PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sobie radzicie z autofocusem w ciemnym studio?



Adu
26-09-2009, 20:33
Mam pytanie. Ostatnio miałam okazje fotografować pierwszy raz w studio( fotki znajduja sie w kategorii portret dla zainteresowanych :). Chciałam użyc przysłony 2.8 więc lampa była ustawiona prawie na minimum (chyna 1/32 mocy) W związku z tym swiatło jakie dawała żarówka modelująca tez było w ilosci minimalnej.
Mój d700 z 85-tką nie potrafił złapać ostrości w takich warunkach.
Jak sobie z tym radzicie?
Zwiększyłam moc lamp, oraz przesłonę do 5.6, wtedy nie było problemów ale efekt nie był zadawalajacy.
Czy to znaczy że przy takich przysłonach nie dam rady zrobić foty w studio?
Tylko nie to :)

marszull
26-09-2009, 22:16
piloty trzeba wlaczyc nieproporcjonalnie do blysku (powinny wygasac podczas zdjecia)
lub wyzwalac lampa sb z minimalnym blyskiem i wspomaganiem ewentualnie jesli wyzwalasz
lampy z kabla PC to zalozyc sb wylaczyc blysk i zostawic tylko wspomaganie AF

docxxx
27-09-2009, 23:24
Prosta sprawa. Strobist poleca kupno malej, diodowej latarki