawsze jakieś szkolenia, nadzór z zagranicy nad nowo stworzonym działem, czy też zagraniczny szef przez jakiś okres. W wielu zakładach w SSE najpierw w większości kadry zarządzające były obstawione ludźmi z zagranicy, potem stopniowo wchodzili Polacy (pomijam czy z dobrym czy nie skutkiem). Czy wg Ciebie coś takiego jest możliwe? Oczywiście zwiększając pulę finansową, ewentualnie jeśli powstałoby niezadowolenie z głównej centrali to jest to jakiś "rodzaj" (dokładnie to na pewno to nie jest) franczyzy, gdzie poszczególne oddziały krajowe muszą spełniać standardy określone w Japonii.

semyazza
30-10-2009, 18:06
Alez oczywiscie, ze jest to mozliwe, ale... nie wiem jaka jest struktura NP i jak sie ma sprawa kadry managerskiej - czy wsrod kadry kierowniczej sa sami Polacy, czy tez nie.
W tego typu korporacjach zazwyczaj poszczegone dzialy, jak i same przedstawicielstwa rozliczaja sie i raportuja w systemie oddzielnych organizacji - wydaje sie to logiczne, wiec prawdopodobnie i taki model jast zaimplementowany. Pytanie jest teraz takie - jak zachodznie standardy obslugi zostaly przeniesione na polskie oddzial i w jakim stopniu jest egzekwowane przestrzeganie pewnych procesow nie tyle serwisowych, co jakosciowych. Nasuwa sie rowniez pytanie dotyczace kontroli z EMEA - jak jest ona dokonywana, jak doglebnie, co jest sprawdzane i czy wogole jest sprawdzane na przyklad zadowolenie klienta w formie wskaznikow T2B i B2B, a jesli tak, to jak sa one zdefiniowane.
W kazdym badz razie - taki dzial jest w NP niezbedny i tak szybko jak powstanie, tak zdecydowanie poprawi sie funkcjonowanie serwisu - zasada prosta - dzial reklamacji szuka przyczyn reklamacji, statystycznie wyszukuje slabe strony i poprzez odpowiednie raportowanie wskazuje dokladnie na te miejsca, ktore potrzebuja natychmiastowej poprawy.

piorut
30-10-2009, 18:12
Dzięki za rzeczową odpowiedź.

Waldo11
30-10-2009, 21:35
Przeczytałem cały wątek, i co nieco muszę skomentować.
Aby nie pisać za dużo chciałbym ograniczyć się do komentarza jednej tylko wypowiedzi:


Widzisz, problem w tym, że niektórzy się stawiają tylko po to, by się stawiać. Przecież powody, dla których Piotr prosił o przyhamowanie są oczywiste, ale niektórzy muszą jątrzyć, bo już tak mają. Zauważ, że nie broniłem NP, chociaż nie miałem z nimi nigdy problemu. Ja po prostu jestem już zmęczony tym robieniem dymu dla dymu.

Hmm... na tym forum wiele osób już narzekało na sprawność serwisu, nawet ci korzystający z NPS zdarzali się (a tego z założenia samego Nikon Polska być nie powinno). Jeżeli mamy przyjąć za dobrą monetę fakt iż powody, dla których Admin oficjalnie prosi użytkowników tego forum o usunięcie linków do rzeczonej strony mają być "oczywiste" to znaczy że Administracja wraz z moderatorami bardziej jest rzecznikiem interesów Nikon Polska niż użytkowników ich produktów wobec tegoż Nikon Polska.
Smutne i niepokojące.

Wiele osób zmęczonych jest robieniem dymu, ale sprawcą sytuacji bezsprzecznie jest serwis Nikon Polska, nie jego użytkownicy (nawet jeśli niektórzy czasem troczę koloryzują, to tylko czasem i tylko trochę).


Inicjatywa odniosła wstępny sukces, jeśli nic się nie zmieni, to będzie można to pociągnąć dalej. Podejrzewam, że jeśli wszystko rozejdzie się po kościach, to również Piotr wycofa swoją prośbę.

Przepraszam, ale jaki sukces? Masz na ten temat jakąś wiedzę, jest jakieś stanowisko/oświadczenie Nikon Polska?
Ktoś ze strony NP wypowiedział się na tym Forum, lub gdziekolwiek indziej? Nie jest rzeczą niespotykaną aby ze strony Producenta jakaś osoba występowała choćby półoficjalnie na forum użytkowników - było już coś takiego na CanonBoard, kiedy liczba wątków o fatalnej dostępności (!) w Polsce nietaniego przecież sprzętu osiągnęła niepokojąca liczbę.
A może choćby jakieś nieoficjalne, ale wiarygodne przecieki że problem przestanie być ignorowany i że radykalne działania zostaną podjęte niebawem? /nawet taka forma komunikowania się ze swoim rynkiem ma sens jeśli na stanowisko oficjalne jest za wcześnie, nikt nie czuje się do oficjalnego działania kompetentnym (bywa !), czy też przygotowywana jest właśnie strategia rozwiązania problemu, ale na szczegóły jeszcze za wcześnie/.

Nie zaobserwowałem żadnego z tych zjawisk, natomiast niewątpliwe działania Nikon Polska wobec Administracji w kierunku wyciszenia (czasowego czy na stałe, mniejsza o to) problemu są jak poruszanie się słonia w składzie porcelany niestety, wygląda to na chaotyczne działanie, bez klasy i bez sensu, bo skutek może być odwrotny od zamierzonego.
Smutne i niepokojące.


Ale nie uprzedzajmy faktów. Nikon Polska ma teraz pole do popisu - może przekuć tą porażkę na swój sukces. Zarządzanie reklamacjami to doskonała metoda tworzenia pozytywnego wizerunku firmy.

Tą szansę serwis Nikon Polska ma od paru lat.
Jak dotąd nie można było zaobserwować aktywności na tym polu. Pasywna postawa serwisu jest możliwa tylko w warunkach pełnego monopolu i póki co Nikon Polska realizuje tą strategię: jeden serwis, odmowa sprzedaży części zamiennych (!), dążenie do stałego "obłożenia " serwisu poprzez jego ograniczone możliwości przerobowe. W ten sposób łatwo generować zyski i nie trzeba przejmować się klientami, to oni muszą prosić o usługę, a warunki usługi narzucane są jednostronnie przez serwis. Stąd wysokie ceny, długie terminy, żadnego szacunku dla klientów , żadnego zabiegania o klientów. To wszystko jest zbędne.
Wiele wskazuje na to, że działania naprawcze podjęte zostaną tylko NP jeśli zostanie mocno przyciśnięty do muru.
Powstanie strony jest przejawem wyczerpania innych możliwości, skargi , maile, listy, wpisy na forach dyskusyjnych nie odnosiły skutku, przyszedł czas na antymarketing. Struna pękła.
Zauważ że monopolizowanie usług serwisowych może stać się powodem skargi i ingerencji UOKIK, to nie jest takie niemożliwe. To by dopiero była antyreklama dla NP.



Teraz kilka osobistych uwag co do moich kontaktów z serwisem Nikon Polska, jak dotychczas unikałem poruszania tego tematu, jednakże taka postawa stanowi "cichą akceptację", co do niczego dobrego nie prowadzi:

Zjawiska pozytywne:

Tuż po zakupie (lipiec 2004) D70 - zauważyłem że nie osiąga 3kl/s jak powinien. Telefon do serwisu, pamiętam że udało się dość szybko uzyskać połączenie, później połączenie z osoba kompetentną (nie był to chyba serwisant) i po kilku czynnościach sprawdzających - szybkie zdiagnozowanie "online" że przyczyną może być włączone odszumianie dla długich czasów. Diagnoza okazała się trafna.

Zjawiska negatywne:

-już po upływie gwarancji uszkodzeniu uległ światłomierz. Jak się później okazało usterka była typowa i powtarzalna dla tego modelu. Złożyłem reklamację w sklepie z tytułu niezgodności z umową.
NAPRAWA TRWAŁA 4 TYGODNIE. Typowego i łatwo diagnozowalnego elementu. W sklepie postraszyłem że po 21 dniach zażądam wymiany na nowy, chyba tylko to pomogło, bo miłe skądinąd panie informowały mnie że nic nie wiedzą o statusie i przewidywanym czasie naprawy, oraz że dla Nikona to typowe, a czasy napraw gwarancyjnych sięgają wielu tygodni. Po odbiorze dowiedziałem się że szczęśliwie (!) dla mnie aparat popsuł się już po gwarancji, dlatego FOTOJOKER przyparty do muru i postawiony przed perspektywą konieczności wymiany aparatu na nowy z tytułu niemożności naprawy w ciągu 21 dni (na podstawie ustawy o sprzedaży konsumenckiej) wymógł swoimi kanałami na Serwisie Nikon przyspieszenie tejże naprawy, na gwarancji czekałbym jeszcze długo. Działo się to wiosną 2006. Już wtedy drogą telefoniczną skontaktowanie się z serwisem (czego próbowałem) graniczyło z cudem.

-jakiś rok później próbowałem telefonicznie skontaktować się z serwisem w sprawie przeróbki kabla od SD-8 aby pasował do lampy SB-800 (jak w SD-8a). Tylko Nikon wie, po co zmienił kształt końcówki zasilającej w tym urządzeniu (parametry techniczne Baterry Packa te same). Po wielu próbach udało mi się połączyć, ale osoba po stronie serwisu kompletnie nie wiedziała o co pytam. Połączony gdzieś dalej dostałem informację (po długim sprawdzaniu w katalogach) że powinienem kupić SD-8A. No tyle to i ja wiem.
Jednak nie byłem skory do ponownego wydawania 800-1000 zł na urządzenie, które już posiadałem (tyle że z końcówką do SB-28 ). Na nieszczęście serwisanta wiedziałem że możliwa jest przeróbka polegająca na wymianie kabla zasilającego z końcówką od SD-8a. Człowiek uparcie jednak twierdził że takiej możliwości nie ma, bo nie ma takiej części w ogóle. Na pytanie jak w takim razie naprawić bieżąco produkowany Flash Baterry Pack SD-8a gdyby się popsuł kabel- nie potrafił odpowiedzieć. Na tym rozmowa się skończyła.

-kilka miesięcy później zadałem to samo pytanie mailem. O dziwo odpowiedź przyszła po dwóch-trzech dniach, z informacją że jest to możliwe, kabel z wymianą kosztuje coś około 300-350 zł (!!!!!!)
Dla zainteresowanych: liczba wykrzykników wskazuje na stopień zdzierstwa za kawałek kabla z końcówką: gdzieś na forach zachodnich znalazłem informację że serwisy NIKONUSA wykonywały ta usługę za kilkanaście dolarów.
Na zadane pytanie ile kosztuje w takim razie sam kabel (lutować potrafię) otrzymałem odpowiedź że serwis nie sprzedaje części (!).

Wnioski:
- w serwisie zdarzają się osoby znające produkty (zwracam uwagę że D70 w lipcu 2004 to była nowość, i wiedza serwisanta o wpływie funkcji NR na FPS nie musiała być oczywista).
- czasy typowych powtarzalnych napraw (4 tygodnie jak się ma szczęście i ktoś mocny /FOTOJOKER/ wywiera naciski, bo mu się tyłek pali) - są nie do przyjęcia, z wysyłka to powinno być 3-4 dni.
- nieznajomość systemu przez pracowników serwisu pozostawiam bez komentarza, udzielanie błędnych informacji oraz sytuacja, że ja (amator ale zaawansowany) wiem więcej od serwisu jest godna pożałowania.
-ceny niektórych części nie mają żadnego związku z ich wartością i wskazują na marże rzędu kilkuset procent.
-odmowę sprzedaży części pozostawiam bez komentarza (UOKIK?).


Wnioski ogólne:
-czas najwyższy aby w kraju wielkości Polski działał więcej niż jeden serwis autoryzowany (niekoniecznie własny producenta)
-ten który jest powinien posiadać "zdolności przerobowe" proporcjonalne do chłonności rynku, a nie dwukrotnie mniejsze, bo wtedy zyski duże a robota sama się znajdzie.
-Nikon Polska powinien okazać więcej szacunku użytkownikom swojego nietaniego przecież systemu, absolutne minimum to sprawny serwis z dobrą informacją, dalsze kroki to rzeczowa analiza cen części (ja wiem że lepiej sprzedać mniej ale za to drogo, bo mniej zachodu, a konkurencji w tej mierze nie ma, ale klient zadowolony ma tę właściwość że wraca, a niezadowolony może kombinować aby w przyszłości system zmienić, a po drodze zrazi wielu innych)
-odmowa sprzedaży części bez montażu pachnie czasami głębokiego socjalizmu, nie buduje wizerunku i może poskutkować ingerencją urzędów (i to już na pewno nie zbuduje wizerunku). Chociaż "na tym polu" coś się chyba zmienia - słyszałem że można już kupić gumy, pozostaje mieć nadzieję że nie dlatego iż serwis nie ma już czsu ich kleić.
-kompetencje osób pracujących w serwisie budzą wątpliwości, przy pobieranych stawkach za robociznę jest to nie do zaakceptowania.

Generalnie: czas najwyższy na program naprawczy i takie przesłanie powinno płynąć z tego forum w kierunku Nikon Polska. Uleganie dalej jakimkolwiek naciskom w celu wyciszenia sytuacji do niczego nie prowadzi.
Czas też najwyższy aby przekazać myśl że użytkownicy tego systemu (nie wybrali najtaniej i nie wybrali przypadkowo) mają pewne oczekiwania i oczekują poważnego traktowania.

piorut
30-10-2009, 23:21
Waldo11 a napisałeś na NPS opis swoich przypadków - w końcu na tym opiera się siła tej strony. Im więcej osób potwierdzi swoje prawdziwe doświadczenia, tym szybciej się coś ruszy.

Szuwar
30-10-2009, 23:24
Szuwarek "nie zaczepiaj się" bo potrafię dowalić !

I co ja mam teraz biedny zrobić. Normalnie wydygany jestem na maxa :lol::lol::lol:

A Ty tak na serio czy chciałeś kogoś rozbawić?

Jeżeli to drugie to udało Ci się :lol:

GrzesiekH
30-10-2009, 23:45
Witaj cenzuro dawno Cię nie było - Kto by pomyślał, że to Admin Ciebie wpuścił.

arturherda
30-10-2009, 23:53
Ale serwis Nikona nie tylko użytkowników kiepsko traktuje, ostatnio dzwoniłem z reklamacją do FotoJokera, do centrali w Kędzierzynie Koźlu, a Pani mi mówi: "Jeśli ma Pan problem ze sprzętem Nikona, to podam numer do serwisu, może Pan się szybciej czegoś dowie, bo nas to kompletnie ignorują, A ja na to: Ja mówiłem Nissina nie Nikona"

Śmiać się czy płakać? :) :) :)


pozdrawiam :)

malyandrzejek
31-10-2009, 00:06
Co do admina:

Pkt. 1 Regulaminu brzmi:

1. Forum jest inicjatywą prywatną o statusie publicznym należące do Piotra Mileckiego, administratora forum i działające we współpracy z firmą Nikon Polska za jej zgodą.

http://forum.nikon.org.pl/faq.php#36

Chyba nie wszyscy o tym wiedzą, więc wypowiedź, dla mnie Pana Mileckiego jest jak najbardziej na miejscu. A to czy ma rację czy nie to inna sprawa i nie mi to oceniać.

Smutne jest tylko to, że jak zwykle na tym forum, znów pojawiają się kłótnie. Jeśli ktoś ma do kogoś jakieś pretensje, to proszę was rozwiązujcie swoje problemy w prywatnych wiadomościach. Bo niestety nie każdy ma czas, tak jak niektórzy z was siedzieć i śledzić zmiany na bieżąco w tym wątku. A niestety jakieś osobiste kłótnie tylko zaśmiecają ten wątek i jak zwykle rozrasta się on do takich rozmiarów, że jak ktoś jutro tutaj zajrzy, to zwątpi, bo będzie musiał przebrnąć przez kilkadziesiąt stron wątku, z czego większość to jakieś głupoty... pozdrawiam.

yaroN
31-10-2009, 02:04
Niepotrzebne nerwy, choć emocje zrozumiałe. Pewnie wszyscy niezadowoleni i poszkodowani Klienci NP doskonale o tym wiedzą, ale tak dla przypomnienia także NP:
"Pozew zbiorowy w Polsce.
Co najmniej dziesięć osób mających podobne roszczenia będzie mogło złożyć wspólny pozew w sądzie i dochodzić swoich praw w stosunku do jednego sprawcy. W przypadku wygranej każdy z powodów otrzyma jednakowe odszkodowanie."
Nawet gdy rola Pana Administratora ograniczy się tylko do uprzejmej , zapewne nic nie dającej prośby o ucywilizowanie relacji producent-konsument - a tak zapewne będzie na poniedziałkowym spotkaniu (bo P. Milecki nie jest stroną, w jego wypadku wszystko jest OK), nie trzeba palić opon na Postępu. Wystarczy pamiętać o tym co wyżej.
Bardziej zastanawia mnie po co Pan Milecki poświęca prywatny czas, by skoro świt, z dalekiej Łodzi dojechać do Warszawy - czy będzie wyrazicielem zorganizowanego niezadowolenia użytkowników serwisu NP, czy może może Administratorem serwisu, jako zagrożonego przedsięwzięcia biznesowego współtworzonego przez ów NP. Niestety dla mnie, po jego stanowisku przedstawionym na tym forum, nie jest to oczywiste. Czas pokaże.
Najważniejsze jest to, że nie jesteśmy już "indywidualnymi przypadkami". Czy tu na forum, czy gdzie indziej będzie istnieć zorganizowana zbiorowość , która dla NP z biznesowego punktu jest groźna. "Kropla drąży skały" - to tylko kwestia czasu, a czas działa na niekorzyść NP. Najważniejsze to nie dać się skłócić! To pierwszy i najprostszy sposób "rozwiązania" problemu. Wszystko wskazuje na to, że korporacja już przystąpiła do jego realizacji.
A... i nie zapominajmy, że jakiekolwiek zmiany nie wszystkim są na rękę. Pozdrawiam.

ThomasVoland
31-10-2009, 04:09
No i stało się - news z optycznych pojawił się na wykopie: http://www.wykop.pl/link/253623. Trafił na stronę główną, a to oznacza dodatkowe kilkadziesiąt (kilkaset?) tysięcy osób, które się dowiedzą o sprawie i o poziomie serwisu nikona.

elanek
31-10-2009, 10:44
Tą szansę serwis Nikon Polska ma od paru lat.

Mądrze powiedziane.

Robili ludzi w bambuko, przykład kicha1979 to potwierdza. Nieważne, czy z żądzy zysku, czy tylko ze zwykłej nieudaczności. Argumenty, że komuś tam załatwili szybko i sprawnie są doprawdy żałosne - tak powinno być cały czas. Strona polishnikonservice jest wspaniałą inicjatywą konsumencką. Lat zaniedbań i pogrywania z użytkownikami nie naprawią oświadczenia kilku osób, nawet obietnica poprawy :)
Czas zapłaty nadszedł!

Wydaje mi się, że Nikon Polska Sp. z o.o. zaczyna się bać. I to moooocno. Stąd pojawią się pewnie jakieś inicjatywy, oświadczenia, obietnice itp. Fałszywy żal, krokodyle łzy.
Strona polishnikonservice bezpośrednio uderza w spółkę Nikon Polska. I pośrednio w firmę Nikon. Tylko w ten sposób można coś zmienić.
To jest biznes, nie sąd. Żal i skrucha nie są tutaj żadnymi okolicznościami łagodzącymi, zwłaszcza, że nie chodzi o jednorazowy wybryk tylko lata zaniedbań i pogrywania!

mini21
31-10-2009, 11:37
Popieram w 100%!
Tyle lat niedbałości o klienta wreszcie zaowocowało protestem tych, którzy wybrali Nikona.
Teraz Nikon Polska trzęsie portkami, bo akcja rozeszła się jak burza po wielu serwisach (wpisy można już znaleźć na optyczne.pl, fotomaniak.pl, nie wspominając już o przeróżnych forach internetowych i jakby dobrze poszukać, to jeszcze w wielu miejscach).

Ciekawi mnie, czy i kiedy ten "protest" dotrze do Nikona w Japonii.
Może oni wezmą się za tych z Postępu.

Psychotrop
31-10-2009, 11:49
wszystko pięknie i fajnie, bo się coś dzieje.

tylko drażni mnie jedna rzecz, że nieświadomi ludzie na wykopie, czy optycznych wypisują takie bzdety o Adminie, ale niestety nie mamy na to wpływu - poszło już w świat.

Rafcio
31-10-2009, 11:59
Niestety ludzie z zewnątrz (teoretycznie bezstronni) tak to widzą. Piotr z całą pewnością pospieszył się z apelem, osobiście uważam, że powinien to zrobić po powrocie z Warszawy. Ale poczekamy-zobaczymy.
Jeszcze raz wielki szacun dla docxxx za zmaterializowanie próśb i pragnień użytkowników, o których mówiliśmy od ładnych paru lat.

docxxx
31-10-2009, 12:01
wszystko pięknie i fajnie, bo się coś dzieje.

tylko drażni mnie jedna rzecz, że nieświadomi ludzie na wykopie, czy optycznych wypisują takie bzdety o Adminie, ale niestety nie mamy na to wpływu - poszło już w świat.

I tak i nie. Napisalem to juz wczesniej. Bledem Piotrka bylo zajecie stanowiska w tej sprawie. Z jeden strony popiera akcje, a z drugiej robi za rzecznika Nikona.
(po chwili przemyslen) A moze jednak Piotrek nie mial nic zlego na mysli. Zrobili z niego (w Nikonie?) kozla ofiarnego. No bo zobaczcie. Czy Nikon wydal jakies oswiadczenie, pismo? Odezwali sie? Nie, to wszystko Piotrek. To Piotrek jest winny! Jakbym widzial polityke w telewizji. Na wysokim szczeblu ktos zawinil, a na sciecie idzie ten "nizszy" w szeregu.

Psychotrop
31-10-2009, 12:06
w tym momencie to już nie ważne kto, co i dlaczego.
stało się.

poczekajmy do powrotu Piotra z Warszawy.
p.s.
i tak jestem pełen podziwu, że poświęca swój prywatny czas.

piorut
31-10-2009, 13:04
Czasem milczenie jest złotem. Piotr miał być może inny cel, prosząc o wycofanie linków, nie chodziło o cenzurę, po prostu jadąc jako mediator chciał pokazać, że strona poszkodowana też jest gotowa do współpracy, jak to w negocjacjach biznesowych. Może i niepotrzebnie, bo teraz wylewa się wiadro pomyj na różnych forach i portalach, nie znając de facto przyczyny prośby.


skinny500

No i stało się - news z optycznych pojawił się na wykopie: http://www.wykop.pl/link/253623. Trafił na stronę główną, a to oznacza dodatkowe kilkadziesiąt (kilkaset?) tysięcy osób, które się dowiedzą o sprawie i o poziomie serwisu nikona.
elanek

Strona polishnikonservice jest wspaniałą inicjatywą konsumencką. Lat zaniedbań i pogrywania z użytkownikami nie naprawią oświadczenia kilku osób, nawet obietnica poprawy :smile:
Czas zapłaty nadszedł!
Wydaje mi się, że Nikon Polska Sp. z o.o. zaczyna się bać. I to moooocno. Stąd pojawią się pewnie jakieś inicjatywy, oświadczenia, obietnice itp. Fałszywy żal, krokodyle łzy.
Szczególnie wśród osób nie związanych z forum, a takich zwyczajnych nabywców - usłyszą, że serwis nie działa do końca jak powinien i zniechęcą się do zakupu. Myślę, że po optycznych i wykopie to już dziesiątki tysięcy osób zaznajomiło się z informacją. Niech nawet rzucą do znajomego: "nie kupuj Nikona, bo kiepski serwis".

A amatorzy i profesjonaliści też swoje wiedzą i w swoim towarzystwie ten fakt omawiają. Na pewno jest to duża już strata dla Nikona, utrata zaufania i wizerunku solidnej marki. Łatwo jest zniszczyć renomę, ale odbudowuje się ją latami.

mcl
31-10-2009, 13:25
Na razie Nikon strzelił sobie w kolano. Próba wyciszenia sprawy, w co wplątali naszego admina, przyniosła efekt odwrotny i mamy jeszcze większy rozgłos.
Święta się zbliżają, ludzie planują zakupy prezentów, a Sony zaciera rączki i wystawia swoje stoiska.

igsux3
31-10-2009, 13:42
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Streisand

cóż, z jednej strony współczucia dla admina, z drugiej cieszę się, bo może wyślę w końcu 24-70 z odłażącą gumą do serwisu. Póki co nie robiłem tego, bo w sklepie ostrzegali, że potrwa to nawet 3 tygodnie.

Demonek
31-10-2009, 13:43
Przez analogię...

Pamiętam, jak jakiś czas temu szukałem informacji o laptopach (moja żona chciała wymienić swój stary model). Oprócz paru podstawowych spraw (matryca, procesor, system) dużą uwagę zwracałem również na opinie o serwisie. I bardzo wiele osób też o to się pytało. Niektóre firmy miały kiedyś kiepski serwis i opinia ciągnie się za nimi długie lata... mimo, że jego jakość mogła się w tym czasie poprawić. (przykład - Acer i jego serwis w Czechach).

Na razie serwis Nikona kuleje (zresztą nie tylko jego, na Canona też narzekają, choć ja nie mogę złego słowa o nim powiedzieć, a raczej pochwalić), ale jeśli zmiany zostaną wprowadzone, to po jakimś czasie może go będą polecać właśnie ze względu na serwis (czego sobie i innym życzę).

Ksiazkiewicz
31-10-2009, 14:52
na litość boską po czy nie możecie mieć więcej cierpliwości?

zrobiliście szum... najgorsze że nie macie nad nim kontroli bo zamiast problemu serwis na optycznych w komentarzach znajdziemy inny problem: Cenzura na forum / zły administrator i inne niepochlebiające nam opinie. Czy właśnie tego chcieliście? Dalszą dyskusją dolewacie tylko oliwy do ognia. Dziwię się trochę moderatorom, że nie zamknęli Was czasowo do momentu jakiegokolwiek komunikatu od Piotra.

Czy nikt nie pamięta ducha, który był od początku? Że jesteśmy jedną wielką rodziną?

Tak więc, DROGA RODZINO, opamiętajcie się w komentowaniu, formułowaniu osądów. Cierpliwości. Nie pozwólmy się zniszczyć... Nie pozwólmy umrzeć temu, co żyje w nas dzięki temu forum.

egoiste
31-10-2009, 15:06
po przeczytaniu wielu postow na zimno
uwazam, ze godzenie w admina serwisu jest bezsensowne
przeciwnikiem pozostaje miast zostac sojusznikiem NP
to NP zblaznilo sie i nie przyblizylo ani na krok do rozwiazania prolemu
honorowo postepujacy ludzie, ludzie prowadzacy dobrze swoj biznes,
powinni uderzyc sie w piers i zaczac od wczoraj zmieniac na swoim podworku
nikogo nie zapraszac z nikim nie rozmawiac, bo po co, powinni po prostu uczciwie zaczac pracowac i przyznac do bledu, a jezeli nie wiedza, jak sie robi biznes i dba o klienta, zrobic dzien otwarty i zaprosic uzytkownikow Nikona, tych ktorych dotykaja codzienne serwisowe bolaczki. Mysle, ze dowiedzieliby sie kilku ciekawych rzeczy.
Denerwuja mnie tez wpisy mowiace, czego sie czepiacie, przeciez inne serwisy tez tak dzialaja.
No i co z tego, to znaczy, ze nie wyszli jeszcze z myslenia sprzed 20 lat, gdzie to serwis byl dla nas a nie my dla nich...

luxius
31-10-2009, 15:22
:)
teraz wysyłajac aparat do serwisu NP pod zleceniem naprawy mozna umieszczac informacje o tym, ze o postepach naprawy bedzie sie bieząco informowac na nastepujacych stronach....

ciekawe czy zadziala:)

PS
choc ja niestety tego nie sprawdze, bo raczej nic tam juz nie wyślę

admin
31-10-2009, 16:09
Przed wyjazdem do Warszawy. Chcialbym pare spraw poruszyc. Nie chce sie odnoscic do prywatnych wpisow dotyczacych mnie, bo to nie ma sensu. Jesli ktos uznal ze jestem wrogiem uzytkownikow, mimo iz sam nim jestem, to jest w bledzie. Doskonale o tym wiecie. Forma w jakiej zostala opublikowana strona moze sie komus podobac, moze sie tez nie podobac. Wszyscy jestesmy uzytkownikami internetu i doskonale wiemy jak to dziala. Absolutnie nie chodzi tu o zadna obrone serwisu ale o spojrzenie na niego jako calosc. Powstal swoisty portal, prawie forum poruszajace ten temat. Czemu ma ono ma teraz sluzyc poza wymogiem konkretnych dzialan? Czy chodzi tu o kolejne wpisy czy o zalatwienie sprawy serwisu raz i na zawsze? Jak pamietacie wyslalismy juz petycje w sprawie serwisu. Zrobilem to osobiscie 2 lata temu. Uwierzcie mi, byl on sporo gorszy od tego co dzieje sie tam teraz. W rzeczonym portalu moze wpisac sie kazdy. Nawet osoba ktora nie miala z tym serwisem nic wspolnego. Sporo wpisow to styl, "bo moj znajomy mial problem". Calkowicie rozumiem frustracje tych ktorzy doswiadczyli problemow. W pelni sie z nimi utozsamiam. Jestem tylko przeciwny publicznemu linczowi serwisu za WSZYSTKO co robi. Tak sie stalo. Portale puscily sprawe w swiat. Czy chodzi nam o to by dalej kopac lezacego, czy tez o to zeby sprawy zalatwic? Napisalem ze podejmuje sie mediacji i zrobie to. Obrzucenie mnie blotem przezyje, nawet te wpisy na innych portalach przez zbanowanych tutaj z roznych powodow. Nie przezyje jednak jednostronnosci w tej sprawie i o to bede zabiegal. Chcialbym zeby NP mialo szanse na zajecie stanowiska nie z perspektywy "zlodziei, oszustow, nierobów" ale partnera. Jesli nie damy im szansy to po cholere to wszystko? Dalej beda robic swoje a strona bedzie sie zapelniala wpisami. Nikt z nas nie zna konkretnej sprawy, a stajemy sie wrogami z gruntu, bo serwis z gruntu i w calosci jest zly.

Ps. Prosze mnie nie obrazac wpisami o cenzurze, bo ja o cos grzecznie POPROSILEM. Nie bylo z mojej strony żądania! Jesli ktos mnie szanuje to powienien zrozumiec ze chce w tej sprawie cos zrobic a nie zamiatac pod dywan. Uzasadnienie tego jest powyzej.

I na marginesie. W sumie to nie ja powiniennem sie spotkac z szefostwem serwisu ale niezadowoleni uzytkownicy. Moze to byloby lepsze rozwiazanie ale nikt na to nie wpadl wczesniej, ja rowniez, za co przepraszam.

d80
31-10-2009, 16:24
Do serwisu Nikona jeszcze nic nie oddawałem więc nie wypowiadam się na ten temat ale jedno wydaje się być pewne,a mianowicie spadek sprzedaży produktów tej firmy w Polsce ponieważ jest o tym już głośno nie tylko na naszym forum.

admin
31-10-2009, 16:37
Do serwisu Nikona jeszcze nic nie oddawałem więc nie wypowiadam się na ten temat ale jedno wydaje się być pewne,a mianowicie spadek sprzedaży produktów tej firmy w Polsce ponieważ jest o tym już głośno nie tylko na naszym forum.


I to wlasnie jest problem. Nic nie oddawalem ale wiem ze serwis jest zly. Na dodatek kupie byc moze gorszy sprzet ale serwis bede mial lepszy. Spadek sprzedazy... No tak, przestanmy kupowac kolejne Nikony. Na 100% serwis bedzie lepszy. Jakos tak matematycznie wydaje mi sie ze bedzie odwrotnie ale ja moge sie mylic bo przeciez jestem stronniczy. Na takie wlasnie podesjcie zwrocono mi uwage. Jak widze nie bez racji.

luxius
31-10-2009, 16:39
Przed wyjazdem do Warszawy. Chcialbym pare spraw poruszyc. Nie chce sie odnoscic do prywatnych wpisow dotyczacych mnie, bo to nie ma sensu. Jesli ktos uznal ze jestem wrogiem uzytkownikow, mimo iz sam nim jestem, to jest w bledzie. Doskonale o tym wiecie. Forma w jakiej zostala opublikowana strona moze sie komus podobac, moze sie tez nie podobac. Wszyscy jestesmy uzytkownikami internetu i doskonale wiemy jak to dziala. Absolutnie nie chodzi tu o zadna obrone serwisu ale o spojrzenie na niego jako calosc. Powstal swoisty portal, prawie forum poruszajace ten temat. Czemu ma ono ma teraz sluzyc poza wymogiem konkretnych dzialan? Czy chodzi tu o kolejne wpisy czy o zalatwienie sprawy serwisu raz i na zawsze? Jak pamietacie wyslalismy juz petycje w sprawie serwisu. Zrobilem to osobiscie 2 lata temu. Uwierzcie mi, byl on sporo gorszy od tego co dzieje sie tam teraz. W rzeczonym portalu moze wpisac sie kazdy. Nawet osoba ktora nie miala z tym serwisem nic wspolnego. Sporo wpisow to styl, "bo moj znajomy mial problem". Calkowicie rozumiem frustracje tych ktorzy doswiadczyli problemow. W pelni sie z nimi utozsamiam. Jestem tylko przeciwny publicznemu linczowi serwisu za WSZYSTKO co robi. Tak sie stalo. Portale puscily sprawe w swiat. Czy chodzi nam o to by dalej kopac lezacego, czy tez o to zeby sprawy zalatwic? Napisalem ze podejmuje sie mediacji i zrobie to. Obrzucenie mnie blotem przezyje, nawet te wpisy na innych portalach przez zbanowanych tutaj z roznych powodow. Nie przezyje jednak jednostronnosci w tej sprawie i o to bede zabiegal. Chcialbym zeby NP mialo szanse na zajecie stanowiska nie z perspektywy "zlodziei, oszustow, nierobów" ale partnera. Jesli nie damy im szansy to po cholere to wszystko? Dalej beda robic swoje a strona bedzie sie zapelniala wpisami. Nikt z nas nie zna konkretnej sprawy, a stajemy sie wrogami z gruntu, bo serwis z gruntu i w calosci jest zly.

Ps. Prosze mnie nie obrazac wpisami o cenzurze, bo ja o cos grzecznie POPROSILEM. Nie bylo z mojej strony żądania! Jesli ktos mnie szanuje to powienien zrozumiec ze chce w tej sprawie cos zrobic a nie zamiatac pod dywan. Uzasadnienie tego jest powyzej.

I na marginesie. W sumie to nie ja powiniennem sie spotkac z szefostwem serwisu ale niezadowoleni uzytkownicy. Moze to byloby lepsze rozwiazanie ale nikt na to nie wpadl wczesniej, ja rowniez, za co przepraszam.


Fakt sprawa poszla w swiat, ale czegóż innego mozna sie było spodziewac w dobie internetu... Pewnie list intencyjny od NP załatwił by sprawe. Tymczasem to Ty sie do nich wybierasz. Czekamy wiec na wiesci Piotrze. Oby ludzie z NP docenili Twój gest. Tak czy inaczej to forum jest wartościa sama w sobie, tak samo jak sprzet nikona to swietny sprzęt, a to, ze przez takie a nie inne podejscie serwisu tak sie probiło to juz inna sprawa. ja sam jestem osobą "doświadczoną przez ten serwis" dla tego zdumial mnie Twoj pierwszy "komunikat". Potem zobaczyłe inne wpisy. Nie popieram ataków na Twoja osobę i na forum, problem serwisu jednak istnieje i sam z zsiebie nie zniknie. Mam nadzieje, ze cala ta sprawa warta bedzie Twojej interwencji i nie zaszkodzi temu forum, a wpłynie na zmiany w NP.

admin
31-10-2009, 16:43
Mam ndzieje, ze cala ta sprawa warta bedzie Twojej interwencji i nie zaszkodzi temu forum, a wpłynie na zmiany w NP.


Jesli bedzie inaczej to osobiscie napietnuje serwis na tym portalu! Chce byc TYLKO fair wobec obu stron.

sea21
31-10-2009, 16:46
Przed wyjazdem do Warszawy. Chcialbym pare spraw poruszyc. Nie chce sie odnoscic do prywatnych wpisow dotyczacych mnie, bo to nie ma sensu. Jesli ktos uznal ze jestem wrogiem uzytkownikow, mimo iz sam nim jestem, to jest w bledzie. Doskonale o tym wiecie. Forma w jakiej zostala opublikowana strona moze sie komus podobac, moze sie tez nie podobac. Wszyscy jestesmy uzytkownikami internetu i doskonale wiemy jak to dziala. Absolutnie nie chodzi tu o zadna obrone serwisu ale o spojrzenie na niego jako calosc. Powstal swoisty portal, prawie forum poruszajace ten temat. Czemu ma ono ma teraz sluzyc poza wymogiem konkretnych dzialan? Czy chodzi tu o kolejne wpisy czy o zalatwienie sprawy serwisu raz i na zawsze? Jak pamietacie wyslalismy juz petycje w sprawie serwisu. Zrobilem to osobiscie 2 lata temu. Uwierzcie mi, byl on sporo gorszy od tego co dzieje sie tam teraz. W rzeczonym portalu moze wpisac sie kazdy. Nawet osoba ktora nie miala z tym serwisem nic wspolnego. Sporo wpisow to styl, "bo moj znajomy mial problem". Calkowicie rozumiem frustracje tych ktorzy doswiadczyli problemow. W pelni sie z nimi utozsamiam. Jestem tylko przeciwny publicznemu linczowi serwisu za WSZYSTKO co robi. Tak sie stalo. Portale puscily sprawe w swiat. Czy chodzi nam o to by dalej kopac lezacego, czy tez o to zeby sprawy zalatwic? Napisalem ze podejmuje sie mediacji i zrobie to. Obrzucenie mnie blotem przezyje, nawet te wpisy na innych portalach przez zbanowanych tutaj z roznych powodow. Nie przezyje jednak jednostronnosci w tej sprawie i o to bede zabiegal. Chcialbym zeby NP mialo szanse na zajecie stanowiska nie z perspektywy "zlodziei, oszustow, nierobów" ale partnera. Jesli nie damy im szansy to po cholere to wszystko? Dalej beda robic swoje a strona bedzie sie zapelniala wpisami. Nikt z nas nie zna konkretnej sprawy, a stajemy sie wrogami z gruntu, bo serwis z gruntu i w calosci jest zly.

Ps. Prosze mnie nie obrazac wpisami o cenzurze, bo ja o cos grzecznie POPROSILEM. Nie bylo z mojej strony żądania! Jesli ktos mnie szanuje to powienien zrozumiec ze chce w tej sprawie cos zrobic a nie zamiatac pod dywan. Uzasadnienie tego jest powyzej.

I na marginesie. W sumie to nie ja powiniennem sie spotkac z szefostwem serwisu ale niezadowoleni uzytkownicy. Moze to byloby lepsze rozwiazanie ale nikt na to nie wpadl wczesniej, ja rowniez, za co przepraszam.
Amen.
Obrzuceni błotem zostali też inni użytkownicy którzy zajęli zdanie podobne do Twojego Piotrze. Już taka chyba mentalność ludzka. Brak poszanowania dla zdania innych. Ja tego nie rozumiem.