PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] obserwator wieków



everyman
13-10-2006, 00:41
obserwator wieków
większa wersja pod linkiem -> http://members.lycos.co.uk/every84s2/obserwator.html

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.lycos.co.uk/every84s2/obserwator.jpg)

pozdrawiam

Guancho
13-10-2006, 14:35
Wykonanie sę podoba, jakby się uparł to można by przyciemnić o 0,5ev chmurki.

O kompozycji nie wiem co powiedzieć. Z jednej strony podoba się że linie oprócz horyzontu zbiegają się w kierunku drzewa (pole i chmury). Z drugiej strony centralny kadr mnie drażni. Musiałbym to zobaczyć na papierze ...

Andre
13-10-2006, 15:08
Jak dla mnie centralny kadr w przypaku tego zdjecia nie przeszkadza. Linie zbiegajace sie tworza bardzo przyjemny efekt wizualny, a mała tworzy fajny klimat.

Nivelen
13-10-2006, 17:15
mi tez sie podoba kadr centralny tutaj. ogolnie bardzo fajnie :)

everyman
14-10-2006, 12:52
thx za komentarze...

Guancho: cóż, centralny kadr odrzuca wielu swoją podręcznikową niepoprawnością, jednak ja nie lubię sztywnych zasad - niby jest to zbiór dobrych wskazówek i prawidłowości, ale to nie one robią zdjęcie :)
moje uzasadnienie centralności - podłoże (trawka, czy co tam innego rośnie) tworzy linie zbiegające do drzewa i ściąga wzrok w jego stronę, tworząc tym samym (imo) w środku najmocniejszy punkt... gdybym drzewo umieścił w podręcznikowym mocnym punkcie linie zbiegały się w inny sposób i nie byłoby tgo efektu...
w tym przypadku centralność dobitniej akcentuje temat

odnośnie -0,5EV, to sam nie wiem, jest to już chyba sprawa gustu i ustawień monitora, bo przepaleń teraz nie ma... później może spróbuję ściągnąć nieco same cienie na niebie, żeby podkreślić jego fakturę – zobaczę co z tego wyjdzie

pozdro

jchyra
16-10-2006, 10:59
przyroda jest pełna symetrii
jeśli ktoś pokaże ją tak ciekawie jak na tym zdjęciu - jest OK
kadr spokojny, zrównoważony (niebo i ziemia), równy
jest super

B.K.
16-10-2006, 11:07
gdybym drzewo umieścił w podręcznikowym mocnym punkcie linie zbiegały się w inny sposób i nie byłoby tgo efektu...
Wydaje mi się, że jakbyś zdjęcie robił w poziomie z drzewem w centrum kadru, a potem wycropował (tfuj, co za słowo) tak, żeby było niesymetrycznie, zachowałbyś zbieżność tych roślinek (?) dokładnie do drzewa. Tyle, że chyba wyglądałoby to mniej naturalnie, to fakt. A może ekstrawagancko?

Przyjemnie się odbiera te odcienie szarości.

tumiwisizm
16-10-2006, 18:38
fajne. patosowy tytul :)

ALF
17-10-2006, 01:13
bardzo mi się kadr podoba, ale jak to już pisałem w innych wątkach...tu, na ekranie on ginie...daj to na 30/45 minimum, tam dopiero da efekt :)

Seeker
17-10-2006, 01:30
Mnie tez sie podoba. Zasadniczo central szczypie w oczy, ale tutaj pieknie zagral.
Szkoda, ze autor probuje sie z tego tlumaczyc, gdyz w tym przypadku jest to nieuzasadnione.

Everyman: Jesli ktos jeszcze sie do tego przyczepi, to mow, ze tak wlasnie mialo byc, i... ;)
Przeciez to widac golym okiem.

W pelni zgadzam sie tez z uwaga Jarka o zrownowazeniu kadru i sugestia Alfa, aby wykonac duza odbitke. W kazdym razie do mnie to przemawia.

zhao-zhuxi
19-10-2006, 07:34
Hm, nie wyświetla mi się, nie ładuje w ogóle... Czyżby mi to tu wszechmocna KPCh blokowała?

everyman
19-10-2006, 14:59
tumiwisizm: thx... myślałem trochę nad tym tytułem :) ...nie chciałem, żeby fotka funkcjonowała, jako samo zdjęcie
ALF: będę musiał dać do wywołania... tyko znając mnie jeszcze wiele kadrów upłynie zanim podeślę do jakiegoś laba :)
Seeker: racja :D zdjęcie powinno bronić się samo...
zhao-zhuxi: hmm u mnie chodzi... spróbuj może wyczyścić pamięć tymczasową i cookisy

ALF
19-10-2006, 15:20
ALF: będę musiał dać do wywołania... tyko znając mnie jeszcze wiele kadrów upłynie zanim podeślę do jakiegoś laba :)


i błąd...wyślij np do LabFoto, potrwa to trzy dni, a w międzyczasie kup antyramę i wbij gwoździa w ścianę...później nie będziesz mógł wzroku o niej oderwać...zdjęcia na papirusie to kwintesencja fotografii...to co w kompie to szmelc :D
ja co jakiś czas składam większe zamówienie do LabFoto i coś tam wędruje na ścianę, a coś do szuflady :)