PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka głowica do tego statywu.



Shah
29-09-2009, 20:53
Witam,

Kiedyś na rupieciach wygrzebałem statyw Slik (nie wiem jaki to model) jak na poniższym obrazku. Czy założę do niego głowicę YH410?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/09/636793071469eb2fm-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)

Garnett
30-09-2009, 07:32
Ze zdjecia widze ze jest na nim jakas szybkozłączka i raczej glowicy nie załozysz bo jest potrzebny gwint zeby ja nakrecic

Swallow
30-09-2009, 10:51
Moim zdaniem na statywie siedzi dalej resztka zniszczonej głowicy.
Po usunięciu jej, co być może być związane z koniecznością wcześniejszego usunięcia jednej czy dwóch śrubek uniemożliwiających przypadkowe odkręcenie głowicy, zobaczysz właściwy gwint statywu. Zazwyczaj jest to gwint 3/8 cala. :)

markB
30-09-2009, 15:46
Też tak myślę. Zdejmij kolumnę ze statywu i zobacz pod spodem tego najszerszego fragmentu czy jest lub sa tam śrubki. Jeśli są, to trzeba je najpierw wykręcić. Jeśli nie ma (lub je odkręciłeś), to złap za górny fragment i dolny i spróbuj rozkręcić - śruba połączeniowa powinna znajdować się pośrodku najszerszego fragmentu. Może być 3/8, ale także, jeśli statyw wiekowy, 1/4. Głowica YH410 ma standartowy gwint 3/8. Gdyby jednak okazało się, że statyw ma śrubę 1/4, to zawsze można dokupic za parę złotych adapter na 3/8.

Shah
05-10-2009, 19:38
Dzięki Koledzy za pomoc. Górna część statywu dała się odkręcić. Była cholernie mocno zakręcona i wcześniej nie przypuszczałem, że może ona być demontowalna.