PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor vs PS



AdamoN
28-10-2009, 15:08
Witam.

Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział ale ma pytanko odnosnie obróbki w PS. Jak dobrać ustawienie monitora aby po obróbce nie być zaskoczony (na zdjęciu) kolorami na kompie u kolegi? Wiem ze są do tego specjalne kalibratory ale czy jest jakiś inny sposób? Nie chciałbym aby mój monitor "przekłamywał" popszez złe wyświetlanie kolorów. Równiez nie wiem jaką dobrać jasność monitora żeby było dobrze. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

konopia
28-10-2009, 16:03
Możesz profesjonalnie skalibrować swój monitor ( o ile jest to model, który da się skalibrować) poustawiać jak należy profile kolorów, pracować w jednej przestrzeni barwnej itd... (info o tym wszystkim znajdziesz na forum), a u kumpla i tam będzie do :tylnej części ciała,
bo albo monitor będzie miał nie ustawiony, albo zbyt kiepski albo...

O kalibracji:
http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39601
O monitorach:
http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=32374

stig
28-10-2009, 17:30
Jak dobrać ustawienie monitora aby po obróbce nie być zaskoczony (na zdjęciu) kolorami na kompie u kolegi?Czyli monitor kolegi tez chcesz kalibrowac? I wszystkich tych, ktorzy te fotki beda ogladac? Swoj ekran kalibruje sie pod swoje zastosowania (odbitki, wydruki), wiec sila rzeczy na kazdym innym monitorze (szczegolnie u wszystkich tych osob, ktore ze obrobka nie maja do czynienia), bedzie to zawsze wygladalo inaczej niz u Ciebie... Pozostaje sie tylko przyzwyczaic, ze na Romka monitorze bedziesz widzial "mleko", u Zosi piekne niebieskie niebo poleci nieco magenta, a polowa innych ludzi nie zobaczy nawet krzty detali, ktore tak mozolnie wyciagales z cieni, podczas obrobki.
Co do samej kalibracji -- kolega wyzej juz Ci udzielil wskazowek.

Rafał_Sz
28-10-2009, 18:24
Albo zaproś kumpla do siebie, albo idź ze swoim kompem i monitorem. Chociaż to drugie już nie jest w 100% pewne, bo wystarczy, że u kumpla będzie inne oświetlenie.
I chyba nie ten dział.;)

AdamoN
29-10-2009, 13:09
stig

Wystarczy że kolorki będą OK na innych skalibrowanych monitorach :)

rsz

Napisałem tutaj bo nie wiedziałem gdzie dokładnie.