PDA

Zobacz pełną wersję : D200 - dioda od wspomagania AF



coolgalka
13-10-2009, 13:00
Witam,
mam pytanie, być może banalne - nie wiem.
Czy zdarzyło się komuś aby przestała działać dioda od wspomagania AF ? (chodzi mi o diodę, która oświetla kadr w przypadku gdy jest ciemno). Moze się przepalić lub coś w tym stylu ? jak temu zaradzić ?nie odpala mi się wcale

Mariusz888
13-10-2009, 13:09
U mnie działa normalnie ale może po prostu sobie wyłączyłeś? ;) Strona 152 instrukcji :)

punkers
13-10-2009, 14:01
Jeśli się nie mylę to dioda działa tylko wtedy kiedy mamy ustawiony środkowy punkt ostrości. Może tu leży problem? ;)

darko
13-10-2009, 15:21
Jeśli się nie mylę to dioda działa tylko wtedy kiedy mamy ustawiony środkowy punkt ostrości. Może tu leży problem? ;)
Też bym na to postawił, a do tego jak się zagrzeje to też lubi się nie włączyć

Shah
13-10-2009, 18:15
W swoim D200 również zauważyłem, że nie działa :(

Jacek_Z
13-10-2009, 18:31
Pierwsza rzecz jaką wyłączam konfigurując body to właśnie to wspomaganie AF. Gdybym miał zepsute to nie mógłbym i tak tego wyłapać :)

kleszcz5
13-10-2009, 18:32
Z autofocusem na C również nie świeci.

Shah
13-10-2009, 18:33
Sprawdziłem u siebie raz jeszcze i okazało się, że oprócz środkowego pola ostrości trzeba trzeba przełączyć w tryb ustawiania ostrości S (pojedynczy autofokus) [st.58 instrukcji obsługi]

mkukla
13-10-2009, 19:04
a ja mam jeszcze takie pytanie, czasami, głównie przy dłuższych czasach (ok 1/50) zauważyłem, że jak zrobię zdjęcie w lustrze widać świecącą się diode na aparacie (d90). też tak macie?

eskimos
13-10-2009, 19:11
Pierwsza rzecz jaką wyłączam konfigurując body to właśnie to wspomaganie AF. Gdybym miał zepsute to nie mógłbym i tak tego wyłapać :)

Aż z ciekawości włączę swoją i sprawdzę czy działa :)

franki
14-10-2009, 02:43
Czasami trzeba zresetować aparat

tymancjo
14-10-2009, 09:17
Z kronikarskiego obowiązku - to nie jest dioda, tylko bodaj jakiś halogenik.

Waldo11
14-10-2009, 21:53
Ja bym nawet powiedział że jest to kryptonik;-).