Zobacz pełną wersję : Nieszczęsny EXIF
Otóż, od dawna do usuwania exifów z plików używam programiku EXIF STRIPPER (kiedyś nawet polecałem go na forum). Przeglądarka, którą używałem do przegladania plików (Cam2Pc) rzeczywiście nie widziała tych exif i myślałem, że jest OK. Do czasu aż znajomy napisał do mnie o jednym moim zdjęciu, które wystawiłem w necie, odczytał exif z poziomu..Visty. I rzeczywiście Vista pokazuje cały exif, mimo potraktowania pliku "Exif Stripperem".
Pytanie brzmi - jakim softem PERMANENTNIE wywalić caly exif ? Wiem, że można chyba zrobić to w PS, zapisując jako web, ale wtedy leci też chyba jakość. A mi chodzi o jakis taki sofcik, że np. przeciągam hurtowo pliki i wywala z nich exif.
Irfan view ma opcje usuwania exif i można wsadowo przetwarzać pliki.
wodstock
28-09-2009, 09:27
Używam - exif tag remover (http://pliki.pl/program,Exif_Tag_Remover.html), ale sprawdzałem i stosuję z windows XP, Viste program obsługuje, więc prawdopodobnie nie ma problemu jaki opisałeś. Może ktoś sprawdzi ?
Irfan view ma opcje usuwania exif i można wsadowo przetwarzać pliki.
Zaraz obadam :)
Używam - exif tag remover (http://pliki.pl/program,Exif_Tag_Remover.html), ale sprawdzałem i stosuję z windows XP, Viste program obsługuje, więc prawdopodobnie nie ma problemu jaki opisałeś. Może ktoś sprawdzi ?
Szkoda, że to shareware. Szukam czegoś freeware.
wodstock
28-09-2009, 11:00
Ale właśnie to jest freeware
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/3935/nowyfaststonebmpfile.png)
Sciągnąłem chyba najnowszą wersję (3.0) i są dwie opcje do wyboru - wpisanie klucza, albo link do rejestracji i zakupu klucza za 11 euro :)
Widocznie kiedyś był freeware.
marszull
28-09-2009, 12:30
Jesli mozna to podepne sie z pytaniem. Czy ktos zna taki program ale na maca?
Kuba Borysko
28-09-2009, 13:30
prz3mo (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=6482) mam bardzo stary, ale chyba skuteczny program, jak chcesz wysle Ci na maila, jest za free....
prz3mo (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=6482) mam bardzo stary, ale chyba skuteczny program, jak chcesz wysle Ci na maila, jest za free....
Wrzuć na jakiś serwer, choćby rapidshare :) Inni też może skorzystają :)
Witam.
Ja od niedawna używam exiv2 i sobie chwalę.
Używam kombinacji kilku klawiszy. Działa prawie w każdym programie.
Ctrl + c
Ctrl + n
Ctrl + v
Ja używam Exifer :-) Usuwa pliki exif i dostajesz je jako osobny plik który możesz sobie odczytać później
"Vzucta" jakie foto "bez" egsifa - zobaczymy co mozna jeszcze odczytac :)
Kuba Borysko
28-09-2009, 23:06
Wrzuć na jakiś serwer, choćby rapidshare :) Inni też może skorzystają :)
proszę bardzo, http://www.kubaborysko.com/exif/usuwanie_exif.rar
A ja z ciekawosci zapytam - po co likwidujecie exify?
a po co komu moje EXIF-y? ;)
znam ludzi którzy zaczynają ocenę zdjęcia z poziomu danych exif... a ja wolałabym, żeby ktoś analizował fotografię (np. moją) patrząc na nią samą, a nie zaglądając jej pod spódnicę (to co stanowi o jej wartości to sam obraz-efekt końcowy uzyskany również z pomocą takiej czy innej obróbki-a nie surowy plik z aparatu którego metadane możemy zobaczyć właśnie w formie EXIF).
Nie zawsze usuwam, czasem po prostu zapomnę...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.