PDA

Zobacz pełną wersję : Te same ustwienia - 2 różne zdjęcia



kleszcz5
28-10-2009, 22:15
Witam serdecznie!

Może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego poniższe dwa zdjęcia wykonane w serii w pełnym manualu (poza ostrością) różnią się kolorystyką ? (zdjęcia prosto z puszki , tylko zmniejszone) Oświetlenie się nie zmieniało.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img251.imageshack.us/img251/8163/d309508resize.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img251.imageshack.us/img251/1179/d309507resize.jpg)

Slon
28-10-2009, 22:21
Oświetlenie się nie zmieniało.

zmienialo sie, ale czlowiek tego nie zauwazy :)
takie rzeczy dzieja sie przy gownianym oswietleniu na hali, przy krotkich czasach migawki. Trafiasz w rozne fazy swiecenia zarowki z tymi krotkimi czasami. Da sie albo wydluzyc czas, albo olac to i robic jak jest :D

Na lepszych halach, z porzadnym swiatlem, nie ma takich cyrkow :)

yogur
28-10-2009, 22:23
Oj, wygląda jakby jednak oświetlenie się zmieniło. Na dolnym zdjęciu w prawej górnej części wygląda jakby było silniejsze światło niż w tym samym miejscu na zdjęciu górnym. Kolorystycznie raczej się nie różnią tylko dolne jest jaśniejsze - chociaż za kolory nie dam głowy bo na forum jestem na badziewnym laptopie.

ToM78
28-10-2009, 22:25
To ja Ci powiem. Aparat przy 2 zdjęciu znów zmierzył sobie światło. Napewno było inne, widać to z w prawym dolnym rogu na żółtym miejscu. Może osoby grające na sali zasłoniły lub odsłoniły swoją sylwetką minimalnie światło i już apart dobrał inne parametry i tak wyszło.

kleszcz5
28-10-2009, 22:29
To ja Ci powiem. Aparat przy 2 zdjęciu znów zmierzył sobie światło. Napewno było inne, widać to z w prawym dolnym rogu na żółtym miejscu. Może osoby grające na sali zasłoniły lub odsłoniły swoją sylwetką minimalnie światło i już apart dobrał inne parametry i tak wyszło.

Aparat nic sobie nie mierzył. Pisałem że pełny manual.

Archibald
28-10-2009, 22:36
Oświetlenie jarzeniowe? Normalka przy krótkich czasach, zależy jak się wstrzelisz, nie przejmuj się ;-)

messer
28-10-2009, 22:46
To widać nawet na odbiciu na parkiecie, że światło się jednak "zmieniło"

velaskez
28-10-2009, 22:47
Jarzeniówki tak działają. Jest to tak naprawdę światło błyskowe o b. dużej częstotliwości. To co ty widzisz jako ciągłe światło, jest w rzeczywistości serią błysków. No to się tak wstrzeliłeś że i siła i temperatura barwowa były inne i tyle ;)

Slon
28-10-2009, 23:42
to ja jeszcze cos takiego pokaze :D
dwie kolejne klatki z serii. Wszystko manual:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/DSC_3606.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/DSC_3607.jpg)

wiec Ty jeszcze zle nie miales :mrgreen:

pinio
28-10-2009, 23:46
WB też było manualnie wybierane, a nie na auto?

luxius
28-10-2009, 23:49
jak manulanie to tym bardziej wytlumaczalne

kleszczu , juz Ci tu wszystko koledzy napisali, jest tak jak napisali, jarzeniówki "faluja" i tyle
bylo wiel razy o tym na forum
nie ma co nabiajac postów

Jacek_Z
29-10-2009, 02:02
Dokładnie, jarzeniówki nie nadają się do robienia na krótkich czasach. Robiłem kiedyś na 1/800s, jaja wychodziły takie, że szkoda gadać :)

kleszcz5
29-10-2009, 08:53
Dzięki wielkie.. Nie pomyślalem o tym .