Jester
25-10-2009, 18:26
Witam,
Wiem że tematyka profili sRGB i Adobe RGB poruszana była wielokrotnie na forum. Sam zawsze używałem sRBG żeby nie zaprzątać sobie głowy. Ale ostatnio po obrabianiu zdjęć ze spływu byłem niemile zaskoczony bo kolory ze zdjęć zostały ,,wyprane". Problem pojawia się np. w standardowej przeglądarce zdjęć Windowsa w trybie pokazu slajdów (kiedy oglądam je ,,normalnie" w okienku kolory są ok). Sytuacja powtarza się też czasami przy otwieraniu zdjęć w PS ( wyskakuje informacja o konflikcie przestrzeni barwnej).
Ostatnio dodałem zdjęcia na konto w Picasie i wszystko jest OK, kolory są zgodne z obróbką. Ale kiedy dodałem jedno na portalu digart, kolorki znów nie były takie jak trzeba - mimo że wskazałem ,,dosłodzony" plik ze zdjęciem.
Dla lepszego zobrazowania sytuacji pokażę linki z Picasy (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/RSf7brjPJBxQ-uYp8SL5oQ?authkey=Gv1sRgCO-hq-Hv8Z6doQE&feat=directlink) i digarta (http://www.digart.pl/praca/4516665/Jesiennie_na_Rospudzie.html)
Czy ma ktoś pomysł jak to wszystko poustawiać (chodzi mi głównie o PS) żeby było dobrze?
Wiem że tematyka profili sRGB i Adobe RGB poruszana była wielokrotnie na forum. Sam zawsze używałem sRBG żeby nie zaprzątać sobie głowy. Ale ostatnio po obrabianiu zdjęć ze spływu byłem niemile zaskoczony bo kolory ze zdjęć zostały ,,wyprane". Problem pojawia się np. w standardowej przeglądarce zdjęć Windowsa w trybie pokazu slajdów (kiedy oglądam je ,,normalnie" w okienku kolory są ok). Sytuacja powtarza się też czasami przy otwieraniu zdjęć w PS ( wyskakuje informacja o konflikcie przestrzeni barwnej).
Ostatnio dodałem zdjęcia na konto w Picasie i wszystko jest OK, kolory są zgodne z obróbką. Ale kiedy dodałem jedno na portalu digart, kolorki znów nie były takie jak trzeba - mimo że wskazałem ,,dosłodzony" plik ze zdjęciem.
Dla lepszego zobrazowania sytuacji pokażę linki z Picasy (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/RSf7brjPJBxQ-uYp8SL5oQ?authkey=Gv1sRgCO-hq-Hv8Z6doQE&feat=directlink) i digarta (http://www.digart.pl/praca/4516665/Jesiennie_na_Rospudzie.html)
Czy ma ktoś pomysł jak to wszystko poustawiać (chodzi mi głównie o PS) żeby było dobrze?