PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrość na całym planie?



Vargas
28-09-2009, 22:16
Witam.
mam napewno proste pytanko a mianowicie w jaki sposób można zrobić fotkę aby pierwszy plan jak i drugi byłu tak samo wyraziste? przeważnie mam że pierwszy plan jest ostry a dalej zamazany lub na odwrót.

Jest jakiś wogóle sposób aby cały plan był ostry?

Pershing
28-09-2009, 22:21
Najlepiej kupić kompakta i nie zawracać sobie głowy lustrzanką, a tak poważnie to się głębia ostrości nazywa, proponuję poczytać trochę literatury.

jarkko
28-09-2009, 22:23
Jak najkrótsza ogniskowa, jak najwyższa przesłona, ostrość ustawiona na hiperfokalnej :) Ale tak jak kolega napisał - najlepiej do literatury i zgłębić pojęcie "Głębi ostrości".

Pershing
28-09-2009, 22:26
Poczytaj to: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=38252

Przemek Paśnik
28-09-2009, 22:26
Vargas looknij na ten artykuł (http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/glebia_ostrosci) i wszystko stanie się jasne. Pozdrawiam