Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Lowepro Nova 190 czy 200?



nonameuser1
14-10-2009, 20:41
Witam. Przeszukalem forum ale nie znalazlem satysfakcjonujacej odpowiedzi...
Chcialbym zapytac uzytkownikow tych toreb, ktora bardziej spelni moje oczekiwania. Torba ma pomiescic jeden aparat wielkosci D700 lub D300 z zapietym obiektywem N85/f1,8, jeden wielkosci D70 + N35G, dodatkowy zoom rozmiaru Tamron 17-35/f2,8-4, oraz N10,5/f2,8, jedna lampe SB800. W torbie moze zostac miejsce na kolejna lampe lub nieduza stalke, ale raczej nie potrzeba mi wiecej miejsca. Nie potrzebuje za duzej torby wiec byc moze 190 wystarczy?
Z gory dzieki za odpowiedzi

marpss
15-10-2009, 07:26
Posiadam 200-setkę i trzymam w niej to, co w stopce. Trochę miejsca jeszcze jest, ale do 190 bym się z tym nie załadował (wiem, bo porównywałem). Co więcej - jeśli zamierzasz dorzucić gripa do body - to odradzam te torby - w ogóle nie są przemyślane pod tym kątem. Jeśli masz możliwość, to pójdź do supersamu i pooglądaj na żywo. Różnica wielkości między nimi jest całkiem spora.

A.n.d.r.e.V
15-10-2009, 11:05
Mam 200 i ledwie upycham dwa body&gripy+ pare stałek, lampy sb900 tam za cholere nie włożę.
Teraz to bym kupował cos większego niż nova 200
zdjęcia np na allegro które przedstawiają ww torbę, kłamią bo torba jest o wiele mniejsza

arturkrz
15-10-2009, 11:23
Mam NOVA4 (poprzednik 2-setki) i mieszczą się d90 i d70 z obiektywami ale lampy nie daję rady bezpiecznie zapakować.
Jeśli do d70 podpinam 85 1.8 to lampę upchnę ale jest ryzyko, że obudowy porysują się...
Jeśli planujesz zapakować dwa body to szukaj dużej torby.

Pershing
15-10-2009, 15:28
Ostatnio kupiłem LOWEPRO NOVA 200AW i muszę przyznać, że jest pojemna. Zapakowałem do niej d300 z gripem, N70-300VR, N50 1.8, T90, Tokinę 12-24, SB800 i całe mnóstwo dupereli typu filtry, system cokina, zapasowe aku, 2 zestawy aku do SB, wężyki, wyzwalacze itp., no i jeszcze trochę miejsca jest. Mogę z czystym sumieniem polecić.

nonameuser1
15-10-2009, 18:11
Z tego co piszecie, istnieje obawa ze nie tylko 190-tka ale i 200 nie pomiesci tego co bym chcial... Zastanawialem sie tez nad Hama Defender, tylko jaki rozmiar... Puszki wprawdzie bez gripow beda, ale zawsze z zapietymi szklami i zawsze obie...

AMMarshall
15-10-2009, 20:05
Witam. Przeszukalem forum ale nie znalazlem satysfakcjonujacej odpowiedzi...
(...)N10,5/f2,8, jedna lampe SB800. W torbie moze zostac miejsce na kolejna lampe lub nieduza stalke, ale raczej nie potrzeba mi wiecej miejsca. Nie potrzebuje za duzej torby wiec byc moze 190 wystarczy?
Z gory dzieki za odpowiedzi

nonameuser1, niedawno miałem ten sam dylemat co Ty, z tym że ja szukałem torby na dwie puszki z czego jedna z gripem.

Ja wziąłem sobie Novę 200, bo nie lubię mieć ciasno i upychać graty na siłę.
Dla Ciebie wystarczy 190-ka ale może zastanów się na przyszłość - dokupisz kilka gadżetów i będziesz miał ból.

Na temat toreb jest nie za wiele opinii. Tutaj możesz zobaczyć moje fotki, wywody i wrażenia użytkownika nt. większego brata stodziewięćdziesiątki:

Lowepro Nova 200AW (http://marshall.amj.pl/review_lowepro_nova_200_aw.php)

nonameuser1
15-10-2009, 20:47
Dzieki kolego :) Bardzo mi pomogles

Polsar74
15-10-2009, 20:50
spróbuj poszukać Nova 5 AW - wg mnie spory torbiszon. Spokojnie body z gripem, 2 błyskotki kilka obiektywów lub inne body i niewiele mniej obiektywów ;-)

Pzdrw
Paweł

nonameuser1
15-10-2009, 21:06
Chodzi o to ze nie chce tez za duzej torby, tylko na to co pisalem, czyli 2 body z podpietymi stalkami, plus jedna lampa i jedna stalka dodatkowa + jeden zoom

Polsar74
15-10-2009, 21:16
Chodzi o to ze nie chce tez za duzej torby, tylko na to co pisalem, czyli 2 body z podpietymi stalkami, plus jedna lampa i jedna stalka dodatkowa + jeden zoom

to NOva 4 lub Reporter 300 wystarczy - to z Lowepro. Jest też na allegro duuużo tańszy zamiennik Novy - czeskiej produkcji - zobacz może Ci podpasuje.

AMMarshall
16-10-2009, 07:18
Chodzi o to ze nie chce tez za duzej torby, tylko na to co pisalem, czyli 2 body z podpietymi stalkami, plus jedna lampa i jedna stalka dodatkowa + jeden zoom

Nonameuser1, bierz Novę 190 lub polecaną przez Pulsar'a74 Novę 4. Będziesz zadowolony.


to NOva 4 lub Reporter 300 wystarczy - to z Lowepro. Jest też na allegro duuużo tańszy zamiennik Novy - czeskiej produkcji - zobacz może Ci podpasuje.

Polsar74, jeśli chodzi o Fomei to nie wiem czy to jest to "zamiennik" Lowepro. Macałem w sklepie kilka toreb Fomei i jakoś mi ni podchodziły. Nie mam zupełnie nic przeciwko zamiennikom, sam używam zamienników - grip, aku aparatu, ale torby Fomei zdecydowanie nie są takie jak Lowepro.