PDA

Zobacz pełną wersję : Hobby!



sheva
21-09-2009, 19:15
Zakładam wątek z zwykłem ciekawości, czym jeszcze się interesują się ludzie z którymi na co dzień wymieniam się poglądami.
A zatem - co w życiu pociąga szanownych forumowiczów poza fotografią, łączycie swoje inne hobby z fotografią albo praca? A może wręcz przeciwnie i staracie się trzymać swoje hobby jak najdalej jedno od drugiego a już tym bardziej od pracy?

Szukałem wątku ale nie znalazłem, jakby co proszę moderatorów o wywalenie w kosmos :)

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!

Sowulus12
21-09-2009, 19:23
1. Wędkarstwo
2. Motocykle
3. ASG strzelaniny ;)
4. Narty
5. Góry
jeszcze dodam
6. Kuchnia
7. Rower

switch
21-09-2009, 19:27
Modelarstwo, narty, rower, góry, muzyka(!) :mrgreen:

PS Bardzo fajny wątek ;)
PSS A Twoje hobby? Bo sam nic nie napisałeś :P

5iatka
21-09-2009, 19:29
muzyka, gory, rower, narty, taternictwo jaskiniowe-chociaz juz b. malo w praktyce.

kptYossarian
21-09-2009, 19:34
Podróże, rower, muzyka jazzowa, film, włoska kuchnia, gry bilardowe (bilard, snooker).

Andre
21-09-2009, 19:40
rower, podróże, sakwiarstwo, góry.

cypherdid
21-09-2009, 19:41
zbieram: gitary, oryginalne (w sensie ciekwe) t-shirty, scyzoryki Victorinox, single zespołu Foo Fighters;
uwielbiam: podróże, dobre jedzenie i wino, głupkowate seriale komediowe

swider
21-09-2009, 19:45
Juz kiedys byl taki watek, ale sie dopisze i tutaj.

1. Dobra stal - markowe nozyki (foldery i fixed tez)
2. Ptaszniki
3. Turystyka gorska, i jakies takie pseudo survivalowe wypady
4. Narty
5. Muzyka rockowa
6. Ksiazki - glownie fantasy i kryminal/horror
7. Zarcie

elanek
21-09-2009, 19:51
1. Ładne dziewczyny
2. Wino lodowe
3. Dobra muza
4. Górki
5. Focenie
6. Żagielki
7. Dobre żarcie
8. Książki
9. Lenistwo

Marta Baranowska
21-09-2009, 20:00
1. Konie
2. Handling psi
3. Handling koński
4. Dogfriesbee, agility
5. Łowiectwo
6. Botanika leśna

dziadu
21-09-2009, 20:02
Skoki spadochronowe,
autostop,
harcerstwo,
góry: wyższe i niższe,
muzyka: gitara, śpiew (jak nikt nie słyszy bo natura poskąpiła :-D ),
fizyka.

ragnar
21-09-2009, 20:07
Transport szynowy(historia etc), muzyka, historia i architektura techniki górniczej, zbieram także stare pocztówki z mojego miasta.

sheva
21-09-2009, 20:13
PSS A Twoje hobby? Bo sam nic nie napisałeś :P

Kurde fakt :D
Góry! bo są piękne :)
Nowoczesne gry planszowe, uwielbiam taką rozrywkę z przyjaciółmi.
Polska literatura Fantasy (niech żyje Jakub Wędrowycz :D)
Kuchnia - czyli wiem co jem :)

i wieloma innymi rzeczami po trochu się interesuje :) widzę że z wieloma forumowiczami miałbym o czym pogadać jeśli foto by nam się znudziło :)

prz3mo
21-09-2009, 20:20
fotografia, motoryzacja, informatyka, muzyka

SADPUNK44
21-09-2009, 20:25
Na razie,moim jedynym hobby,jest fotografia,na którą i tak z ledwością znajduję czas i siły(mam roczne bliźniaki:mrgreen:!).Wcześniej była siatkówka,żagle(jak w Szczecinie mieszkałem),motocykle(Junak;))...Muzyki nie traktuję jako hobby,jest w moim życiu naturalna,jak oddychanie:D(gram na basówce,chociaż ostatnio,to"czasami pogrywam")

polo
21-09-2009, 20:28
bez kolejności bo to reguluje czas wolny ;)
szczecińskie przedwojenne pocztówki
dobry film i teatr
muzyka i koncerty (wybrane)
książka oprócz mazideł kobiecych
historia i geografia co z tym idzie w parze turystyka
łażenie po górach
dla równowagi kajaki
kurna niewiedziałem że tyloma rzeczami się człowiek może interesować ;)

darko
21-09-2009, 20:33
ja by to powiedzieć:
- ładne panie
- rower
- ładne panie
- kajaki
- ładne panie
- góry ale niestety braki czasowe i funduszowe
- ładne panie
- czasem mały wypad na rybki
- ładne panie

cholera ale ja monotematyczny jestem :mrgreen:

Marcin_krk
21-09-2009, 20:46
Poza oczywista fotografia, wymienie jeszcze dwa:
- Ksiazki sci-fi/fantasy. Od dluzszego czasu moim ulubionym autorem jest S. Lukianienko.
- Modelarstwo kartonowe w przeszlosci. Dobre kilka lat nic juz nie skleilem. Ostatnio jednak wzialem sie za budowanie okretu, tym razem z zapalek. Mam zamiar robic zdjecia z postepu prac (widzialem takie cos na forum modelarskim).

szwagir
21-09-2009, 20:49
fotografia
kobiety
film
snowboard
wędkarstwo
akwarystyka

carl00s
21-09-2009, 20:52
PAINTBALL!!!

:mrgreen:

raddeli
21-09-2009, 20:56
kobiety :-)
góry - Tatry w szczególności
dobra książka
gry logiczne - szachy, sudoku, scrable
informatyka
kabaret
muzyka - Pink Floyd
lotnictwo
astronomia

MARTINK
21-09-2009, 20:59
cholera ale ja monotematyczny jestem :mrgreen:

Jak to faceci :D

1. Permanentne zabieganie o wzgledy Zony :)
2. Foto
3. Astronomia
4. Starozytnosc
5. Poznawanie photoshopa ;)
6. Czarne projekty rzadu US, Aurora itp.

FalkoN.pl
21-09-2009, 21:01
Sztuki walki
lotnictwo
gotowanie
turystyka (byle dalej od ludzi ;) )
nurkowanie (w końcu zebrałem się na patent... ;) )
film
muzyka
informatyka
fizyka
nowoczesne technologie
technika wojskowa

Pokonywanie własnych słabości i barier...i dlatego na tym nie mam zamiaru poprzestawać :)

fotograf58
21-09-2009, 21:04
Ładny temat, a hobby to praca bo zawiera wszysto czym się interesuję.

rooner
21-09-2009, 21:05
Te najważniejsze:
Góry
auta
a z nimi - onanizm sprzetowy;) - w wielu postaciach - sprzet górsko - turystyczny, foto, motoryzacyjny etc

hackermuz
21-09-2009, 21:14
fotografia zamieniła się w pracę...więc po hobby
muzyka (wyszukiwanie tego co nie odkryte przeze mnie ;) )
muzyka czynnie: gitarra, pianino
film
forum ;)
piwo
spanie

georghe
21-09-2009, 21:43
Hobby to FOTO & SPORT - na więcej czasu nie starcza.

stock
21-09-2009, 21:52
foto, podróże, dobra muzyka (wracam do tego czego słuchałem w ogólniaku (93-97) - symfoniczny black metal, doom), wspinaczka, rower, dobre kino, od lipca forum toyoty corolli :D :D

sokrates
21-09-2009, 21:57
1. Foto ;-)
2. Akwarystyka
3. Dobre kino
4. Dobra muza (U2, RollingStones, Maleńczuk itp. klimaty)
5. Rower
6. Linux (to już zboczenie zawodowe - specjalnie dałem tak daleko, chociaż tak po prawdzie to łeb w łeb z fotografią idzie....)
7. Dobra whisky w dobrym towarzystwie - a co :-)

xmaniekx
21-09-2009, 22:19
Fotografia
Góry
Sprzęt turystyczny
Geologia i hydrologia czyli ogolnie geografia ;)


spanie :D

stock
21-09-2009, 22:26
Fotografia
Góry

Geologia i hydrologia czyli ogolnie geografia ;)


swój człowiek :D
aczkolwiek uogólnienie dość kontrowersyjne :P :)

pilon
21-09-2009, 22:39
Moda, fotografia, malarstwo, góry (Sudety szczególnie), oraz kobieta :)

xmaniekx
21-09-2009, 22:40
swój człowiek :D
aczkolwiek uogólnienie dość kontrowersyjne :P :)

moze i faktycznie zbyt duze uogólnienie ;) ale tak jest.. i geografia ekonomiczna jak i fizyczna ;) W 2010 zdaje na UŁ na geografie.. moje marzenie od paru lat ;)

titus1
22-09-2009, 00:03
Storczyki
Foto
Książki i muzyka
Gotowanie
Latanie - statycznie, gapię się jak coś lata
Budowa i kończenie domku - Niby na końcu a zabiera prawie cały wolny czas...

stock
22-09-2009, 00:08
pomysł fajny z tą geografią. Ja w 2002 skonczyłem geologię... :) Dobrze wiedzieć po czym się chodzi :D :D

Megazordon
22-09-2009, 00:22
Muzyka

Film

Fotografia

Kolarstwo górskie

Ostatnio chodzenie po lumpeksach :)
i szukanie ciekawych rzeczy

ThomasVoland
22-09-2009, 00:59
Podstawowe hobby i przy okazji praca - motocykle. Właściwie to bardziej styl życia (chociaż po zlotach nie jeżdżę). Poza tym (ale już w znacznie mniejszym stopniu) branża IT - lubię wiedzieć co się dzieje w sieci (ikanapka, antyweb itp.). Ogólnie lubię wiedzieć więc sporo różnych artykułów pochłaniam (tutaj wykop.pl się przydaje). Dawniej gry - Diablo 2 było kiedyś moim życiem, oby Diablo 3 zdołało mnie wciągnąć chociaż w 10% tak jak dwójka :). W inne gry gram tylko zimą czyli wtedy, kiedy na motocyklu nie da się jeździć codziennie.

ku6i
22-09-2009, 01:48
pomysł fajny z tą geografią. Ja w 2002 skonczyłem geologię... :) Dobrze wiedzieć po czym się chodzi :D :D

To trzeba było wziąć sobie jako drugi kierunek geodezję :-P

stock
22-09-2009, 08:22
mam specjalizację z kartografii więc luzik :)

m_cudny
22-09-2009, 08:57
Fotografia
rower/podróże po kraju
drewniana architektura (stara, nie nowa ;) )
rysunek
kuchnia
Italia :)

wilk325
22-09-2009, 09:24
1. Fotografia
2. Wędkarstwo
3. Strzelectwo
4. Samochody
Na inne już może nie straczyć kasy, więc sobie odpuściłem:)

Tomek Konopka
22-09-2009, 09:24
1.foto
2.forum
3.wedkarstwo
4.whisky
5.żarcie

pietia79
22-09-2009, 09:33
Rowery (moje trzy maleństwa w stopce ;) - szczególnie górskie, choć cykloza się rozszerza i chcę też szosówkę
Wspinaczka - ostatnio zaniedbana przez naukę
Pływanie
Dobre kino

Jacek S
22-09-2009, 10:00
Kurcze! Ludzie! Powiedzcie jak się wydłuża dobę, bo Wasza jest na pewno jakaś dłuższa od mojej!!! :mrgreen:

Z biedą wystarcza mi czasu ma moje główne hobby jakim jest fotografia.
Muzyka jest też dla mnie ważna, choć raczej pasywnie, tzn. słucham, ale nie gram.
Motoryzacja jest też moją pasją, szczególnie offroad, choć ostatnio odpuściłem bo brak zarówno czasu, jak i pieniążków na to wszystko.

Sokolik Wędrowny
22-09-2009, 10:11
Się dopiszę:

1. Turystyka (głównie poznawanie regionu w którym przyszło mi urodzić się i żyć)
2. Las tudzież wszelkie tereny podmokłe
3. Ptaki
4. Kolej (w sensie lubię podróżować pociągiem, aspekt techniczny mniej mnie pociąga)
5. Muzyka (jako słuchacz)
6. Rower (jako prosty jeździec, zapędów kolekcjonerskich nie mam :) )

farizer
22-09-2009, 10:13
To i ja napiszę czemu nie fajny wątek ;)
1. Gotowanie
2. Fotografia
3. Granie na gitarze
4. Kolarstwo (XC)
5. Siatkówka

FalkoN.pl
22-09-2009, 10:16
To i ja napiszę czemu nie fajny wątek ;)

Wątek ci się nie podoba, czy zapomniałeś o przecinkach?? ;)

darko
22-09-2009, 10:33
Kurcze! Ludzie! Powiedzcie jak się wydłuża dobę, bo Wasza jest na pewno jakaś dłuższa od mojej!!! :mrgreen:

To jest bardzo proste: kładę się godzinę później i wstaję godzinę wcześniej i doba już ma 26 godzin :mrgreen:

Jacek S
22-09-2009, 10:38
To jest bardzo proste: kładę się godzinę później i wstaję godzinę wcześniej i doba już ma 26 godzin :mrgreen:

No to niedługo dojdzie do tego, że w ogóle zrezygnować będę musiał ze spania!!!:mrgreen:

darko
22-09-2009, 10:39
Możesz jeszcze wstać zanim się położysz :twisted:

farizer
22-09-2009, 11:01
Wątek ci się nie podoba, czy zapomniałeś o przecinkach?? ;)

Ok ;D Brak przecinka ;)

kowazis
22-09-2009, 11:33
1- JumpStyle
2- Melbourn Shuffle
3- Fotografia
4- Tworzenie muzyki w FL
5- Zbieranie znaczków
montowanie filmow to chyba nie hobby ? xd

mooha
22-09-2009, 11:41
1- deskorolka (już tylko robię zdjęcia- za dużo złamań miałem w życiu)
2- rower ( w zasadzie jeżdżę 12 miesięcy w roku codziennie i sobie ostatnio uświadomiłem, że to moje hobby i nie potrafię bez niego żyć )
3- fotografia (wiadomo)
4- muzyka (jak każdy)
5- rykowisko we wrześniu (zaraz jadę do lasu :P)
6- łowienie ryb
7- żona i dzieciaki (to, że na końcu listy to nie znaczy, że najmniej ważne- kolejność przypadkowa)
8- mam jeszcze jedno hobby, ale legalne jest ono tylko w Holandii ;)

pzdr

ku6i
22-09-2009, 16:04
mam specjalizację z kartografii więc luzik :)

No no! Ty mi tutaj generalizacji nie wprowadzaj :-P Geodezja a kartografia to nie to samo, powiedziałbym nawet, że pomimo wielu powiązań to są dwie całkowicie inne dziedziny. Tak z czystej ciekawości, z jakiej dokładnie to kartografii masz specjalizację? Matematycznej czy tematycznej?

Kartografia to zuo! :twisted: W piątek piszę egzamin z kartografii matematycznej. Toż to dzieło k... i szatana! (i egzamin i przedmiot)

Piotrek Charchuła
22-09-2009, 16:25
U mnie poza foto to tak:

- muzyka - ulubione zespoły to Queen, Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd
- sport - jeżeli chodzi o uprawianie to bieganie, piłka nożna, rower i narty a oglądanie to snooker
- czytanie - najbardziej tematyka historyczna
- modelarstwo - Kolejki w skali H0
- imprezowanie - tutaj nie będę wyjaśniał ;-)

kptYossarian
22-09-2009, 16:59
a oglądanie to snooker
Pozdrawiam kibica.

BlackRoger
22-09-2009, 17:51
1. Foto (częściowo to też praca)
2. Żagle
3. Narty
4. Paralotnie
5. Góry
6. Wojaże bliskie i dalekie
7. Czytanie (praktycznie łykam wszystko co mnie zainteresuje)

Kiedyś było tez pływanie na kajcie, windsurfing, tenis, astronomia ale nie da się wszystkiego ogarnąć niestety. Uspokoiłem się :)
A z rzeczy z których udało mi się całkowicie zrezygnować to największy marnotrawca czasu czyli TV :)

sheva
22-09-2009, 18:50
a oglądanie to snookerPozdrawiam kibica.
pozdrowienia dla tych co rozumieją piękno tej gry :)


4. Paralotnie
Jak zacząć latać? bo już dawno się zamierzam a jakoś zawsze coś innego wypada :/

BlackRoger
22-09-2009, 18:57
Jak zacząć latać? bo już dawno się zamierzam a jakoś zawsze coś innego wypada :/
Uderz do najbliższej szkoły, polecam Gocyłę w Dąbrowie Górniczej albo jedną z paru szkół w Szczyrku lub na Żarze w Beskidzie. Jedyne co musisz mieć na początek to ogólną kondychę do wchodzenia pod małe górki i dobre buty :) jakiekolwiek pomysły z kupnem czegokolwiek ze sprzętu na tym etapie odradzam. Jak coś to wal via PM.

fast_fashion
22-09-2009, 19:06
*muzyka, muzyka, muzyka, głównie elektroniczna, synthpop i ebm
*depeche mode
*koncerty
*od kilku miesięcy bieganie
*góry-narty zimą, wędrówki latem
*teatr i opera
*rower
*mój pies
*sushi
*moda retro i vintage (buszowanie po lumpeksach to jest to :D )

kptYossarian
22-09-2009, 19:07
pozdrowienia dla tych co rozumieją piękno tej gry :)
A piękno tej gry zrozumieją Ci, co sami próbowali swoich sił przy stole.
Wtedy najłatwiej docenić to, co wyrabiają panowie na mistrzostwach.
Pozdrawiam

Boryszuk
22-09-2009, 19:23
A piękno tej gry zrozumieją Ci, co sami próbowali swoich sił przy stole.
Wtedy najłatwiej docenić to, co wyrabiają panowie na mistrzostwach.
Pozdrawiam

moj pierwszy "frame" trwal 2.5 godziny ;)

FalkoN.pl
22-09-2009, 19:32
moj pierwszy "frame" trwal 2.5 godziny ;)

Mój ponad 3 ... ;)

SADPUNK44
22-09-2009, 20:51
A piękno tej gry zrozumieją Ci, co sami próbowali swoich sił przy stole.
Wtedy najłatwiej docenić to, co wyrabiają panowie na mistrzostwach.
Pozdrawiam

Dokładnie,Snooker to piękny sport,sam czasem gram,ale jak patrzę na O'Sullivana,to niech się piłka nożna schowa...:D

Piotrek Charchuła
23-09-2009, 00:22
Dokładnie,Snooker to piękny sport,sam czasem gram,ale jak patrzę na O'Sullivana,to niech się piłka nożna schowa...:D

Dokładnie, to (http://www.youtube.com/watch?v=WTtZqAnxyxo) mógłbym oglądać godzinami :-)

kptYossarian
23-09-2009, 06:42
Że też dokładnie o tym samym pomyślałem :D Oglądałem to już kilkadziesiąt razy.
Mój pierwszy frame trwał 1h10minut. O breakach nawet nie ma co wspominać:D

FalkoN.pl
23-09-2009, 10:17
Dokładnie, to (http://www.youtube.com/watch?v=WTtZqAnxyxo) mógłbym oglądać godzinami :-)

Dostałem ten filmik na następny dzień po mojej pierwszej grze (parę lat temu).... to był wtedy szok... i ile bym go nie oglądał nigdy mi się te niecałe 6 minut gry nie nudzi... za każdym radość na pysku jak u małego dziecka :mrgreen:

MARTINK
23-09-2009, 10:41
Mój ponad 3 ... ;)

Widze ze jest tu wiecej pasjonatow snookera.

Zona nigdy nie rozumiala co ja w tym widze... ot kulki sie zderzaja :)

d80
23-09-2009, 10:51
A zatem - co w życiu pociąga szanownych forumowiczów poza fotografią, ...

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!




Oprócz polowań na dobre światło to rower,góry,lasy,pola,jeziora,muzyka,Far Cry.

km79
23-09-2009, 14:41
co w życiu pociąga szanownych forumowiczów poza fotografią, łączycie swoje inne hobby z fotografią

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!
Reperuje stare graty (motory), czasami je fotografuję.

Megazordon
23-09-2009, 19:17
pozdrowienia dla tych co rozumieją piękno tej gry :)

Dzięki za pozdrowienia :)

SADPUNK44
23-09-2009, 23:13
Widze ze jest tu wiecej pasjonatow snookera.

Zona nigdy nie rozumiala co ja w tym widze... ot kulki sie zderzaja :)




Moja nie widziała w tym nic,dopóki nie obejrzała ze mną całego frame'a...to była oczywiście droga przez mękę...:D-a czemu teraz on?-ta różowa najfajniejsza-no,wreszcie skucha,tamten jest ładniejszy...:mrgreen:

sheva
25-09-2009, 14:24
Kobiety już tak mają :D

carl00s
25-09-2009, 14:33
ale nie martwcie sie, to dotyczy wszystkich dziedzin - jak pierwszy raz jechalem na painta, to tez sie nasluchalem - to niebezpieczne, bedziesz mial siniaki, wiem bo na jołtjub widzialam, oko mozna stracic, zeby na przedzie, a sprzet kasy kosztowal tyle a na wakacje to nie chciales do Turcji... itp itd. A jak ja w koncu przymusilem do jednej partii ze mna, to nie chciala markera wypuscic z rak cyt.: "ale dostal ode mnie heada!!".

tymancjo
25-09-2009, 15:20
a mi jak stuknęła trzydziestka to kupiłem sobie konsole - bo mi się pograć zachciało :)

BlackRoger
25-09-2009, 15:27
a mi jak stuknęła trzydziestka to kupiłem sobie konsole - bo mi się pograć zachciało :)
Ja poczekam z tym do emeryturki :)

skarab
06-10-2009, 23:10
moje hobby to :

1. stare Polskie banknoty (jak ktoś ma jakieś stare w domu i nie wie po co to niech się odzywa na PM chętnie odkupie po uczciwej ynkowej cenie o ile mnie zainteresuje)
2. fotografia
3. akwarystyka
4. budownictwo ekstremalne (choć tu jak narazie małe doświadczenia)
5. whisky
6. kobiety --- nie nie to na 1szym miejscu;)

velaskez
07-10-2009, 08:18
moj pierwszy "frame" trwal 2.5 godziny ;)

tak jak i mój ;)

peque
07-10-2009, 09:35
to i ja dorzuce swoje 2, a nawet 3 grosze. Poza oczywistym sa to (kolejnosc przypadkowa):


muzyka
plywanie (czynne, nie bierne przed tv ;P)
ksiazki (jesli tylko starcza czasu)
zabawy w ciemni
salsa (taki taniec, nie sos :P)
polowanie na ryby
no i kucharzenie (niestety)

tharkun
07-10-2009, 11:45
To ja też dopisze się do listy:

- terrarystyka i akwarystyka
- sport - głownie rower- dh trochę trialu-streetu no i czasami mtb
- muzyka- nie ma to jak klasyk rocka
- turystyka piesza nie ważne czy góry czy doliny ma być las i cisza
- bilard (snooker w tv, a aktywnie ze znajomymi na bliżej nieokreślonych zasadach :P )

Sendilkelm
14-04-2010, 16:25
Wykopalem watek.


moje hobby to :

1. stare Polskie banknoty (jak ktoś ma jakieś stare w domu i nie wie po co to niech się odzywa na PM chętnie odkupie po uczciwej ynkowej cenie o ile mnie zainteresuje)
2. fotografia
3. akwarystyka
4. budownictwo ekstremalne (choć tu jak narazie małe doświadczenia)
5. whisky
6. kobiety --- nie nie to na 1szym miejscu;)

Interesujesz sie whisky ? a mozna tak troszke szerzej o tym co Cie w tym interesuje ... ( produkcja-alembiki, historia, poznawanie nowych smakow - czy po prostu lubisz wypic zwykly bourbon )

1. whisky ( single malt ) - glownie szkockie - generalnie szukam swojego smaku :)
2. numizmatyka - glownie tematyka sportowa ( polskie ), bajki, od niedawna monety typu dukatow polskich z malych mennic ( nie posiadam jeszcze zadnej w kolekcji )
3. fotografia

a tak poza tym to pobocznie ( w mniejszym stopniu )
4. futsal
5. bilard ( pool-8,9, wersja na 3 )

Poza tym mnostwo drobiazgow, o ktorych chyba nie oplaca sie pisac - przeciez to lubi kazdy :) muzyka, sport ... itd itd

Obi
14-04-2010, 16:31
-petanque
- muzyka
- bas
- kino
- akustyka
- góry, słodkie lenistwo na połoninach
- majsterkowanie

KaleidoStar
14-04-2010, 16:47
akwarystyka
literatura
gry rpg/planszówki/bitewniaki
taniec
faceci
wędkarstwo
gotowanie
amerykańskie samochody

..i pewnie jeszcze coś mi się przypomni,jak tylko zatwierdzę tego posta...

swider
14-04-2010, 16:52
faceci
No, no, no... to Ci dopiero wyznanie, skrzynka w ciągu godziny zapcha Ci się PMkami :D

agawytka
14-04-2010, 16:58
gotowanie - kuchnia włoska, azjatycka, polska, hinduska,
wspinaczka,
narciarstwo - klasyczne i zjazdowe,
podróże,
żeglarstwo,
góry :)

PS
wiem, ze Indie tez sa w Azji, pisząc kuchnia azjatycka miałam na myśli tajlandzką, japońską i chińską :)

Canokin
14-04-2010, 16:59
No, no, no... to Ci dopiero wyznanie, skrzynka w ciągu godziny zapcha Ci się PMkami :D

A co? Myślisz, że tutaj więcej osób interesuje się facetami? :D

Ja to akurat nie będę pisał, bo mam zgoła odmienne zainteresowania ;)

Pumexior
14-04-2010, 17:13
U mnie dość skromnie :) Flatland (bmx), żonglerka, simracing i od niedawna samochody RC (od niedawna bo dopiero czytam i zbieram fundusze :)).

KaleidoStar
14-04-2010, 17:17
No, no, no... to Ci dopiero wyznanie, skrzynka w ciągu godziny zapcha Ci się PMkami :D

A to może niech wypowiedzą się panowie, którzy wpisywali u siebie "kobiety". Ciekawe, czy ich skrzynki też się zapełniły od razu? ;p

Canokin
14-04-2010, 17:20
Napewno tak, przecież mają wspólne zainteresowania i chcą je wzajemnie rozwijać ;P

everyman
14-04-2010, 17:45
No, no, no... to Ci dopiero wyznanie, skrzynka w ciągu godziny zapcha Ci się PMkami :D
A co? Myślisz, że tutaj więcej osób interesuje się facetami? :D
Ja to akurat nie będę pisał, bo mam zgoła odmienne zainteresowania ;)
Mnie też faceci nie interesują, ale mogę podesłać jednego kurierem - okaz mało wymagający i najlepiej traktować jak psa: podrapać za uchem, dać miskę z żarciem i na noc spuścić z łańcucha.

Żeby nie robić OT. Moje zainteresowania szybko się zmieniają... przy fotografii jednak wytrwałem, więc:
1. Fotografia (i wszystko co się z nią wiąże - głównie obróbka, grafika).
2. Minionej zimy naszło mnie na snowboard (pewnie poświęcę mu trochę czasu).
3. Turystyka rzeczna (?) - przez blisko 10 lat nie wyobrażałem sobie wakacji bez przynajmniej tygodniowego spływu kajakiem (w zeszłym roku dopiero odpuściłem).
4. KaleidoStar
XYZ. W między czasie były windsurfing (krótki epizod); muzyki słucham jak każdy; dobry film obejrzeć też lubię; rowerem po lesie i okolicy także się zawsze chętnie przejadę (nie mylić z wyczynową jazdą, po prostu spacerowo); przez okres studiów trochę zagadnień z dziedziny marketingu i zarządzania; innych okresowych wybryków nie będę wyliczał. Najgorsze jest to, że miliona rzeczy chcę jeszcze w życiu spróbować (paintball, kitesurfing, mountainboard, połowy na morzu, na starość muszę mieć klasycznego musclecar'a w garażu, itd).

Vanitari
14-04-2010, 18:05
-Turystyka
-Muzyka
-Dobra Whisky
-Kuchnia

woytec60
14-04-2010, 18:05
1. Zajmująca książka - nie czytuję już prawie ambitnej literatury, czytam wszystko co jest dobrze napisane ale najbardziej lubię hard science-fiction.
Niestety, prawie wszystko z klasyki gatunku już przeczytałem a wśród młodych pisarzy ten gatunek nie jest zbyt popularny (w przeciwieństwie do fantasy) i gdyby nie Peter F. Hamilton to byłaby bieda.
2. Fotografia
3. Podróże
Te dwa koniki u mnie idą w parze bo fotografuję zwykle w podróży a żadna wycieczka nie obejdzie się bez fotografowania.
4. Lubię też dobre filmy i dobre mechaniczne zegarki.
Niestety, na film często brakuje mi czasu a na zegarki pieniędzy więc to tak od przypadku.
Kolejność nieprzypadkowa..
Kiedyś było tego więcej ale już zdrowie nie to więc bardziej aktywne przyjemności nie wchodzą w rachubę.

d80
14-04-2010, 18:35
Dodam jeszcze akwarystykę i podróże ...palcem po mapie.

U-CUT
14-04-2010, 19:09
W PL
wedkarstwo spiningowe i muchowe
kilku/nasto dniowe wyprawy w znane i nieznane

w UK
troszke wedkarstwo
lenistwo
muzyka
kuchnia polska
spijanie mega ilosci browaru

sailor
14-04-2010, 20:29
1. whisky ( single malt ) - glownie szkockie - generalnie szukam swojego smaku :)


polecam sprobowac glenmorangie .. smak jest wyjatkowy :)

Anja_G
14-04-2010, 20:32
Forum Nikona :D

Oraz tysiąc innych spraw. W tym 2-3 z listy Gwiazdy. ;)

swiatlo
14-04-2010, 20:37
Zakładam że nie podajemy tutaj nic związanego z fotografią, bo to oczywiste że fotografia to nasze naczelne hobby. Także nie podajemy zawodu, bo dla mnie to informatyka, ale skoro z tego żyję, to nie nazywam tego hobby ale po prostu koniecznością
Tak więc jeśli chodzi o czyste hobby nie związane z zawodem ani z fotografią, to nie wiem czy jeszcze coś mi zostało. Poza problemami rodzinnymi które obecnie mnie przygniatają, to uwielbiam oglądać sztuki wizualne, taniec, ruch, światło. Czyli teatr, pantomima, balet, taniec, teatr ruchu i światła.
Lubię też, i zawsze lubiłem, baśnie dla dzieci i poezję.
Poza tym amatorsko prenumeruję magazyny związane z kosmologią i astronomią.
Lubię też oglądać sporty tzw niemęskie, czyli łyżwiarstwo figurowe oraz tenis. Nie cierpię, wręcz czuję wstręt, do sportów tzw męskich czyli twardych. Czyli nie lubię motoryzacji, sportów walki, nawet nie lubię piłki nożnej - to najbardziej skorumpowany i obrzydliwy sport. Ale powoli się przekonuję do koszykówki.
Lubię też podróżować po kosmosie. Obecnie jestem na Virgo Supercluster, ale nie obiecuję że na długo tutaj pozostanę, choć się boję dalszych podróży, na przykład na krańce wszechświata. Na razie podróżuję więc po M87, jest to fascynujące miejsce. Chętnie też bym się wybrał na Andromedę.
Pamiętam jak fascynująca była ostatnia podróż do centrum Drogi Mlecznej.

Sendilkelm
14-04-2010, 20:42
polecam sprobowac glenmorangie .. smak jest wyjatkowy :)

Widzę, że masz dobry gust :) Próbowałem 10yo ... niestety nie mam butelki - tylko 25cl miałem.
Ale ostatnio zakupiłem Caol Ila i chyba zacznę się przerzucać na te z wysp ...

w każdym razie strasznie mnie naszło na wyjazd do Szkocji - same plusy, bo i zdjęcia można porobić, można odpocząć od pracy, napić się whisky i może kupić coś taniej :)

Wracając do tematu to jeszcze:
- snowboard
- ostatnio klasyka filmu polskiego
- gra na gitarze, pianinie
- jazz
- gry planszowe/karciane/towarzyskie wszelkiego rodzaju w dobrym towarzystwie przy piwku
- RPG swego czasu
... i mozna by tak wymieniac - nie pisalem o tym wszystkim, bo uwazam, ze nie jest to hobby tylko po prostu rzeczy na ktora poswiecam pewna czesc swojego wolnego czasu. Mam wrazenie, ze niektorzy wlasnie tak strzelaja z tym co czasami robia lub lubia robic, a nie koniecznie jest to ich konikiem. Przynajmniej ja podchodze do hobby tak, ze jest to cos bez czego juz nie moeg sie obejsc i jak tylko mam chwile wolnego aby zglebic wiedze w danej dziedzinie lub cos porobic to wlasnie tym sie zajmuje.

swiatlo
14-04-2010, 20:48
- snowboard


O, zapomniałem o tym. Narciarstwo! To wspanoałe! Ale ostatnio nie mogę przejechać minuty bez stawania i odpoczywania. Uda mi wysiadają. Czy można to jakoś wytrenować?
Poza tym narciarstwo ostatnio caraz bardziej używam w celu fotografii krajobrazowej. Więc narciarstwo przestaje być narciarstwem, a staje się fotografią.



- gra na gitarze, pianinie
- jazz
Świetne. Tak gitara i fortepian. Jest to fascynująca muzyka. Ostatnio mam też obsesję na punkcie Norah Jones. Czy jest to zdrowa obsesja?




- gry planszowe/karciane/towarzyskie wszelkiego rodzaju w dobrym towarzystwie przy piwku
Czy jest coś lepszego niż Monopoly przy piwie w podchmielonym wesołym towarzystwie?
Na studiach była też Dyplomacja. Ależ to gra! Czy ktoś to próbował?

Meggido
14-04-2010, 20:49
Modelarstwo kolejowe i kolej sama w sobie. :-)
www.koleje.of.pl

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/SP4708-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_d92j33vOIEA/SzEa8kpx3TI/AAAAAAAAAFw/nwI2AhT7mN0/s720/SP47-08.jpg)

Sendilkelm
14-04-2010, 20:59
O, zapomniałem o tym. Narciarstwo! To wspanoałe! Ale ostatnio nie mogę przejechać minuty bez stawania i odpoczywania. Uda mi wysiadają. Czy można to jakoś wytrenować?
Poza tym narciarstwo ostatnio caraz bardziej używam w celu fotografii krajobrazowej. Więc narciarstwo przestaje być narciarstwem, a staje się fotografią.

Świetne. Tak gitara i fortepian. Jest to fascynująca muzyka. Ostatnio mam też obsesję na punkcie Norah Jones. Czy jest to zdrowa obsesja?


Czy jest coś lepszego niż Monopoly przy piwie w podchmielonym wesołym towarzystwie?
Na studiach była też Dyplomacja. Ależ to gra! Czy ktoś to próbował?

Każda obsesja, jeśli jest to coś dla Ciebie pasjonującego, jest zdrowa.
Monopoly i Fortuna, dwie podobne gry, które poszły troszkę w niepamięć. Ostatnio zagrywałem się w gry z kuźni gier.
Wiochmen rejser
Na ratunek
lub z innego zrodla "Fasolki" - swietne :)

Ale jesli ktos nie probowal grac w tego typu gry w starszym wieku, bo uwaza, ze to dla dzieci to naprawde polecam powrocic do korzeni - mozna spedzic cala noc a i sie oczy nie psuja tak jak od jakis CSow, Starcraftow niestety nie znam terazniejszych gier, wiec stad tytuly :)

Tak z kazdym postem przypomina mi sie nastepne Hobby :)
- brydz - i tu tez juz od paru lat regularnie sie spotykam ze znajomymi na zarwanie nocy :)


Modelarstwo kolejowe i kolej sama w sobie.
Bardzo ciekawe zajecie - kiedys chetnie bym posluchal jakiegos wykladu na ten temat.

glisek
14-04-2010, 21:59
jeśli mogę, to zapodam taką małą anegdotę związaną z tym tematem.
A anegdota to czysty tzw. fakt autentyczny :)

Mój kuzyn pojechał do lakiernika z samochodem, ale tak czeka z 15 min i chodzi sobie po podwórku...
przez uchylone drzwi do jednego budynku zauważył, że ów lakiernik hoduje świnie...
Po chwili pojawia się lakiernik i kuzyn do niego: po co ci te świniaki, przecież na tym nie ma wcale zysku, a wręcz się dopłaca do interesu. Jak sobie będziesz chciał zjeść kiełbasę, to kupisz ubitego świniaka i po problemie....
Na to lakiernik: a te świniaki to moje hobby, a do hobby się zawsze dopłaca :)

nem
14-04-2010, 22:57
Modelarstwo kolejowe i kolej sama w sobie. :-)
www.koleje.of.pl (http://www.koleje.of.pl)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/SP4708-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_d92j33vOIEA/SzEa8kpx3TI/AAAAAAAAAFw/nwI2AhT7mN0/s720/SP47-08.jpg)

8-) Piękny model sepeki. Zawsze uwielbiałem kolej.

Edit, na stronie też wręcz idealny model byka, sam robisz wszystko?

stef
14-04-2010, 23:15
mam roczne bliźniaki
Niech moc będzie z Tobą!

U mnie:
- sport (sam gram w koszykówkę, oglądam wszystko jak tylko 8-miesięczna córka zaśnie)
- film (nie rozróżniam filmów ze względu na gatunek, lecz na dobre i kiepskie)
- kuchnia (lubię coś upichcić, ale najchętniej zwiedzam knajpy)

bladii77
14-04-2010, 23:31
U mnie standartowo:
Ornitologia - właściwie to już sposób życia, cały wolny czas własciwie poświęcam ptakom, moje ulubione gatunki to chruściele :)
Herpetologia
Muzyka Islandzka (moja bogini Bjork, Sigur Ros, Mum i inne)
Koncerty
Footbol - szczególnei w dobrym wydaniu - i wieczne kibicowanie zespołowi Miilwall z londyńskich docków...
Fotografia - ale w tym marny jestem....

sailor
15-04-2010, 00:29
Próbowałem 10yo ... niestety nie mam butelki - tylko 25cl miałem.
Ale ostatnio zakupiłem Caol Ila i chyba zacznę się przerzucać na te z wysp ...
moze ci oddac jakas napoczeta 15latke z Islay :D .. niestety jak dla mnie rownie dobrze mozna pic zgaszone ognisko. nawet mieso tym ciezko podlewac.


w każdym razie strasznie mnie naszło na wyjazd do Szkocji - same plusy, bo i zdjęcia można porobić, można odpocząć od pracy, napić się whisky i może kupić coś taniej :)

oj jest kilka destylarni ktore mnie korca .. ale moze kiedys :)



Wracając do tematu to

moge tylko stwierdzic ze stanowczo brak mi czasu na hobby i bardzo mnie to martwi. wlasciwie kazda z dziedzin lezy odlogiem. na szczescie sezon zeglarski sie zbliza to przynajmniej sie poprzewracam na plywadelku.

KaeF
15-04-2010, 01:58
Hehe:D

Ja też się bujam pod żaglami jak mam okazję. Raz na łajbie, raz na desce. A oprócz tego sobie gram. Na gitarze, pianinie, a ostatnio zmuszam się do nauki gry na irish whistle.

hasnik
15-04-2010, 06:06
A ja tam stary jestem .
1 Szukanie spokoju i harmonii
2 Fotografia / próba zapisania braku spokoju i harmonii/
3 Szukanie spokoju i harmonii
4 Książki / próba zrozumienia braku spokoju i harmonii/
5 Szukanie spokoju i harmonii
6 Itd

Meggido
15-04-2010, 07:47
8-) Piękny model sepeki. Zawsze uwielbiałem kolej.

Edit, na stronie też wręcz idealny model byka, sam robisz wszystko?

Tak, sam robię modele, w zasadzie produkuję sam każdy detal. Modele są wykonane z metali lutowalnych, wszystko jeździ, pracuję jak w rzeczywistości. A skala nietypowa jak na Polskę, bo 1:32.

wonito
15-04-2010, 09:02
A dla mnie hobby to sport teraz zwłaszcza siłka - już od 17-18 lat
Wcześniej tenis, zawsze coś było.
Od kilku lat chyba trzech, moim sposobem na chillout stała sie lampka dobrego single molta przy cygarku (Honduras, Dominikana, Kuba)
Mamy elitarny - 3 osobowy ;) klub, spotkania klubu mamy, co około miesiąc, testujemy i porównujemy molty zawsze kilka rodzajów ze sobą a potem cygarko... pełny relaksie, doborowe towarzystwo :)
Cena butelki nie pozwala popaść w nałóg, więc jest bezpiecznie ;)
Na następny sezon zapowiada sie dłubanie przy motorze, co też pochłonie trochę czasu.
Sprowadzę sobie cruisera a potem go zmodyfikuję.

eagis
15-04-2010, 09:30
Mój kot.

PiterM
15-04-2010, 09:34
Outdoor w każdej formie, choć najchętniej jakieś odludne góry...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/P7281672-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/beskidy_2009/P7281672.jpg)

kh29228
15-04-2010, 14:29
u mnie numerem jeden jest fotografia:)
dodatkowo także gra na pianinie.
kocham też dobrze zjeść.
od czasu do czasu piłka kopana
kiedyś siatkówka i bilard (ale czasu zabrakło)

hackermuz
15-04-2010, 15:03
Fotografia
Gitara
Pianino
Harmoszka ;)
Ostatnio akordeon
Samotne nocne słuchanie muzyki
Spanie
Książki
Miksowanie
Mastering
Flash

krzysztofz24
15-04-2010, 15:09
1.Fotografia i motocykle. po rowno;-)
2.Rower (choc ostatnio zaniedbalem to hobby)
3.Góry, Morze............

M_B
15-04-2010, 15:11
Dużo tego, ale głównie: rower, fotografia, renault kangoo x2, podróże, kiedyś aikido (ze względu na wizytę w szpitalu przerwane treningi, ale jeszcze wrócą), muzyka, kuchnia, majsterkowanie itp., a w planach: grafika komputerowa, quady.

I wiele innych.

Sendilkelm
15-04-2010, 21:19
moze ci oddac jakas napoczeta 15latke z Islay :D .. niestety jak dla mnie rownie dobrze mozna pic zgaszone ognisko. nawet mieso tym ciezko podlewac.
Jak zostanie CI do czasów kiedy przypadkiem bede w Poznaniu to chetnie :)

Po tym tekscie przypomnial mi sie watek o Yerba Mate :) nie udzielalem sie, bo chyba jeszce mnie tu nie bylo, ale przeczytalem od poczatku do konca ... jednym smakuje, innym nie, ale faktem jest, ze gdyby troszke generalizowac, to wiekszosci mniej smakuje cokolwiek z wysp.
Swoja droga, dziwne, ze nikt jeszcze nie nadmienil swojego hobby pod tytulem Yerba ...

wonito
16-04-2010, 08:45
Jeśli chodzi o malty to ja właściwie tylko ograniczam sie do Islay, jeśli chodzi o coś z poza to Taliskier ale to też na wyspie ;), Balvenie i Highland Park. Jednak jesli chodzi o Islay do czołówka - Ardbeg, Laphroaig i Lagavulin

thorcik
16-04-2010, 09:59
U mnie rower (tylko muszę go doprowadzić do stanu używalności po zimie), hodowla roślin owadożernych (mam 4 rosiczki, 4 muchołówki i 2 kapturnice), książki (w sensie czytanie), gotowanie, podróże (i Węgry).

Duca
16-04-2010, 10:51
Fotografia naturalnie, ale oprócz tego góry i wszystko co z nimi związane, czyli mtb i łażenie a zimą śmiganie na desce. Ponadto wędkarstwo ale tak umiarkowanie, raczej cenie sobie czas spędzany w ciszy i spokoju aniżeli wyciąganie rybek. Bardzo pochłania mnie również gotowanie jak i jedzenie :D

mpwt
16-04-2010, 11:21
U mnie:

1. Fotografia
2. Muzyka (gitara basowa)
3. Astronomia
4. Rower (szosowy, ale ostatnio jakaś gula mi wyskoczyła na brzuchu i przeszkadza ;) )
5. Wycieczki w plener (spływy kajakowe, wyprawy rowerowe, wycieczki piesze)

kiedyś nr 1 była informatyka ale odkąd jest to praktycznie zawód to...

ADAS
16-04-2010, 11:38
Głównie fotografia.
Ponadto wyjazdy i wycieczki, głównie Polska jak ją całą zjadę to może coś więcej. Naj morze, Roztocze i Mazury. Bunkry i bunkrowcy ale to już chyba tylko onanistyczne w gazetach i TV.
Cały czas jest ciekawość świata i zadawanie pytań o wszystko.

edit Ostatnio również wk....e koleżanek z pracy, ale to może przez kontrolę

LuDa
16-04-2010, 11:59
Z wiekiem trochę się zmieniła kolejność i na ta chwilę wygląda to mniej-więcej tak:

1. basen, biegi (3x/tyg. to już nawyk) (czasem rower)
2. łażenie po górach i pagórkach, najlepiej tam gdzie mało ludzi...
3. wycieczki w egzotyczne kraje, na które mnie stać.
4. muzyka (blues, jazz) Koncerty !!

poza 1 wszędzie ze sprzętem foto.

look
16-04-2010, 12:08
1. fotografia
2. offroad, o tyle czynnie że mam kupę złomu, którą non stop reanimuję
3. rajdy samochodowe, o tyle biernie że właściwie tylko jak widz, a co za tym idzie fotografia :D
4. podróże te całkiem bliskie, ciut dalsze i całkiem dalekie, a co za tym idzie włóczęgi po świecie
5. grafika
6. muzyka i film
i to by było na tyle tej "spowiedzi" ;)

rychu_cmg
16-04-2010, 18:06
- sport
- fotografia
- żarcie

m3
17-04-2010, 10:36
-Fotografia
-Wędkarstwo
-Piłka nożna
-Jazda na rowerze (nie kolarstwo), po prostu lubie sobie na rowerze do lasu czasem pojechać :D
-Komputery (informatyka)

sibelio
17-04-2010, 12:29
Układając to mniej więcej tak:
- Muzyka klasyczna- w szczególności pianistyka i wszystko co z tym związane / też realizacja dźwięku
- Tenis
- Giełda/ Forex
- Podróże - globtroterstwo
- Wino i Whisky
- Kobiety :D
- Żeglarstwo
- Fotografia
- Narty

Meggido
02-04-2015, 19:24
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc ten odkopię. ;-) Cały czas buduję modele i kolekcja się powiększa.
SP47-001, ale to już znacie... Chyba... :-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/SP4708-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-grBOiKlnh4o/SzEa8kpx3TI/AAAAAAAACo8/N5fc_I19h74/w1071-h711-no/SP47-08.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/SP4713-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-TttY_bRtZH0/SzEbGXA7QzI/AAAAAAAAC1Q/eH53lSxbkI8/w1071-h711-no/SP47-13.jpg)

EP09-043, pierwszy model zrobiony metodą cięcia laserowego. :-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/EP091-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-3ayDhhCMFsQ/T3hhwKvhdXI/AAAAAAAACpM/2EqELq6DBGk/w1067-h711-no/EP09-1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/EP092-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-rFOaPDCcK9E/T3hhwYsmXnI/AAAAAAAACpU/k4G9rCMU0Lk/w1067-h711-no/EP09-2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/JAC_9525a-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-dqPqGdrvgA4/TxB7eHKg38I/AAAAAAAACrE/R5EQaSDL3UY/w1064-h711-no/JAC_9525a.jpg)

SM42-737, kolejna zrobiona metodącięcia laserowego i zlutowana. :-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Image049-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-1SwGoXbb_nM/U600BsaNDJI/AAAAAAAAClI/e3R_cRQntzE/w1071-h711-no/Image049.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Image052-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-DhL_ZHoeROQ/U600C5j2RiI/AAAAAAAACnk/_r5xWimHl-E/w1071-h711-no/Image052.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Image065-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-9rFS6HHN_VY/U600IQDYz3I/AAAAAAAACnA/_cg9fkOP5aU/w1071-h711-no/Image065.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Image060-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-UNvncRATxOU/U600Ge9gjQI/AAAAAAAACmk/qYdsuFq1PVo/w1071-h711-no/Image060.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Image067-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-22o2rAMfCrM/U600JGXIURI/AAAAAAAACnY/u9QiamUJalA/w1071-h711-no/Image067.jpg)

I dalsze prace nad lokomotywą SU42.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Polsat097-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-TrdtKHM49z8/VR1M2UT4ECI/AAAAAAAADK4/5Z2OsgQbpV8/w948-h711-no/Polsat-097.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Polsat100-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-jaTbRYdqFf0/VR1M4Ey6MqI/AAAAAAAADLM/yO19JoqO6k8/w948-h711-no/Polsat-100.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Polsat133-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-5p8-IsFm3NM/VR1PNtBxSII/AAAAAAAADPU/auHxA1vNULI/w948-h711-no/Polsat-133.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Polsat134-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-kBwoRlBH0cw/VR1PNzs0W0I/AAAAAAAADPc/CDckIxuWG8k/w948-h711-no/Polsat-134.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Polsat135-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-xjpy3IRtInc/VR1PNxiKy3I/AAAAAAAADPY/P23I2AtV7q0/w948-h711-no/Polsat-135.jpg)

A też i zestaw czteroczłonowy popularnie zwany Bipą.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/DSC_7622a-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-iQw_BkID_k4/VEAKhqj7q7I/AAAAAAAAC90/1E0lqu8r7AE/w1066-h711-no/DSC_7622a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/DSC_7630a-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-55SO1tUZzgk/VEAKkVvJnZI/AAAAAAAAC-k/kdrk6rvdkVw/w1070-h711-no/DSC_7630a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/DSC_7629a-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-zImrSqIKAzs/VEAKjqfAs_I/AAAAAAAAC-Y/JE6eVQJBwvs/w1066-h711-no/DSC_7629a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/DSC_7638a-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-TZ5emuEGKOc/VEAKmUSxgSI/AAAAAAAAC_I/MLar7R_XPw0/w1066-h711-no/DSC_7638a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/DSC_7641a-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-k0N5EMyY7Y4/VEAKnVJlAgI/AAAAAAAAC_Y/ZBF9rgy74AE/w1067-h711-no/DSC_7641a.jpg)

I kilka filmików.
https://www.youtube.com/watch?v=gm7oRJuzBZU
https://www.youtube.com/watch?v=DJXbSeK1SnY

foto4deg
02-04-2015, 23:02
Super!
Ja właśnie przymierzam się do powrotu hobby modelarskiego z małym "przebranżowieniem". Zamiast samolotów, okrętów i czołgów na figurki z czasów napoleońskich.

coach_lodz
03-04-2015, 07:16
Generalnie to lipne te kolejki... nie oddają rzeczywistości... nigdy nie widziałem takiego czystego pociągu! Serio... dodaj troszkę "brudu/rdzy" to urealni ich wygląd...

a tak poważnie to super, widać ogromną pasję i przyjemność z tego co robisz :D

moshica
03-04-2015, 09:13
Megiddo w pierwszej kolejności pomyślałem, że tylko układasz gotowce PIKO, Gutzolda, etc na szynach i to Twoje hobby, ale dałeś czadu tym co robisz od podstaw. znam trochę modelarstwo kolejowe i tymbardziej doceniam Twój wkład w realizację od podstaw !

Meggido
03-04-2015, 13:32
dodaj troszkę "brudu/rdzy" to urealni ich wygląd...

Nie ma mowy. :) Mają być jak z fabryki. :)


Megiddo w pierwszej kolejności pomyślałem, że tylko układasz gotowce PIKO, Gutzolda, etc na szynach i to Twoje hobby

Za łatwo by było. ;) Poza tym tam mechaniki nie odzwierciedli się tak jak w dużej skali.

wilk325
03-04-2015, 13:37
Poza to:
1. wędkarstwo, w zależności od pory roku: karpiowanie, a na jesieni spining
2. muzyka - prawie każda ;), oczywiście chodzi o słuchanie :)
3. narciarstwo
to te najważniejsze :)

kubono
06-04-2015, 15:34
Moje największe hobby to jazda na rowerze i czytanie książek. Nie mógłbym bez tego życ :)

bahuone
07-04-2015, 17:33
Zegarki radzieckie i polskie, ale te oldschoolowe z Błonia, rower, wszelkiej maści filmy i seriale.

sprocket
09-04-2015, 00:58
Tez zegarki, tylko mechaniczne :) i stare lustra, oczywiscie nikony, brak mi tylko czworki i jedynki ;)

KasiaWol
09-04-2015, 11:16
A moje hobby to narciarstwo i od 3 lat jestem czynnym instruktorem:) Są wśród nikoniarzy miłośnicy białego szaleństwa?

sailor
09-04-2015, 11:32
ciezko wymieniac gdy najwiekszym hobby jest wykonywana praca czyli fotografia :D
ale na rowni z fotografia:
- gotowanie i wszystko co z tym zwiazane poza zmywaniem :P
- zeglarstwo w postaci wszelakiej
- dobra ksiazka
to zajmuje 120% czasu, cala reszta sporadycznie :)

wilk325
09-04-2015, 11:55
Są wśród nikoniarzy miłośnicy białego szaleństwa?

Oj, byś się zdziwiła ilu :)

zbyszekD7000
09-04-2015, 12:25
Dokładnie ;)

spiritus
09-04-2015, 12:27
Oj, byś się zdziwiła ilu :)

A nawet i więcej :)

Tylko co zrobić jak śniegu nie ma :/

!AGresT
09-04-2015, 12:31
Pozostają narty wodne.

zbyszekD7000
09-04-2015, 12:35
I hokej na trawie ;)

velaskez
10-04-2015, 10:12
Szybownictwo - moja luba nienawidzi, bo siedzi na ziemi, albo jedzie po mnie w pole
Żeglarstwo - rejsik latem zawsze dobra rzecz, ale tylko w ciepłym kraju ;)
Nurkowanie - to robimy z lubą odkąd zrobiła na to 'prawo jazdy'
Restaurowanie starych samochodów - jak mnie luba wkurzy, idę do garażu
Jakby doba miała 48h nie obraziłbym się. :mrgreen:

dora
12-04-2015, 19:13
trekking, bo na wspinaczkę za wiekowa jestem :)

także ogrodnictwo, narciarstwo, eksperymenty kuchenne, moja własna praca (w kategoriach hobby, bo kasy z niej raczej nie ma) i ...hehe fotografia :)

Nikkoś
14-04-2015, 20:37
Poszukiwanie , wydobywanie obiektów historycznych ( samoloty , czołgi itp. ) z ekipą programu " Było nie minęło ... "
Kiedyś nawet nie wiedziałem że to takie wciągające :-)

spiritus
14-04-2015, 21:42
Poszukiwanie , wydobywanie obiektów historycznych ( samoloty , czołgi itp. ) z ekipą programu " Było nie minęło ... "
Kiedyś nawet nie wiedziałem że to takie wciągające :-)

OOooo ;)

A coś więcej? Gdzie chodzicie, jak szukacie? Macie jakieś filmiki? :D

Nikkoś
14-04-2015, 22:18
OOooo ;)

A coś więcej? Gdzie chodzicie, jak szukacie? Macie jakieś filmiki? :D

Link do programu
http://www.tvp.pl/historia/magazyny-historyczne/bylo-nie-minelo
Do programu piszą , dzwonią ludzie którzy znają ciekawą historię . Ekipa pod dowództwem redaktora Adama Sikorskiego ( historyk , poeta , tekściarz , rajdowiec ) sprawdza ślad i jak się potwierdzi wtedy zaczyna się mozolna droga papierkowa , zgody wkz , właścicieli gruntów itp. no i szukanie sponsora np. jakieś muzeum .
Jedno z ciekawszych wydobyć w których brałem udział ( od 9 rano do 8 wieczorem :-) ), sponsorem było Muzeum lotnictwa w Krakowie :
https://www.youtube.com/watch?v=_vgmkD9F1BI

spiritus
14-04-2015, 22:25
P-39 super samolot :)

Ja co najwyżej to znalazłem z kolegami w lesie toporek strażacki z czasów PRL-u ;)


Chciałbym właśnie kiedyś coś większego znaleźć :D

Nikkoś
14-04-2015, 22:38
P-39 super samolot :)

Ja co najwyżej to znalazłem z kolegami w lesie toporek strażacki z czasów PRL-u ;)


Chciałbym właśnie kiedyś coś większego znaleźć :D
Wielkich gabarytów ( sprawdzonych ) jeszcze sporo zalega , tylko sponsorów brak :-(

spiritus
15-04-2015, 00:23
Do wszystkiego dzisiaj musi być sponsor. Jeszcze chwila i po mszy ksiądz będzie mówił: "Dzisiejsza msza święta była sponsorowana przez __________" - oczywiście żartuję :D

Zrzuta na paliwo, łopaty w dłoń i do roboty :)

mikemek
15-04-2015, 12:00
"Dzisiejsza msza święta była sponsorowana przez __________"


Może niedokładnie tak, ale "Dzisiejsza msza odbywa się w intencji (...)" już jest.

mir
16-04-2015, 18:36
Fajny temat. Co do mojego hobby to oprócz fotografii:
- sporty walki (boks, ufc, mma)
- motocykle
- muzyka ( blues, metal, rock, klasyka, jazz, elektroniczna)
- sprzęt hi fi itd.
- góry, rowery górskie
- od dwóch tygodni spełniłem kolejne swoje hobby czyli kupiłem psa

kubalix
19-04-2015, 12:17
Moje hobby oprócz fotografii to militaria i czytanie ksiażek :)

tomycki
23-04-2015, 21:59
Znalazłem ten ciekawy temat i postanowiłem się dopisać.
Moje hobby poza foto, to wędrówki po górskich szlakach, i tu pojawia się dylemat, ponieważ mój sprzęt foto to D700- waży ok. 1kg, do tego obiektyw sigma 24-135 f2,8-4,5 waży ponad pół kilo.
Może ktoś podpowie jak pogodzić obie pasje?
Z wiekiem kości i kolana już nie te..., a w czasie 6-8 godzinnej wędrówki po górach te dodatkowe 1,5 kilo naprawdę daje o sobie znać.

czekam na podpowiedzi:)

ku6i
24-04-2015, 08:55
Jakiś bezlusterkowiec?

Spajd
24-04-2015, 09:06
Dokładnie, ostatnio miałem w rękach ma dłużej OM-D i jestem pod wrażeniem, w większości zadań może konkurować jak równy z równym z Dx-owymi puszkami(poza ciągłym i śledzącym Af-em)

ekonet
24-04-2015, 13:24
Koledzy, dywagacje na temat wyboru sprzętu to już nie tutaj, bardzo proszę. ;)

Greg77
24-04-2015, 23:37
Jakiś bezlusterkowiec?
OT:
Ja nie nosze lusterka...jakos od czasu utraty wlosow nie zagladam czesto :D
:D

Ok, poza fotografia mam kilka zajec ktore lubie robic a ktore mozna by nazwac hobby, ale ostatnimi czasy wrocilem do modelarstwa, ile to mozna sie dowiedziec z youtuba, nowe techniki malowania, "postarzania" wow...tylko kupilem pare gadzetow i mecze zabawki...jedyna roznica jest taka, ze 25 lat temu wieszalem modele pod sufitem, teraz laduja do kartona a przy kazdej okazji rozdaje dziecia w rodzinie :D

ekonet
24-04-2015, 23:52
Rozdajesz dziecia? Tzn.?

thorcik
25-04-2015, 07:35
Rozdajesz dziecia? Tzn.?
Nie pytaj :mrgreen: