PDA

Zobacz pełną wersję : Obręcze do obiektywów



infin1ty
18-10-2009, 20:54
cześć, mam takie pytanie..
czy ktos kiedykolwiek spotkał sie z obręczami do obiektywów które w zestawie ich nie mają?
tzn chodzi mi o to że np Canonowska Lka 70-200 ma taką obręcz montowaną na obiektyw.. którą sie podpina do statywu.. tak by nie podpinac statywu do puszki i nie wyginac wtyków..
moje pytanie.. czy są takie obręcze np do mojej sigmy 70-300? orginalnie jest tylko lens hood..


jeśli ktos moze odpowiedzieć to prosze o pomoc.

hddk
18-10-2009, 21:30
rozwaliłeś mnie takim pytaniem kolego. Pewni chodzi ci o mocowanie statywowe do sigmy 70-300 APO. Takie mocowania mają obiektywy które ważą więcej niż body. Jak założysz taką "objemę" do Sigmy 70-300 (o ile ci się uda jakąś założyć) i przyczepisz do statywu i do tego podepniesz fajną puszkę z gripem to pewnie pół sigmy zostanie na statywie.
A tak na poważnie to się nie da.

infin1ty
18-10-2009, 21:59
ok dzięki.

można zamknąć temat

KaeF
22-10-2009, 16:43
Może rozwaliło, ale ja swojego czasu też się nad tym zastanawiałem. Dlaczego? Otóż wyjaśniam:
Miałem taki super wysoki, mocny, "markowy" statyw za 69zł. D60 z kitem pasowały jak ta lala. Ale po podpięciu S 70-300 i próbie pionowego kadru okazało się, że ciężar sigmy [siła grawitacji] "wykręca" gwint, czyli po prostu nie trzyma kadru, tylko opada powoli w dół.

Na tamten czas to był ogromny problem i właśnie w ten sposób chciałem go rozwiązać - założyć na sigmę mocowanie statywowe, tak żeby było dokładnie na środku ciężkości całego zestawu.

Na szczęście w sklepie niedaleko postawili karteczkę "-25%" przy Manfrotto i moje problemy się skończyły. Kostkę od statywu mam na stałe wkręconą w body - nie drgnie nawet jak założę wszystko co mam. No i się nie zgubi:D

Jeśli Twoje poszukiwania są związane z opisanym przeze mnie problemem, to spróbuj posadzić swój sprzęt na innym statywie.

PZDR

infin1ty
22-10-2009, 17:59
mam statyw manfrotto.. tyle ze max waga to niby 1kg.. a d80 plus 70-300 waży z 1,3kg? to raczej wina nieodpowiedniego statywu

markB
22-10-2009, 18:29
Uchwyt do statywu Sigma można kupić osobno. Najmniejszy rozmiar to TS-21: http://www.sigma-sklep.pl/uchwyt-do-statywu. Niestety, nawet ten "maluszek" będzie za duży do 70-300, bo, jak wyżej kolega podał, te uchwyty stosuje się do stosunkowo ciężkich obiektywów.

simonknives
03-07-2013, 13:27
Wiem, ze archeologia i wykopki, ale może sie komus przyda:
http://www.ebay.pl/sch/i.html?rt=nc&LH_PrefLoc=2&_nkw=Tripod%20Mount%20Ring&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283
pozdrawiam.

Tomaszek21
03-02-2014, 19:10
Panowie czy ten uchwyt http://dcfoto.pl/mocowanie-statywowe-sigma-ts-21-p5352.html do sigmy 300/2.8 można kupić gdzieś taniej albo jakiś zamiennik? bo w mojej jest wyrobiony gwint i nie wiem co teraz a cena oryginalnej jest przegięta przez duże "P"....