PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawic ostrosc podczas robienia nocnych zdjec?



Reed
24-10-2009, 11:06
Witam,
moze pytanie banalne, ale wczoraj robiac pare fotek nocna pora, mialem dosc duzy problem ze zlapaniem ostrosci. O ile na 18-105 mozna sobie zrobic zooma i recznie wyostrzyc, to na 50/1,4 jest to nie mozliwe. Macie jakies porady jak? Jak wy sobie z tym radzicie?

arturjb
24-10-2009, 14:32
Ostrz na oświetlone obiekty. Nie musisz ręcznie;)

mayar
26-10-2009, 16:52
Jeśli masz LiveView w puszce, to możesz zrobić na LV powiększenie wybranego obiektu i wtedy ręcznie ustawić ostrość.

jackrabbit
26-10-2009, 16:59
Ostrz na oświetlone obiekty. Nie musisz ręcznie;)

a zastanawiam sie, nie ma jakichs lamp ir wspomagajacych AF? zeby po kryjomu nastawic ostrosc i nie swiecic niczym? :)

photez
26-10-2009, 17:36
Może latarka led IR ?

marszull
26-10-2009, 20:02
ewentualnie jesli masz dostep do sb 800 lub 900 to mozna wylaczyc blysk i zostawic same wspomaganie

arturjb
26-10-2009, 20:12
robąc zdjęcia nocne zwykle fotografuje się obiekty oświetlone, można skierować na nie punkt pomiaru AF. Problem użytkownika polega na nieznajomości działania AF

marszull
26-10-2009, 20:19
Jak jest cos oswietlone, to jasne jak ostrzyc (no moze nie dla wszystkich :-)
ja pisalem raczej o sytuacji jak jest za ciemno dla af lub akurat sa oswietlone takie miejsca na ktorych bardzo ciezko wyostrzyc

loki_p
27-10-2009, 11:34
dobra latarka
polecam

ars
27-10-2009, 11:37
dokladnie.. latareczka na diodach lub laserek czerwony w dlugopoisiku :)

ska
27-10-2009, 17:03
Jeśli w nocnych zdjęciach nie mam blisko jakiś elementów przed obiektywem to wyłączam AF i daje na nieskończoność :)

cypherdid
27-10-2009, 20:00
A jaką masz puchę? Można włączyć LV i zzoomować sobie dość mocno i ustawić ostrość ręcznie. Chyba dokładniej się nie da niż w ten sposób...Ale to trzeba mieć statywik :)

Gundrum
28-10-2009, 14:37
Latarka...