PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Rybi zachodzik (jasior)



jasior
24-09-2009, 17:07
Witam! mój pierwszy 'zdjęciowy' post ,chciałbym się podzielić troche swoją twórczością i posłuchać rad lepszych bo zawsze się czegoś naucze mam nadzieje;)

1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/09/3934300789_16942f5a0b_b-1.jpg
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3505/3934300789_16942f5a0b_b.jpg)

grudzinsky
24-09-2009, 17:10
a mozesz napisac co Cie sklonilo do tego by wyciagnac aparat, zalozyc "rybke" i zrobic zdjecie wlasnie w tym miejscu?

M_B
24-09-2009, 17:13
Fajnie, fajnie. Jaki szkłem dokładnie robiłeś?

Sowulus12
24-09-2009, 17:15
a mozesz napisac co Cie sklonilo do tego by wyciagnac aparat, zalozyc "rybke" i zrobic zdjecie wlasnie w tym miejscu?

Wg. mnie dobre oko.

Fota ze względu na światło i kolory bardzo się podoba.

Szuwar
24-09-2009, 17:25
a mozesz napisac co Cie sklonilo do tego by wyciagnac aparat, zalozyc "rybke" i zrobic zdjecie wlasnie w tym miejscu?


Wg. mnie dobre oko.

Fota ze względu na światło i kolory bardzo się podoba.

Ale przyznasz, że światło i kolory o ile ważne, o tyle nie najważniejsze w fotografii :-D

Zgadzam się z Tobą co do światła i kolorów, ale dla mnie to również za mało, aby powiedzieć coś więcej pozytywnego o tym zdjęciu.

jasior
24-09-2009, 17:33
8mm samyang.. musze przyznać że skłoniła mnie ta zakrzywiona lampa z prawej;) a tak to troche nie symetryczna ta fota przez te tory, ale taka charakterystyka ryby.. musiałbym zostawić ten kadr w spokoju i iść dalej robic inny:)
a co powiecie na taki 'portrecik' robiony tez z tego samego miejsca:) 2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/09/3945161860_c8a737620e-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2424/3945161860_c8a737620e.jpg)

Sowulus12
24-09-2009, 17:33
To prawda - kadr jest bez pomysłu, do tego rybie oko użyte trochę bez sensu. Mnie się podobają kolory i światło i fajnie wyciągnięte cienie - może było kilka ekspozycji. Nie jest to dobra fotografia, ale broni się wg. mnie tak na 3++ ;)

alfapasje
24-09-2009, 17:33
A moim zdaniem bardzo fajna alternatywa dla książkowych pejzaży zachodowych...

grudzinsky
24-09-2009, 17:49
a wiec tak...
rybie oko to bardzo specyficzne szklo i nie kazdemu podoba sie jaki obraz daje. idealnie pasuje do sportow, ogolnie reporterka. zastosowanie w krajobrazie? tu jest bardzo ciezko. to napewno swietne szklo by focic nocne rozgwiezdzone niebo na czasach rzedu 1h - 3h. natomiast zastosowane jak w kadrze nr 1 mija sie kompletnie z celem. czas moze i dobry, ale miejscowka zupelnie nieprzemyslana. chaos w kadrze. silosy w centrum kadru, ktore automatycznie przyciagaja wzrok, ktory nastepnie wedruje ku jasnemu punktowi na zdjeci, tu slonce. i to wszystko.

glownym celem fotografii pejzazowej jest pokazanie jak najlepiej miejsca, w ktorym sie bylo. trzeba zwrocic uwage na to co jest takiego super hiper w tej miejscowce, ze warto wyciagnac aparat i zrobic zdjecie. czy to swiatlo? miejsce? najlepiej jak te dwa elementy polacza sie. niestety wielu forumowiczow zapomina o tym waznym aspekcie fotografii. mysla, ze wystarczy wyciagnac aparat pstryknac fote i po wszystkim. tak dobrze to nie jest...
reasumujac. zdjecie nie powala na kolana i czeka Cie dluga droga i mozolna praca by produkowac pozadne prace. na poczatek polecam zapoznac sie z kilkoma ksiazkami, ktore w skrocie nakresla co, jak i kiedy robic, a pozniej juz tylko cwiczenia praktyczne w terenie. warto tez przegladac rozne fora fotograficzne i wyciagac wnioski.

Mark Kowalczyk
24-09-2009, 17:57
Motyw wątpliwy, lecz ekspozycja mz dobra.

Madlenne
24-09-2009, 19:50
A mi się podoba. Moim zdaniem nie można pytać autora czemu ten motyw. Dla mnie to głupie pytania.

Marcin T
24-09-2009, 21:37
Pod względem kolorystycznym wyszło bardzo ciekawie. A to, że krzywe to już wizjonerstwo autora. Nikomu nic do tego, albo się podoba taka wizja albo nie i tyle.

Martix
24-09-2009, 21:46
Ładne światło i kolorki, ja chyba podszedłbym bliżej do tych silosów choć i tak jest fajnie.

dominikpl72
25-09-2009, 10:52
Odnosząc się do kontrowersji poprzedników - mnie się ten kadr podoba. I to właśnie ze względu na wykorzystanie fisz-aja. Kolory uzupełniają dobre wrażenie.

kulten
25-09-2009, 11:37
Nie lubię udzielać się w wątkach osób, które sami nie zabierają za często głosu w wątkach kolegów ale by w tym wypadku wesprzeć kolegę Grudzińskiego zrobię wyjątek. Dla mnie zdjęcie jest bardzo słabe pod każdym względem. A użycie rybiego w tym wypadku jeszcze bardziej drażni moje poczucie estetyki. Tonacja jest ciężka i nachalna. Przed autorem tego zdjęcia również długo droga a utwierdziłem się po rzuceniu okiem do linka jaki autor ma w podpisie.

Marrab
25-09-2009, 14:43
Nie podoba mi się to zdjęcie niestety, i kadrowo i kolorystycznie.

Pozdrawiam.

Kalmar
25-09-2009, 15:28
Rybie oko, to fajny obiektyw ale niestety trza mieć pomysł na niego, samo pstrykniecie nie wystarcza, jestem na nie i to pod każdym względem.

Seeker
26-09-2009, 12:06
Mi sie podoba, choc bez rewelacji i chyba dalbym nieco mniej prawej strony.

eldritch
26-09-2009, 12:26
zdjęcie kojarzy mi się z teksturą nowych gier wyścigowych typu NFS - industrial, ciemno i ze słońcem...
poza tym jakkolwiek podzielam w 99,5% zdanie grudzińskiego - to należy pamiętać, że nie każdy fotografujący "krajobrazy" - to musi od razu być artysta fotografik - jak grudzińsky... ;)
są zdjęcia artystyczne i rzemieślnicze, zdjęcia autora nie można rozpatrywać w tej pierwszej kategorii w ogóle - a w tej drugiej kategorii jest miejsce na różne dziwolągi...
skoro sporo osób uznało. że zdjęcie jest całkiem ok - tzn. że takie needforspeedowe klimaty mogą się podobać...
...pewnej grupie "odbiorców"...

Mnie w niej nie ma.