PDA

Zobacz pełną wersję : Studium policealne.



Maciej
14-10-2006, 22:58
Witam.

Szkuam najlepszego studium. Chciałbym po liceum się udoskonalić, przed tym jak pójdę na studia. Na razie ze wszystkich znalazłem te dwie (moim zdaniem) najlepsze szkoły policealne:
http://www.zpaf.pl/pl/content/studium/studium.php
http://edu.wroc.pl/pho-bos/index.html

Co Wy na to? A może macie jakieś inne propozycje najlepszych szkoł policealnych, które pomogą mi się udoskonalić i dostać na studia?

nikoniara
25-10-2006, 20:33
Ja mam zamiar pójść do http://www.ksa.edu.pl/main3.html przed pójściem na studia foto :) Ale przede mną jeszcze długa droga , ale już mam plany na przyszłość :P

Maciej
25-10-2006, 22:05
Ja myślę nad AF, EAF lub WSF, wszystko w Warszawie. Ze względu na roczny tryb dzienny, najbardziej odpowiada mi AF.

salomon
31-10-2006, 21:30
Witam.

Szkuam najlepszego studium. Chciałbym po liceum się udoskonalić, przed tym jak pójdę na studia. Na razie ze wszystkich znalazłem te dwie (moim zdaniem) najlepsze szkoły policealne:
http://www.zpaf.pl/pl/content/studium/studium.php
http://edu.wroc.pl/pho-bos/index.html

Co Wy na to? A może macie jakieś inne propozycje najlepszych szkoł policealnych, które pomogą mi się udoskonalić i dostać na studia?
Nie udoskonalić tylko udoskonalać panie mądraliński...........

Maciej
31-10-2006, 22:28
Chcę się udoskonalić, żeby dostać się na studia (czyli konkretny cel), a udoskonalać będę się przez całe życie. ;)

Profesjonalista
01-11-2006, 22:57
Ja mam zamiar pójść do http://www.ksa.edu.pl/main3.html przed pójściem na studia foto :) Ale przede mną jeszcze długa droga , ale już mam plany na przyszłość :P


Tylko popatrz na zdjecie ze studia. Piszą :"do dyspozycji studentów studio fotograficzne z profesjonalnym oświetleniem (180m2)" A samo miejsce do fotografowania wąskie i niskie: http://www.ksa.edu.pl/main3.html (http://www.ksa.edu.pl/main3.html)
Kliknij na Program w menu.
Przed wyborem szkoły popytaj uczestników, absolwentów i poproś w szkole o program nauczania, tematy jekie zadają, nazwiska nauczycieli.

Profesjonalista
01-11-2006, 23:01
Co to za poziom tej szkoły:
http://www.ksa.edu.pl/main3.html
skoro nawet nie ma pozorów selekcji, zero egzaminu.
Liczy się kasa:
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, czyli termin złożenia dokumentów i wpłaty wpisowego.

Profesjonalista
01-11-2006, 23:03
Po co Ci wogole takie studium? Ja po LO zdałem do Praskiej Akademii od razu. Bez jakiś pseudo szkółek, kursiątek.

Maciej
01-11-2006, 23:04
Co to za poziom tej szkoły:
http://www.ksa.edu.pl/main3.html
skoro nawet nie ma pozorów selekcji, zero egzaminu.
Liczy się kasa:
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, czyli termin złożenia dokumentów i wpłaty wpisowego.

A co myślisz o AF?

Profesjonalista
02-11-2006, 18:41
Wydaje sie być lepszą szkołą. Pozatym tam jest wiekszy kontakt z potencjalnymi zleceniodawcami, odbiorcami zdjęć. Łatwiej zaistnieć czy to w foto reklamowej czy artystycznej.
Wrocławska szkoła tez jest niezła.

Maciej
02-11-2006, 21:06
Ale mi raczej chodzi o to, żeby od razu po maturze iść na AF (bo tam akurat jest rok nauki w systemie dziennym), a po starać się dostać na studia dzienne PWSFTviT w Łodzi.

Profesjonalista
02-11-2006, 21:29
A czemu nie od razu do Łodzi. Może Ty słaby jesteś, albo nie wieżysz, że zdasz. Spróbować zawsze można.

Maciej
02-11-2006, 21:55
Słaby jestem. Za mało techniki. A tak, poszedłbym na rok do AF i potem mógłbym startować do Łodzi.

nikoniara
12-11-2006, 00:47
Kieruję się tam gdzie najbliżej mam :P A w świętokrzyskim jakiaś szkoło foto jest - nie !

teh_14m3
12-11-2006, 01:08
wie ktos z was na czym polegaja te egzaminy do szkół foto??? wyłączając rozmowe kwalifikacyjną i portfolio oczywiscie.

Maciej
12-11-2006, 01:45
nikoniara (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=5621), ale zawsze lepiej wybrać jakąś lepszą szkołę. :P

Imago
12-11-2006, 11:17
wie ktos z was na czym polegaja te egzaminy do szkół foto??? wyłączając rozmowe kwalifikacyjną i portfolio oczywiscie.

To zależy oczywiście od szkoły. W jednej będzie rozmowa i portfolio, w innej co najmniej dwa etapy czyli po rozmowie i portfolio będą zadania do wykonania, jeśli wybierzesz dzienne na ASP to dojdzie teczka z malarstwem, rysunkiem i do tego też zadania na kolejnym etapie... i może być oczywiście i tak, że po prostu się do szkoły zapiszesz i nie będzie żadnych egzaminów.

teh_14m3
12-11-2006, 11:33
Imago, jezlieli mógłbys sprecyzować te "zadania do wykonania" to byłbym wdzięczny.

Imago
12-11-2006, 12:46
MogłAbym oczywiście :-P co prawda nie zdawałam takich egzaminów ale z opowieści wiem, że są to po prostu serie zdjęć, rysunki itp. (to już zależy od tego czy jest to ASP czy Filmówka czy jakaś inna szkoła) na temat zadany przez komisję. Najlepiej po prostu zorientować się już w konkretnej szkole na czym to polega.
No przecież nie każą Ci zaśpiewać piosenki albo zatańczyć kroków baletowych na egzaminie do szkoły fotograficznej ani robić zdjęć czy rysować na egzaminie do szkoły aktorskiej :mrgreen:
;)

teh_14m3
12-11-2006, 13:23
sorry ale naprawde ciężko cokolwiek wywnioskować po samym nicku, przydałby się podpis odnośnie płci :oops:

myślałem, że dotyczy to bardziej teoretycznej strony

Imago
12-11-2006, 14:47
sorry ale naprawde ciężko cokolwiek wywnioskować po samym nicku, przydałby się podpis odnośnie płci :oops:

myślałem, że dotyczy to bardziej teoretycznej strony

spoko, już się przyzwyczaiłam ;)
odnośnie strony teoretycznej to raczej nie bo masz zostać dobrym fotografem a nie teoretykiem... poza tym stronę teoretyczną sprawdzają już podczas rozmowy... zresztą jak pisałam: najlepiej dowiedzieć się bezpośrednio u źródła. U mnie zakończyło się w pierwszym przypadku na zapisaniu a w drugim na rozmowie kwalifikacyjnej i portfolio.

Maciej
12-11-2006, 15:53
spoko, już się przyzwyczaiłam ;)
odnośnie strony teoretycznej to raczej nie bo masz zostać dobrym fotografem a nie teoretykiem... poza tym stronę teoretyczną sprawdzają już podczas rozmowy... zresztą jak pisałam: najlepiej dowiedzieć się bezpośrednio u źródła. U mnie zakończyło się w pierwszym przypadku na zapisaniu a w drugim na rozmowie kwalifikacyjnej i portfolio.
A gdzie się uczyłaś i uczysz?

Imago
12-11-2006, 16:11
Uczyłam się w policealnym studium zawodowym przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych na kierunku fototechnik w Jeleniej Górze a teraz jestem w Wyższym Studium Fotografii AFA we Wrocku.

Maciej
12-11-2006, 19:39
Ja chciałbym nan AF a potem do Łodzi... :rolleyes:

teh_14m3
12-11-2006, 21:05
Maciejj, mówisz o Akademi Fotografii w Warszawie?

Maciej
12-11-2006, 21:11
Tak. Wolałbym WSF, ale tylko AF ma dzienny tryb, który trwa rok.

teh_14m3
12-11-2006, 21:44
dokładnie z tego samego względu wybrałem AF :D

Maciej
12-11-2006, 23:07
:D
Teraz już jesteś na AF? Czy dopiero się wybierasz za jakiś czas?

teh_14m3
12-11-2006, 23:23
gdybym byl to nie pytałbym sie o egzaminy... palnuje isć od nowego roku, ale w systemie wieczorowym niestety.

Maciej
13-11-2006, 16:06
A ja dopiero 2 klasa liceum. Potem maturka, a po maturce chcę iść na AF.

nikoniara
13-11-2006, 20:22
a ja tylko że 2 klasa gimnazjum :P

invictus
13-11-2006, 20:33
ja ide do wsf

Maciej
13-11-2006, 21:34
a ja tylko że 2 klasa gimnazjum :P
Ooo, to masz jeszcze kupę czasu. :D


ja ide do wsf
Fajnie, fajnie. Też bym tam wolał, ale szkoda mi tracić dwóch lat na system zaoczny. ;)

Maciej
23-04-2007, 15:40
Jest może ktoś kto uczy się lub jest absolwentem ASP w Poznaniu lub filmówki w Łodzi na wydziale fotografii? Albo jest ktoś kto zna właśnie kogoś kto uczy/uczył się tam?

mini21
23-04-2007, 18:04
Ja wybieram się na spokojną w Warszawie.
Chociaż darmowa.

P.S. Wygrałem konkurs na stonie fotal.pl w której nagrodą jest kurs w Szkole Kreatywnej Fotografii w Krakowie.

Szkoda, że mieszkam w Warszawie i na 99% z tego nie skorzystam :(

Maciej
23-04-2007, 18:13
Ja wybieram się na spokojną w Warszawie.
Chociaż darmowa.

P.S. Wygrałem konkurs na stonie fotal.pl w której nagrodą jest kurs w Szkole Kreatywnej Fotografii w Krakowie.

Szkoda, że mieszkam w Warszawie i na 99% z tego nie skorzystam :(
To odsprzedaj komuś z Krakowa tanio!


A studia, jak studia? Hm, jest ktoś?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

mini21
23-04-2007, 18:16
He, he, a kto to kupi....

Myślałem, czy by nie jeździć, ale to bez sensu, za bilety zapłacę tyle co za kurs w AF.

Co do odsprzedania, to nie wiem, może tak zrobię.
Na razie czekam, aż przyślą mi jakiś kwit, zaproszenie, bo na obecną chwile to tylko na liście zwycięzców pokazało się moje nazwisko i nic poza tym.

teh_14m3
23-04-2007, 18:26
Co do AF: byłem w sobote na dniu otwartym połączonym z egzaminem wstępnym. Z tego co widziałem i usłyszałem naprawde warto tam sie udać. Atmosfera jest świetna, wykładowcy również. Duże wrażenie na mnie zrobił "wykład" ( nie moża tego nazwać typowym wykładem :D) Bąkiewicza. Niestety nie załapałem się do Andrzeja Dragana... Niestety mieli wysłać dzisiaj oficjalne informacje, a nic do mnie nie dotrało, może listownie?! Jakby ktoś coś wiedział wiecej prosze o kontakt może być PW.

mmagiera88
23-04-2007, 19:03
A jaką szkołe policealną foto polecacie w trójmieście, wiem, że są:
Fotomedia
Profesja
WFH

Warto wogle iść do takiej policealnej zamiast jakiś studiów?

D_Z_I_A_D_E_K
23-04-2007, 19:58
Po co Ci wogole takie studium? Ja po LO zdałem do Praskiej Akademii od razu. Bez jakiś pseudo szkółek, kursiątek.
i dlatego "walisz" błędy ortograficzne :)

tobiks
09-05-2007, 21:50
mam podobne pytanie w sprawie szkol w trojmiescie,

-po pierwsze która z nich będzie najlepsza,
-po drugie czy warto isc do szkoly czy tez lepiej zainwestować w sprzęt kupić dobrą książkę i dużo praktykować?

(biorąc pod uwagę to że fotografuję głównie sport, ale krajobrazy i przyroda ogolnie nie jest mi też obca)


-------------
chyba nie mam stopki... D50,+18-55 f/4-5.6, 50 f/1.8, 70-300 f/4-5.6

mini21
10-05-2007, 04:47
Szkół w trójmieście nie znam, a co do szkoły, to wydaje mi się że warto.
Nie musisz iść do prywatnej, idź do państwówki (jeśli jest), tam nic nie płacisz.

Po szkole masz zawsze jakiś papier i "tytuł" fototechnika lub inny, co moim zdaniem może mieć później znaczenie przy szukaniu pracy.

suomi
16-05-2007, 18:17
Ja wybieram się na spokojną w Warszawie.
Chociaż darmowa.

P.S. Wygrałem konkurs na stonie fotal.pl w której nagrodą jest kurs w Szkole Kreatywnej Fotografii w Krakowie.

Szkoda, że mieszkam w Warszawie i na 99% z tego nie skorzystam :(

Skończyłam SKF rok temu i z czystym sumieniem mogę polecić tę szkołę. Nauka w praktyce jest moim zdaniem o wiele bardziej efektywna niż kucie na pamięć notatek z chemii czy materiałoznawstwa, które obecnie przerabiam w Profesji...
Ale coś za coś: Profesja ma prawa szkoły publicznej więc musi stosować się do wytycznych dla danego kierunku ale dzięki temu uczniowie dają państwowy egzamin i zdobywają tytuł fototechnika, a przy okazji jest legitymacja szkolna i wszystkie wiążące się z nia ulgi ;).
Natomiast Krakowskie Szkoły Artystyczne muszę jeszcze pochwalić za to co oferują uczniom: SKF ma do dyspozycji studio, dwie duże ciemnie i pracownię komputerową, wszystko na miejscu, w jednym budynku :)


He, he, a kto to kupi...

Myślę, że bez problemu ktoś się skusi, nakuka w szkole dziennej to 390zł miesiecznie, a w zaocznej chyba 350zł, więc spokojnie znajdziesz chetnego na tańszą naukę ;)

agape
16-05-2007, 21:08
ja studiuję fotografię w PWSFTViT w Łodzi (tyle że ze względu na drugie studia - zaocznie) - jeśli ktoś ma jakieś pytania - PW - postaram się pomóc. ;)

Maciej
16-05-2007, 21:51
ja studiuję fotografię w PWSFTViT w Łodzi (tyle że ze względu na drugie studia - zaocznie) - jeśli ktoś ma jakieś pytania - PW - postaram się pomóc. ;)
O dziewczyno, gdzież Ty się podziewałaś jak zakładałem ten wątek!
Już wysyłam PM.

ku6i
21-05-2007, 00:53
A nie dałoby się tak bardziej publicznie nt. PWSFTViT pogadać? Bo oprócz Macieja i mnie pewnie paru innych zainteresowanych by się znalazło

agape
21-05-2007, 15:02
W takim razie, jeśli są jeszcze jacyś zainteresowani PWSFTViT - mogę wieczorkiem zrobić "syntezę" tego co napisałam na PM kolegom. Może zjawi sie tu jeszcze ktoś jakoś związany z tą uczelnią i kierunkiem???

phantomek
21-05-2007, 15:27
Ja jestem zainteresowany :)

Afrati
21-05-2007, 20:56
Ja również jestem zainteresowany informacjami o PWSFTViT - czy dostanie się jest naprawdę trudne? jak wyglądają egzaminy w praktyce? ile osób na roku? itp. Jestem na etapie II kl LO i niczym ślepe dziecko we mgle poszukuję jakiegoś kierunku związanego z fotografią...

Pozdrawiam

phantomek
22-05-2007, 16:16
Ja w tym roku chce isc do Akademii Fotografii na dzienne. Tutaj sie roznych rzeczy nauczyc itd, zeby potem po roku do łódzkiej filmówki na fotografie pójść :)

mini21
22-05-2007, 21:05
Ja w tym roku chce isc do Akademii Fotografii na dzienne. Tutaj sie roznych rzeczy nauczyc itd, zeby potem po roku do łódzkiej filmówki na fotografie pójść :)

Też o tym myślałem, ale fundusze trochę marne (rok w AF kosztuje 5 tyś.) dlatego wybrałem fotospokojną.

phantomek
27-05-2007, 22:55
Wczoraj bylem na egz wstepnym do Akademii Fotografii :) ogolnie miło :)

teh_14m3
28-05-2007, 03:00
Ja w tym roku chce isc do Akademii Fotografii na dzienne. Tutaj sie roznych rzeczy nauczyc itd, zeby potem po roku do łódzkiej filmówki na fotografie pójść :)

to napewno się spotkamy ;) ja jestem już zapisany na wieczorowe, ale i tak będziemy mieć wspólne plenery :D


edit: zapomniałem, że w tym roku otworzyli placówke w Krakowie... Pewnie tam się wybierasz??

phantomek
28-05-2007, 09:00
Warszawa :)

teh_14m3
28-05-2007, 11:33
No to jednak sie spotkamy ;)