PDA

Zobacz pełną wersję : [ Mamiya ] Mamiya przyspiesza?



woytec60
02-10-2009, 19:46
Niusa własnie przeczytałem: Cztery nowe modele średnioformatówek Mamiya - DM56, DM33, DM28 i DM22 (http://www.swiatobrazu.pl/cztery_nowe_modele_srednioformatowek_mamiya__dm56_ dm33_dm28_i_dm22.html)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img225.imageshack.us/i/76174788.jpg/)


Mamiya DM56 i DM33
Te dwa modele pozwolą fotografom na uzyskiwanie czasu synchronizacji z błyskiem o wartości 1/1600. Obiektywy, produkowane specjalnie pod nowe średnioformatówki, projektowane są przez Schneider Kreuznach (wytwarzane przez Mamiyę). Lista zawiera: 55/2.8 D L/S, 80/2.8 D L/S i 110/2.8 D L/S. Dostępne w sprzedaży mają być od ostatniego kwartału tego roku. W innych sytuacjach pozostaje nam wybór szkieł z serii 645AF, których zakres ogniskowych rozciąga się od 28 do 300mm. DM56 i DM33 wzbogacone zostały o 30% szybszy autofokus. Oprogramowanie do obróbki plików RAW zostanie dołączone przy zakupie (Leaf Capture i Capture One).


Mamiya DM28 i DM22
16-bitowy obraz i wyjątkowa szybkość sprzętu ma być dodatkowym atutem dla relatywnie niskiej ceny, którą niedługo powinniśmy poznać. DM22 i DM28, jak deklaruje producent, mają wiele wspólnego z droższym rodzeństwem - jednym z podobieństw są te same aplikacje do wywoływania RAWów.

Ciekawie się zapowiada bo szkiełek do 645 jest sporo na rynku i w przyzwoityych cenach. Tylko czy te manualne też można stosować?
Te dwa ostatnie modele to i na ulicę by się zdały, ciekawe tylko, ile to będzie kosztowało?

arseniq
02-10-2009, 21:13
hehe czyli tak jak się spodziewałem - Leica S2 poruszyła rynek i żeby reszta nie dostała przez to po d.... konkurencja wydaje nowości.... he i nawet specjalnie nowe szła wprowadzają:P - no proszę:P. Robi się ciekawie.... :) choć jak dla mnie (po zobaczeniu sampli z S2) to i tak to nic im nie da...

Jacek_Z
05-10-2009, 00:18
O tych modelach na optycznych: http://www.optyczne.pl/2278-nowo%C5%9B%C4%87-Mamiya_DM22__DM_28__DM33__DM56.html