PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie na odległość.



andrzej_laskowski
18-10-2006, 13:26
Witam.
Jakie są systemy zdalenego wyzwalania migawki do D200?
Wymyśliłem sobie zdjęcia bezprzewodowe z około 10m.
Są takie mozliwości aby bez większego opóźnienia zrobić serię zdjęć?
Jakoś nie mogę dogadać sie w sklepie wtym temacie.:/

jurgen
18-10-2006, 16:32
poszukaj Czesia na googlach, spisuje się b. dobrzej jak na taką cenę, skuteczny zasięg na aku to około 100-150 metrów

a1rh+
19-10-2006, 04:18
Aukcja wspomnianego 'czesia' . Masz w treści telefon , pogadaj z facetem , ja skorzystałem z jego wyrobów i
jestem bardzo zadowolony.
http://www.allegro.pl/item133260660_wezyk_pro_do_nikona_d1_d2h_d200f90f1 00f70_f801.html

Mr.Pietrek
19-10-2006, 11:24
Aukcja wspomnianego 'czesia' . Masz w treści telefon , pogadaj z facetem , ja skorzystałem z jego wyrobów i jestem bardzo zadowolony.
Dwa pytania:
Czy wężyk jest wykonany _naprawdę_ solidnie?
Czy może sie w nim uwalić coś co spsuje aparat? (bo jak by nie patrzeć Nikon tego by nie uznał :( )

Kuba_eM
19-10-2006, 11:46
Co do uwalenia: to zależy, ile przewodów ma kabel. Złącze nikonowskie w sprzęcie semi- i profi ma 10 styków. Niektóre mają na wyjściach napięcia (stabilizowane i nie), masę, jeszcze inne to styki sygnałowe: focus, migawka, komunikacja szeregowa itp.. Może być tak, że przewód do tego wyzwalacza będzie zawierał żyły do wszystkich styków (a de facto wykorzystwał tylko 3 - focus, wyzwolenie migawki i masę) i jeśli przy uszkodzeniu takiego kabla zewrzesz np. zasilanie z masą, to możesz uszkodzić elektronikę aparatu. Piszę "może"... Jeśli kabel będzie miał tylko trzy żyły, skutkiem jego uszkodzenia: np. zwarcia, może być tylko ciągłe załączenie focusa lub wyzwolenia migawki.
Pozdrawiam,
Kuba

jurgen
19-10-2006, 12:28
kabel przy wyzwalaczu jest chyba trzyżyłowy, jedyne co jest niedopracowane to przełącznik z boku rekojeści.
jezeli bedę zamawiał drugi zrezygnuje z niego
tzn trzeci
pozdrawiam

a1rh+
20-10-2006, 01:25
Zwierając 3 kable nic się nie uwali w D200 . Przedłużałem oryginalny wężyk i kolory mi się pomieszały , łączyłem
różne kabelki ze sobą przy włączonym D200 żeby dojść co z czym a on tylko od czasu do czasu robił fotkę lub kręcił AFem.

Kuba_eM
20-10-2006, 08:10
Zwierając 3 kable nic się nie uwali w D200 . Przedłużałem oryginalny wężyk i kolory mi się pomieszały , łączyłem
różne kabelki ze sobą przy włączonym D200 żeby dojść co z czym a on tylko od czasu do czasu robił fotkę lub kręcił AFem.
Czyli tak jak napisałem wyżej...

Pawel Pawlak
20-10-2006, 17:16
Od Pana "Czesia" mam/miałem 3 "wynalazki": węzyk spustowy, wężyk spustowy z przedłużaczem i zdalne wyzwalanie. Wszystkie sprawniedziałają z D200, D2h i D2x. Zdecydowanie polecam :)

Mr.Pietrek
20-10-2006, 19:34
Zwierając 3 kable nic się nie uwali w D200 . Przedłużałem oryginalny wężyk i kolory mi się pomieszały , łączyłem
różne kabelki ze sobą przy włączonym D200 żeby dojść co z czym a on tylko od czasu do czasu robił fotkę lub kręcił AFem.
Nieco mnie uspokoiłeś :)
Mozesz jeszcze napisać do jakiej długości przedłużałeś i dlaczego w ogóle to robiłeś?
Mam zamiar zamówić sobie tu http://www.fotof70.webpark.pl/index.htm wężyk i nie chciał bym by się okazało ze jest za krótki - standard to 80cm. W jakich sytuacjach to może być za mało? Myślę o 120 cm.

Pawel Pawlak
20-10-2006, 19:43
Nieco mnie uspokoiłeś :)
Mozesz jeszcze napisać do jakiej długości przedłużałeś i dlaczego w ogóle to robiłeś?
Mam zamiar zamówić sobie tu http://www.fotof70.webpark.pl/index.htm wężyk i nie chciał bym by się okazało ze jest za krótki - standard to 80cm. W jakich sytuacjach to może być za mało? Myślę o 120 cm.

Ja mam wężyk z przedłużką (wpinaną) o długości 15m. Działa