PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje Filtru z Top Gear ;) )



Ex!!
16-10-2006, 20:02
Napewno ogladaliscie kiedys Top Gear :) jak kazdy facet , ktorego kreca szybkie samochody . Napewno zwrociliscie uwage ze maja zarabiscie przyciemnione niebo zawsze- czy to za sprawa filtru polówkoweko niebieskiego ?? czy jakiego chetnie taki zakupie ;) Jesli ktos wie co i jak to wdzieczny bym byl za info ;)

Czornyj
16-10-2006, 20:08
Paaaanie, oni tam używają z pół gradów systemu Cokina, albo Lee...

gALL
16-10-2006, 20:28
Oni ... jak napisal moj poprzednik, polowa filtrow Lee.
Ostro wysycone kolory, polowka szara, niebieska, tabakowa ... czasem skladanka dwoch, szerej i tabakowej ...

Ex!!
16-10-2006, 20:48
Panowie panowie...bez przesadyzmu ;) ciekawi mnie tylko czy idzie zwykla poloweczka ( bez skojarzen) osiagnac efekt tak fajnie przyciemnionego nieba :):) moze trzba polaczyc 1/2 niebieski i szary :) hmm?? w systemie Cookin ?

everyman
16-10-2006, 21:01
kiedyś pokazywali w swoim programie co mają rzucone na kamery... z tego co pamiętam to oprócz połówek (które mają przyciemnić niebo) często dodają różne filtry kolorowe, aby wydobyć ładnie barwę samochodu z otoczenia i to właśnie one dają ten efekt, bo co jak co, ale samochody u nich zawsze wyglądają rewelacyjnie :)

ALF
17-10-2006, 00:49
chodzi ci o coś zbliżonego do takiego?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img179.imageshack.us/img179/9946/picowanamg322a1netem2.jpg)

urad
22-10-2006, 20:49
...i dlatego wszedłem w system cokin :)

panek
31-01-2007, 23:22
no własnie:) cookin to cookin :) ja narazie dwie szare polóweczki 0.9 ale już planuje tabakiere kupic..:) pozdrowki

madmips
31-01-2007, 23:31
zapewne obróba cyfrowa też jest dodatkowo wykorzystywana... ja np. ją lubię bo się nie brudzi ;)

igorzak
31-01-2007, 23:55
Ale akurat programowi Top Gear, jak i telewizji BBC trzeba jedno przyznać - mają genialnych operatorów. A nie, co ta żałosna jego kalkomania zwana Automaniak MAX czy jakoś tak...

Czornyj
01-02-2007, 00:01
Ale akurat programowi Top Gear, jak i telewizji BBC trzeba jedno przyznać - mają genialnych operatorów. A nie, co ta żałosna jego kalkomania zwana Automaniak MAX czy jakoś tak...

Nawet nie wpadłem na to, że oni śmieli nawiązywać do Top Gear :lol: Trzeba być kretynem żeby wogóle wpaść na taki pomysł. Jak już chcieli zrobić show, to mogli kazać to robić Wojtkowi Mannowi i Krzyśkowi Maternie - jestem przekonany, że na tle takiej produkcji to nawet Top Gear byłby smętnym, monotonnym pierdzeniem nudnawych angoli...

igorzak
01-02-2007, 00:02
To prawda... Duet Mann&Materna wymiata:D Niestety, ale już nie emitują ZCDCP...:(

fIlek
01-02-2007, 00:12
Filtry, z których korzysta BBC to seria nazwana Hollywood FX - nie mylić z tą samą nazwą w wersji cyfrowej - filtrami do Adobe Premiere itp. W liście referencji Hollywood FX jest nawet TopGear. Są niestety cholernie drogie, ale co to dla BBC - jak płacą honorarium Clarksonowi, to stać ich i na to. Z tego co pamiętam to są raczej w dużych wersjach, większych niż CokinP , wymagają specjalnego uchwytu - w stylu kompendium. Miałem jeden taki fitr - niebieska połówka - parametrów nie pamiętam, ale miała coś takiego, że w niebieskim polu miała jeszcze polaryzację liniową. Był nieźle schodzony, ale działał super

madmips
01-02-2007, 00:16
co fakt to fakt - TOP GEAR wymiata :D długo nikt im nie dorówna!

igorzak
01-02-2007, 00:18
(...)jak płacą honorarium Clarksonowi(...)

To prawda... pamiętam, że kiedyś na forum FinalGear James May, z tegoż programu groził odejściem, ponieważ Richard Hammond i Jeremy Clarkson za sam Top Gear zarabiają w BBC miesięcznie 1 milion funtów, a James za kilka programów ledwo wyciąga 100,000.

P.S. Jeremy chyba też się trochę interesuje fotografią - kiedyś, w teście londyńskiej taksówki, opisywał, jak to kupił sobie nowego Nikona F80 :D (to było w 2003 roku).

Wygląda na to, że też jest Nikonierem:D (ciekawe jaki teraz ma model)

igorzak
01-02-2007, 00:19
co fakt to fakt - TOP GEAR wymiata :D długo nikt im nie dorówna!

NIKT!! Im nigdy nie dorówna:D

Slon
01-02-2007, 00:41
zawsze z wielka checia ogladam kolejne odcniki Top Geara. To, co robia operatorzy, to cos pieknego :) wspaniale kadry, bardzo dobrze dobrana technika i jeszcze inne cuda, o ktorych pewnie nie wiem... ale wszystko to daje naprawde neisamowite efekty...

igorzak
01-02-2007, 00:46
zawsze z wielka checia ogladam kolejne odcniki Top Geara. To, co robia operatorzy, to cos pieknego :) wspaniale kadry, bardzo dobrze dobrana technika i jeszcze inne cuda, o ktorych pewnie nie wiem... ale wszystko to daje naprawde neisamowite efekty...
W pełni się zgadzam!!! Świetny jest najnowszy odcinek, w którym pokazali wypadek Hammonda.

fIlek
01-02-2007, 00:47
Mój kumpel szykuje teraz wykład w łódzkiej filmówce z przykładami wziętymi z Top Gear - mówi, że ekipa pracująca przy tym programie to nie etatowi pracownicy BBC, tylko wolni strzelcy, coś w rodzaju muzyków sesyjnych. Pracują za dużą kasę, ale są 100% zawodowcami. Co oczywiście widać na obrazkach :) Nie mogę doczekać się powrotu Hamstera i nowych programów.

igorzak
01-02-2007, 10:02
Na BBC już był 1 odcinek 9 serii. Nie jestem pewien, czy TVN nie ma już tego materiału, ponieważ w Faktach pokazali fragment z wypadkiem Hamstera. Chyba, że BBC dało im tylko ten fragment.

fIlek
01-02-2007, 14:38
Wypadek poszedł na cały świat - wyjątkowo BBC za darmo go puściło - nawet ze strony TopGear można go było w wysokiej res pobrać