PDA

Zobacz pełną wersję : D70 ERR POMOCY !



Kamael
13-03-2005, 18:12
Po włączeniu D70 na wyświetlaczu pokazuje się migające ERR po naciśnięciu spustu pokazują się parametry ekspozycji na pół sekundi i znowu err. Nie pomaga wyciąganie wi wkładanie CF i baterii, ani reset w menu. Czy ktoś potrafi pomóc ?

viz
13-03-2005, 18:19
Może pomoże instrukcja, strona 200. Zerowanie aparatu.

sinner
13-03-2005, 18:38
Nie masz innej karty żeby wypróbować?
Jaki masz obiektyw?

irekka
13-03-2005, 18:58
Nie znam tego obiektywu - z obydwoma jest taki komunikat ????
Przysłona na najniejszej wartości ???

Kamael
13-03-2005, 19:06
Może pomoże instrukcja, strona 200. Zerowanie aparatu
Niestety nie mam instrukcji przy sobie :( gdyby ktoś mógł napisać jak to sie robi będę zobowiązany. Co do obiektywów dzieje się tak z różną optyką i bez obiektywu.

krzysiekk
13-03-2005, 19:57
Pod body jest taki, nieco ukryty, niewielki przycisk.

Kamael
13-03-2005, 21:00
Znalazłem,wyzerowałem. Niestety nie pomogło :(

viz
13-03-2005, 21:32
Może styki na korpusie i obiektywie przeczyścić?

tzk
13-03-2005, 21:41
Mi ten komunikat wyskoczył raz.
Włączenie/wyłączenie nie pomogło. Dopiero jak zdjąłem i zalożyłem obiektyw komunikat zniknął.

Tomx
14-03-2005, 00:55
:(

Wyjmij baterię na ok 10-15 min.

Tomx

admin
14-03-2005, 02:19
Wykrec i wkrec ponownie obiektyw. Po wkreceniu nacisnij spust migawki. Jesli nie pomoze, wylacz i wlacz aparat i powtarzaj operacje az do skutku. Uslyszysz dzwiek podobny do wielokrotnej ekspozycji.

edos
14-03-2005, 09:36
Spróbuj wyczyścić styki w obiektywie i w korpusie aparatu, płynem do czyszczenia złączy elektronicznych. Przeważnie są one w areozolu także przed tym zabiegiem nawilż płynem szmatkę a następnie czyść styki. Taki zabieg jest niezbędny z jasnego wzgędu. Po tej czynności wkręć obiektyw i myślę że wszystko będzie okej
pozdrawiam

BeHQ
20-07-2005, 19:48
Wykrec i wkrec ponownie obiektyw. Po wkreceniu nacisnij spust migawki. Jesli nie pomoze, wylacz i wlacz aparat i powtarzaj operacje az do skutku. Uslyszysz dzwiek podobny do wielokrotnej ekspozycji.

WIELKIE DZIĘKI, POMOGŁO!! Myślałem, że mi się mechanicznie zwiesił. Ale stresik... ;) Wygląda na to, że nowa pucha musi się rozruszać.

irekka
21-07-2005, 08:36
BeHQ - masz fajny avatarek - ale proponuje zmianę, nie chcę, żeby mój synek, który czasami przy mnie siedzi gdy czytam forum to oglądał.

Max
21-07-2005, 13:05
Chcialem napisac podobny post, bo wczoraj najpierw mnie zaatakowal komunikat karty CHA, ktory zniknal po OFF/ON... a pozniej Err... i myslalem, ze padl caly... OFF/ON nie pomogl, karta tez nie... dopiero po jakis obtrzasaniach i wcisnieciu spustu strzelil migawka bez uwiecznienia foty i wrocil do normalnosci...
Czyli piszecie, ze to kwestia stykow z obiektywem? Bo u mnie to mozliwe, bo przy zakladaniu czuc jakies ziarenko piasku (ahh te sesje na plazy...) miedzy korpusem i to rzeczywiscie moglo byc to...

admin
21-07-2005, 13:08
Max, to najczescie spotykana przypadlosc, jednak niewykluczone ze problemem mogl byc system podnoszenia lustra ktory lubi sie czasem zaciac w D70.

Max
21-07-2005, 13:50
najwazniejsze, ze chyba jest to po prostu przypadlosc, ktora moze sie pojawic... a nie juz uszkodzony aparat i wysylka do serwisu... to mi wystarcza, bo rozumiem, ze urzadonka tak napakowane elektronika maja prawa sie zwiesic i trzeba czasami jak z windowsem zrestartowac... oby tylko nie dzialo sie to zbyt czesto 8)

sinner
21-07-2005, 15:09
co do komunikatu karty CHA to raczej bym się tym przejął jest to pierwsza oznaka szybko nadciągającego padu karty jeśli to jest np. Kingston

eclipse
21-07-2005, 22:24
max, zerknij na moj post http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=11489 , u ciebie to moze byc poczatek tego co u mnie tez sie tak sporadycznie zaczynalo, a skonczylo sie niestety kleknieciem i odeslaniem do serwisu :(

BeHQ
21-07-2005, 22:55
Max, to najczescie spotykana przypadlosc, jednak niewykluczone ze problemem mogl byc system podnoszenia lustra ktory lubi sie czasem zaciac w D70.

U mnie niestety nie była to tylko spotykana przypadłość. Dzisiaj wymieniłem body na nowe. Działa bezproblemowo. Początkowo po w.w zabiegach naprawiło się lecz po bliżej nieokreślonym, krótszym czasie wróciło spowrotem do stanu zadżumienia.. Sprzedający a jest nim MedFoto (allegro) nie robił najmniejszego problemu. Kupiłem u niego już drugi aparat (poprzedni A2) i żadnych komplikacji. OT - polecam p.Tomka :) przyzwoita cena i solidność :) ! [ wiem że tutaj chwali się innego sprzedającego, ale w tym przypadku warto wspomnieć o również porządnej osobie.]

irekka, chwilowo zdejme avart i popracuje nad mniej "kolorystycznym" zamiennikiem ;)

ps. Poprostu nie mogę się nacieszyć nabytkiem :) Czekam na wolną chwilę od pracy aby ruszyć na podbój z D70 :)

Max
22-07-2005, 15:59
No to zobaczymy... jak sie pojawi po raz kolejny to odwiedze sprzedawce... chociaz mozliwe, ze przy najblizszej wizycie przy wymianie karty od razu zapytam...

[ Dodano: Nie 31 Lip, 2005 ]
No niestety zaczyna sie.... ostatnio co drugie strzelenie zawieszal sie z napisem Err... raz spust i znowu OK... kolejne dwa zdjecia i znowu... :?
Po strzeleniu ok 200 zdjec jedno za drugim, takiej sekwencji... poki co jest OK, ale czuje, ze serwis bedzie odwiedzony :cry:
Jeszcze sprobuje ze starym oprogramowaniem jak sie znow zacznie Err'owac... bo w sumie problemy zaczely wystepowac z nowym softem, ale moze to tylko przypadek.

ryve
08-11-2005, 12:34
niewykluczone ze problemem mogl byc system podnoszenia lustra ktory lubi sie czasem zaciac w D70.

a daje sie cos z tym zrobic we wlasnym zakresie?

mam juz za soba pare robotek typu rozebranie na czesci elektroniki/mechaniki precyzyjnej i zlozenie do kupy tak, zeby dzialalo i nie zostalo srubek. gwarancja mi sie skonczyla (nie tak dawno, ale jednak) i biorac pod uwage przeboje jakie najprawdopodobniej mnie czekaja przy kontaktach z serwisem nie wiem czy nie porwalbym sie na probe wlasnorecznego 'odblokowania' o ile bylaby nadzieja na to, ze moze sie to udac.


-f-