PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs foto-znowu o regulaminie



kropsi
04-10-2009, 20:36
Witam!

Chciałam zapytać, co taki zapis oznacza w praktyce? Wiem że jest to podkładka do zdobycia za małą cenę dużej ilości zdjęć, ale czy ktoś się orientuje czy później rzeczywiście takie zdjęcia są wykorzystywane w kampaniach reklamowych? Czy na przykład takie zdjęcie może zawisnąć na bilbordzie albo być wykorzystane do reklamy w prasie? Albo inaczej, czy tak rzeczywiście się zdarza czy raczej rzadko?
Fragment regulaminu:

4.11.3 W przypadku otrzymania nagrody lub wyróżnienia w Konkursie, wyraża zgodę na (...) a także na ich wykorzystywanie w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora i Partnerów, w tym w szczególności na utrwalanie i zwielokrotnianie fotografii każdą techniką, w tym m. in. drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego, cyfrową, audiowizualną, na jakichkolwiek nośnikach, bez ograniczeń co do ilości i wielkości nakładu, a także rozpowszechnianie fotografii poprzez publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w szczególności w sieciach komputerowych, Internecie i Intranecie, TV;

bahuone
04-10-2009, 21:52
Moim skromnym zdaniem gdyby tak nie bylo to by nie robili konkursow. Dostaja cala mase zdjec i jest wykorzystuja np ogladsza konkurs firma zajmujaca sie reklama naplywa jej 150zdjec z tego powiedzmy wykorzystuje 50 sprzedajac je za 100zl jedno np na bilbord to maja 5000 zl a na nagrody przeznacza 1000zl. Jednak fotki napewno sprzedaja wiecej i wykorzystuja rozne dla roznych potrzeb wiec dla nich konkurs to najtanszy sposob. Bo jezeli zlecasz prace dla zawodowego fotografa to musisz sie okrescil co bys chcial na tym zdjeciu miec a tu pracuje wyobraznia i maja do wyboru do koloru.
Nawet jak sa wykorzysywane to nie beda podpisane twoim nazwiskiem itp poniewaz to juz jest wlasnosc tejze firmy.

jamirq
05-10-2009, 08:53
Ciesz się ze taki zapis dotyczy tylko prac nagrodzonych i wyróżnionych bowiem za to juz cos pewnie od organizatora dostaniesz. Najgorsze są zapisy, ze wraz z wysłaniem prac przekazujesz prawa itd

Andy_O
05-10-2009, 09:31
Ten konkurs wg mnie jest ok.
Większość konkursów polega na tym, że dostają setki świetnych zdjęć które dowolnie wykorzystują a nagrody i tak idą do "wyznaczonych" autorów, których prac organizatorzy wstydziliby się gdziekolwiek pokazać ;-)

kropsi
05-10-2009, 09:39
Dzięki za odzew.
Chodzi o ten konkurs: http://www.dniherbaty.pl/konkurs/start.html
(jeśli nie mogę wstawiać takiego linka to proszę o usunięcie).
Sam konkurs wydaje mi się ok, ale ten jeden punkt regulaminu mnie zastanawia. Partnerzy i organizator konkursu raczej wzbudzają moje zaufanie.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia lub opinie na ten temat to chętnie posłucham:)
Pozdrawiam!

Toszecki
05-10-2009, 10:15
Taki zapis daje organizatorom prawo zrobienia wszystkiego z otrzymanymi zdjęciami. Dobrze przynajmniej, że nie jest napisane, że na organizatora przechodzą też prawa do zdjęć.
Z tego co wiem, to jedynym sposobem na to, żeby mieć pewność, że twoje zdjęcia nie zostaną wykorzystane bez twojej zgody jest nie branie udziału w konkursie.

Rycerz
05-10-2009, 10:30
Z tego co wiem, to jedynym sposobem na to, żeby mieć pewność, że twoje zdjęcia nie zostaną wykorzystane bez twojej zgody jest nie branie udziału w konkursie.

i to niekoniecznie...żeby mieć pewność, że twoje zdjęcia nie zostaną wykorzystane bez twojej zgody nie powinieneś ich też nigdzie publikowac w sieci ;)

alaskan
05-10-2009, 11:05
Pare razy chcialem brac udziel w takich konkursach, ale takie zapisy mnie zniechecily, to wykorzystywanie ludzkiej naiwnosci, jesli konkurs - to konkurs a nie wykorzystywanie ciezkiej pracy fotografow za friko

jackrabbit
05-10-2009, 11:07
eee to nic

ja wczoraj znalazlem konkurs foto w ktorym nie ma nagrod :mrgreen:

Zink
06-10-2009, 09:18
i to niekoniecznie...żeby mieć pewność, że twoje zdjęcia nie zostaną wykorzystane bez twojej zgody nie powinieneś ich też nigdzie publikowac w sieci ;)
A najlepiej w ogóle ich nie robić...