PDA

Zobacz pełną wersję : Zamienniki tuszów do R285.



asmod
07-10-2009, 18:53
Odgrzeję trochę temat zamienników tuszy do drukarki R285. Jadę cały czas na orginalnych tuszach i muszę powiedzieć że jestem zadowolony z rezultatów, natomiast moja kieszeń mniej. Ponieważ nie mam ochoty instalować CISS, ani nalewać tuszy z butelek do kartridży szukam dobrych zamienników do orginalnych tuszy. Nie chodzi mi tutaj o jakąś tanią chińszczyznę. Czy ktoś może miał do czynienia z tuszami "Black Point" lub "MySupplies" ? Cena połowę niższa (za większą pojemność), ale czy jakość będzie porównywalna do orginałów ?

ekonet
08-10-2009, 18:21
Odgrzeję trochę temat zamienników tuszy do drukarki R285. Jadę cały czas na orginalnych tuszach i muszę powiedzieć że jestem zadowolony z rezultatów, natomiast moja kieszeń mniej. Ponieważ nie mam ochoty instalować CISS, ani nalewać tuszy z butelek do kartridży szukam dobrych zamienników do orginalnych tuszy. Nie chodzi mi tutaj o jakąś tanią chińszczyznę. Czy ktoś może miał do czynienia z tuszami "Black Point" lub "MySupplies" ? Cena połowę niższa (za większą pojemność), ale czy jakość będzie porównywalna do orginałów ?
Na Boga - tylko nie "tuszy"! Od zawsze prawidłowa odmiana słowa "tusz" brzmi "tuszów".
Zaś "tuszy" to odmiana (dopełniacz liczby pojedynczej) słowa "tusza" (otyłość).

asmod
08-10-2009, 20:58
Dzięki za wykład ;) . Może być też "tusza" wołowa. A może przy okazji coś konkretnego o zamiennikach atramentów barwnikowych Claria do drukarki Epson R285 ?

mmmak
08-10-2009, 21:54
nie ma nic godnego uwagi i powtarzalnego chyba

Lyson jedynie ale to nalewac trzeba

marszull
08-10-2009, 23:55
O dobrych zamiennikach, nie z butli, to nie slyszalem.

asmod
09-10-2009, 08:30
W numerze 08/2009 "Fotografia & aparaty cyfrowe" znalazłem testy czterech atramentów, między innymi "Black Piont". Poza zapachem nie mieli do niego większych zastrzeżeń. Nie mniej, czy można ufać "gazetowym" testom ?
Co do atramentów firmy "My supplies", to widziałem testy gdzieś w necie, ale w tej chwili nie potrafię ich znaleźć. Pytanie raczej jest skierowane do tych użytkowników, którzy ich używali. Jak to jest z ich jakością ? Skoro firmy istnieją, to ktoś ich produkty jednak kupuje :|

mmmak
09-10-2009, 08:35
kup i sprawdz.

było juz sporo o zamiennikach tuszów do r285 poszukaj - poczytaj, ale nie znajdziesz raczej niczego wiecej ponad to, co napisałem.

Zuzus
05-03-2010, 13:36
Podbijam.
Asmod udalo Ci sie przetestowac jakies zamienniki Claria?

asmod
05-03-2010, 14:23
Niestety, albo i stety nie. Jadę na orginalnych. Nie chce mi się eksperymentować, albo szukać kogoś, by zrobił mi profil do drukarki. Szukam "tanich" ofert na allegro lub ebayu i tyle.

wieloch
20-03-2010, 20:45
Dowolny CISS (to jest naprawdę bez znaczenia jaki) + atramanty Lysson Fotonic XG (zamienniki Claria z Epsona). W necie znalazłem profile papierów Epsona - Premium Glossy i Archival Matt - dla tych atramentów, a także profile kilku innych mocno "pro" - sądząc po cenie - papierów. Choć wymagało to trochę gimnastyki z ustawieniem jasności i korekty odcieni niebieskiego obecnie na wydruku mam to co na ekranie, no powiedzmy 98%...

pierote
11-04-2010, 20:21
nie ma nic godnego uwagi i powtarzalnego chyba

Lyson jedynie ale to nalewac trzeba


Dowolny CISS (to jest naprawdę bez znaczenia jaki) + atramanty Lysson Fotonic XG (zamienniki Claria z Epsona). W necie znalazłem profile papierów Epsona - Premium Glossy i Archival Matt - dla tych atramentów, a także profile kilku innych mocno "pro" - sądząc po cenie - papierów. Choć wymagało to trochę gimnastyki z ustawieniem jasności i korekty odcieni niebieskiego obecnie na wydruku mam to co na ekranie, no powiedzmy 98%...

A co powiecie o tuszach niemieckiej marki OCP np. w Agawie (http://www.agawa.pl/szukaj/r285/-1/k1/p0/o0/n0/pl) tu troche drogo ale można poszukać.
Oraz o niemiecko-chińskim Inktec-u tu coś niecoś (http://www.inktec.com.pl/)
Jechałem na inktecu na OfficeJet Pro i imho było lepiej niż na oryginałach - ciut ciemniej i nie tak pastelowo jak u HP.
Lyson nie znam, to jakiś namber łan w śród zamienników?

Svis
16-08-2010, 20:48
Testowalem, sprawdzalem firme ACJ ( Active Jet). Polecam:)