PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić takie zdjęcie? profil ?



Arthuros
25-10-2009, 21:22
Witam, poniżej zamieszczam dwa zdjęcia Thériault Jean-François'a,
bardzo podoba mi się kolorystyka tych zdjęć, wiem jak coś takiego osiągnąć w photoshopie,
korzystając z dobrodziejstwa raw'ów, pytanie czy można coś takiego osiągnąć wykorzystując profile
(np. w D90 którego jestem szczęśliwym posiadaczem)
Dużo piszecie o profilach (http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=82780), jak wgrywac itd..
ale czy da się osiągnąć podobne rezultaty ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://behance.vo.llnwd.net/profiles5/106022/projects/323169/1060221255097483.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://behance.vo.llnwd.net/profiles5/106022/projects/323169/1060221255097490.jpg)

novell
26-10-2009, 13:52
wiem jak coś takiego osiągnąć w photoshopie,
a powiesz jak?

Arthuros
26-10-2009, 16:09
CameraRAW:
- kręć balansem bieli (temperatura barwowa)
- zjedź saturacją
poza tym, w PS'ie już:
- wyostrzanie filtrem samych chmur (widać jakąś taką ciemną otoczkę wokół chmur)

w dalszym ciągu zostaje pytanie, czy można tak profilami ?
bo samym balansem bieli w aparacie czegoś takiego nie uzyskam,

panchoo77
28-10-2009, 20:36
Witam!

Camera Control Pro2 powinien pomóc (trial do ściągnięcia).
Otwierasz w nim odpowiednio obrobione zdjęcie (koniecznie NEF), "wyciągasz" i zapisujesz krzywą "poziomów" ze zdjęcia która później wgrywasz do puszeczki...

pozdrawiam