PDA

Zobacz pełną wersję : CISS + Epson R285 = Problem



kh29228
05-10-2009, 22:19
Witam,
dzisiaj kupiłem kardridżowy (chyba tak się pisze:) )system stałego zasilania do mojego Epsonika R285. Niestety po zainstalowaniu wszystkiego system nie działa:( Cały czas palą się dwie diody: zielona i pierwsza czerwona.

Gdy sprawdzałem w "pomocy" co oznaczają obie diody, wychodzi na to, że drukarka rozpoznaje system jako "nieprawidłowy pojemnik lub nieprawidłowo zainstalowany pojemnik".

System kupowałem tutaj (http://www.inks.pl). Z tego co się zorientowałem to sprawdzony sklep, więc nie podejrzewam, że sprzedali coś popsutego.

Czy ktoś miał podobny problem?

Sprawa pilna.

Pozdrawiam

motyl
06-10-2009, 08:01
Wyłącz drukarkę całkowicie z prądu, odłącz kabel. Niech postoi kilka minut całkowicie bez zasilania. Miałem różne problemy z Epsonem R220 i to pomagało.

kh29228
06-10-2009, 22:07
Ok, już jest ok. Kardriże źle wskoczyły na swoje miejsce. Zatem drukarka drukuje, ale oczywiście nie mogę ogarnąć tematu profili:) Kolory wychodzą jak z d*py wyjęte:(

motyl
07-10-2009, 11:43
A czyściłeś głowicę ze starego tuszu ? Jeżeli nie to masz teraz mieszanką starego i nowego. Zrób kilka wydruków w postaci kolorowych zdjęć. Może być na zwykły popierze. Niech drukarka zacznie drukować za pomocą nowych tuszy.

Czornyj
07-10-2009, 11:44
Ok, już jest ok. Kardriże źle wskoczyły na swoje miejsce. Zatem drukarka drukuje, ale oczywiście nie mogę ogarnąć tematu profili:) Kolory wychodzą jak z d*py wyjęte:(

A masz nowe profile do tego wynalazku?

kh29228
07-10-2009, 13:47
A masz nowe profile do tego wynalazku?

dostałem ze sklepu jedynie do Epsona R1400. Do mojego nie mieli, więc będę musiał sobie jakoś je zorganizować. Co ciekawe (a może i nie) gdy drukuje na tych profilach do R1400 kolory są totalnie dziwne - bezużyteczne. Natomiast gdy wyłączyłem wszelkie profile, i drukowałem na domyślnych profilach, to wydruk wyglądał "w miarę".

Czy ktoś się orientuje ile kosztuje zrobienie profili?

Czornyj
07-10-2009, 14:02
A ustawiłeś wszystko dobrze?
W Photoshopie należy w oknie drukowania wybrać opcję Photoshop Manages Colors, w sterowniku drukarki wybrać odpowiedni rodzaj papieru oraz opcję "ICM - No Color Management", następnie w oknie dialogowym Photoshopa wybrać profil, tylko musi on być ukręcony zarówno dla tuszu jak i papieru na którym drukujesz. Zarówno zmiana tuszu, jak i papieru może władować w krzaki.

Co do kosztu zrobienia profili, to tak, orientuję się:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=1462309#post1462309

kh29228
07-10-2009, 16:15
A ustawiłeś wszystko dobrze?
W Photoshopie należy w oknie drukowania wybrać opcję Photoshop Manages Colors, w sterowniku drukarki wybrać odpowiedni rodzaj papieru oraz opcję "ICM - No Color Management", następnie w oknie dialogowym Photoshopa wybrać profil, tylko musi on być ukręcony zarówno dla tuszu jak i papieru na którym drukujesz. Zarówno zmiana tuszu, jak i papieru może władować w krzaki.

Drukowałem poprzez CNX. Najpierw konwertowałem zdjęcie do profilu otrzymanego od sprzedawany (profil robiony dla Epson R1400, dla danego papieru i danego tuszu). Sposób konwersji Relative Colometric. Potem w opcjach wydruku CNX wypierałem profil drukarki (ten robiony pod R1400 + konkretny papier + konktetny tusz). Na koniec we właściwościach wydruku wypierałem ICM - No Color Management oraz rodzaj papieru. Tutaj mam pewien problem, bo nie wiem jak sprawić, żebym mógł wybrać rodzja papieru jakiego używam - mam dostępne tylko papiery Epsonowe.

Robiąc tym sposobem uzyskiwałem bardzo bardzo złe kolory.

Gdy ani w CNX ani we właściwościach drukowania nie zmieniałem profili, tylk odrukowałem wszystko na domyślnym sRGB kolory były prawie poprawne.

Czornyj
07-10-2009, 17:11
Źle - nie powinieneś nic konwertować, chyba że masz na myśli zapięcie soft proofingu.

Pytanie zasadnicze - na jakim papierze to drukowałeś i jakiego papieru użyto do sporządzenia profilu?

kh29228
07-10-2009, 17:21
Źle - nie powinieneś nic konwertować, chyba że masz na myśli zapięcie soft proofingu.

Pytanie zasadnicze - na jakim papierze to drukowałeś i jakiego papieru użyto do sporządzenia profilu?

1. czyli nie konwertować z poziomu programu tylko we właściwościach drukowania?


2. drukowałem na tym samym papierze, który był użyty do robienia profilu, który otrzymałem od sprzedawcy

Czornyj
07-10-2009, 17:31
1. czyli nie konwertować z poziomu programu tylko we właściwościach drukowania?


2. drukowałem na tym samym papierze, który był użyty do robienia profilu, który otrzymałem od sprzedawcy

1. Nie konwertować - ustawiając profil we właściwościach i konwertując w NX dokonujesz podwójnego zarządzania barwą.

2. Wypadałoby zatem zapytać sprzedawcy, przy jakich ustawieniach wydrukował wzorce do utworzenia profilu.

kh29228
07-10-2009, 17:48
Zatem muszę spróbować tylko raz ustawiać profil. Dzisiaj rozmawiałem ze sprzedawcą i miał mi wysłać profile robione już pod R285, a nie pod R1400 - przynajmniej tak obiecał. Zobaczymy co z tego będzie.

Fatman
14-01-2011, 18:26
Niestety mam ten sam problem jak w pierwszym poście w tym wątku.
Dziś zamontowałem do swojej R285 zestaw CISS or Refillpoint (Allegro) i niestety cały czas mam informację, że trzeba wymienić pojemnik z tuszem -dokładnie to wszystkie, bo drukarka po każdym naciśnięciu środkowego przycisku, wskazuje każdy pojemnik po kolei.
Resetowanie przyciskiem na kartridżach oczywiście nic nie daje (próbowałem około 10 razy pod rząd -z nudów chyba........).
Zabawa z odłączeniem kabla zasilającego na kilka minut też już była.

Szukałem na sieci podobnego opisu, znalazłem, ale konkretnej odpowiedzi (typu: chipy uwalone, reklamuj) nie znalazłem.

Jakieś pomysły ? Ktoś z Was już tak miał i sobie poradził ?

motyl
14-01-2011, 18:37
http://www.ssclg.com/epsone.shtml
ten program ma kilka funkcji,może pomoże do resetowania drukarki. Przy mojej starej R220 pomogło.

Fatman
14-01-2011, 18:46
Dzięki. Niestety ten soft nie supportuje R285 :-(

Fatman
15-01-2011, 14:15
Rozwiązanie problemu tak banalne, że aż mi wstyd, że sam na to nie wpadłem: trzeba było przeczyścić styki na kartridżach :-)

FttSniper
20-01-2011, 20:23
Na początku też kupiłem CISS zasilany wężykami z butli do mojego R285 i miewałem problemy, które skończyły się zalaniem całej drukarki czarnym kolorem, który "niby" wg drukarki się skończył. Po oczyszczeniu wszystkiego już nie montowałem tego do kupy, ale kupiłem inne rozwiązanie. Teraz już tego na allegro nie widzę ale kupiłem samoresetujace się kartridże uzupełniane strzykawką. Od tego czasu mijają 2 lata. Zero wycieków, zero problemów z wysychaniem czy jakichkolwiek problemów ze współpracą z drukarką. Wada a może i zaleta tego rozwiązania jest taka, że nie pozwala drukarce "rozpoznać" ile tuszu jest jeszcze w każdym z kartidży ;)

Wydrukowałem na tym już tony zdjęć, objętościowo przeszło przez drukarkę ponad 1500 sztuk papieru foto epsona w A4 :)

kh29228
20-01-2011, 20:45
tylko takie ciągłe napełnianie tych samoresetujących się karridży musi być cholernie upierdliwe. Ja z mojego zestawu jestem zadowolony. Zewnętrzne zbiorniczki raz napełnione starczają na kilkaset wydruków A4

FttSniper
20-01-2011, 23:32
W jakiś tam sposób jest, a robiąc lekko offtop. http://allegro.pl/drukarka-a3-epson-1400-ciss-6-300ml-tusze-mega-i1410187342.html czy do rozmiaru a4 będzie jakaś widoczna różnica w jakości druku vs Epson R285 ? nie licząc szybkości i możliwości machnięcia w A3 ? Ktoś porównywał lub miał do czynienia z R1400 ?

boeing
03-03-2011, 21:31
W jakiś tam sposób jest, a robiąc lekko offtop. http://allegro.pl/drukarka-a3-epson-1400-ciss-6-300ml-tusze-mega-i1410187342.html czy do rozmiaru a4 będzie jakaś widoczna różnica w jakości druku vs Epson R285 ? nie licząc szybkości i możliwości machnięcia w A3 ? Ktoś porównywał lub miał do czynienia z R1400 ?

Niestety nie widziałęm wydruku z r285, ale śmiem podejrzewać że wydruk a4 będzie identyczny. Z tego co widzę to neipotrzebnie kupowałem 1400'ke bo właściwie jej nie wykorzystuję i wystarczyłaby mi właśnie r285 czy p50..