Zobacz pełną wersję : Mała modernizacja
driftmen
20-09-2009, 22:34
Witam
Pisałem już kilka wątków o podobnej tematyce za co sorry, chciałem teraz zebrać wszystko w jedną całość.
Więc tak, posiadam D50 N18-70 S70-300 i lampę Sunpak PF30x. Nie miałem żadnego dylematu odkąd swojej skarbonce odkryłem 800zł (to jest mój budżet) i zaczęły chodzić po głowie myśli co kupić... a może tak 50mm 1.8... a może tak 35mm 1.8... może lepiej SB-800( musiałbym z 200zl dorobić) a może tami 17-50/2.8 (musiałbym sprzedać 18-70 ale z drugiej strony kocham go za AF i "budowę" chodź wydaje mi się ze mydli. A może zbierać na D80/D200 Co byście wymienili na moim miejscu?
szymonvader
20-09-2009, 22:37
sam zbieram na lampe i staleczke wiec ja bym bral N35 1.8 albo składał do lapmki ale to moje zdanie:)
driftmen
20-09-2009, 22:47
sam zbieram na lampe i staleczke wiec ja bym bral N35 1.8 albo składał do lapmki ale to moje zdanie:)
Myślałem też żeby dorwać SB-600 jakąś tanią ale dużej różnicy w cenie nie ma więc już bym wolał SB-800
a co fotografujesz?
Oj zapomniałem o najważniejszym, ostatnio to głownie reporterka, koncerty występy uroczystości itp. Choć jak mam czas to portret i krajobraz (trochę duża rozpiętość:mrgreen:)
chyba bym brał opcje z tamaronem da Ci największą elastyczność :/ zwłaszcza do reportażu, a i do krajobrazu się nada :)
krolewicz
20-09-2009, 22:54
moim zdaniem ciut lepsze body nie da Ci tyle, co znacznie lepsze szkło :)
driftmen
20-09-2009, 22:55
Poza światłem przepaść jest duża między 18-70 a 17-50?
Poza światłem przepaść jest duża między 18-70 a 17-50?
Jak dobrze na Tamiego trafisz to jest duza...!
Choc 18-70 to zacny KIT!
mam taki sam dylemat jak Ty z tym, że posiadam 35mm i przy nim zostaję a 50mm i 18-70 zamieniam...ale na co zamieniam to jeszcze dokładnie nie wiem...
fotografuję portret, krajobraz i czasami jakiś reportaż...35 nie zdejmuję a od czasu jak ją mam 50 poszła w odstawkę i sam nie wiem dlaczego..
waham się między n18-105, n/s18-200 (za mało $) t17-50, s18-50 lub s17-70....
imho - bierz lepsze szkło...
driftmen
21-09-2009, 08:29
Jak dobrze na Tamiego trafisz to jest duza...!
Choc 18-70 to zacny KIT!
Nikon to Nikon a obawiam się że trafię na jakiegoś mydlanego.
mam taki sam dylemat jak Ty z tym, że posiadam 35mm i przy nim zostaję a 50mm i 18-70 zamieniam...ale na co zamieniam to jeszcze dokładnie nie wiem...
fotografuję portret, krajobraz i czasami jakiś reportaż...35 nie zdejmuję a od czasu jak ją mam 50 poszła w odstawkę i sam nie wiem dlaczego..
waham się między n18-105, n/s18-200 (za mało $) t17-50, s18-50 lub s17-70....
imho - bierz lepsze szkło...
A 35 jak się sprawuje w reportażu? mnie by było stać 18-105 i t17-50
Bierz 35mm i się nie zastanawiaj.
Nikon to Nikon a obawiam się że trafię na jakiegoś mydlanego.
A 35 jak się sprawuje w reportażu? mnie by było stać 18-105 i t17-50
ja miałem szczęście, że nie trafiłem na mydlanego ;) chodzi o 18-70...
co do 35mm - wystarczy popatrzeć na sample w wątku o 35mm...to szkło naprawdę daje radę...
driftmen
21-09-2009, 18:14
Tzn chodzi mi że moge trafić na mydlanego tamrona.
Gdybyś się zdecydował na tamrona to mam takiego na sprzedaż - sprawdzony, ostry, bez BF/FF. tak trochę oftopując,,,
Tamron 17-50 jest bardzo fajnym szkłem, używam go prawie od roku, 17 mm na końcu i stałe światło 2.8 w całym zakresie. W dodatku używalne światło - na 2.8 jest naprawdę dość ostry, przynajmniej mój egzemplarz. Mam wersję bez silnika i z D80 AF pracuje sprawnie i celnie.
Tylko przekroczysz swój budżet - używany kupisz za ok. 1100 zł.
Tylko zwróć uwagę na to, że przewaga T17-50 nad N18-70 to przede wszystkim stale światło 2.8 - czy naprawdę jest Ci potrzebne? Jeśli nie - pozostań przy Nikonie - to bardzo fajne szkło, daje ładne, plastyczne obrazki, ma b. dobry silnik SWM i baaardzo solidne wykonanie. Miałem go przed Tamronem i jeśli chodzi o oddanie kolorów to wg mnie robi to ładniej niż Tamron.
Stałka 50 przy Twoim body w reporterce raczej Ci się nie przyda - po cropie będziesz mieć 85mm, a to już jest dość ciasno na reportaż i mało go wykorzystasz.
u mnie na placu boju zostaje t17-50 i nikkor 18-105
nikkor tylko ze względu na większy zakres i VR co jest plusem jako spacerzoom...
tamron - światło i bagnet...
Jak się ma dylemat i nie wiadomo co kupić,to znaczy że ma się zbyt mało pieniędzy na zakupy.
Radzę przeczekać z bólami,dozbierać kasy i kupić coś sensownego.
Pozdrawiam.
krolewicz
24-09-2009, 18:00
ciekawa teoria, szkoda, że w ogóle nie prawdziwa?
Sabvel bzdurę napisałeś...nie mierz wszystkich swoją miarą...
ja zastanawiam się nad tym co napisałem bo "więcej nie potrzebuję"
ale równie dobrze mógłbym pójść kupić N17-55 2.8 bo kasę mam...
ale to Twoje zdanie...
Może się nierozumiemy,ale to nie znaczy że piszę bzdury.Nie miałem intencji mierzenia innych swoją miarą.nikomu nie liczę kasy
Sam teź jej za wiele nie mam.
Jeśli ktoś czuje się dotknięty to przepraszam.
Piszę z komórki więc nie mogę w tej chwili uzasadnić dlaczego tak myślę.pozdrawiam.
Może się nierozumiemy,ale to nie znaczy że piszę bzdury.Nie miałem intencji mierzenia innych swoją miarą.nikomu nie liczę kasy
Sam teź jej za wiele nie mam.
Jeśli ktoś czuje się dotknięty to przepraszam.
Piszę z komórki więc nie mogę w tej chwili uzasadnić dlaczego tak myślę.pozdrawiam.
okej rozumiem, z mojej strony padła za interpretacja i tyle...powinienem użyć innego słowa a nie "bzdury"
wystarczyło by napisać "guzik prawda" czy "nie zgadzam się" i wszyscy byli by zadowoleni
mój bład, każdy ma swoje zdanie
pozdrawiam serdecznie
Witam
Pisałem już kilka wątków o podobnej tematyce za co sorry, chciałem teraz zebrać wszystko w jedną całość.
Więc tak, posiadam D50 N18-70 S70-300 i lampę Sunpak PF30x. Nie miałem żadnego dylematu odkąd swojej skarbonce odkryłem 800zł (to jest mój budżet) i zaczęły chodzić po głowie myśli co kupić... a może tak 50mm 1.8... a może tak 35mm 1.8... może lepiej SB-800( musiałbym z 200zl dorobić) a może tami 17-50/2.8 (musiałbym sprzedać 18-70 ale z drugiej strony kocham go za AF i "budowę" chodź wydaje mi się ze mydli. A może zbierać na D80/D200 Co byście wymienili na moim miejscu?
Na Twoim miejscu rozważałbym zakup N35/1.8 lub sprzedaż N18-70 i zakup Tamiego 17-50/2.8.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.