PDA

Zobacz pełną wersję : W czym d700 bije 5d mark II? konkretnie...



24h
27-09-2009, 20:56
Wiem ze temat byl walkowany ale nie znalazlem konkretnych odpowiedzi...

Moze inaczej...

1. w jakim sensie AF canona jest gorszy? (szybkosc, rozmieszczenie pol?)
2. czy to prawda ze canon ma jakies bledy we wspolpraca z lampa?
3. czy to prawda ze awb jest lepszy w canonie?
4. do ktorego obiektywy 2.8 sa tansze?

i w koncu - dlaczego jeszcze nie zamieniles systemu na canona? czy tylko dlatego ze posiadasz duza szklarnie?

pozdrawiam i z gory dziekuje za czas poswiecony na odpowiedz

ps. dodam ze sprzet wykorzystuje na slubne sesje zdjeciowe

Szybszy26
27-09-2009, 21:07
Dobre. Większość pytań jest o canona wiec chyba nie to forum. na 4 pytanie znajdziesz w sieci. I w końcu - czemu mam iść tam jak tu mi dobrze, czy coś tam mają lepszego?

Pawel Pawlak
27-09-2009, 21:09
jeśłi wykorzystujesz sprzęt do ślubnych sesji zdjęciowych, to takie pytanie wygląda na prowokację.
jeśli jeszcze nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie, tzn. że nie dość długo, albo mał starannie szukałeś.

moderatorzy, litości - zamknijcie to.

fIlek
27-09-2009, 21:15
Prowokator? :shock:

switch
27-09-2009, 21:16
Prowokator? :shock:

Inaczej tego nie można odebrać.....

akustyk
27-09-2009, 21:17
1. w jakim sensie AF canona jest gorszy? (szybkosc, rozmieszczenie pol?)

AF w 5D ma relatywnie malo, troche za bardzo skupionych w centrum kadru punktow AF.
przy foceniu do kotleta czasem brakuje mozliwosci sledzenia obiektow bardziej oddalonych
od srodka kadru



2. czy to prawda ze canon ma jakies bledy we wspolpraca z lampa?

nie. choc prawda jest, ze nikonowski blysk uchodzi za bardziej spojny.
ale E-TTL II Canona jest w pelni uzyteczny



3. czy to prawda ze awb jest lepszy w canonie?

nie wiem



4. do ktorego obiektywy 2.8 sa tansze?

ale ktore obiektywy?

24-70/2.8 ma tansze (znacznie) Canon. 70-200/2.8 zdaje sie tez.




i w koncu - dlaczego jeszcze nie zamieniles systemu na canona? czy tylko dlatego ze posiadasz duza szklarnie?

nie zmienilem, bo od poczatku mam Canona ;) ale to akurat nie ma nic do rzeczy.

24h
27-09-2009, 21:20
Nie jestem prowokatorem...

identyczny post umiescilem na canon-board.info i moze stad to podejrzenie...

Aktualnie pracuje na d300 i zamierzam przejsc na pelna klatke. Watpliwosci dotycza głownie rzekomo ladniejszego obrazka z canona - prawda?

fIlek
27-09-2009, 21:21
Bierz Canona :mrgreen:

Jedno jest pewne - serwis będziesz miał taki sam :twisted:

NBA
27-09-2009, 21:24
Aktualnie pracuje na d300 i zamierzam przejsc na pelna klatke. Watpliwosci dotycza głownie rzekomo ladniejszego obrazka z canona - prawda?

Bierz Canona, robi ładniejsze...

24h
27-09-2009, 21:40
"W d300 problemem jest kolor czerwony a raczej buraczany
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/10/icon_lol-1.gif
źródło (http://canon-board.info/images/smilies/icon_lol.gif), nawet po wgraniu profili kolorystycznych od D2x , właśnie to był jeden z powodów przejścia na C...drugi to rewelacyjne i łatwo dostępne szkiełka."

"Co do kolorów faktycznie jest taka opinia osobiście widziałem fotki z d300 vs 5d i wybrałbym te z 5d jako bardziej naturalne i oddające rzeczywiste, ale kolorki w 5dmkII są jeszcze lepsze niż w 5d.
W swoim czasie (początek 2009 r.) o mało sam nie zamieniłem systemu na N z d700 ale stałki w canonie mnie zdecydowanie powstrzymały (brak odpowiedników w N) i już nie żałuję zamiany"

To odpowiedzi na moje identyczne zapytanie na canon board... Zgadzacie sie z tym?

ps. Do tej pory wykorzystywalem ostrzenie w srodku i przekadrowanie wiec nie bardzo czuje po co krzyzowe punkty? Gdyby mozna bylo to jakos lapatologicznie wyjasnic...

fIlek
27-09-2009, 21:50
swoja droga serwisu canona jesli chodzi o kamere cyfrowa wspominam nie najlepiej

Dlatego Ci piszę, że różnic nie będzie :twisted:

Sowulus12
27-09-2009, 21:53
Tylko Canon, ja też wymieniam - Nikon to bubel, praktycznie nie da się nim robić zdjęć.

Canokin
27-09-2009, 21:55
ps. Do tej pory wykorzystywalem ostrzenie w srodku i przekadrowanie wiec nie bardzo czuje po co krzyzowe punkty? Gdyby mozna bylo to jakos lapatologicznie wyjasnic...

No właśnie żebyś nie musiał przekadrowywać. Jak się strzela zdjęcie pozowane to w sumie niby można, ale to już jak kto woli. Bierz Canona :D

24h
27-09-2009, 22:03
Troche jestem zazenowany Waszymi odpowiedziami.

Na forum canona uzytkownicy odpowiaja rzeczowo, czesto rowniez krytykujac canona. Tutaj natomiast glownie ironiczne odpowiedzi nie poparte zadnymi testami.

Jak pisalem wczesniej pracuje na d300 i z grubsza jestem zadowolony. Watpliwosc pojawiaja sie przy zmianie na pelna klatke i rzekomo lepsze odwzorowanie kolorow w canonie.

Prosze o kolejne odpowiedzi.

24h
27-09-2009, 22:05
"Tylko Canon, ja też wymieniam - Nikon to bubel, praktycznie nie da się nim robić zdjęć."

wyluzuj.

mpwt
27-09-2009, 22:07
Kolego, ale twoje pytania praktycznie tyczą się Canona. A przypominam, że tu forum Nikona. Proponuję zamknąć temat a Ty lepiej zadaj konkretne pytanie w kontekście Nikona. Dziękuje.

Jacek_Z
28-09-2009, 14:21
Troche jestem zazenowany Waszymi odpowiedziami.
bo wyglądają jak prowokacja. Nike wiadomo jak cie traktować. Zarejestrowany w 2005 r - czytasz to forum? Nie wiadomo, bo postów niewiele. Gdybyś czytał, to byś nie zadawał takich pytań jak to niżej:

nie bardzo czuje po co krzyzowe punkty? Gdyby mozna bylo to jakos lapatologicznie wyjasnic...
Czyli wiedza tak "średnia" jak z tego można sądzić. Chyba jednak nie za dużo czytałeś. Więc informujemy, że wątków na podobne tematy (tzn czy lepszy model nikona czy canona) było trochę i kończyły sie awanturami.
Użyj wyszukiwarki, odnajdziesz je.
Wypowiada sie w nich sporo osób lecąc po stereotypach, generalnie to bicie piany.