PDA

Zobacz pełną wersję : jaki obiektyw do IR (hot spot)



jackrabbit
22-10-2009, 14:34
a wiec tak, chcialbym sie pobawic troche w fotografie IR

gdzies wyguglalem, ze moja sigma 18-50 sie do tego nie nada, czy ktos moze to potwierdzic? jesli sie nie nada to czy 50 1.8 bedzie ok? bo na jego temat nic mi sie nie udalo znalezc

jesli oba sa do d...y to czym focic? helios? moze kitowy 18-55? pomoze ktos? :)

nonameuser1
22-10-2009, 14:54
18-55 nada sie jak najbardziej :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/106/latarniarozewie850h.jpg)

50 f1.8 tez bo widzialem z niego foty

jackrabbit
22-10-2009, 14:58
dziekuje za info :)

urban97
27-02-2012, 16:11
A 35 f1.8? :)

PS. Przepraszam, że temat stary jak świat, ale chciałbym się dowiedzieć. ;)

morzon
27-02-2012, 16:13
Ztcp (kiedyś sporo grzebałem o IR) to 18-70 też się całkiem nieźle spisuje.

Vall
27-02-2012, 19:32
Możesz sprawdzić szkła tu:
http://www.naturfotograf.com/index2.html

Jak zescrollujesz w dół to jest podział na ognikskowe. Większość szkieł ma też ocenę pod IR.

urban97
27-02-2012, 19:59
Dziękuje moi mili, ale ja nie umiem znaleźć nadal mojej 35tki. Mógłby ktoś napisać tak lub nie i podać swoje źródło info? ;)

spiritus
19-01-2015, 14:17
Odkopię aby nowego nie zakładać.

Ktoś wie czy nikkor 18-105 hotspotuje?

kzkzg
19-01-2015, 16:04
Hotspotuje, i to sporo.

spiritus
19-01-2015, 17:51
To ja już nie wiem :/
http://www.kolarivision.com/lenshotspot.html - Good Performers
http://dpanswers.com/content/irphoto_lenses.php - May produce a hot-spot, etc.

markB
21-01-2015, 16:20
Prawdopodobnie zależy na co go nakręcisz. Tutaj gościu nie ma hot-spota, ale pracuje na przerobionym D90 (wymieniony filtr): http://www.jimchenphoto.com/InfraredGuide/D90IRGuide.html

2pompony
21-01-2015, 17:06
Jest strona w całości poświęcona IR (sporo informacji na temat), i tam m. in. jest spis hotspotujących obiektywów. Piszą, że w sumie mało jest takich dających duży i wyraźny hotspot i dają ich listę: http://www.lifepixel.com/lens-considerations - krótka, ale tego obiektywu o który pytasz na niej nie ma.

Tak, wiem, że różne źródła podają różne informacje - pocieszające jest to, że według nich (a to firma która bardzo wyraźnie celuje w tematykę IR) jest mało obiektywów, które hotspoty mają tak mocne, że dyskwalifikujące...

spiritus
21-01-2015, 17:53
Git :)
To w nast tygodniu kupuję filtr i spr. coś działać :)

Może hotspota nie będzie - oby :)
Dzięki chłopaki :)