PDA

Zobacz pełną wersję : SB 600 dla kogo ta lampa ??



Behemot
20-03-2005, 23:15
Witam,
Poczytałem parę miesięcy temu, kupiłem D70, poczytałem, dokupiłem baterię na allegro, czytam i zastanawiam się nad lampą ale nachodzi mnie wątpliwość dla kogo w końcu jest SB 600, bo wszyscy gorąco polecają dołożyć 500 PLN dlaczego ? I nie chodzi mi o to żeby wipisywać wady i zalety obu lamp bo przeczytałem posty, pytam po prostu dlaczego komuś, kto foci w domu i lampę zampnie 5 razy do roku polecać SB 800? Bo profesionalniej??

Pozdrawiam

BartekIgnasiak
20-03-2005, 23:19
moze chodzi o to ze jesli mozesz skolowac te 500 zl to lepiej wziac 800, zeby w razie czego nie poczuc dyskomfortu, braku czegos wiecej, zalu ze sie nie wzielo sb-800...moze o to chodzi, bo w sumie kazdy kto wzial sb-800 tak naprawde nie wie jak dziala sb-600.........tak jak ja np.

adik
20-03-2005, 23:31
No właśnie. Ja tak mam. Błysk Stroboskopowy się jednak przydaje, przynajmniej mi :> No i SB-600 niema kompensacji blysku. JA generalnie tez uzywam. Znowu sie przydaje. Komfort.Owszem. Tez:>

edos
20-03-2005, 23:33
Ja tak samo nie wiem jak działa SB600 gdyż wybrałem SB 800
pozdrawiam

Ryszard Gałgan
20-03-2005, 23:49
Bohemot - masz rację bierz 600 tkę i napewno nigdy niczego ci w niej nie zabraknie. za resztę masz statyw lub objektyw. Mam jedną i drugą i w "normalnych" warunkach wolę 600 tkę.
pozdrawiam

ALF
21-03-2005, 03:28
kiedyś stałem przed dylematem...SB26 czy SB28?...po długim namyśle...kupiłem metza 54MZ3...i nie żałuję :mrgreen:

irekka
21-03-2005, 08:31
Moj wybór padł na sb600 a kupiłem sb800. W tym czasie niestety nie było jej jeszcze na rynku polskim. Z tego co wiem to 600 nie posiada filtórw i dyfuzora w zestawie. A zakup "mydelniczki" kosztuje. Piąta bateria mimo, że przypiąłem ją może z 5 razy też przydaje się itd itd ... Reasumując - bierz Mezta !!!

Bogdan
21-03-2005, 08:38
800 kupilem z prozaicznego powodu:
potrzebowalem pilnie lampy na wyjazd
z jedyny wowczas sprzedawca, Kulfon
nie dysponowal 600

obiecal 800 w 24 godziny i tak zostalo :D

Herhor
21-03-2005, 09:54
Ja mam 600-tkę i nie wiem jak dział 800-tka, ale moja 600-tka jak na razie zupełnie mi wystarcza.

Pozdrawiam!

Bogdan
21-03-2005, 09:57
nie wiem jak dział 800-tka

praktycznie to samo, troche mocniejsze i z kilkoma bajerami, ktorych najczesciej sie nie uzywa albo ktore [jak mydleniczke] latwo zastapic

Lord Rayden
21-03-2005, 10:36
Tak właściwie to chyba nikt nie jest w stanie tu odpowiedzieć "dlaczego SB800 a nie SB600"... tak dogłebnie ;). Ja zastanawiałem się z kolegą moim Krzyskiem (od Canona) nad tym co wynika z papierów (opisy). Wychodziło nam (a własciwie jemu),że w SB 800 korzyścią jest zasięg (nienaukowo powiem - do końca zoomu w kicie). Poza tym dyfuzor. Filtry dla takiego amatora jak ja to nieistotne. Ale to tylko wnioski z czytania parametrów.

Rayden

Lolas
21-03-2005, 10:40
Te dwa filtry do SB800 wbrew pozorom moga byc bardzo przydatne. Wyobraz sobie, ze robisz foty w duzym pomieszczeniu oswietlonym swiatlem zarowym. Lampa doswietlasz pierwszy plan. Jak ustawisz balans bieli, aby zarowno tlo jak i oswietlane lampa obiekty/postacie wygladaly naturalnie? Filtr do swiatla zarowego naprawde moze byc bardzo pomocny.

Bogdan
21-03-2005, 10:41
moze sam sie odrobine skoryguje, bo cos przyszlo mi do glowy;

wieksza moc i szybsze odswiezanie [5. aku] moga miec znaczenie przy niektorych tez amatorskich zastowaniach: sport, wyscigi, taniec, itd

pzdr

Lord Rayden
21-03-2005, 10:46
Te dwa filtry do SB800 wbrew pozorom moga byc bardzo przydatne. Wyobraz sobie, ze robisz foty w duzym pomieszczeniu oswietlonym swiatlem zarowym. Lampa doswietlasz pierwszy plan. Jak ustawisz balans bieli, aby zarowno tlo jak i oswietlane lampa obiekty/postacie wygladaly naturalnie? Filtr do swiatla zarowego naprawde moze byc bardzo pomocny.

Filtr ewentualnie dałby mi elektryk w TV...Ale nie kazdy ma tą możliwość.

Rayden

zgredek
21-03-2005, 11:27
dla kogo w końcu jest SB 600, bo wszyscy gorąco polecają dołożyć 500 PLN dlaczego ?

Otóż , nie wszyscy:
http://www.kenrockwell.com/nikon/sb600.htm

Zapraszam do lektury...

Henryk
21-03-2005, 13:22
Ja też wybrałem 600-tke. Przynajmniej nie mam kłopotu z ładowaniem piątego akumulatorka :)

milk
21-03-2005, 14:05
Cześć

Mogę podać trochę informacji z punktu 5 miesięcznej "pracy"z 600-tką.
Na początku wydawało się że jest ok. Z czasm zaczęło mi brakować dyfuzora do fajnego miękko rozproszonego światła w pomieszczeniach. Zrobiłem samoróbkę. Kupowany to wydatek 100-140 i to jest zamiennik który nie mocuje się automatycznie na obudowie flesza tylko poprzez rzep.
Przy foceniu kitem było ok., tragdia była przy 70-300D ED i fleszu na wprost /scena koncert - pokaz/ praktycznie na każdej fotce oprócz głównej postaci dwie trzy osoby z czerwonymi oczami ( problem był już wcześniej opisywany)
Nie znam doświadczeń z piątym ogniwem itd ale jedno jest pewne że w tym momencie kupując z tzw prywatnego importu różnica między cenami nie jest taka duża i to zadecydowało że sprzedałem swoją 600 a jak dobrze pójdzie to dziś odbieram 800 za 1200.-. Więc jak wszystko będzie ok to za jakiś czas mogę śmiało przeprowadzić porównanie obu oczywiście biorąc po uwagę amatorskie pstrykanie.
Pozdrawiam z Krakowa
Grzegorz

irekka
21-03-2005, 14:32
Są dyfuzory montowane na sb600 bezpośrednio - ktoś podawał link do sklepu. Ja za moją sb800 dałem w maju 2004 1800 zł, ale uważam że jest świetna.

Lord Rayden
21-03-2005, 15:53
@milk - wreszcie ktoś, kto miał obie lampy ! A powiedz mi, czy w przypadku kitu nie miałes problemów z zasięgiem lampy na max ogniskowej 70 mm (czyli 105 mm) ? 600 ma mniejszą moc i zaięg według opisu.

Co do cen to u TIPa mogę teraz dostać SB 600 za 740 zł i SB 800 za 1300 zł . Różnica niemała :( . Dużo straciłeś na 600tce ?

Rayden

milk
21-03-2005, 16:01
@milk - wreszcie ktoś, kto miał obie lampy ! A powiedz mi, czy w przypadku kitu nie miałes problemów z zasięgiem lampy na max ogniskowej 70 mm (czyli 105 mm) ? 600 ma mniejszą moc i zaięg według opisu.

Spoko dawała radę, akurat zasięg był ok przynajmniej jak dla mnie.
Jak napisałem 800 odbiorę prawd. dziś i po małych testach chętnie się podzielę informacjami.


Dużo straciłeś na 600tce ?

Proszę nie .... nie zadawaj takich pytań :(

Grzegorz

Pawel Pawlak
21-03-2005, 16:05
ja zamiast Sb800 kupiłem sigmę za cenę SB600. Funkcje te same co SB800 (albo prawie te same). Naprawdę polecam ! Nie ma filtrów anie dyfuzora. Ale kosztowała 800zł (teraz pewnie jeszcze mniej) błyska na stopce, w trybie commander, przez fotocelę, ma stroboskop, korekcję błysku, TTL, TTL BL, co tylko chcesz.... No i nie można podpiąć do niej 5tego paluszka ;) Zasięg ? W nocy, z około 12m robiłem zdjecie lisa (tele 200mm ) i potrafiła przepalić fotkę.

nevton
21-03-2005, 16:41
No i nie można podpiąć do niej 5tego paluszka ;)

zapomniales o instrukcji :wink: :wink:

Pawel Pawlak
21-03-2005, 16:47
Dzięki że mi przypomniałeś. Instrukcaj do sigmy jest zdecydowanie bardziej uboga.... ;)

Ps. Dzięki Nevton za świetne towarzystow :)

Lord Rayden
21-03-2005, 16:56
Sorry Milk - myslałem,ze na lampach mało się traci...

roczniku70 - jesli Sigma jest taka super (na iTTL ;)] to po co ludzie kupują SB800 ???? Jak to rozgryźć ?

Rayden

Kaleid
21-03-2005, 19:06
ja zamiast Sb800 kupiłem sigmę za cenę SB600. Funkcje te same co SB800 (albo prawie te same).


A ile bylo zabawy z konfigurowaniem CLS, co ? :D

Pawel Pawlak
21-03-2005, 20:26
Oj było, było :mrgreen: I przyznam się, że nadal ja włączam zdalne wyzwalanie to troche się męczę. Ale zawsze w końcu działa :)

Lolas
22-03-2005, 01:45
Te dwa filtry do SB800 wbrew pozorom moga byc bardzo przydatne. Wyobraz sobie, ze robisz foty w duzym pomieszczeniu oswietlonym swiatlem zarowym. Lampa doswietlasz pierwszy plan. Jak ustawisz balans bieli.

Ja to nie mam żadnej lampy :cry: i też zastanawiam się którą kupić. Ponieważ jestem zwolennikiem "światła zastanego" wydaje się że 600 by wystarczyła do okazyjnych sytuacji w których potrzebna jest lampa bł.. Niestety :lol: argumenty podane przez szanownego Lolasa wskazują na to, że 800 będzie musiała być nabyta :roll:

Niekoniecznie, jesli zdobedziesz same filtry. Wydaje mi sie, ze te od SB800 mozna jakos wetknac do SB600. Jesli tak, to mozesz poszukac w necie niedrogich ofert na same filtry. Na pewno zaplacisz mniej niz wynosi roznica pomiedzy SB600 a 800 :)
Oczywiscie zakladajac, ze nie zalezy Ci na pozostalych plusach 800-tki. Ja po podliczeniu wszystkiego doszedlem do wniosku, ze jednak biore 800-tke. Sam dyfuzor to wydatek rzedu 150zl, filterki co najmniej 50zl i juz roznica w cenie topnieje do 300zl. Roznice natury technicznej trudno wyrazic w zlotowkach, ale stwierdzilem, ze sa one warte tych 300zl i tak chyba mysli wiekszosc tych, ktorzy zdecydowali sie na SB800. Dlateggo tez mimo sporej roznicy w cenie SB600 jest chyba jednak mniej popularna :?

Sylwiusz
22-03-2005, 14:19
Otóż , nie wszyscy:
http://www.kenrockwell.com/nikon/sb600.htm
Zapraszam do lektury...
Jak zwykle Ken nieco sciemnia mimo, ze pisze o lampie ;-) Roznice na korzysc SB-800 sa spore. Poza juz tu wymienionymi dodalbym, ze w przeciwienstwie do SB600 w SB800 znajdziemy dodatkowo wiecej trybow sterujacych sila swiatla blyskowego - mamy wiec dodatkowo dwie automatyki - A i AA oraz polautomatyczny tryb GN i wspomniany stroboskop. SB800 moze tez byc sterowana bezprzewodowo w trybie SU-4, czyli praktycznie z kazdego starszego korpusu, wyposazonego w TTL lampy. W SB-800 mozna tez uruchomic swiatlo modelujace (czyli dluzszy, stroboskopowy blysk, ktorym mozna zobaczyc jak sie rozloza cienie) - w SB-600 mozna to zrobic tylko z korpusu, ktory daje taka mozliwosc, a wiec nie D70 tylko D2H, D2X i (chyba) F6. SB-800 moze takze w przeciwienstwie do SB-600 sluzyc jako bezprzewodowy sterownik do maksymalnie 3 niezaleznych grup lamp - kazdej z poziomu naszej lampy mozna zadac inna kompensacje ekspozycji (ale to juz pozniej, jak sie dokupi pare SB-600 jako "niewolnikow" ;-) Do SB-800 bezproblemowo da sie tez podlaczyc zewnetrzne, bardziej wydajne zrodla zasilania.
Jak dla mnie - warto dorzucic te 400 zl do SB800 za jej wieksza moc i te dodatkowe rzeczy. Ale oczywiscie nie kazdemu beda one potrzebne i wowczas SB-600 tez bedzie dobrym wyborem :-)

ALF
22-03-2005, 15:15
masz rację...tylko po co to komu? ilu użytkowników wykorzysta 50% tych bajerów...a zawodowcy...oni nie korzystają z takich lamp, ale z oświetlenia studyjnego, do którego przewody kosztują więcej niż SB800 :mrgreen:
M, A, TTL może jeszcze stroboskop z mojego metza wykorzystam...a reszta?
zanim kupimy lampę trzeba sobie postawić pytanie - do czego ta lampa...jeśli ma podstawowe funkcje (w/w) i odpowednią moc błysku wystarczy 90% użytkowników...dla mnie 50% wagi przy wyborze był duży zasięg błysku, 20% drugi palnik, 15% ruchoma głowica, 10% czas ładowania, a 5% reszta...właściwie nieistotna :wink:

Kaleid
22-03-2005, 15:27
Oj ALFie..lepiej miec niz nie miec. To ze nie wykorzystujemy czegos teraz...nie znaczy iz nie przyda sie to pozniej. Ja uzywalem ostanio na zmiane SB600 i 800..i jednak stwierdzilem iz 800 mi sie przydaje :)

goblin
22-03-2005, 20:54
Witam,
Poczytałem parę miesięcy temu, kupiłem D70, poczytałem, dokupiłem baterię na allegro, m

Po pierwsze to poleć mi kogś od baterii :-) Bo właśnie szukam rezerwowej bteryjki do D70
A co do lampy, to lepiej nie kupowac jej teraz a kupi za kilka tygodni/miesięcy, gdy dozbierasz do SB800. Ja tak zawsze mam szukam oszczędności przy zakupie, a potem mam zal, że nie dozbieralem kasy i nie kupiłem czegoś lepszego.

Pozdro

Anonymous
22-03-2005, 22:53
Jest to pytanie w stylu czy lepiej kupić VW Passata czy BMW serii 5. Obydwa znakomite, lecz w mocno różnych cenach. Prawie każdemu nabywcy BMW Passat w zupełności by wystarczył - dlaczego kupuje więc BMW?
Zadaj sobie pytanie do czego potrzebujesz lampy błyskowej i jakie funkcje będziesz używał i wybierz sprzet, który to umozliwi. Dobieraj sprzęt do swoich potrzeb , nie kieruj sie opiniami z różnych list dyskusyjnych - czytając wyrażane opinie często mam wrażenie, że piszą je ludzie nie znajacy i nie używajacy tych sprzętów, powielane są opinie przeczytane w różnej niekoniecznie fachowej prasie.

Pozdrawiam:
Andrzej

Henryk
23-03-2005, 00:00
Po pierwsze to poleć mi kogś od baterii :-) Bo właśnie szukam rezerwowej bteryjki do D70

Polecam www.eltec.pl Dokonałem już kilku zakupów, w tym zapasu do D70. Bardzo przyjemne ceny. Do jakości też zero zastrzeżeń.
P.S. Nie mam tam udziałów i nie jest to moja rodzina..:)

zgredek
23-03-2005, 13:05
[...] Zadaj sobie pytanie do czego potrzebujesz lampy błyskowej i jakie funkcje będziesz używał i wybierz sprzet, który to umozliwi. Dobieraj sprzęt do swoich potrzeb , nie kieruj sie opiniami z różnych list dyskusyjnych - czytając wyrażane opinie często mam wrażenie, że piszą je ludzie nie znajacy i nie używajacy tych sprzętów, powielane są opinie przeczytane w różnej niekoniecznie fachowej prasie.


Nie mogę się zgodzić z tym oczywistym - zdawać by się mogło - wywodem...

Przecież fora dyskusyjne są tworzone właśnie po to, by wymieniać SWOJE SUBIEKTYWNE OPINIE. Porównanie parametrów technicznych poszczególnych zabawek to moment, ale w wiekszości przypadków nic z tego porównania nie wynika... Ważne, jak te zabawki sprawdzają się "w praniu". Stąd warto poczytać, co sądzą o nich inni, bo na początku czesto nie wiemy, co [jakie funkcje] będzie nam potrzebne.
Przesianie tego stada informacji pod kątem swoich potrzeb, to już zupełnie inna bajka.

Z "prasą fachową" jest podobnie jak z wypowiedziami na forum - też trzeba zastosować gęste sito i nie traktować mądrych tekstów, jak ostateczną wyrocznię. Bo po pierwsze - gdzie przebiega granica pomiędzy "pismem fachowym" i "niefachowym"? Po drugie, jak już znajdziemy to ze wszech miar fachowe, to kto tam publikuje? - zwykle profesjonaliści mający ździebko różne podejście do sprzętu od przeciętnych użytkowników zabawek foto. I po trzecie wreszcie nie zawsze do końca wiadomo, które z artykułów są sponsorowane...

Anonymous
24-03-2005, 01:21
Od pól roku używam lampy SB-600 i jakoś jeszcze mi nigdy "nie brakło". Słabszy blysk mozna skompensowac na wiele roznych sposobow. Dyfuzorki i inne bajerki to są sprawy, na ktore nie trzeba wydawac kilku stów, bo nie mozna ich niczym zastapić. Stroboskop? Po co? Ile zdjęć choćby na 100 pstryknięc zrobisz ze stroboskopem?

Podpisuję się też pod pierwszą cześcią wypowiedzi ALFA.

POzdrawiam
Dziad Borowinowy

Bogdan
25-03-2005, 09:07
odpowiedź w dwóch częściach i nieco przewrotnie:


... dlaczego kupuje więc BMW? ...

To proste :D : bo passat zbyt skromnie wygląda :twisted:

I nieważne, że BMW nie robi benzyniaków z turbiną (dynamiki, jaką to daje, zapewniam, nic nie jest w stanie zastąpić :D)

[ Dodano: Pią Mar 25, 2005 8:09 am ]

Od pól roku używam lampy SB-600 i jakoś jeszcze mi nigdy "nie brakło"

Czy patrząc na zdjęcia Dziada i na to, jak radzi sobie ze światłem - można mieć jeszcze jakieś wątpliwości ?

pozdrawiam

Anonymous
25-03-2005, 09:58
Jeżeli kupujesz sprzet, bo lepiej wygląda to powinieneś zmienić branżę.
Czy ogladałeś zdjęcia Bułhaka, Hartwiga, czy wojenne Cappy - oni nie mieli dzisiejszego super sprzętu - wnioski wyciągnij sam.
Efekty uzyskiwane przez Dziada nie sa wynikiem uzycia nadzwyczajnego sprzetu lecz jego wiedzy i emiejetności.

Pozdrawiam:
Andrzej

Bogdan
26-03-2005, 10:50
Efekty uzyskiwane przez Dziada nie sa wynikiem uzycia nadzwyczajnego sprzetu lecz jego wiedzy i emiejetności.

Oczywiście !

To właśnie miałem na mysli :D Dlatego to co mówisz, świadczy o tym, że albo nie zrozumiałeś, co napisałem, albo zrozumiałeś zupełnie ODWROTNIE.

Przeczytaj więc to jeszcze raz, proszę.

Pozdrawiam :D

Pawel Pawlak
26-03-2005, 11:49
odpowiedź w dwóch częściach i nieco przewrotnie:


... dlaczego kupuje więc BMW? ...

To proste :D : bo passat zbyt skromnie wygląda :twisted:

I nieważne, że BMW nie robi benzyniaków z turbiną (dynamiki, jaką to daje, zapewniam, nic nie jest w stanie zastąpić :D)


Bogdanie, nie żebym miał coś 1.8T ;) Ale myślę że 2.2dCi jest w stanie zastąpić wspomniane przez Ciebi doznania :mrgreen:

Bogdan
27-03-2005, 01:20
Niewykluczone :) nie znam jednak tych aut i silników na rope :(

Może dlatego, że jako tradycjonalista uważam, że na ropę mogą chodzić raczej traktory, czołgi albo okręty :)

Natomiast w osobowym aucie dźwięk [nawet najcichszy] przypominający odgłosy traktora niezupełnie mi odpowiada.

Dziękuję więc i pozostane przy poczciwych benzyniakach :D

Pozdrawiam.

maroo
27-03-2005, 01:42
Silnik dCi wygląda mi na Renówkę.

Z francuskich rzeczy preferuję miłość, ewentualnie wino.
Wszystko inne lubi się szybko zepsuć.

Bogdan
27-03-2005, 01:47
Silnik dCi wygląda mi na Renówkę.

Z francuskich rzeczy preferuję miłość, ewentualnie wino.
Wszystko inne lubi się szybko zepsuć.

ja tam nie wiem :( nie znam się :cry:
ale moj kolega ktory zna sie na autach, uczyl mnie, zeby nie kupowac tych, ktore zaczynają sie na "F":

fiatów, francuskich i fordów

forda miałem raz tylko. krótko, bo kiedyśw zimie wylądowałem nim w lesie
na drzewie :twisted:

z forda prawie nic nie zostało :D a i ze mnie niewiele :?

ale pikuś, to było dawno :D

maroo
27-03-2005, 01:50
Fiat to grat a Ford to jego brat :mrgreen:

deadcop
27-03-2005, 01:55
Fiat to grat a Ford to jego brat :mrgreen:

Maroo masz 1000% racje. Dlatego powinienes zobaczyc zdjecia z NY motorshow :mrgreen:

Bogdan
27-03-2005, 01:57
Fiat to grat a Ford to jego brat :mrgreen:

czyli podsumowując: lampy błyskowe SB-600 i SB-800 są doskonałe :D

bo japońskie :twisted:

deadcop
27-03-2005, 02:04
ja juz dzis rozpisalem sie o moich wrazeniach z sb800 i po lekturze tego postu spokojnie moge stwierdzic iz sb600 albo sigma albo cos tanszego (moze tajwanska sicma) mnie zadowoli :mrgreen:

Lord Rayden
27-03-2005, 02:26
Jak kupiłeś SB800 w USA za 900 zł to chyba tanio , prawda ? No chyba,ze kupiłeś drożej. U nas po 900 zł to chodzi SB600...

Rayden

ALF
27-03-2005, 03:45
chrzanicie panowie niemiłosiernie...kilkunastu sąsiadów z ulicy jeździ fordami, wielu znajomych i nie marudzą...ja jeżdżę fordem sierrą kombi łącznie 7 lat (bo to drugi z rzędu)...uważam, że to jedno z lepszych autek na jakie mnie stać, jakimi miałem przyjemność jeździć i bardzo żałuję, że przerwano jego produkcję...a przejażdżka sierrą cosworth 4x4 2,8 z turbiną to po prostu orgazm :mrgreen:

deadcop
27-03-2005, 06:36
[quote="ALF"]chrzanicie panowie niemiłosiernie...kilkunastu sąsiadów z ulicy jeździ fordami, wielu znajomych i nie marudzą...

Taaak, FoRD czasem cos wypusci fajnego:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2005/03/41279313-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/image/41279313.jpg)


PS. Wybaczcie ze sie podkleilem.

Boomerang
24-05-2005, 14:33
Wróćmy może do tematu. 800 różni się od 600 dla mnie zasadniczo
1. Dyfuzor, który można teoretycznie nabyć w Nikonie za 59 zł ale zdaje się nie pasuje do 600 i tu jest problem. Można kupić zastępczy ale jest dużo droższy

2. Odbłyśnik który miałem w SB-25 i jest wbudowany w SB 800 a nie ma go w SB-600

Co do sterowania innymi lampami, to trzeba najpierw je mieć. Jak przyjdzie ochota na zakup to wtedy można dokupić 800 i pewnie wyjdzie taniej za parę miesięcy

Paweł
24-05-2005, 16:15
lampa z D70 spokojnie steruje SB-800

Boomerang
24-05-2005, 16:32
I 600 również

idiom
24-05-2005, 23:18
Kurde, mam 600 i Forda - idę sie pochlastać :lol:

ALF
24-05-2005, 23:29
a ja mam metza i forda (drugiego)...i co mam zrobić? - kupię trzeciego :mrgreen: