Zobacz pełną wersję : Moje wrażenia z D700
Chciałbym przywitać się - wieloletni użytkownik Canona zdecydował się przejść na ciemną stroną mocy ...
Korzystając z okazji zapraszam do lektury moich pierwszych wrażeń z D700 - Lepiej późno niż później (http://blog.moridin.pl/2009/09/lepiej-pozno-niz-pozniej/).
Powodem zmian było szkło Nikona - niesamowite 14-24, ale fakt że Canon upycha coraz więcej MP na matrycach nie pozostał mi obojętny. Za duże strate jakości jak dla mnie ...
Tymczasem udaję się na kolejny plenerek ...
Pozdrowienia
robin102
21-09-2009, 15:56
Witam kolegę swoim avatarkiem :)
Witam i życzę udanych kadrów, czuj się u nas jak u siebie ;-)
Dzięki! :)
Kiedyś witałem się tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.moridin.pl/temp/canon_avatar.jpg)
Teraz pozostaje mi tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.moridin.pl/temp/nikon_avatar.jpg)
witam,
ja musialem kupic 14-24 zeby zostac z nikonem ;)
14-24 jest niesamowity - już nie ty pierwszy to stwierdziłeś :) Witamy!!!
Owszem z BLIPa. :D Witam ...
"Ostatnią rzeczą której brak mi doskwiera to niemożność ustawienia podniesienia lustra wraz z wyzwalaniem migawki czasomierzem (czy jak tam mu po polsku). Niezbędny będzie zakup wężyka."
Co do wyzwalania z podniesionym lustrem powinno to zadziałać w ten sposób, że w trybie M-up naciska się spust i czeka jakieś 30 sekund - aparat robi zdjęcie. Nie potrzeba do tego wężyka, no ale trochę dłużej trzeba odczekać.
Witamy i życzmy miłego odbioru :)
miron1970
21-09-2009, 17:46
Witam, witamy...
plusfoto
21-09-2009, 21:01
O nowa twarz! Pozdrawiam i witam.
Ciekawie zrobiony blog - gratuluję
Fajny blog, ciekawie się czyta i ogląda. Pozdrawiam i witam :-)
Pat
Dzięki - zapraszam w takim razie do starszych wpisów. :)
A teraz pytanie - jakie "Szkło" wybrać? http://blog.moridin.pl/2009/09/szklo/
Moridin przeczytałem Twój wpis na blogu i myślę, że znajdzie się osoba na forum z Warszawy która pozwoli przetestować 85/1.4 przed podjęciem decyzji. Może warto zapytać ??
Cresky - Nikkor czy Samgo-ostrzem-go ? :) Tego drugiego to w ciemno wezmę pewnie - tylko jeszcze nie wiem czy nie skupić się na Zeiss 2/100 ... faza przemyśleń ...
Ogólnie chciałem poczekać jeszcze miesiąć-dwa i zobaczyć czy Nikon nie ogłosi jakiś nowych szkieł przed Świętami - 85 f/1.4G gdyby miał AF-S wziąłbym od ręki ...
plotki glosza, ze jeszcze tym roku ma sie cos pokazac
http://www.bythom.com/index.htm - notka z 10 wrzesnia - dont worry be happy
Moridin miałem na myśli Nikkora :) hahaha. Jakoś nie bardzo wierzę że pojawi się AF-S 85/1.4 w tym roku, prędzej ten AF-S 85/3.5 po DX o którym sporo się mówiło
http://www.bythom.com/nikonroadmap.htm
http://www.bythom.com/nikonroadmap.htm
ciekawe, ze nie widac nastepcy d700 (no oprocz d700x, ale to raczej nie nastepca, a maly upgrade jak w przypadku d300s)
d700x? czyli d700 z nową matrycą? to mogło by być ciekawe :)
Moridin miałem na myśli Nikkora :) hahaha. Jakoś nie bardzo wierzę że pojawi się AF-S 85/1.4 w tym roku, prędzej ten AF-S 85/3.5 po DX o którym sporo się mówiło
Dealer (nie prochów) powiedział mi właśnie że nie mogą już zamawiać 85 f/1.4D - nie jest dostępny i Nikon PL nie wie kiedy i czy w ogóle będzie. Może jednak coś się pojawi?
A w międzyczasie zawiodłem się lekko bokeh 50 f/1.4G przy zbyt bliskim drugim planie. Oba na pełnej dziurze.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.moridin.pl/temp/sPW1_0506.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.moridin.pl/temp/sPW1_0508.jpg)
Photoartbox
23-09-2009, 08:00
Witam na Forum! Nie przejmuj sie 50-ka, canonowska tez nie jest "miszczem swiata" w bokehju;) Poszukaj lepszego swiatla i nie bedzie tak zle. To dobry obiektyw, trzeba sie jedynie nawzajem polubic :)
http://farm4.static.flickr.com/3154/3374483383_94d84cb112_o.jpg
Witaj Mordini, ja rok temu również zmieniałem system z C na N i o wyborze zdecydowały D700 wraz z 24-70, teraz czas na 135DC f2 i będę na jakiś czas zaspokojony. Mam w planach zmianę 70-300VR na 70-200VR II (to na samym końcu) a za miesiąc samyang 14 mm f2.8. Życzę udanej zabawy z D700 i nie ma co zbyt wiele czytać jakie to body jest do kitu ;) tylko fotki strzelać i cieszyć się bo jest czym.
Pozdrawiam
Photoartbox
24-09-2009, 07:55
Chlopaki, dam Wam namiar na uzywke Zeissa 100/2 z lutego 2008 za 990 Euro z przesylka na terenie Niemiec:) Jak ktos reflektuje, sluze pomoca w negocjacjach. W opisie stan obiektywu okreslony jest jako "TOP", gosc jest zarejestrowany na tym forum od 2005 roku, byc moze mozna zaplacic PayPalem, trzeba by zapytac. Nie jestem pewien, czy nie jest potrzebna rejestracja, aby zobaczyc wpisy na gieldzie, tu link http://nikonpoint.de/viewtopic.php?t=65375
nadzorca2
27-09-2009, 20:23
pozwole sobie też napisać trochę o wrażeniach z D700.
Przesiadełm się z D300 i NIESTETY widzę różnicę.
Piszę NIESTETY bo długo sie zastanawiałęm czy warto? Czy jest różnica warta ceny D700 + ceny szkieł 24-70.
Pierwsze koncerty i śluby... ISO 1600,.... 2000... 3200.... i nic. SZOK.
Poza ISO podobają mi sie kolorki. Jakby mniej "nikonowskiej czerwieni", która trochę mi doskwierała w D300.
Oczywiscie nauczony na analogach z przyjemnością wróciłem do "prawdziwych" ogniskowych. Chociaż nie obyło się bez początkowych problemów z przyzwyczajeniami z DX.
Po miesiącu użytkowania D700 stwierdzam, że to maszyna godna posiadania.
Na dowód dołączam fotkę. Zrobiana na prędce, na opuszczonym lotnisku z przyświecaniem reflektorami samochodu ;)
aaaa szkiełko 35 mm DX ;)
(Nie wiem czy mogę tu wrzycać fotki... ale co tam)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stefanolszak.pl/nikon/lotnisko1.jpg)
Ps. dziewczyny były ubrane... ale to kolejna zalet D700 :)
Wczoraj dokupiłem 35/1.8G do D700 i zrobiłem sąsiadce z dziesięć zdjęć przy lampie sodowej.
Chyba mam uszkodzonego D700 bo robiłem te zdjęcia jak była ubrana i po wywołaniu w PS-sie nadal jest w ubraniu...nie mogę uzyskać efektu podobnego do Twojego...
Hmm ciekawe ... chyba trafi w takim razie na listę skoro działa na FX. :)
Kombinuję teraz z metą w NY bo właśnie udało mi się załatwić bilet za 1500PLN w obie strony. :) Może ktoś ma mieszkanko z widokiem na Central Park? :)
plusfoto
05-10-2009, 09:06
Ma ktoś jakiś grubszy przeciek może o 700x ? Bo nie wiem czy brać zwykłą za 7k czy czekać
Ma ktoś jakiś grubszy przeciek może o 700x ? Bo nie wiem czy brać zwykłą za 7k czy czekać
W tym roku raczej bym się spodziewał czegoś w stylu 700x.
Nikonrumors.com mówi tylko o D3s/D4 ... nic o upgrade D700.
http://nikonrumors.com/2009/10/02/there-will-be-another-camera-announced-but-not-nikon-d700xd700x.aspx
robin102
05-10-2009, 10:47
Nikonrumors.com mówi tylko o D3s/D4 ... nic o upgrade D700.
I słusznie lepiej niech nic nie kombinują, a puszka nich będzie w produkcji ze 3 lata systematycznie taniejąc :), to aparat zaspokajający prawie wszystkich, ot taki kulciak pewnie z niego będzie opisywany w podręcznikach historii fotografii syfrowej :mrgreen:.
Dawać więcej i troszkę taniej ! :)
To aparat niezwykły, wiec bierzcie sprzęta i nie szukajcie wersji niezwykłych, jak się czegoś nie da zrobić przy pomocy D700 to już chyba niczym innym się nie da, wyłączając potrzeby na wydruki wielkoformatowe. Miałem kiedyś teoretyczny ból, że mało pikseli :( po 15 tys strzałów jednak pikseli wystarcza, aż nad to :) ani jeden nie ubył ;)
I słusznie lepiej niech nic nie kombinują, a puszka nich będzie w produkcje ze 3 lata systematycznie taniejąc :), to aparat zaspokajający prawie wszystkich, ot taki kulciak pewnie z niego będzie opisywany w podręcznikach historii fotografii syfrowej :mrgreen:.
Dawać więcej i troszkę taniej :)
Większość płacze o D700x czyli D700 + matryca D3x. Ale jeszcze bardziej by płakali gdyby zobaczyli cenę takiego cuda.
I słusznie lepiej niech nic nie kombinują, a puszka nich będzie w produkcji ze 3 lata systematycznie taniejąc :), to aparat zaspokajający prawie wszystkich, ot taki kulciak pewnie z niego będzie opisywany w podręcznikach historii fotografii syfrowej :mrgreen:.
Już dawno to stwierdzałem. Stanie sie odpowiednikiem canonowskiego 5D. Szkoda tylko, że canon był kilka lat wcześniej, a my mamy takie body dopiero teraz (fakt, że przez to jest lepsze).
..jak się czegoś nie da zrobić przy pomocy D700 to już chyba niczym innym się nie da, wyłączając potrzeby na wydruki wielkoformatowe. Miałem kiedyś teoretyczny ból, że mało pikseli :( po 15 tys strzałów jednak pikseli wystarcza, aż nad to :) ani jeden nie ubył ;)A nie mówiłem? ;)
I słusznie lepiej niech nic nie kombinują, a puszka nich będzie w produkcji ze 3 lata systematycznie taniejąc :), to aparat zaspokajający prawie wszystkich, ot taki kulciak pewnie z niego będzie opisywany w podręcznikach historii fotografii syfrowej :mrgreen:.
Dawać więcej i troszkę taniej ! :)
To aparat niezwykły, wiec bierzcie sprzęta i nie szukajcie wersji niezwykłych, jak się czegoś nie da zrobić przy pomocy D700 to już chyba niczym innym się nie da, wyłączając potrzeby na wydruki wielkoformatowe. Miałem kiedyś teoretyczny ból, że mało pikseli :( po 15 tys strzałów jednak pikseli wystarcza, aż nad to :) ani jeden nie ubył ;)
Robercie, Ty w rok 15 tys klapniec?! Nie poznaje :D
a co do D700, to zgadzam sie w 100%. Jak wyjdzie nastepca, dokupie drugie body do kompletu i wystarczy mi na jakies 5, a moze i 10 lat :D
Jak wyjdzie nastepca, dokupie drugie body do kompletu i wystarczy mi na jakies 5, a moze i 10 lat :D
Nie sądzę, że na 5... 10 lat :) Już producenci Ci wmówią, że potrzebujesz GSM i odtwarzacza mp3 w D800 ;)
cranium84
05-10-2009, 20:42
Moje wrażenia :-) Posiadam miesiac przesiadłem się z fuji S5 pro ( które ma zasłuzony chwilowy urlop :-) niech odpocznie biadctwo )... róznice widać głównie tam gdzie światła jest mniej. obrobka rawów ... narazie przyzwyczajam sie do D700 :-) choc wydają mi się trudniejsze. reszte grzechów nie pamiętam. a takie pytanie z ciekawości jak z wytrzymałością migawki ... czy komuś już padła i jak tak to przy ilu zdęciach ? i jak wyglada sprawa z wymianą ? :) pytam tak na przyszłość jakbym się rozkręcił i niespodziewanie coś sie stało ... odpukać ... :-)
DonAlberto
06-10-2009, 20:22
Większość płacze o D700x czyli D700 + matryca D3x. Ale jeszcze bardziej by płakali gdyby zobaczyli cenę takiego cuda.
Ojtam cena myślisz że ile by kosztował, Canon 5D 10tyś, to by było troche droższe czyli max 11-12 tyś, inaczej nikt by tego nie kupił. Wg mnie cena do przełknięcia.
Moridin (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=32788) - sam zaczynałeś wszystkie OT pytając o różne obiektywy, zakupy itd itp i teraz sie dziwisz OT.
Wyczyściłem częściowo wątek i znikła .... połowa postów.
Nie mamy zwyczaju na forum nikona, że jeden watek to jeden użytkownik poruszający wszelakie tematy.
Jest tu dział optyka (jak się łatwo domyśleć traktujący o szkiełkach), jest dział giełda - rynek mówiący o zakupach.
Proszę się próbować trzymać tematu.
GrzesiekH
06-10-2009, 21:41
Już dawno to stwierdzałem. Stanie sie odpowiednikiem canonowskiego 5D. Szkoda tylko, że canon był kilka lat wcześniej, a my mamy takie body dopiero teraz (fakt, że przez to jest lepsze).
IMO chyba jedyny związek między 5d a d700 to podobne gabaryty i FX/FF,
cała reszta stawia D700 na półkę sprzętu wiele bardziej zaawansowanego niż staruszek 5d
Ok, oczywiście D700 jest fajniejszy, ale jest wypuszczony pare lat późnej, więc nie ma co się dziwić.
Natomiast podstawowa i najistotniejsza jest pewna wspólna cecha - oba body to pierwsze "tanie" FF, udostępniające ten format dużej liczbie użytkowników. Popatrz na to z szerszej perspektywy, a nie przez pryzmat suchych danych technicznych.
5D jest kultowy - do dzis się zachwycają jego kolorem, plastyką, ostrością, dobrym wysokim ISO - czyli tym co najistotniejsze w jakości obrazka (pliku). D700 dołożył do tego lepszy AF itd, ale najistotniejsza jest cena body poniżej 10 tys.
oba body to pierwsze "tanie" FF
A mnie i tak nie stać...:(
dałem cudzysłów przy słowie tanie. Kiedyś FF zejdzie do body dwucyfrowych i będzie tańsze.
dałem cudzysłów przy słowie tanie. Kiedyś FF zejdzie do body dwucyfrowych i będzie tańsze.
Oby... Bo 8 K za 700 to o 3 za dużo mz...
Kiedyś FF zejdzie do body dwucyfrowych i będzie tańsze.
Moim zdaniem w przypadku Nikona to "kiedyś" to baaardzo odległa przyszłość ( o ile w ogóle). Nikonowi póki co najzwyczajniej w świecie się to nie opłaca (za dużo szkieł DX w systemie, za dużo kasy wydanej na promowanie systemu DX). Aczkolwiek dobrze, że istnieje coś takiego jak konkurencja, bo tylko ona może wymusić pewne ruchy u takich "betonowych" producentów jak nasz Nikon ;)
Oby... Bo 8 K za 700 to o 3 za dużo mz...
Dokładnie cena w okolicy 5500 - 6000 to taka jeszcze ewentualnie do ścierpienia
woytec60
07-10-2009, 19:25
Moim zdaniem w przypadku Nikona to "kiedyś" to baaardzo odległa przyszłość ( o ile w ogóle). Nikonowi póki co najzwyczajniej w świecie się to nie opłaca (za dużo szkieł DX w systemie, za dużo kasy wydanej na promowanie systemu DX). Aczkolwiek dobrze, że istnieje coś takiego jak konkurencja, bo tylko ona może wymusić pewne ruchy u takich "betonowych" producentów jak nasz Nikon ;)
Już konkurencja nuworysza w branży o nazwie Sony zaczęła wpływać (pozytywnie) na postawę facetów od Nikona.
Dalej pójdzie szybciej bo tak mi się zdaje, że FF trafi pod strzechy najprędzej za sprawą Sony właśnie ;)
Problemem z 5D był fakt, że było to 20D z pełną klatką - płaciło się 10K PLN więcej za matrycę.
Moridin (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=32788) - sam zaczynałeś wszystkie OT pytając o różne obiektywy, zakupy itd itp i teraz sie dziwisz OT.
Wyczyściłem częściowo wątek i znikła .... połowa postów.
Nie mamy zwyczaju na forum nikona, że jeden watek to jeden użytkownik poruszający wszelakie tematy.
Jest tu dział optyka (jak się łatwo domyśleć traktujący o szkiełkach), jest dział giełda - rynek mówiący o zakupach.
Proszę się próbować trzymać tematu.
Masz rację - mea culpa. :) Ale było to chociaż powiązane onanizowaniem się nowościami i planami na przyszłość. ;)
Przez 1,5 roku używałem Nikona D300 i byłem bardzo zadowolony.Nigdy mnie nie zawiódł a eksploatowany był dość intensywnie w różnych warunkach(mróz,wilgoć,piasek itd).Fotografuję dzika przyrodę(głównie ptaki) i nieraz zdarzało się "lekko zmoczyć" lub poobijać aparat ale znosił to wszystko bez problemu.
Od 3 dni jestem posiadaczem Nikona D700.To jeszcze bardzo krótko ale jestem pod ogromnym wrażeniem jakości obrazowania,szczególnie na b.wysokich czułościach.
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne ale jak troszkę sprawdzę go w terenie to napiszę więcej.
Pozdrawiam
Widzę, że podobne wrażenia do moich. :) Powodzenia z nowym cacuszkiem!
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.