PDA

Zobacz pełną wersję : foto zabawa z pytaniem na niedzielę



bogdi64
25-10-2009, 15:18
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picasaweb.google.pl/Bogdi64/Testy#5396522802586798706)
często na szybko trzeba zrobić fotkę przy minimum nakładu i sprzętu, więc pytanko - jakiego oświetlenia i w jakiej ilości zostało użyte do tej fotki - później wytłumaczę dokładnie technikę wykonania, ale na razie proszę do opisów
(foto beż żadnej obróbki, po wykadrowaniu zostało wklejone dlatego plamy na tle)
ps - gdyby się nie otwierało to ...
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64/Testy#5396522802586798706

Kordian d70
25-10-2009, 15:20
a gdzie to foto?

bogdi64
25-10-2009, 15:23
kliknąć na link - poniżej, fakt nie chce się otwierać, więc jak by ktoś mógł je wkleić to......dzięki

cypherdid
25-10-2009, 15:27
bez urazy ale jak na razie to słaba zabawa

bogdi64
25-10-2009, 15:30
jest dużo pytań jak zrobić zdjęcie przy użyciu małych środków lub przy użyciu domowego małego studia - to dlatego, policz lampy lub tła i poczekaj do odpowiedzi, info będzie korzystne dla amatorów i uczących się, czyli same podstawy

kubens
25-10-2009, 20:33
No ale domowymi środkami można więcej wyciągnąć.

bogdi64
25-10-2009, 21:03
można duuużo więcej wyciągnąć, - czas ustawienia całego "studia" ok 2 minut włącznie ze zrobieniem zdjęcia, a użyta wyłącznie lampa wbudowana w aparat, koszt studia do wykonania 0 zł, myślałem, że temat zostanie podjęty choć by przez tych którzy zamieszczają foto na aledrogo, no cóż....odwiedzin było do tej pory 66, odpowiedzi tyle ile widać, też widzę, że coraz częściej rozmawia się o wyższości aparatu nad aparatem i o ilości funkcji i przycisków, coraz mniej o tym do czego służy to urządzenie -

bogdi64
25-10-2009, 21:55
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64/Testy#5396626517001211538
dołożyłem jeszcze jedno foto również wykonane tylko wbudowaną lampą w całkowicie ciemnym pomieszczeniu beż jakiejkolwiek obróbki, tylko kadrowanie, czas wykonania od momentu wyjęcia aparatu ok 3 mni, koszt studia ok 0zł

ryszkut
29-10-2009, 01:11
ależ one są po prostu brzydkie. ciemne, jakieś mydlane. na pewno na allegro nie zrobią furory.
lepiej było by już przy zastanym i podciągnąć saturację żeby wyglądało cukierkowo - ludzie to lubią.
nie wiem do końca czemu ma służyć ten wątek - ale już dobra, nie wtrącam się...

messer
29-10-2009, 09:57
Y.
Mógłbym się pobawić w ignoranta, ale się nie pobawię.

Autorze - o co chodziło w ogóle z tym wątkiem?

bogdi64
29-10-2009, 14:34
o pokazanie, że wbudowaną lampą błyskową można się pobawić i też oświetlać bez dodatkowych nakładów finansowych, poza tym jak pisałem zdjęcie NIE BYŁY w żaden sposób obrabiane, podchodzicie do sprawy aby znaleźć wady, a popatrzcie się na forum co ludzie pokazują ze swojego aparatu z pytaniem czy z tym zdjęciem da się coś jeszcze zrobić błyskając bezpośrednio lampą, chciałem pokazać, że - - w bardzo prosty sposób posiadając tylko puchę i troszeczkę pomysłu można tak beznadziejnym urządzeniem jakim jest wbudowana lampa jednak coś zrobić dlatego też zdjęcia nie zostały poddane żadnej obróbce - nie napisałem nigdzie aby doszukiwać się wzorowej techniki i artyzmu, założenie było - minimum czasu i nakładów, dlatego robiące te fotki nie rozkładałem całego studia i nie spędzałem godzin przy tym - tylko stół w kuchni, opuszczone rolety aby żadne naturalne światło nie pomagało i cZas wykonania skrócony do minimum, użyto jednego obiektywy, i statywu pod aparat - czyli założenia minimalistyczne, więc może też ktoś z was przyjmując te same założenia też się pobawił, będzie to na pewno dobra nauka bo nie raz już zostałem zaskoczony prośbą o zrobienie na szybko zdjęcia nie mając studia w bagażniku a tylko aparat na szyi

sote
29-10-2009, 15:39
no ok, wszystko fajnie ;)
to teraz juz mozesz zdradzic nam swoja tajemnice?

!AGresT
29-10-2009, 15:45
Piszesz, że bez żadnych dodatkowych nakładów można robić zdjęcia "studyjne" i przykładami potwierdzasz, że tak postępować nie należy...
Niestety, posiadając aparat/obiektyw/statyw, nawet bez wbudowanej lampy można to zrobić duuużo lepiej.
Bo te dodatkowe nakłady, to najczęściej wiedza i doświadczenie.

messer
29-10-2009, 17:23
o pokazanie, że
[ciach]


Aha.

No to zupełnie nie udało się tego pokazać.
:)

edit:
Choć należy przyznać, że wbudowana błyskawka oczywiście może być kreatywnie wykorzystana.
"Soft" z chusteczki higienicznej, odbicie od lustra (zmiana kierunku świecenia) - to MZ byłyby lepsze przykłady na sensowne wykorzystanie błysku lampy wbudowanej.

A jeśli już tak się upierać, że to rozwiązanie ma być minimalistyczne: Po co statyw?


edit2:
Piszesz, że te zdjęcia _NIE BYŁY_ w żaden sposób obrabiane.
No raczej. To po nich właśnie widać, że brakuje im obróbki.
No i kończąc przyczepianie się - na czym ów pomysł polegał? Bo z efektów zupełnie nie widzę.

sote
26-11-2009, 09:56
ponowie swoja prosbe o ujawnienie tej "tajemnicy" :)

Pimps
26-11-2009, 10:42
ponowie swoja prosbe o ujawnienie tej "tajemnicy" :)

I jak tez bym prosił o tę tajemnicę bo warto znać takie tajniki.

Robert_P
26-11-2009, 11:01
Kolega chciał coś pokazać , pomóc totalnym amatorom, może i nie do końca wyszło ale jak na foto do serwisu aukcyjnego to nie jest źle ... a został tak pojechany że zapewne odechce mu się pomagać na tym forum , wszak tu są tylko osoby które takich gniotów nie robią tylko same zdjęcia profi ...

bogdi64
26-11-2009, 11:21
na szybko odpowiem, sprawa dość prosta (i znów ktoś napisał, że bez obróbki nie ma foto), tak jak pisałem od początku (a ktoś nie doczytał) sprawa dotyczy pełnych amatorów dla których zakup statywów blend itp nigdy nie będzie potrzebny (bo tego nie znają) więc, przed samą lampą, dosłownie po otworzeniu lampy zostaje na korpusie kawałek wolnego miejsca został postawiony kawałek folii aluminiowej (takiej z czekolady) wygiętej w kształcie litery V aby światło było odbijane na boki nie szło bezpośrednio do przodu, po bokach na stole zostały ustawione też folie odbijające światło, w moim przypadku były to zasłonki s biedronki do szyb samochodowych (cena zakupu ok 2,5), zawsze mam w aucie, do zasłonięcia szyby i do poleżenia na trawie- folie są w różnych kolorach i w zależności jak je ustawimy (ja w kształcie koła) uzyskamy taki efekt, dodatkowo dałem jeszcze jedną od góry która po prostu leżała na tym moim "kole", był to kawałek foli na styropianie który stosuje się za kaloryfer (wspaniała blenda odbijająca do domu i w plener), poza tym amator może być zniechęcony rozstawianiem i kombinowaniem, całe ustawienie zajęło do 2 minut, a posprzątanie 15 sekund po zdjęciu, zdjęcie zostało zrobione JEDNO i bez żadnej obróbki pokazane - powtarzam było robione bez testów - warto dla przyszłych pokombinować z regulacją mocy lampy

marbed
27-11-2009, 16:23
Wybacz bogdi64 ale zacząłeś że tak powiem od tyłu i dlatego masz krytykę i brak zrozumienia. Post nr 18 Twojego autorstwa powinien być postem nr 1 i dałoby się jako tako ogarnąć zamysł jaki Ci przyświecał z założeniem wątku. Swoją drogą gratuluję postawy że chceszs pomagać innym. Pomysł chwalebny miał być pomocą/podpowiedzią dla amatorów ale przedstawiłeś go tak że zaczęło się od krytyki fotek.