PDA

Zobacz pełną wersję : Hotpix`y na D200



dinox
13-10-2006, 01:12
Po pierwsze witam wszystkich bo jestem nowy :).. i pytanie czy probowlaiscie swoje D200 na okolicznosc hot/death pixeli ? Mialem D200 i po obejzeniu zdjec zrobilo mi sie troche smutno bo do poprawienia bylo parenascie pkt :| Aparat zostal odeslany do serwis ..zobaczymy co z tego bedzie w koncu za te $$ mozna czegos wymagac...

Dla wywolania efektu:

Exposure time 30 s
F-number f/11
Exposure program Manual
ISO speed ratings ISO 640
Exposure bias value 0.33 eV
Max. aperture value f/4.9
Metering mode Pattern
Light source unknown
Flash Flash did not fire
Focal length 15 mm
Sensing method One-chip color area sensor
Scene type A directly photographed image
CFA pattern (00,02,00,02,01,00,02,01)
Custom Rendered Normal process
Exposure mode Manual exposure
White balance Auto white balance
Digital zoom ratio 1
Focal length in 35mm film 22 mm
Scene capture type Standard
Gain control Low gain up
Contrast Normal
Saturation Normal
Sharpness Soft
Subject distance range unknown
Miscellaneous
File source DSC
GPS Version ID (2,2,0,0)
White balance Auto
Flash bias 0.0 eV
Nikon Maker Notes
Quality RAW
Color Mode COLOR
White balance Auto
ISO setting ISO 640
Image sharpening MED.L
Focus mode AF-S
Flash setting NORMAL
AF Focus Center
Auto flash mode
Flash bias 0.0 eV
Flash bracket compensation 0.0 eV
Contrast AUTO
Noise reduction OFF
Image optimization PORTRAIT
Saturation AUTO

leszeg
13-10-2006, 07:43
nawet nie chce sprawdzać. Będę zdrowszy. i tak już dosć namarudziłem na D200 :)

dinox
13-10-2006, 07:56
zapomnialem dodac.. wykonac zdjecie w ciemnym pomieszczeniu ze swiatlem punktowym z tylu (np. lampka na biurko)... W moim przypadku zrobilem to ze statywu w odstepie 6 dni.. w miedzyczasie zmieniajac soft na v2.0...

jurgen
13-10-2006, 08:51
no to chłopie masz ogromny problem
mój ma tylko dwa do trzech :)

al
13-10-2006, 09:01
tak sie zastanawiam po kiego Ci to wiedzieć
mam ten aparat od stycznia
i nigdy nawet nie pomyslałem o tego typu testach

tak tylko pytam ;)

leszeg
13-10-2006, 09:29
za alem. O padnietych dowiedziałem sie po miesiacu ogladajac fotki nocne i wcale nie mam zamiaru robic testów bo jak wyzej pisałem, dość stresów. Puszka jest kul i ma rejestrowac fotki a nie stresować.

dinox
15-10-2006, 00:03
zostala odeslana do serwisu... mam to szczescie posiadac drugie body wiec nie mam stresu (wieczosc serwisu nikona).. jednka co do stresow to chyba za bardzo usprawiedliwiacie to logo nikona na przodzie puszki... no chyba trzeba zaczac troche wymagac od aparatu za 6k PLN. Serwis po wymianie fotek online przyznal racje i wyreguluje... z drugiej strony rzeczywiscie puszka ma robic zdjecia a nas (MAM TAKA NADZIEJE) od mega pstrykaczy odrozna postprocesing na kompie.... no w koncu maszynki do odbitek w Media Markt nie przyjmuja NEF`ow ;-)

leszeg
15-10-2006, 08:51
masz to szczescie ze masz gwarancje NP, ja jak chciałem zapytac i posiekane pliki to dziwnie nie dochodziły załaczniki a jak udało mi sie dodzwonic do goscia od od serwisu i powiedziałem ze sprzet jest nowy ale przywieziony bez gwarancji NP to dziwnie rozmowa sie skonczyła. Podłamał mnie facet gdy zapytałem o mozliwosc podkręcenia osietlenia w ekraniku tym na górze bo mam bardzo ciemne to powiedział ze on podsietla sie z siła zależna od osietlenia zewnetrznego. Potem sie poprawił ze to chodzi i wyswietlacz w wizjerze no ale taki byk w serwisie to dla mnie coś nie teges. No ale to na marginesie było. To wszytko robią ludzie i dla mnie Nikon czy Canon czy inny Olympus to takie samo ryzyko bubla.

dinox
16-10-2006, 00:13
zdjecia i cala konwersacje prowadzilem przez panel uzytkownika na stronie nikona.... zdjecia dochodzily... jak wysylalem aparat wydrukowalem wszystko nagralem na plyty i poslalem...zreszta po suugesti pani z serwisu