PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Dominikana cd..



Ifudor
12-10-2006, 16:58
Kolejne zdjęcie z serii okolice morza karaibskiego :)
proszę o opinie.

http://img139.imageshack.us/img139/7/saonabb4.jpg

Michał

swiatlo
12-10-2006, 18:31
Tysiąc razy lepsze niż poprzednie ze względu na jakość techniczną.
Oczywiście można by zacząć marudzić że na Webshots i na wielu innych serwisach z tapetami dokładnie takich zdjęć pocztówkowych z plażami i palmami jest całe setki, ale to nie o to chodzi. Ważne jest to co sami robimy, nawet jeśli nie ma w tym nic takiego czego by już przedtem nie było.
Tak właściwie dotyczy się to każdego zdjęcia tutaj publikowanego - już gdzieś takie było, i to nawet bardzo wiele...

jm
12-10-2006, 19:34
Piękne miejsce i dobre zdjęcie. Ja bym się nie przejmowała tym, że są juz takich setki a nawet tysiące - ono ma dla Ciebie być wyjątkowe i się podobać. Jeśli do tego ktoś jeszcze uzna że niezłe to już jest bardzo dobrze.
Pozdrawiam

Dyziek
12-10-2006, 19:51
Zgadzam się z Karoliną. Osobiście fotka mi się podoba.

Ps. Może i mnie kiedys będzie stać na wizytę na takiej plaży :) .

Guancho
12-10-2006, 20:05
duszo dużo lepiej niż poprzednio. Jakiś taki mniej oklepany kadr, ładnoiejsze kolory, ogólnie bajka.

kronos28
12-10-2006, 20:07
też jestem na tak jest naprawde ladnie. Kolorki (ach to morze lazurowe takie) i ogolnie kadr . Jest git

Ifudor
12-10-2006, 20:39
Ps. Może i mnie kiedys będzie stać na wizytę na takiej plaży :) .

A Wy myślicie że ile mnie to kosztowało...Policzcie sobie. Wycieczka czy do Grecji czy do Turcji
wyniesie Was 2500 od osoby + wyżywienie driny i takie tam dodatkowe 2000 zł. Ja dałem 4300
z opcją all incl. i nic poza tym. Tak więc do zobaczenia na Dominikanie :)

Kolejny plener proponuje na Dominikanie. (300 gatunków orchidei, ok. 50 gatunków papug i największa ilość
różnych gatunków roślinności w jednym miejscu) no i najważniejsze średnioroczna temp. 30-31 stopni :)
Michał

Ps. Oczywiście z Helmutowa

Czornyj
12-10-2006, 21:04
Baaaaardzo ładne - brakuje mi tylko jakiejś niekoniecznie ubranej, czekoladowej autochtonki - oczywiście w charakterze akcentu kolorystycznego

swiatlo
12-10-2006, 23:07
To zdjęcie zostało wykonane na f/11 - 18mm, czyli domknięte na najmniejszej ogniskowej, natomiast to pierwsze nieostre na f/3.8 - 25mm, czyli na największej dziurze i zzoomowane.
Kitowy objektyw to 18-70, więc widać na przykładzie tych dwóch zdjęć jakość tego objektywu przy pełnej przysłonie oraz jakość zoomu.

Ifudor
12-10-2006, 23:51
To zdjęcie zostało wykonane na f/11 - 18mm, czyli domknięte na najmniejszej ogniskowej, natomiast to pierwsze nieostre na f/3.8 - 25mm, czyli na największej dziurze i zzoomowane.
Kitowy objektyw to 18-70, więc widać na przykładzie tych dwóch zdjęć jakość tego objektywu przy pełnej przysłonie oraz jakość zoomu.

Zgadza sie. Pierwsze zdjęcie to techniczny niewypał (nie przyłożyłem sie i wogóle nie zauważyłem pełnej dziury) ale spodobała mi sie całość (troche kiczowata- ale zarazem fajna). Natomiast przy drugim miałem więcej czasu i mogłem spokojnie pokombinować z kadrami i przysłonami (jest kilka ujęć). Szkoda ze nie miałem laptopa ale wiecie dodatkowy ciężar, który wolałem zostawić na rum ;)Z drugiej strony przy analogu nigdy nie można bylo podpatrzeć zdjęcia na miejscu. Ogólnie jestem zadowolony.
Co do szkła to może nie jest najlepsze ale na razie musi wystarczyć. Może jakieś propozycje co do podobnego obiektywu ale lepszej jakości. Myślałem coś o stałym 2.8 ale nie wiem który.

pozdr Michał