PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ciągłym nastawianiem ostrości



krzad
26-07-2004, 18:39
Witam wszystkich

Mam taki problem. O ile w trybach zdjęć pojedynczych i seryjnych autofocus ustawiony na ciągłe ustawianie ostrości (AF-C) działa bez zarzutu to w trybie wyzwalania z pilota z opóźnieniem niestety to nie działa. W instrukcji na stronie 109 jednak wyraźnie pisze że gdy ustawiony jest tryb zdalnego sterowania z opóźnieniem to autofocus ustawiony w tryb AF-C będzie cały czas nastawiał ostrość aż do czasu zrobienia zdjęcia czyli ok 2 sekund w tym przypadku. Czy u mnie jest coś nie tak? Czy ktoś mógłby to sprawdzić?

krzad
27-07-2004, 09:55
To jeszcze raz ja. Mam prośbę. Czy mógłby ktoś ustawić w swoim D70 na tryb zdalnego wyzwalania migawki z opóźnieniem i spróbować czy aparat przy wciśniętym do połowy przycisku nastawia ostrość ciągle, czy jak jest u mnie nastawi i zablokuje? Nie potrzeba do tego pilota. Dzięki z góry.

admin
27-07-2004, 10:17
To najzupelniej normalne. Aparat w tym trybie blokuje ekspozycje i AF... Nie masz powodow do niepokoju ;)

krzad
27-07-2004, 10:25
A co z tym co piszą w instrukcji na str. 109?

admin
27-07-2004, 15:30
Ale tam jest opisane wyzwalanie pilotem a ja pisalem o trybie samowyzwalacza, tak jak sugerowales :D

Kaleid
27-07-2004, 15:42
Sprawdzilem i jest tak jak napisal admin: w trybie zdalnego sterowania pilotem do autoportretow najlepiej uzyc trybu: AF-S. Ostrosc jest nastawiana przed samym wyzwoleniem migawki W trybie samowyzwalacza ostrosc jest blokowana przy pierwszym wyostrzeniu.

krzad
28-07-2004, 00:07
Przepraszam Adminie może namieszałem trochę. Chodziło mi o zdjęcia z pilotem a dokładnie autoportrety. To co napisał Kaleid to dokładnie to o co mi chodziło. Dzięki. Teraz jest tak jak powinno być.

admin
28-07-2004, 00:40
Spoko, wazne ze wszystko jest ok ;)