PDA

Zobacz pełną wersję : Jak szybko wyczyscic tlo za modelka



BorysR
05-10-2009, 23:33
Witam. Tak sie zastanawiam po entej minucie z clonem w ps czy sa jakies sposoby szybkiego wyczyszczenia tla za modelka z sesji w studio?

pd
05-10-2009, 23:38
pokaż fotkę to odpowiemy...

BorysR
05-10-2009, 23:41
To nie chodzi o konkretna fotke. Raczej o sama idee. Mam modelke cala ostra a szare tlo jest miejscami przybrudzone no i teraz wlasnie pytanie. Wyciac ja ladnie a tlo rozmazac? Jak wy to robicie?

sokrates
06-10-2009, 07:44
najlepiej przemyśleć to na etapie kadrowania zdjęcia/doboru przesłony - potem można się skupić na właściwej obróbce. Proszę nie traktuj mojej odpowiedzi jako złośliwości - po prostu to naprawdę dobra rada.

BorysR
06-10-2009, 09:50
huygftdfre to chyba jest botem. :]

Nie odbieram tego jko zlosliwosc. :) Czyli czesc jest rozmazana przez dobor odpowiedniej przeslony. :) A to co sie ostanie idzie clonem. Dobrze rozumiem? :)

matyjasz
06-10-2009, 10:02
Jeśli masz PS, to w Select masz opcję ColorRange, spróbuj się tym narzędziem pobawić, zaznacz najlepiej jak potrafisz używając suwaka i próbnika kolorów, potem zatwierdź - pojawi się zaznaczenie, ale kliknij na 'QuickMask' i dopracuj resztę pędzelkiem - dużo łatwiej niż SelectionTool. Potem wypełnienie i jest. To się oczywiście odnosi do tła w miarę jednolitego. Jeśli bardziej zawiły wzór, można użyć maski jak powyżej ale zamiast wypełniać kolorem, to jakimś AverageBlurem, z odpowiednim kryciem, albo generalnie Gaussianem, sprawdza się dość dobrze.
Są też specjalne pluginy co to ułatwiają, chyba są w OnOne Suite, ale nie wiem, nie widziałem.


pzdr
mati

tomasonline
11-10-2009, 01:48
Jakieś plugin'y typu - OnOne Suite? Bracie to jak używać koparki do kopania dołka pod sadzonkę!
Borys, podstawy - clone stamp, spot healing brush, patch tool ect. - umiejętne stosowanie tych narzędzi załatwia problem brudów na matrycy i tle. Poczytaj w sieci jak je sobie można ustawić aby dobrze działały. Jak masz problem podrzucę ci polską wersję PS, call me.
Zamiast stosować rozmycia do wzorów proponuje od razu zdjęcie skasować - bo to już kompletna pomyłka.

BorysR
11-10-2009, 14:19
Tomek takie rozwiazanie to ja znam bardzo dobrze. Tylko nudne i przy 30-40 zdjeciach czasochlonne.

tomasonline
11-10-2009, 18:37
Wraz z wprawą, dobrą konfiguracją i skrótami wcale nie jest takie czasochłonne.
Wczoraj robiłem takie podstawowe poprawki na kilkudziesięciu zdjęciach i ręczę ci za to.
A jeśli uważasz, że to nudne to może włącz dobrą płytę albo zestaw to z butelczyną koniaku.

matyjasz
11-10-2009, 19:09
Jakieś plugin'y typu - OnOne Suite? Bracie to jak używać koparki do kopania dołka pod sadzonkę!

Przecież napisałem, że nie wiem, bo nie używałem, tylko o tym słyszałem, to chyba nie powód żeby mnie opier... na czym świat stoi. Dla mnie to za drogie i uważam że radzę sobie bez tego na tyle ile mi trzeba.
Poza tym nie wiedziałem ile kolega ma zdjęć do zrobienia. Tyle.

pzdr
mati

docxxx
11-10-2009, 21:24
Ksiazka: Maskowanie i komponowanie