Zobacz pełną wersję : Swiatłomierz
Chciałbym zakupić jakiś używany światłomierz na Allegro.Mam do wyboru modele Lenigrada,Swiedłowska i Weimar Lux.Który z tych modeli jakie posiada możliwości i jaki wybrać by spełniał swoje zadanie jak najlepiej.Używany będzie do przez młodego człowieka do nauki fotografii.Dziękuje za odpowiedzi.Chodzi mi tylko o w/w modele.
http://www.geocities.com/swierdlowsk/
http://foto.recenzja.pl/Subjects-index-req-viewpage-pageid-10-pageno-1.html
a do jakiegoś rzeczowego opisu weimara sie nie dokopałem
Władca Pixeli
14-10-2006, 15:21
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=10294 (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=10294&highlight=selenowy)
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=2207 (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=2207&highlight=selenowy)
Mam pytanie ,czy światłomierz z tej aukcji może być CDS.Leningrad 6.Czy też produkowali takie i takie.Po czym poznac jaki ma czujnik.
http://www.allegro.pl/item133814400_lenimgrad_6_cds.html
Władca Pixeli
14-10-2006, 22:38
Mam pytanie ,czy światłomierz z tej aukcji może być CDS.Leningrad 6.
W tytule akukcji jest CDS :mrgreen:
Po czym poznac jaki ma czujnik.
Selenowe nie mają zasilania.
polecam Swiedłowsk 4 - to najlepszy z najtańszych
Może ktoś wie jakiego typu bateria pasuje do Svierdlovska 4,podobno 3,75V.
Mam Svierdłowska 4 z zewnętrznym zasobnikiem na baterie AAA ( małe paluszki ) w niezłym stanie . :)
Jezeli chcesz mogę go Ci odsprzedać.
Władca Pixeli
15-10-2006, 17:12
Może ktoś wie jakiego typu bateria pasuje do Svierdlovska 4,podobno 3,75V.
Trzy v625 PX, LR9 + dwie 1 groszówki z 1949 roku :mrgreen: bo baterie są cieńsze niż oryginalene.
polecam Swiedłowsk 4 - to najlepszy z najtańszych
Świerdlowsk 2 i 4 to sa to bardzo wygodne do stosowania swiatlomierze - przykłada sie je do oka jak aparat dalmierzowy - maja podobny celownik,
Wiemarlux cds nie ma celownika, za to ma duzą większa czulość od Świerdłowska, podobnie jak Leningrad 6 - ten ma celownik optyczny w postaci okienka na środku, na który patrzy sie "od góry"
Ja bym z tych najtańszych mimo wszystko wybrał Weimara.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.